Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Novinky a média


Nemocnice AGEL Nový Jičín zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

6.10.2021

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i měření metabolismu a hodnot tuku v těle. To je jen zlomek aktivit, které nabídne ve středu 20. října Nemocnice AGEL Nový Jičín. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat od 13:00 do 16:30 hodin prověřit své zdraví. Bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Přijďte darovat v rámci Mezinárodního týdne dárců krevní plazmy

5.10.2021

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín se připojuje se svými dárci plazmy k Mezinárodnímu týdnu dárců krevní plazmy. Každy kdo od řijna do konce roku min. 2x daruje plazmu získá možnost otestovat se zdarma na protilátky COVID19.

Celý článek


Novinka Nemocnice AGEL Nový Jičín pro dárce krve. Plnou krev mohou darovat i ve čtvrtek

30.9.2021

Nový Jičín, 30. září 2021: Ve snaze zvýšit dostupnost termínů, vyhovět požadavkům dárců a pokrýt výpadky krevních zásob ve zdravotnických zařízeních přidává transfuzní oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně další odběrový den pro dárce plné krve. Nově tak lze darovat plnou krev každý čtvrtek v čase od 6:30 do 10:30 hodin.

Celý článek


Mám v těle protilátky na covid-19? Dárci krve to mohou zjistit zdarma v Nemocnici AGEL Nový Jičín

30.9.2021

Nový Jičín, 4. října 2021: Nový benefit v průběhu října nabízí dárcům transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Každý, kdo přijde darovat plnou krev, červené krvinky či plazmu, se bude moci zdarma otestovat na přítomnost protilátek na covid-19, konkrétně třídy IgG.

Celý článek


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karcinomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k 748 onkologickým pacientům (celý rok 2020 - 793).

Celý článek


Výherci letní soutěže dárců

17.9.2021

Vylosovali jsme pět dárců krve/plazmy z naší letní soutěže. Vylosovaným gratulujeme a děkujeme všem, kdo k nám chodí darovat.

Celý článek


Úprava provozní doby vakcinačního centra

16.9.2021

Od 1. 10. 2021 bude upravena provozní doba vakcinačního centra a to na 6:30 – 15:00. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Řada dětí tráví začátek školního roku v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Časté jsou úrazy na elektrokoloběžkách nebo při při parkuru, varují traumatologové

6.9.2021

Školáci lavici nedobrovolně vyměnili za nemocniční lůžko a místo kamarádů jim dělají společnost sestřičky a lékaři. Aktuálně 15 dětí tráví první dny letošního školního roku v novojičínské nemocnici a poměrně často se do akutní péče zdejších traumatologů dostávají v důsledku nejrůznějších úrazů.

Celý článek


Lineární urychlovač sloužil v AGEL Komplexním onkologickém centru v Novém Jičíně 10 let. Odborníci ho nyní demontují, aby uvolnili místo pro nový

30.8.2021

V současné době dochází k demontáži jednoho ze dvou lineárních urychlovačů, který sloužil pro léčbu pacientů AGEL Komplexního onkologického centra v Novém Jičíně od roku 2010. Souběžně s tím již probíhají stavební úpravy související s návozem, instalací a provozem nového zařízení TrueBeam, s jehož uvedením do klinického provozu se počítá v listopadu 2021.

Celý článek


Změna sazby za parkování na horním parkovišti

26.8.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín zavádí příznivé změny v platbách za parkování na horním odstavném parkovišti.

Celý článek


Řady dárců krve Nemocnice AGEL Nový Jičín rozšířili hráči místního volejbalového klubu

26.8.2021

Zareagovat na výzvy ohledně nedostatku krve se nelenilo sportovcům z novojičínského volejbalového klubu a sami z vlastní iniciativy tak rozšířili řady dárců místního transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Urologická pohotovost přemístěna

19.8.2021

Od 19. 8. 2021 je přemístěna urologická pohotovost do hlavní budovy č. 3, 3. patro, v prostorách urologického oddělení.

Celý článek


Světový týden kojení: V novojičínské nemocnici je cílem, aby co nejvíce narozených dětí odcházelo domů z porodnice plně kojených

4.8.2021

„Chraňte kojení.“ Tak zní oficiální slogan letošního Světového týdne kojení, který tradičně připadá na první srpnový týden. Vyhlašuje ho každoročně organizace WABA (World Aliance for Breastfeeding Action), aby upozornila, jak je kojení významnou devizou do života dítěte. Kojení dlouhodobě podporuje také Nemocnice AGEL Nový Jičín, která provozuje také vlastní laktační poradnu. Ta je maminkám k dispozici celoročně, a to dokonce 24 hodin denně.

Celý článek


Očkování proti Covid-19 – děti 12+

30.7.2021

Zde naleznete informace k termínům pro očkování dětí 12 a více let.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín nabízejí rodičkám desítku metod k tišení bolesti

29.7.2021

Ačkoliv je porod zcela přirozenou záležitostí a v mnoha ohledech jde o nejkrásnější chvíle v životě rodiny, obvykle se neobejde bez značné dávky bolesti. Naštěstí dnešní doba nabízí celou řadu metod, jak bolest mírnit – od těch zcela neinvazivních a spíše relaxačních, až po intenzivní farmakologické, které může předepsat lékař. V Nemocnici AGEL Nový Jičín si mohou aktuálně rodičky vybírat rovnou z desítky variant, a to dle svých preferencí.

