Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Novinky a média


Nové kojicí polštáře v porodnici Nemocnice Nový Jičín usnadní maminkám kojení novorozenců

16.3.2017

Úspěšné kojení v prvních dnech po porodu výrazně ovlivňuje psychickou pohodu novorozených dětí, stejně jako psychiku i zdraví novopečených maminek. Aby kojení po porodu bylo co nejjednodušší, nakoupilo nově dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Nový Jičín pro maminky čtveřici nových kojicích polštářů, které umožňují pohodlné kojení v různých polohách, a to dokonce i při kojení dvojčat.

Celý článek


Maminky z Novojičínska si mohou v nemocnici půjčit monitory dechu pro novorozence

8.3.2017

Rodiče novorozenců a kojenců z Novojičínska si nově nemusí kupovat dětské monitory dechu, ale mohou si je za poplatek zapůjčit. Službu půjčovny monitorů nově zařadila do své nabídky Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, a to ve spolupráci s Nadací Křižovatka. Monitory dechu jsou přitom v současnosti jedinou účinnou prevencí úmrtí v souvislosti s poruchou dýchání kojenců, které potká každoročně okolo čtyřiceti dětí v Česku.

Celý článek


Daruj krev a relaxuj

6.3.2017

Daruj krev od 1. do 31.3. ve vybrané transfúzní stanici a získej vstup do relaxačního centra Wellness Horal ve všední dny za 1 Kč (cena vstupu 680 Kč)

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na bezplatnou prevenci onemocnění ledvin

3.3.2017

Měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru v těle i chemické vyšetření moči budou moci ve čtvrtek 9. března absolvovat zájemci z Novojičínska a okolí zdarma. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se zapojuje do mezinárodní osvětové akce Den ledvin, v rámci které nabídne bezplatné konzultace ledvinových obtíží i vyšetření ledvin. Cílem akce je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Na zámku Žerotín proběhne třetí ročník konference dětských sester

1.3.2017

Dětské sestry z Moravskoslezského kraje a okolí se v sobotu 4. března sjedou na odbornou vzdělávací akci na Žerotínský zámek Nový Jičín. Proběhne zde v pořadí již 3. Novojičínský den dětských sester, který pořádá Dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Téma letošního ročníku konference zní „Z praxe do praxe“ a zaměří se například na právní aspekty v ošetřovatelství, přiblíží téma domácího násilí z různých pohledů a seznámí účastníky s novinkami v péči a léčbě dětských pacientů na dětském oddělení.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabídne nově předporodní kurzy i v Kopřivnici

20.2.2017

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s Baby Club Relaxáček rozšiřuje nabídku kurzů předporodní přípravy i do Kopřivnice, a to konkrétně do moderních prostor Medical Care Center na Záhumenní ulici. Nastávající maminky z Kopřivnice a okolí tak budou mít nově k dispozici odborné předporodní kurzy i v místě svého bydliště. Zájemkyně zde mohou již od března navštívit celý kurz i samostatné přednášky zaměřené na přípravu k porodu i jeho průběh, kojení či péči o novorozence.

Celý článek


Přes 140 onkologických pacientů loni operovali v Nemocnici Nový Jičín unikátním robotem DaVinci Xi

16.2.2017

V loňském roce rozšířila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, své vybavení o sedm nových přístrojů, které zkvalitňují péči o onkologicky nemocné pacienty. Mezi nimi vyčnívá nový robotický systém DaVinci Xi v hodnotě 64 milionů korun, který je určen pro urologické, chirurgické a gynekologické operační výkony. V prvním roce provozu bylo pomocí tohoto nejmodernějšího robotického systému DaVinci Xi operováno celkem 144 pacientů, přičemž průměrná doba operace trvala dvě hodiny.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

10.2.2017

Dne 10.2.2017 byl zrušen zákaz návštěv v celé nemocnici.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín hledá nové dárce krve. Odstartovala akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!"

