Logopedická ambulance | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Logopedická ambulance

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: 7:15 - 12:30 (Mgr. Zamišková) 13.00 - 15.30 (Mgr. Růžová)
Úterý: 13.00 - 16.30 (Mgr. Růžová)
Středa: 7:15 – 12:30 (Mgr. Zamišková) 13.00 - 16.30 (Mgr. Růžová)
Čtvrtek:
Pátek: 7:15 - 15:30 (Mgr. Zamišková) 2x měsíčně dle objednání 7.30 - 12:30 (Mgr. Růžová, Mgr.Palacká) 2 x měsíčně pouze dle domluvy

-od 1.9.2022 do odvolání zrušena úterní dopolední ambulance

-čtvrteční ambulance Mgr. Palacké do odvolání nadále přemístěna do 4.p. na neurologickém oddělení

-v úterky ani čtvrtky nelze objednávat na tel:556 773 697(NEVOLEJTE, probíhá provoz ambulance paliativní péče nebo nutriční ambulance)

 

Ambulanci najdete v suterénu pavilonu interních oborů – boční vchod 5a od transfuzní stanice.

Pokud nejsme přítomny v ambulanci, věnujeme se pacientům na lůžkových odděleních nebo v LDN Vítkov.

Kontakt pro objednání:

TEL. K OBJEDNÁNÍ PO, ST, PÁ: děti 556 773 697, PO-PÁ: dospělí 739 609 381


 Jestliže se nemůžete dostavit v objednaný čas, prosíme o co nejčasnější oznámení, abychom mohly zrušený termín nabídnout jiným klientům. Děkujeme!

Ambulantní péče

Logopedická ambulance se zabývá prevencí, diagnostikou a terapií narušené komunikační schopnosti dětí a dospělých (poruchy řeči, hlasu, polykání).  Ve spolupráci s ambulancí ORL provádíme endoskopické vyšetření polykání (FEES).  Ambulantní péče probíhá výhradně na základě doporučení lékaře (pediatr, praktický lékař, ambulantní specialista - neurolog, ORL lékař apod.; nestačí doporučení mateřské školy, speciálně-pedagogického centra nebo pedagogicko-psychologické poradny), k vyšetření je tedy nutné přinést žádanku.

K prvnímu vyšetření si prosím s sebou vezměte zprávy z odborných vyšetření.

Pokud jste objednáni k vyšetření polykání, doneste si stravu, kterou zvládáte polykat a vlastní lžičku; u dětí s poruchami příjmu potravy vezměte oblíbenou potravinu či tekutinu, lžičku, hrnek nebo lahvičku, z které je dítě zvyklé pít.


 Lůžková péče

Poskytujeme každodenní logopedickou péči pro hospitalizované pacienty v celé nemocnici, v detašovaném pracovišti LDN Vítkov, dle provozu dvakrát týdně (od 1.9.22 úterý a čtvrtek).  Provádíme diagnostiku, terapii a poradenství u pacientů s poruchou řeči (afázie, dysartrie), poruchou polykání (dysfagie) nebo poruchou vidění (hemianopsie) nejčastěji po cévních mozkových příhodách, případně jiných neurologických onemocněních, nebo u onkologických pacientů v oblasti hlavy a krku. U hospitalizovaných pacientů zajišťujeme návaznou ambulantní péči.
  
 Od 1.12.20 jsme akreditovaným zařízením k uskutečňování praktické části (základní kmen) vzdělávacího programu v oboru klinická logopedie . Poskytujeme týdenní ambulantní stáž nebo 1-2 týdenní stáž na lůžkových odděleních.


 Pro rok 2022 již máme kapacitu stáží naplněnou. Termíny stáží na 2.pololetí r. 2023 lze domluvit na gabriela.zamiskova@nnj.agel.cz.

Zpět na Neurologické ambulance

Kontakty:

556 773 697 (děti)
739 609 381 (dospělí)

Personál:

Klinický logoped:
Mgr. Gabriela Zamišková
Mgr. Tereza Palacká

Logoped:
Mgr. Karolina Růžová