Celý článek


Očkování proti Covid-19 – skupiny osob dle věku a dalších kritérií

22.7.2021

Aktuální platný seznam skupin osob k očkování proti Covid-19 naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví, kde se zároveň můžete zaregistrovat a vybrat z dostupných termínů v našem zařízení:

Celý článek


Odbornice varuje: Klíště vás může vyřadit z dárcovství krve i na více než rok

22.7.2021

V současné medicíně představuje krev nezastupitelnou roli a transfuzní oddělení neustále hledají nové dárce. Řady zkušených pravidelných dárců je potřeba posílit novými mladými dobrovolníky. Možnost darování totiž mohou ovlivnit nejrůznější okolnosti, kdy jednou z nich je dočasné vyřazení dárce po kousnutí infekčním klíštětem. V případě onemocněním klíšťovou encefalitidou nebo boreliózou se může jednat o omezení i na více než 6 měsíců.

Celý článek


Věřící nabírají v novojičínské nemocnici duchovní sílu v nové kapli

19.7.2021

Pacientům, návštěvám i zaměstnancům slouží v Nemocnici AGEL Nový Jičín nová kaple, jejíž rekonstrukce vyšla na téměř 300 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín obnovila prohlídky porodnice a nabízí parkování tatínkům zdarma

13.7.2021

Od středy 14. července obnovuje porodnice novojičínské nemocnice po několika měsících prohlídky pro rodičky a doprovod. Zájemci se tak mohou seznámit osobně s prostředím porodního sálu a zároveň jim porodní asistentka zodpoví jejich otázky, týkající se příchodu miminka na svět a jeho prvních dnů v životě.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín obnovuje prohlídky porodnice a nabízí parkování tatínkům zdarma

8.7.2021

Od středy 14. července obnoví porodnice novojičínské nemocnice po několika měsících prohlídky pro rodičky a doprovod. Zájemci se tak mohou seznámit osobně s prostředím porodního sálu a zároveň jim porodní asistentka zodpoví jejich otázky, týkající se příchodu miminka na svět a jeho prvních dnů v životě.

Celý článek


Letní soutěž pro dárce krve a krevních složek

8.7.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. pořádá jako poděkování dárcům krve a plazmy letní soutěž o zajímavé výhry.

Celý článek


Změny v provozu neurologického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

1.7.2021

S platností od 1. 7. 2021 dochází k režimové změně provozu neurologického lůžkového oddělení. Zachován bude provoz akutní neurologické ambulance v pracovní dny od 7:00 do 13:00. Rovněž nezměněna zůstává provozní doba logopedické ambulance.

Celý článek


Během plodného půlroku přišlo na svět v Nemocnici AGEL Nový Jičín 340 dětí. Každé desáté vážilo přes 4 kila

1.7.2021

Šest plodných měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín. V letošním roce pomohli zdravotníci na svět celkem 340 dětem. Nejplodnějším měsícem byl leden, kdy se narodilo 67 dětí, naopak nejméně dětí přišlo na svět v únoru, kdy jich bylo 46.

Celý článek


Cesta nejen k bezpečnému očkování. Novojičínská nemocnice nabízí rodičkám nové vyšetření závažných poruch imunity u dětí

30.6.2021

Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín nabízí od 1. července maminkám vyšetření, které může včas odhalit u miminka závažné vrozené poruchy imunity.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín využívá u kožních onemocnění nově biologickou léčbu. Pacientům výrazně zvyšuje kvalitu života

22.6.2021

Biologickou léčbu kožních onemocnění začala v uplynulých měsících svým pacientům nově nabízet Nemocnice AGEL Nový Jičín. Dermatovenerologické oddělení nabízí biologickou léčbu pacientům se psoriázou (lupénkou) a atopickou dermatitidou.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín odmění dárce na Světový den dárců krve

11.6.2021

Čtrnáctý červen patří tradičně všem lidem, kteří darují bezplatně svou krev, aby tak pomáhali jiným. V tento den totiž slavíme Světový den dárců krve, k jehož oslavám se opět připojuje i Nemocnice AGEL Nový Jičín, která nabídne dárcům krve za odběr dárek a sladkou pozornost.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín úspěšně léčí rakovinu prostaty přístrojem Nanoknife

10.6.2021

Efektivní léčbu zhoubných nádorů pomocí revolučního přístroje Nanoknife (metoda ireverzibilní elektroporace) již rok nabízejí zdravotníci zájemcům v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Nabídka platí aktuálně pro pacienty s lokální recidivou karcinomu prostaty po ozáření, u kterých přináší vysoce pozitivní výsledky. Možnost vyzkoušet tuto metodu měli za uplynulý rok první čtyři pacienti.

Celý článek


Novojičínská nemocnice nabízí dárcům plazmy odběry již před šestou ráno

8.6.2021

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín vyslyšelo přání dárců a rozšířilo odběrové časy v ranních hodinách, a to ve dnech pondělí a pátek od 5:45 do 12:45 hodin.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín navyšuje očkovací kapacity a rozšiřuje také provozní dobu vakcinačního centra

4.6.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín reaguje na velký zájem o očkování proti onemocnění covid-19, a proto rozšířila kapacity vakcinačního centra. Zdravotníci zde tak mohou během jednoho dne aplikovat vakcínu až 500 osobám.

Celý článek


Dárci krve a očkování COVID

27.5.2021

Doporučení pro darování krve a jejích složek v souvislosti s očkováním proti SARS-CoV-2

Celý článek


Evropský den melanomu znovu připomene, proč je důležité sledovat svá znaménka

27.5.2021

30. květen patří již dvě dekády Evropskému dni melanomu, který každoročně připomíná toto nebezpečné onemocnění kůže. Jen v Česku zemře každoročně na nejzhoubnější kožní nádor, melanom, na 300 osob. Včasná prevence přitom dokáže v drtivé většině případů vážným dopadům na zdraví člověka spolehlivě zabránit.

Celý článek


NADACE AGEL rozdává radost v podobě nečekaného dárku pacientům Nemocnice AGEL Nový Jičín

20.5.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín se zapojila do pilotního projektu Balíčky pohody, který je organizovaný NADACÍ AGEL. Balíčky pohody jsou určeny pro pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště ve Vítkově. Dárek dostávají pacienti na rozloučenou při propuštění do domácí péče.