24.1.2017

Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou „novou krev“. Nemocnice spustila akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových prvodárců.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

12.1.2017

Tři jednotky hasičů dnes dopoledne obsadily dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. V kuchyňce dětského oddělení vznikl požár od rychlovarné konvice a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty – vše naštěstí jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Zákaz návštěv pacientů

10.1.2017

Z důvodu zvyšujícího se počtu chřipkových onemocnění platí od 11.1.2017 zákaz návštěv až do odvolání.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v loňském roce narodilo magických 666 dětí, z toho hned sedm párů dvojčat

4.1.2017

Natálie, Klára, Jan či Adam. To jsou jména některých z 666 dětí, které přišly v roce 2016 na svět v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Poměr holčiček a chlapců byl přitom krásně vyvážený. Mezi novorozenci bylo celkem 332 děvčat a 334 chlapců, z toho sedm párů dvojčat. V letošním roce byl pak prvním narozeným miminkem chlapec Pavel, který se narodil 1. ledna v 6 hodin 19 minut. Šťastné mamince prvního miminka přišlo pogratulovat také vedení Nemocnice Nový Jičín.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Nový Jičín radí: O Vánocích jezte s mírou a vsaďte na zdravější varianty pokrmů

19.12.2016

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období stresu a přejídání spojeného s trávicími potížemi, které vznikají ze špatné životosprávy, kořeněné a tučné stravy, nadměrného pití alkoholu i kouření. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Nový Jičín Mgr. Pavly Jansové, DiS., přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost ani zdraví. A to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční jídla, jako je kapr či bramborový salát.

Celý článek


Práce kaplana Nemocnice Nový Jičín je před Vánoci náročnější. Osamělost doléhá na pacienty okolo svátků více než jindy

16.12.2016

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. Zejména starší a osamělejší pacienti proto již v předvánočním období daleko častěji vyhledávají služby nemocničního kaplana. Své o tom ví i Mgr. Jaromír Bok, nemocniční kaplan Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Jako kaplan dochází za pacienty už třetím rokem a právě v tomto období předvánočním více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín si vychutnávají Mikuláše i adventní tvoření

6.12.2016

Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín si užívají předvánočních aktivit a oslav plnými doušky. Již od konce listopadu probíhají na dětské oddělení tvůrčí dílničky, které v úterý 6. prosince zpestřila návštěva Mikuláše s družinou. Nechyběly úsměvy, dárečky, povídání básniček, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků. Předvánoční program přitom na dětském oddělení i nadále pokračuje a děti v nemocnici čekají do konce roku ještě dvě sváteční tvůrčí dílny plné perníčků, betlémů a povídání o vánočních zvycích.

Celý článek


V Česku přibývá lidí odkázaných na umělou výživu, Nemocnice Nový Jičín jim nabízí nadstandardní možnosti

15.11.2016

Jídlo je samozřejmou součástí života většiny z nás. Část lidí ale nemůže přijímat stravu běžným způsobem, a tak jsou tito pacienti odkázáni na umělou výživu dodávanou přímo do trávicího nebo cévního systému. V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nacházejí tito pacienti z řad dospělých i dětí výjimečně komplexní služby. V minulém roce bylo v péči zdejší nutriční ambulance celkem 1217 pacientů, z nichž přesně 700 využívalo podporu výživy formou roztoků určených k popíjení, aplikaci do žaludku či střeva a 26 pacientů bylo odkázáno na nitrožilní podání umělé výživy. Počet pacientů přitom stále stoupá, byť to není ve společnosti na první pohled vidět.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabízí nové předporodní kurzy pro rodičky

10.11.2016

Nastávající maminky z Novojičínska a okolí se mohou těšit na nové předporodní kurzy, které je připraví nejen na porod samotný, ale také na období šestinedělí či kojení. Kurzy nabídne již tradičně Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, tentokrát ovšem v nové podobě a v nových prostorách.

