Šetrnější a bezpečnější postupy lokální anestesie si osvojili lékaři Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s.

16.10.2023

Jednodenní workshop s účastí zahraničních přednášejících a praktickými nácviky anesteziologických postupů zorganizovali lékaři novojičínské nemocnice v úterý 10. 10. 2023. „Pokročilé metody za využití špičkové medicínské technologie jsme spojili s nácvikem na reálném lidském těle dobrovolníků. Workshop vedli přední odborníci v oboru anestezie.

Hlavními cíli workshopu bylo:
  • Rozšíření možnosti anestezie o lokální anestezii s použitím pokročilých nervových bloků (znecitlivění nervů) s využitím nejnovějších světových poznatků a technologií (ultrazvuky, nervové stimulátory a tzv. PSI).
  • Rozšíření portfolia lokalní anestezie
  • Zvyšení bezpečnosti a komfortu pacient
  • Eliminovat nebo minimalizovat pooperačních bolesti
„Zjednodušeně řečeno, jde nám o rozšíření možností operační lokální anestezie, zejména pro pacienty u nichž celková anestezie představuje rizika pro jejich zdravotní stav,“ uvedl MUDr. Peter Michalka, PhD., primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s.