Celý článek


Spánková laboratoř v novojičínské nemocnici pomáhá lidem ze tří krajů. Nekvalitní spánek může vést k vážným zdravotním problémům

18.5.2021

Akreditovaná spánková laboratoř v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá lidem ze tří krajů, které trápí především chrápání a spánková apnoe (OSA). Lékaři z oddělení ORL dokážou důkladně analyzovat příčiny nekvalitního spánku a vyřešit je řadou léčebných metod.

Celý článek


Návštěvy v nemocnici

15.5.2021

od 17.5.2021 dochází průběžně k úpravám pravidel pro návštěvy pacientů v našem zdravotnickém zařízení v souladu s pokyny MZČR.

Celý článek


Pacientům s postcovidovými obtížemi pomohou rehabilitace v Nemocnici AGEL Nový Jičín

10.5.2021

Ordinace lékařů stále častěji plní lidé, kteří se po prodělaném koronaviru nemohou dostat do stejné kondice jako před onemocněním covid-19. V Nemocnici AGEL Nový Jičín jim v tom vydatně pomáhá oddělení rehabilitace, kde zdravotníci připravují každému pacientovi rekonvalescenční program.

Celý článek


Světový den alergie připomíná obtíže, které trápí každého čtvrtého Čecha

30.4.2021

Nějaká forma alergie potrápí v průběhu života každého čtvrtého Čecha a celkový počet alergiků se za poslední dvě dekády rovnou zdvojnásobil. Není proto divu, že mají tyto obtíže svůj vlastní Světový den alergie a astmatu, který letos připadá na 3. května. Ve většině případů se alergie objevují již v dětství, výjimkou ale není ani pozdější věk. Významnou roli při jejich vzniku přitom hraje nejen dědičnost, ale i okolní prostředí či psychická pohoda člověka.

Celý článek


Prvodárci darují v novojičínské nemocnici krev se Zdravým městem Kopřivnice

23.4.2021

Poslední možnost darovat krev se Zdravým městem Kopřivnice budou mít lidé v Nemocnici AGEL Nový Jičín v úterý 27. dubna. Zájemci z řad prvodárců, kteří v ten den dorazí na novojičínské transfúzní oddělení v době od 6:30 do 10:00 získají kromě dobrého pocitu také dárek Zdravého města Kopřivnice a balíček z kopřivnického bezobalového obchodu.

Celý článek


Nové infuzní pumpy zvýší bezpečnost pacientů i personálu onkologické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín

21.4.2021

Chemoterapie podávána na denním stacionáři v onkologické ambulanci na poliklinice AGEL Nový Jičín je nyní bezpečnější díky novým přístrojům.

Celý článek


ORL oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín varuje: Nepodceňujte onemocnění hlasivek

12.4.2021

Otorinolaryngologické (ORL) oddělení si 16. dubna připomene Světový den hlasu. Lékaři k této příležitosti nabádají veřejnost ke správné péči o hlas a k nepodceňování příznaků onemocnění hlasivek.

Celý článek


Navzdory ohlášenému výpadku v dodávce vakcín lidé o své očkování v novojičínské nemocnici nepřijdou. Náhradní termín dostanou ještě v témže týdnu

2.4.2021

Avizované zpoždění v dodávce vakcín do novojičínské nemocnice nebude v příštím týdnu důvodem dalšího výrazného odkladu termínu očkování. Týká se pouze klientů, kteří měli 2. termín očkování naplánován na středu 7. 4. 2021 (ostatních rezervací se výpadek v dodávce vakcín nedotkne). Nemocnice AGEL Nový Jičín se rozhodla těmto klientům vyjít vstříc, když prodloužila běžnou provozní dobu svého očkovacího centra a přeobjednala je na nejbližší volné termíny.

Celý článek


Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín připravilo pro dárce krve velikonoční překvapení i soutěž

25.3.2021

Na všechny dárce, kteří přijdou v poslední březnový den a 1. dubna darovat plazmu nebo červené krvinky na transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín, čeká překvapení v rámci Velikonočního odběru.

Celý článek


Omezení volného pohybu osob neznamená zákaz darovat krev či plazmu, ubezpečuje Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

3.3.2021

Omezení volného pohybu osob na základě Usnesení vlády České s platností od 1. 3. 2021 se dotýká také dárců krve a plazmy. Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín proto ubezpečuje všechny dobrovolníky, že i přes nová omezení mohou i nadále přijíždět darovat nejcennější tekutinu.

Celý článek


Nové vany na vodoléčbě zvýší komfort rehabilitací v Nemocnici AGEL Nový Jičín

23.2.2021

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín modernizuje své vybavení. V současnosti mají pacienti k dispozici dvě nové vany celotělové a dvě končetinové. Vany mají lepší vybavenost jak z pohledu pacienta, tak obsluhujícího personálu. Původní vany byly již zastaralé a hlavně poruchové.

Celý článek


Do nemocnice pouze s respirátorem FFP2/KN 95 nebo dvěma rouškami

23.2.2021

Od čtvrtku 25. 2. 2020 je nově povinnost pro všechny osoby, vstupující na veškerá pracoviště nemocnice, mít nasazen respirátor bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95) nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky/roušky.

Celý článek


Sestry odrodily téměř současně v Nemocnici AGEL Nový Jičín

11.2.2021

Nestává se to často, aby na stejném místě a téměř ve stejný den porodily pokrevní sestry. V porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín přivedla na svět své děti sourozenecká dvojice z Kopřivnice — Lubiny.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín pořídila nový operační stůl a nástroje

9.2.2021

Novým operačním stolem a akumulátorovými nástroji se může pochlubit Nemocnice AGEL Nový Jičín. Moderní operační stůl za 1,3 miliónu korun je určen pro urologické oddělení a akumulátorové operační nástroje v hodnotě více než 400 tisíc korun budou využívat ortopedi. Jak nový stůl, tak i operační nástroje, nahradily starší typy.