Celý článek


Pacientům na LDN Nemocnice ve Vítkově zpříjemňuje čas podzimní tvoření i harmonikář

9.11.2016

Pacienti léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Vítkov, kterou provozuje Nemocnice Nový Jičín, se ani na podzim nenudí. Kromě tradičního tvoření sezónních dekorací, kterými byly tentokrát věnce a ozdoby z podzimních lesních plodů, zpestřuje pacientům nově pobyt v nemocnici také harmonikář Oldřich Jež.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín i ve Vítkově léčí nově inkontinenci pomocí aktivace hlubokého stabilizačního systému páteře

18.10.2016

Pacienti trpící inkontinencí se mohou v Nemocnici Nový Jičín, včetně jejího pracoviště ve Vítkově, zbavit svých nepříjemných obtíží pomocí individuálního cvičení zaměřeného na aktivaci hlubokého stabilizačního systému a posílení pánevního dna. Fyzioterapeuti prošli speciálním školením konceptu propojujícího aktivaci svalů trupu a páteře spolu s posílením pánevního dna.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín pořádá třetí ročník Konference Psychodermatologie

6.9.2016

Již tento pátek 9. září se do malebných prostor zámku Kunín na Novojičínsku sjedou lékařští specialisté na psychologii i dermatologii z celého Česka. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, zde totiž pořádá třetí ročník Konference Psychodermatologie, která se zaměří na provázanost kožních chorob a psychiky u pacientů. Cílem akce, které se zúčastní zhruba stovka lékařů, je zdůraznit komplexní přístup při léčbě pacientů s kožním onemocněním.

Celý článek


Nemocniční včely v Novém Jičíně nasbíraly téměř 50 kilogramů medu

28.7.2016

V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nejsou pracovití pouze zdravotníci, ale rovněž včely. Od roku 2014 se v areálu nemocnice nacházejí dva včelí úly, z jejichž útrob byla dnes sklizena letošní medová úroda. Nemocniční včelstva se mohou pochlubit úspěšnou sezónou a celkovým výnosem téměř 50 kilogramů přírodního medu.

Celý článek


Nemocnici Nový Jičín povede MUDr. Martin Metelka

25.7.2016

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku přišlo v Nemocnici Nový Jičín na svět 350 dětí

1.7.2016

Celkem 350 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 170 chlapců, 182 děvčátek a dva páry dvojčat.

Celý článek


Speciální protetiku na míru využilo v Nemocnici Nový Jičín během prvního roku několik desítek dětí i dospělých

15.6.2016

Speciální pomůcky vyrobené na míru dle individuálních potřeb si mohou nejen dospělí ale i děti nechat vyrobit v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Během prvního roku, kdy nemocnice možnost spolupráce s odborným protetikem nabízí, využily jeho služeb již desítky pacientů, přičemž řada zájemců přijíždí i ze vzdálenějších míst v kraji. Nemocnice Nový Jičín totiž jako jedna z mála v kraji zprostředkovává protetiku vytvářenou na míru i pacientům se zcela specifickými potřebami a obtížemi.

Celý článek


Zdravotníci z Nemocnice Nový Jičín poučí školáky a předškoláky o nebezpečí prázdninových úrazů

6.6.2016

O prázdninách každoročně přibývá dětských úrazů, a tak právě v tomto období jsou k nezaplacení znalosti prevence úrazů i zásady první pomoci. A to platí jak pro dospělé, tak i pro děti, na které se zaměří již tuto středu akce s názvem Den bez úrazu. Akce proběhne na novojičínském Masarykově náměstí a je určena především žákům mateřských a základních škol z novojičínského regionu, kterým organizátoři hravou formou představí největší nástrahy letního období a pomohou jim osvojit si základy první pomoci. Přijít ale mohou i zájemci z řad široké veřejnosti.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín léčí novým přístrojovým vybavením za 150 miliónů korun

13.5.2016

Ještě kvalitnější, dostupnější a efektivnější péče je nyní k dispozici onkologickým pacientům z celé Moravy, a to díky novému přístrojovému vybavení v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Díky podpoře z Integrovaného operačního programu Ministerstva zdravotnictví a Evropské Unie bylo do nemocnice pořízeno celkem 7 nových moderních přístrojů v celkové hodnotě téměř 150 miliónů korun. Nejmodernější technické vybavení zkrátí čekací doby na vyšetření a umožní ošetřit více pacientů než dosud.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín se zúčastní akce Spolu proti melanomu

19.4.2016

Zhoubný melanom je nádor kůže, který patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny. Je zákeřný tím, že začíná relativně brzy metastazovat do jiných orgánů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro veřejnost vyšetření pigmentových znamének zcela zdarma. Vyšetření budou probíhat ve vybraných městech po celé ČR - i v Novém Jičíně - v rámci preventivní akce s názvem Spolu proti melanomu.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Nový Jičín o velikonoční atmosféru nepřijdou

