Novinky a média

„Vždy má smysl bojovat,“ to je životní krédo pacienta Petra. Díky domácí dialýze mohl jet i na svatbu syna do Anglie

13.3.2024

Na 14. 3. připadá Světový den ledvin – také Nemocnice AGEL Nový Jičín v současné době poskytuje dialyzační péči 60 pacientům a další pak eviduje v režimu domácí dialýzy. V České republice bylo zdejší pracoviště jedním z prvních, které začalo s programem HomeHD, tedy dialýzy v domácím prostředí. Dnes je také pan Petr (56) z Frenštátu pod Radhoštěm jedním z mnoha, kteří tuto terapii využívají.

Celý článek