Celý článek


Covid odběrové místo Nemocnice AGEL Nový Jičín nově odebírá vzorky ze slin

4.2.2021

Zdravotníci v covid odběrovém místě v Nemocnici AGEL Nový Jičín již také standardně odebírají vzorky, určené pro PCR vyšetření k ověření přítomnosti koronaviru, ze slin. Lidé se tak mohou vyhnout nepříjemnému stěru z nosohltanu.

Celý článek


Děti s cukrovkou se už nemusí obávat bolestivého píchání do prstů. Novojičínská nemocnice pracuje s efektivními senzory měřící hladinu cukru

28.1.2021

Přes třicet dětských pacientů je v současné době v péči diabetologické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín, která aktivně aplikuje nejmodernější metody v měření hladiny cukru. Ty jsou k dětem velice šetrné, neboť odpadá, kvůli kapce krve, každodenní bolestné píchání do prstu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín bude od středy očkovat proti COVID-19

19.1.2021

Také Nemocnice AGEL Nový Jičín je jedním z očkovacích center, kam se mohou aktuálně hlásit zájemci k aplikaci vakcíny proti COVID-19.

Celý článek


Rodičky Nemocnice AGEL Nový Jičín mohou využívat novinku – bylinnou napářku při porodu

12.1.2021

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín nabízí rodičkám novou službu bylinného napařování hráze při porodu. Jde o proceduru, která využívá účinků termoterapie, hydroterapie a aromaterapie.

Celý článek


V roce 2020 přivedli v Nemocnici AGEL Nový Jičín na svět celkem 725 dětí

7.1.2021

V loňském roce v Nemocnici AGEL Nový Jičín porodilo celkem 722 maminek, které na svět přivedly celkem 725 dětí. To je o 74 novorozenců více než v roce 2019. Každá pátá rodička byla starší 35 let a nejstarší maminka, která vloni porodila v Novém Jičíně, měla 46 let.

Celý článek


Bývalý heliport slouží u Nemocnice AGEL Nový Jičín zaměstnancům k parkování

29.12.2020

V Nemocnici AGEL Nový Jičín pokračují plánované úpravy, které mají za cíl komfortnější parkování pro zaměstnance, pacienty i návštěvníky. V letošním roce přibylo v areálu největšího zdravotnického zařízení v okrese a v jeho okolí přes padesát stání pro osobní automobily.

Celý článek


Kosti z krku vytahují lékaři z novojičínské nemocnice nejčastěji až po Štědrém dni

22.12.2020

Až deset pacientů denně se zapíchnutou kostí vyšetřují během vánočních svátků lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Většinou se jedná o rychlý ambulantní zákrok, ve výjimečných případech si ale vytažení vyžádá složitější úkon a zdravotníci musí neopatrného strávníka dokonce uspat.

Celý článek


Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín je připraveno na vánoční svátky

21.12.2020

Před Vánoci je každoročně nutné zajistit dostatečné zásoby krve a krevní plazmy pro krevní banky a nemocnice v Moravskoslezském kraji. Také Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín se pečlivě připravilo na vánoční svátky.

Celý článek


V novojičínské nemocnici je zájem o antigenní testování značný

18.12.2020

AGEL pomáhá Česku zvládnout pandemii. Desítky pracovníků na odběrových místech i přes obrovský nápor posledních dní zůstávají ve službě. Děkujeme za jejich nasazení!

Celý článek


V novojičínské nemocnici je zájem o antigenní testování značný

18.12.2020

AGEL pomáhá Česku zvládnout pandemii. Desítky pracovníků na odběrových místech i přes obrovský nápor posledních dní zůstávají ve službě. Děkujeme za jejich nasazení!

Celý článek


Testování veřejnosti na onemocnění COVID-19

16.12.2020

Odběrové místo COVID-19 slouží k testování lékařem/hygienikem objednaných pacientů (PCR, antigenní testy) a provádí také bezplatné testování veřejnosti (antigenní testy). Ke každému typu testování je vždy nutné se objednat prostřednictvím online rezervačního systému. Odkazy jsou uvedeny níže.

Celý článek


Duchovní služby v novojičínské nemocnici pokračují i v době epidemie

16.12.2020

Poskytování duchovní péče v Nemocnici AGEL Nový Jičín nezastavila ani koronavirová epidemie. S ohledem na situaci však bylo nutné některé podmínky upravit.

Celý článek


Je neuvěřitelně krásné, někomu zachránit život, říká rekordman, který absolvoval v novojičínské nemocnici stovky odběrů krve

10.12.2020

Čtyřiapadesátiletý Antonín Janák z Nového Jičína zná transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín jako málokdo. Za více než třicet let má na svém kontě více než 460 odběrů a je tak nejaktivnějším zdejším dárcem. Proto právě on symbolicky zahájil novou éru transfuzního oddělení v rekonstruovaných prostorách, které už měl možnost si v pohodlí odběrového lehátka o pár dnů později i vyzkoušet.