22.3.2016

Jarní motivy v oknech, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Stejně jako v minulých letech, i letos se totiž snaží zdejší personál přinést Velikonoce až k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Rakovinu hlavy a krku lidé často podceňují, varují lékaři Nemocnice Nový Jičín

16.3.2016

Rakovina hlavy a krku je šestým nejčastějším typem nádorového onemocnění. Smutným faktem je, že o tomto závažném onemocnění tři čtvrtiny lidí dlouho vůbec neví, anebo provázející příznaky podceňují. V rámci Komplexního onkologického centra je v Nemocnici Nový Jičín již deset let rozvíjen program pro zlepšení péče o tyto onkologické pacienty.

Celý článek


Výjimečné datum 29. února bude mít v rodném listě i malý Matyáš, narozený dnes v Nemocnici Nový Jičín

29.2.2016

Výjimečné datum 29. února mají v rodném listě miminka jen jednou za čtyři roky, a právě rok 2016 je jedním z nich. V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, přišel první takovýto oslavenec na svět již po deváté hodině ranní. Jmenuje se Matyáš a jeho maminka Kateřina přijela do Nového Jičína rodit z Fulneku.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín léčí závažné krvácení z nosu endoskopickým podvazem tepny

22.2.2016

Pacienti se závažným krvácením z nosu se konečně dočkají jisté úlevy. Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nabízí speciální metodu léčby formou endoskopického podvazu tepny, který řeší intenzivní krvácení spolehlivě a navíc šetrně. Metodu si již vyzkoušeli první pacienti, kteří tak úspěšně vyřešili své doposud vleklé zdravotní potíže, které je mnohdy i ohrožovaly na životě.

Celý článek


Na Zámek Kunín se sjedou dětské sestry z celého Moravskoslezského kraje

11.2.2016

Dětské sestry z Moravskoslezského kraje a okolí se v sobotu 13. února sjedou na Zámek Kunín. V tento den zde proběhne v pořadí již 2. Novojičínský den dětských sester, který spolupořádá Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Téma letošního ročníku zní „Z praxe do praxe aneb sestry sestrám“ a zabývat se bude například otázkami strachu z bolesti u dětí nebo významem klinické praxe u sester.

Celý článek


Nové EKG urychlí diagnostiku na ortopedicko-traumatologickém oddělení Nemocnice Nový Jičín

6.1.2016

Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, urychlila diagnostiku u pacientů na ortopedicko-traumatologickém oddělení. Díky nově zakoupenému EKG přístroji už pacienti na vyšetření nemusí docházet na interní ambulanci. Novinkou je také nové polohovací lehátko, které bylo pořízeno na traumatologickou ambulanci.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo 743 dětí

5.1.2016

Celkem 743 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 385 chlapců, 358 děvčat a 4 páry dvojčátek. Nejplodnějším měsíce byl březen, kdy na svět přišlo 74 dětí. Nejméně se rodilo v únoru, kdy porodníci pomohli na svět 39 dětem.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín se ponořila do vánoční atmosféry

23.12.2015

Pacienti Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek není výjimkou.

Celý článek


Realizace projektu „Přístrojové vybavení KOC Nemocnice Nový Jičín a.s.“

1.12.2015

Komplexní onkologické centrum Nový Jičín v současné době realizuje projekt „Přístrojové vybavení KOC Nemocnice Nový Jičín a.s.“ reg. č. CZ.1.06/3.2.01/19.09741 spolufinancovaný z Integrovaného operačního programu.

Celý článek


Přesnější vyšetření sluchu umožní v Nemocnici Nový Jičín nový tympanometr

13.11.2015

Lékaři z ORL oddělení (ušní-nosní-krční) Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, začali v těchto dnech pacienty vyšetřovat novým tympanometrem. Moderní přístroj, který je určen k vyšetření funkcí středního ucha, nahradil starší typ vybavení. Moderní tympanometr disponuje citlivější technologií a přináší tak ještě přesnější výsledky vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín rozšířila pracoviště klinické genetiky o syndromologickou ambulanci

29.10.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, se rozhodla zkompletovat nabídku péče klinické genetiky i pro dětské pacienty a v těchto dnech otevřela ambulanci zaměřenou na syndromologii. Lidé tak nebudou muset za specialisty cestovat do Ostravy či Olomouce, kde se nacházejí nejbližší podobně zaměřené ambulance.

