Gynekologická onkologie a radikální gynekologická operativa | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště TEST

Gynekologická onkologie a radikální gynekologická operativa

V současné době se zabývá léčbou jednoho z největších počtů gynekologických zhoubných onemocnění v České republice za použití nejmodernějšího přístrojového a operačního vybavení včetně laparoskopických sestav nejvyšší třídy full HD speciálního ultrazvukového kavitronového disektoru.

Součástí onkogynekologického programu je i radikální robotická da Vinci operativa, kdy je využíván moderní čtyřramenný robot Xi. Pracoviště je výjimečné v tom, že operační výkony jsou individualizovány pro jednotlivé pacientky, a to i s ohledem na operační přístup. Důraz je kladen na minimálně  invazivní  radikální operace. Pracoviště rutinně provádí jak laparoskopické, tak klasické, vaginální nebo robotické přístupy. Součástí operační léčby je i detekce tzv. sentinelových uzlin, umožňující méně radikální operační přístupy. Pracoviště  úzce spolupracuje  s  oddělením radiodiagnostiky, magnetické rezonance, PET /CT, radioterapie a klinické onkologie. Největší počty zhoubných nádorů jsou  u nás operovány pro karcinomy vaječníků, vejcovodů,  dělohy, děložního čípku a zevního genitálu.

Pracoviště provádí gynekologickou operativu komplikovaných gynekologických diagnóz, eventuálně reoperace, které jsou referovány z jiných pracovišť.

Pracoviště je zároveň  celorepublikovým referenčním centrem pro operační léčbu komplikovaných pacientek, zejména po mnohonásobných předchozích operacích.

zpět na úvodní stránku oddělení