Celý článek


Koronaviru navzdory: V Nemocnici AGEL Nový Jičín „vykouzlí“ vánoční atmosféru i letos

4.12.2020

Předvánoční atmosféra, příchod Mikuláše s družinou i další akce, které k adventnímu času patří, nebudou v Nemocnici AGEL Nový Jičín chybět ani v období koronavirové epidemie.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín otevřeli nové nadstandardní pokoje na ORL oddělení

30.11.2020

Dva nadstandardní pokoje a jeden dětský pokoj s vlastním a zrekonstruovaným sociálním zařízením nyní nově nabízí svým pacientům ORL oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Chirurgické týmy z Evropy se jezdí do novojičínské nemocnice školit v robotické kolorektální chirurgii

26.11.2020

Špičkové Centrum vysoce specializované onkologické péče pro dospělé Nemocnice AGEL Nový Jičín i přes náročné pandemické období vzdělává evropské chirurgické týmy na nejmodernějším robotickém přístroji da Vinci®Xi. První takto specializované výukové centrum v bývalém východním bloku s akreditačním statusem “Case observation center” během pouhých dvou let proškolilo devět chirurgických týmů v robotické kolorektální chirurgii.

Celý článek


Zdravotnické týmy Nemocnice AGEL Nový Jičín doplnilo pět vojáků

20.11.2020

Pět vojáků z olomouckého 153. ženijního praporu nastoupilo na výpomoc do Nemocnice AGEL Nový Jičín. Doplní zde zdravotnické týmy, aby vykryli personální kapacity chybějících zdravotníků a snížili zátěž v důsledku hospitalizací pacientů s koronavirem.  

Celý článek


Nové anesteziologické přístroje zkvalitní péči o pacienty v Nemocnici AGEL Nový Jičín

18.11.2020

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně se může pochlubit nově pořízenými anesteziologickými přístroji v hodnotě převyšující 4,5 miliónu korun.

Celý článek


Novojičínská nemocnice doplnila vozový park o dvě nové sanitky. Jednu vyčlenila pro rizikové pacienty

3.11.2020

Pacientům Nemocnice AGEL Nový Jičín slouží dva nové sanitní vozy, které převezou i extrémně obézní osoby. Vzhledem k současné epidemiologické situaci vedení nemocnice zpřísnilo dezinfekční plán vozového parku a jednu sanitku vyčlenilo přímo pro pacienty s podezřením na onemocnění covid-19.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín vyšetřila v říjnu více než 3 tisíce pacientů na Covid-19

2.11.2020

Náročný víkend mají za sebou zdravotníci v Nemocnici AGEL Nový Jičín. V sobotu zde poprvé rozjeli víkendové stěry na testování nového typu koronaviru a za oba víkendové dny vyšetřili zdravotníci 134 osob. Během měsíce října odebrali celkem 3.228 vzorků. Nejvyšší nápor přišel zhruba v polovině měsíce.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín rozšiřuje provozní dobu odběrového místa

30.10.2020

Nemocnice AGEL Nový Jičín reaguje na vysokou poptávku po testování na onemocnění COVID-19 a rozšiřuje provozní dobu svého odběrového místa také o sobotu a neděli.

Celý článek


Transfuzní oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín láká dárce větším komfortem a výhodami

23.10.2020

Na větší komfort se nyní mohou těšit dárci krve i zdravotníci transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Díky devítiměsíční kompletní rekonstrukci oddělení, která si celkem vyžádala investici za 30 milionů korun, bylo vybudováno moderní odběrové středisko odpovídající potřebám současné medicíny. Epidemie koronaviru odběry nepřerušila, naopak krev od dárců potřebují v novojičínské nemocnici více než dříve. V zmodernizovaném objektu se nachází odběrové sály, čekárny pro dárce, laboratoř, sklady a skladovací prostory, kde je umístěna chladicí a mrazící komora, zázemí pro personál a sociální zařízení.

Celý článek


Omezení provozu pokladny

22.10.2020

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci bude upravena provozní doba nemocniční pokladny.

Celý článek


Online objednávání dárců krve

22.10.2020

Vážení dárci, ode dne 27. 10. 2020 přecházíme na nový rezervační systém. V souvislosti s touto změnou budou v době od 23. 10. 2020, 12:00 do 27. 10. 2020, 7:00 online rezervace uzavřeny. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Darování krve v období pandemie COVID-19

22.10.2020

Vážení dárci, zveřejňujeme stanovisko Společnosti pro transfuzní lékařství k bezpečnosti darování krve a jejích složek v období akcelerace pandemie SARS-CoV-2.

Celý článek


Výzva medikům

16.10.2020

V rámci preventivních opatření v souvislosti s epidemiologickou situací vyzýváme studenty lékařských fakult, aby se přihlásili na výpomoc do našeho zařízení. Děkujeme.

Celý článek


Transfuzní oddělení uzavřeno do 23. 10. 2020

13.10.2020

Vážení dárci, dovolujeme si Vás upozornit, že od 12. 10. 2020 do 23. 10. 2020 bude transfuzní oddělení z důvodu stěhování uzavřeno. Znovu otevíráme 26. 10. 2020 a těšíme se na Vás v nově zrekonstruovaných prostorách v areálu nemocnice, mezi interním pavilonem a prodejnou COOP.

Celý článek


Předoperační semináře - totální endoprotézy

12.10.2020

Oznamujeme tímto, že plánovaný předoperační seminář pro pacienty, kterým byl lékařem stanoven termín operace TEP kyčelního nebo kolenního kloubu, se dne 12.10.2020 z epidemiologických důvodů konat nebude. Jakékoliv informace k operaci, případně následné péči, zodpoví telefonicky pracoviště ortopedie na tel. č. +420 556 773 559.

Celý článek


Zdravotnice ze slovenského Komárna nabíraly zkušenosti v Komplexním onkologickém centru novojičínské nemocnice

12.10.2020

Skupina AGEL má úspěšně za sebou úvodní výměnný pobyt slovenských zdravotníků z Nemocnice AGEL Komárno, kteří nabírali cenné zkušenosti v Komplexním onkologickém centru Nemocnice AGEL Nový Jičín. Tři dny intenzivní stáže na specializovaných pracovištích přinesly pětici zdravotních sester z jižního Slovenska řadu nových poznatků, které zužitkují na svém domovském pracovišti.