Celý článek


Po vyhodnocení klinické studie nabízí Nemocnice Nový Jičín unikátní léčbu ekzému dalším pacientům

20.10.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, je stále jediným pracovištěm v České republice, které je schopno pacientům trpícím ekzémem nabídnout léčbu na krevním separátoru. Od zahájení klinické studie, v rámci které byl loni v červnu do nemocnice umístěn přístroj TheraSorbTM 18, uplynul více než rok a novojičínští lékaři po vyhodnocení výsledků nyní pracují na tom, aby mohli léčbu zpřístupnit co největšímu počtu pacientů.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici Nový Jičín podpoří prevenci i dobročinnost

15.10.2015

Čtvrtek 15. října bude v Nemocnici Nový Jičín patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s NADACÍ AGEL. Příchozí budou moci mezi 13.00 a 16.00 hodinou zdarma a bez objednání absolvovat nejrůznější vyšetření. Zároveň se budou moci blíže seznámit s aktivitami NADACE AGEL, jejíž zástupci budou po celou dobu k dispozici, připraveni zodpovědět veškeré otázky příchozích, ale i poradit.

Celý článek


Nezisková organizace DOBROTETY věnovala dárky pro novorozence

14.9.2015

Nezisková organizace DOBROTETY v zastoupení paní Radky Mikové a Jany Eslerové věnovaly novorozeneckému oddělení nemocnice Nový Jičín kojící polštářky, sterilizátor lahví, hračky a další užitečné pomůcky a oblečení pro novorozence v celkové částce cca 12000,- Kč. Děkujeme

Celý článek


Rodičky v Nemocnici Nový Jičín si mohou nově vybírat z jídelníčku

28.8.2015

Maminky v porodnici Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se mohou těšit na ještě větší komfort po porodu. Nemocnice totiž nově zavedla pro ženy po porodu možnost výběru z několika jídel v rámci jídelníčku, a to jak u snídaní, tak u obědů. Maminky si tak budou moci nově vybírat jídla podle vlastní chuti a zpříjemnit si tím náročné chvíle po porodu.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín sklidili první med

5.8.2015

Více jak 20 kilogramů včelího medu sklidila Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice loni ve svém areálu vybudovala dva včelí úly a dnes poprvé ve své historii sklidila čerstvý přírodní med.

Celý článek


Chodby Nemocnice Nový Jičín zdobí nové umělecké malby

29.7.2015

Pacienti i zaměstnanci Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se mohou opět těšit z příjemnějšího a estetičtějšího prostředí. Již podruhé vyzdobili stěny na chodbách nemocnice studenti zdejší Střední odborné školy Educa, tentokrát konkrétně motivy zvířat z džungle v dlouhé spojovací chodbě. V minulosti již podobnou proměnou prošly stěny neurologického oddělení a ani v budoucnu by další zkrášlování nemělo chybět.

Celý článek


Středoškoláci vyzdobili spojovací koridor nemocnice

28.7.2015

Žáci střední školy EDUCA z Nového Jičína vyzdobili spojovací koridor v Nemocnici Nový Jičín krásnými malbami. Z koridoru se stala umělecká galerie, kde hlavním tématem jsou příroda a exotická zvířata. Děkujeme.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín úspěšně zvládla hodnocení kvality a bezpečí

9.7.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, má důvod k radosti. Stala se akreditovaným zdravotnickým zařízením. V těchto dnech podstoupila hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb, v němž uspěla a obdržela certifikát Spojené akreditační komise. Nemocnice se tak zařadila mezi 106 špičkových zdravotnických zařízení v Česku, kterým se podařilo tento certifikát získat.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici a v Nemocnici Nový Jičín se nejvíce rodilo na jaře