Celý článek


Výpadek telefonních linek

9.10.2020

Dne 9.10.2020 jsme zaznamenali výpadek všech telefonních linek ze strany poskytovatele připojení, který na odstranění problému pracuje. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Pacienti v novojičínské nemocnici budou volit přímo z lůžka

2.10.2020

V celém Česku dnes startují volby do zastupitelstev krajů a do Senátu, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou. V Nemocnici AGEL Nový Jičín půjde tentokrát jen o jednotky pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Nádor na konec pandemie nečeká, varují lékaři

16.9.2020

Jarní obava z nákazy novým typem koronaviru s sebou přinesla strach lidí navštěvovat zdravotnická zařízení. Lidé často odkládali cesty k lékařům, i když měli zdravotní problémy. Centrum péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nyní eviduje nárůst karcinomů tlustého střeva. Také Komplexní onkologické centrum (KOC) Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenalo v první polovině roku pokles preventivních vyšetření osob s genetickým rizikem rakoviny.

Celý článek


Novojičínská porodnice podporuje maminky nejen v rámci Národního týdne kojení

14.9.2020

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorňuje Národní týden kojení, který začal v pondělí 14. září. Nemocnice AGEL Nový Jičín je nositelem titulu „Baby friendly hospital“ a i právě proto výrazně podporuje kojení a propaguje jeho výhody.

Celý článek


„Dědo, bojuj!“ aneb jak si ve vítkovské nemocnici poradili se zákazem návštěv

4.9.2020

Koronavirová pandemie ze dne na den nekompromisně ukončila osobní kontakty mezi mnohými pacienty a jejich rodinami ve zdravotnických zařízeních. Byl to i případ Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, které je součástí Nemocnice AGEL Nový Jičín. Zdejší personál chtěl svým pacientům kontakt s nejbližšími i přes veškeré omezení dopřát. A povedlo se! Zakoupením tabletu umožnila nemocnice svým pacientům videohovory s nejbližšími. Tyto povzbuzující hovory působí velice pozitivně, zvyšují tolik potřebnou energii pro rekonvalescenci.

Celý článek


Dárci krve budou mít v novojičínské nemocnici nové moderní zázemí. Rekonstrukce jde podle plánu

21.8.2020

Na plné obrátky probíhá rekonstrukce transfúzního oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Investice za 20 milionů korun bude kompletní během října. Dárci krve i zdravotníci z transfúzního oddělení se dočkají moderního odběrového střediska s nejvyšším komfortem.

Celý článek


Pacientům ve Vítkově dobu léčení krátí ostrý obraz a čistý zvuk. Na všech pokojích jsou nové televize

19.8.2020

Zvýšení komfortu se dočkali pacienti hospitalizování ve vítkovské nemocnici, která je detašovaným pracovištěm Nemocnice AGEL Nový Jičín. Během léčby či návštěvy lékaře se mohou dívat na své oblíbené seriály, filmy nebo dokumenty.

Celý článek


Návštěvy na lůžkových odděleních

17.8.2020

Z preventivních důvodů a pro ochranu našich hospitalizovaných pacientů i nadále ponecháváme v platnosti zákaz návštěv na lůžkových odděleních do odvolání (mimo otců u porodu a zákonného zástupce u nezletilého pacienta). Při vstupu do areálu nemocnice nebo samostatných ambulancí a zdravotnických provozů mimo areál je nezbytné stále dodržovat pravidla zakrytí úst a nosu (rouškami, apod), dezinfikovat ruce a dodržovat rozestupy. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenala nárůst pacientů s kolapsovými stavy – na vině je tropické počasí

10.8.2020

Nárůst pacientů s kolapsovými stavy a závratěmi zaznamenala v posledních dnech Nemocnice AGEL Nový Jičín. Pacienti jsou zejména senioři, kteří podceňují tropické teploty.

Celý článek


Malým pacientům s nadváhou pomůže nová dětská obezitologická ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín

30.7.2020

Kdy máme doma ještě dítko s krásně naducanými tvářičkami a roztomilými faldíky a kdy už můžeme mluvit o váhových problémech? Malých pacientů s obezitou neustále přibývá, což má vliv nejen na jejich zdraví, ale také sociální život. Jaké další problémy může otylost dětem způsobit a jak se léčí, poradí odborníci Nemocnice AGEL Nový Jičín v nově otevřené dětské obezitologické ambulanci, která přivítá první pacienty v srpnu.

Celý článek


Dětští diabetici z Nového Jičína dosáhli v celorepublikovém srovnání mimořádných výsledků

23.7.2020

Mimořádných výsledků, a to konkrétně zlepšení o dvacet příček, dosáhly děti z diabetologické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín ve statistikách České národní dětské diabetické databáze, porovnávající data z kontrol pacientů z jednotlivých ambulancí napříč celou zemí. Nemocnice se rozhodla úsilí dětí odměnit a nejšikovnější z nich za jejich snahu mít onemocnění pod kontrolou odměnila koloběžkami a outdoorovými kamerami.

Celý článek


Kolegům i pacientům Léčebného a rehabilitačního pracoviště ve Vítkově dělá radost svými obrazy zdejší sestřička

23.7.2020

Jedinečná, krásná, povzbuzující, taková je nová výstava v Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov, které patří do sítě AGEL. Chodba lůžkového oddělení se opět proměnila v galerii a tentokrát se jako autorka šestnáctky obrazů představila sama jedna ze zdravotních sestřiček.

Celý článek


Plodnému půlroku v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín dominoval Jakub

10.7.2020

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 323 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih již 381 novorozenců. Jeden chlapeček vážil téměř šest kilogramů.

Celý článek


Těžké úrazy se nevyhýbají ani dětem, v Nemocnici Nový Jičín jich léčí ročně stovky. Mnoho z nich o letních prázdninách

30.6.2020

S příchodem letních prázdnin nastává nejrizikovější období pro děti a mládež. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, ročně hospitalizuje stovky malých pacientů v důsledku úrazů a značné procento z nich připadá na červenec a srpen. Nejčastěji se jedná o poranění hlavy, zlomeniny končetin, výjimkou nejsou bohužel ani popáleniny či otravy.

Celý článek


Ministerstvo potvrdilo Komplexnímu onkologickému centru Nemocnice Nový Jičín statut špičkového pracoviště. Pacienti se zde dostanou i k unikátní léčbě novými molekulami

24.6.2020

Komplexní onkologické centrum Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, získalo od Ministerstva zdravotnictví České republiky na dalších pět let statut vysoce specializovaného onkologického centra. Ročně zde ošetří desetitisíce pacientů a centrum kontinuálně zavádí nové léčebné postupy a techniky.

Celý článek


Dvě nové moderní sanitky se vyjímají ve vozové flotile Nemocnice Nový Jičín

15.6.2020

Dva zbrusu nové sanitní vozy za více než 2,5 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Sanitky jsou tak nově součástí nemocničního vozového parku, který si ročně na konto připisuje až 600 tisíc kilometrů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na Světový den dárců krve

10.6.2020

Vážení dárci, velmi si vážíme vaší ochoty darovat to nejcennější a jako poděkování chceme s vámi oslavit Světový den dárců krve.

Celý článek


Větší bezpečí v Nemocnici Nový Jičín zajištuje nový vjezdový systém

4.6.2020

Vstříc klientům i zaměstnancům nemocnice a také návštěvníkům přilehlého městského parku vychází Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Nový režim na centrálním parkovišti umožňuje parkování zdarma i za symbolický poplatek. Zároveň má nemocnice zcela nový vjezdový systém, který zaručí v rozsáhlém areálu větší bezpečnost.

Celý článek


Poslední volná místa pro absolventy lékařských fakult

2.6.2020

Vážení absolventi lékařských fakult, v tuto chvíli máme téměř naplněn personální stav. Poslední volná místa pro lékaře naleznete v seznamu oddělení níže.

Celý článek


Ukončení provozu odběrového stanu COVID-19

29.5.2020

Dovolujeme si Vás upozornit, že provoz odběrového stanu COVID-19 bude dle instrukcí z moravskoslezského kraje ukončen k 31.5.2020.

Celý článek


Vítkovská nemocnice slouží lidem již 115 let. Investice zde míří do vybavení pokojů i zdravotnického zařízení

29.5.2020

V neděli 31. května to bude na den přesně 115 let, co bylo vydáno povolení k provozu Nemocnice Vítkov. Zdravotnické zařízení v jižním okraji opavského okresu je dnes detašovaným pracovištěm Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Síla největšího poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě se zde pravidelně promítá v řetězci investic i v profesionalitě zdravotníků. Ti své mimořádné nasazení v Nemocnici Vítkov dokazují neustále, naposledy během koronavirové pandemie.

Celý článek


Dětští pacienti se v Nemocnici Nový Jičín dočkali nové herny

29.5.2020

Čas strávený na lůžku dětského oddělení se snaží Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, malým pacientům co nejvíce zpříjemnit. Letošní Mezinárodního den dětí jim přinese novou zrekonstruovanou hernu plnou oblíbených hraček, poutavých knih či zábavných her.

Celý článek


Předporodní kurzy po pauze opět rodiče připraví na příchod miminka

26.5.2020

Budoucí maminky budou moci od června znovu zavítat do novojičínského Rodinného centra Mozaika a společně s odborníky novojičínské nemocnice probrat témata spojená s těhotenstvím, porodem i péčí o dítě a rodinu. Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, po tříměsíční koronavirové pauze opět rozjíždí oblíbené předporodní kurzy, a to také v Kopřivnici a Hranicích. Kurzy se ovšem budou muset ještě stále přizpůsobit současným pandemickým opatřením.

Celý článek


Návštěvy v nemocnici

23.5.2020

Vzhledem k nově vzniklému ohnisku nákazy COVID-19 v Moravskoslezském kraji nadále platí zákaz návštěv. Děkujeme za pochopení. Ve výjimečných případech lze návštěvu nejbližšího příbuzného domluvit s ošetřujícím lékařem.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín využívá nejmodernější mobilní rentgen

20.5.2020

Traumatologické oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, uvedlo do provozu nový mobilní rentgenový přístroj, tzv. C-rameno. Přístroj, který slouží chirurgům při traumatologických zákrocích, přišel na více než 4,5 miliónu korun. Nové moderní C-rameno svými parametry dosahuje světové úrovně a nahradilo starší typ, který se v novojičínské nemocnici využíval přes 10 let.

Celý článek


Testování COVID 19 pro samoplátce – úprava ceny

19.5.2020

Rádi bychom Vás informovali o nových cenách pro samoplátce požadujících vyšetření COVID 19. Cena vyšetření je upravena dle věstníku Ministerstva Zdravotnictví.

Celý článek


Odběrové místo COVID-19 – Změna provozní doby

12.5.2020

Provozní doba odběrového místa se od 12. 5. 2020 mění následovně:

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

27.4.2020

Odběrové místo u Nemocnice Nový Jičín od pondělí 27. dubna nově umožňuje testování na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také u samoplátců. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu zejména s ohledem na vysokou poptávku veřejnosti v tomto regionu.

Celý článek


Upozornění pro dárce - návrat do standardního režimu odběrů

27.4.2020

Vážení dárci, od 27. 4. 2020 se postupně vracíme do standardního režimu odběrů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

25.4.2020

Odběrové místo u Nemocnice Nový Jičín začne od pondělí 27. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce a to ve spolupráci s laboratořemi AGEL a.s.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín postupně obnovuje plánovaný provoz ambulancí a oddělení

23.4.2020

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, reaguje na zmírnění mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví a postupně obnovuje provoz lůžkové i ambulantní zdravotní péče, která ale bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření s cílem zajistit bezpečnost personálu a pacientů.