6.7.2015

Březen a duben jsou měsíce, kdy se v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě rodilo v prvním pololetí letošního roku nejvíce. Únor byl pak v obou porodnicích nejméně vytíženým měsícem, kdy Vítkovická nemocnice eviduje 108 porodů a Nemocnice Nový Jičín jen 39 porodů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín a.s. se stala akreditovaným pracovištěm

5.6.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, má důvod k radosti. Stala se akreditovaným zdravotnickým zařízením. V těchto dnech podstoupila hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb, v němž uspěla a obdržela certifikát Spojené akreditační komise. Nemocnice se tak zařadila mezi 106 špičkových zdravotnických zařízení v Česku, kterým se podařilo tento certifikát získat.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabídne vyšetření znamének

7.5.2015

V úterý 12. května budou mít zájemci možnost nechat si vyšetřit v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, svá znaménka. Příchozí rovněž získají informace ohledně ochrany před sluncem i prevenci vzniku kožních nádorů. Akci pořádá Nemocnice Nový Jičín v rámci Evropského dne melanomu.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se nově nachází automat na čerstvý džus

9.4.2015

Pacienti i návštěvníci Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, si mohou pobyt v nemocnici zpříjemnit prostřednictvím zdravého a chutného pitného režimu. Nemocnice totiž v Pavilonu interních oborů nově instalovala nápojový automat na čerstvý pomerančový džus, který stroj vymačká z pomerančů přímo před očima zákazníka. Džus je tedy vždy čerstvý a plný prospěšných látek, což má pozitivní vliv i na zdravotní stav člověka.

Celý článek


150309-den-ledvin

9.3.2015

Jubilejní desátý ročník Světového dne ledvin letos připadá na čtvrtek 12. března. A právě v tento den nabídne Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, široké veřejnosti bezplatná vyšetření související s prevencí onemocnění ledvin i prohlídku hemodialyzačního oddělení. Smyslem akce je upozornit na nutnost prevence i včasné léčby ledvinových onemocnění, která se mnohdy dlouho neprojevují, přestože ohrožují člověka na životě.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín vylepšuje interiér pomocí moderní grafiky

17.2.2015

Příjemné prostředí pozitivně ovlivňuje naši psychiku a psychika má zase významný vliv na zdravotní stav každého z nás. Proto se také Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, rozhodla investovat do estetizace interiéru nemocnice - konkrétně do poutavé moderní grafiky v místnosti sloužící k ozařování onkologických pacientů. Nová umělecká výmalba zdí i stropu využívá principů arteterapie, jejímž cílem je dosažení duševní i fyzické rovnováhy pomocí umění.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín má dvě nové sanitky

13.1.2015

Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, inovuje svůj vozový park. Pro pacienty nedávno zakoupila dvě zcela nové sanitky s komfortnějším vybavením, větším prostorem i maximální spolehlivostí v celkové hodnotě 2,4 miliónu korun. Moderní vozy disponují výrazně větším prostorem uvnitř, ale například i klimatizací, kterou jistě pacienti ocení v letních měsících.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo přes 800 dětí

6.1.2015

Celkem 819 dětí se loni narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 426 chlapců a 393 děvčátek. Loňský rok byl bohatý také na dvojčátka, kterých přišlo na svět hned 9 párů. Nemocnice tak zaznamenala meziroční nárůst porodnosti oproti roku 2013, kdy zde pomáhali na svět u 780 porodů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín má jedny z nejlépe vybavených operačních sálů ve střední a východní Evropě

18.9.2014

Nemocnice Nový Jičín, která původně patřila do sítě krajských nemocnic a od roku 2012 je členem skupiny AGEL, dokončila náročnou rekonstrukci centrálních operačních sálů a anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Nové pracoviště bylo dnes slavnostně otevřeno. Investice do stavebních úprav a nákupu přístrojového vybavení přišla nemocnici na více než 200 miliónů korun. Zdravotnický personál a pacienti tak mají k dispozici unikátní pracoviště, které svou výbavou a komplexní technikou zaměřenou na chirurgickou léčbu onkologicky nemocných patří ke špičce nejen v rámci České republiky, ale i ve střední a východní Evropě. Díky rekonstrukci došlo rovněž k navýšení kapacity o jeden další sál. Lékaři tak budou moci ročně odoperovat zhruba o 250 až 300 onkologických pacientů více.

Celý článek