Celý článek


Vjezdový a parkovací systém v Nemocnici Nový Jičín

22.4.2020

Jak jsme již v loňském roce avizovali, připravujeme na základě výsledků bezpečnostního auditu a zároveň s důrazem na zvýšení kvality péče pro pacienty nový parkovací a vjezdový systém.

Celý článek


Tatínkové mohou opět k porodům v Nemocnici Nový Jičín

21.4.2020

S velkou radostí vám oznamujeme, že od 22.4. je v naší porodnici opět umožněna přítomnost doprovodu u porodu. Pro novorozence, rodičky i tatínky se snažíme udělat maximum, abychom zajistili bezpečnost a hladký průběh porodu, ovšem bez vaší spolupráce se neobejdeme, proto je přítomnost možná za následujících podmínek:

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín obnovuje odběry plné krve

17.4.2020

Darování krve zachraňuje životy i v době nouzového stavu a karantény. Transfúzní oddělení v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, od pondělí 20. dubna obnovuje po několikatýdenní pauze vyhlášené kvůli epidemiologické situaci odběry plné krve. Prvodárci si musí ale na svůj první odběr nejcennější tekutiny ještě nějakou dobu počkat.

Celý článek


Otec u porodu - stanovisko porodnice k mimořádnému opatření MZČR

16.4.2020

Vážení rodiče, naše porodnice v současné době již intenzivně reaguje na vývoj situace související s úpravou mimořádného opatření k přítomnosti otců, vydanou Ministerstvem Zdravotnictví České Republiky z 15. 4., která vstoupila v platnost od dnešní půlnoci tj. 16. 4.

Celý článek


Kuchaři v Nemocnici Nový Jičín vaří v čase koronaviru i dětem zaměstnanců

15.4.2020

Na aktuální epidemiologickou situaci spojenou s COVID-19 musely v Nemocnici Nový Jičín aktivně zareagovat také profese, které nejsou primárně spojené se zdravotnictvím. Změnit systém práce bylo zapotřebí v nemocniční kuchyni. Nově kuchaři vaří dětem zaměstnancům, v jídelně panuje omezený provoz, změnila se proto distribuce obědů. Osvědčily se také nově pořízené jídelní automaty a modernizované spotřebiče v ceně přesahující 1 milión korun.

Celý článek


Upozornění pro dárce - obnovení odběrů plné krve

14.4.2020

Vážení dárci, od 20.4.2020 se obnovují odběry plné krve. Objednávejte se prosím přes objednávkový systém, počet míst je ale omezený. Prvodárce, prosíme, aby se zatím na odběry nepřihlašovali. Odběry plazmy a červených krvinek jsou také stále v omezeném množství. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Enormní zájem o testování hlásí z odběrového místa Nemocnice Nový Jičín

1.4.2020

V areálu Nemocnice Nový Jičín bylo přesně před týdnem, ve středu 25. března, aktivováno další odběrové místo, na které se mohou obracet lidé, jež k odběru indikoval epidemiolog Krajské hygienické stanice a praktický lékař. Za první týden fungování zdejší zdravotníci odebrali 504 vzorků k vyšetření přítomnosti nového typu koronaviru u indikovaných pacientů.

Celý článek


Koronavirus COVID-19 – časté otázky

29.3.2020

Níže naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, v souvislosti s onemocněním Covid 19.

Celý článek


Vyjádření Nemocnice Nový Jičín

27.3.2020

Vyjádření Nemocnice Nový Jičín k tiskovému brífinku Moravskoslezského kraje ze dne 27.3.2020

Celý článek


Odběrové místo k provádění testů na onemocnění COVID-19 bylo aktivováno

25.3.2020

Toto odběrové místo neslouží k vyšetření samoplátců.

Celý článek


Akuální informace ke koronaviru z Ministerstva zdravotnictví

23.3.2020

Níže naleznete odkazy na stránky, Ministerstva Zdravotnictví České Republiky a Krajské Hygienické stanice Moravskoslezskeho Kraje se sídlem v Ostravě, věnované aktuálním informacím ke koronaviru.

Celý článek


Sdělení porodnice pro nastávající maminky

21.3.2020

Milé budoucí maminky. Rádi bychom vám všem věnovali pár slov.

Celý článek


Oznámení o zřízení deaktivovaného odběrového místa k provádění testů na onemocnění COVID-19

19.3.2020

Toto odběrové místo neslouží k vyšetření samoplátců a v současné chvíli je deaktivované.

Celý článek


Uzavření Lékařské zubní pohotovosti

19.3.2020

Na žádost oblastního sdružení České stomatologické komory, z důvodu epidemiologické situace, je od 19. 3. 2020 až do odvolání pozastavena činnost zubní pohotovosti v areálu Nemocnice AGEL Nový Jičín, a.s.

Celý článek


Přesunutí ordinace Lékařské pohotovosti pro dospělé

19.3.2020

Lékařská pohotovostní služba pro dospělé byla přesunuta z přízemí budovy č. 5a, z interního pavilonu, do hlavní budovy č. 1, do chirurgického pavilonu, do ortopedicko-traumatologické ambulance.

Celý článek


Oznámení - otevírací doba lékárny

18.3.2020

Lékárna Agel v Nemocnici Nový Jičín je od dubna otevřena do 17:00.

Celý článek


Informace ke změnám provozu Nemocnice Vítkov vzhledem k mimořádnému stavu

17.3.2020

Vstup do areálu pouze přes hlavní bránu, kde probíhá kontrola tělesné teploty personálem zdravotnického zařízení. Vstupující bude dotázán na cestovatelskou anamnézu a důvody k návštěvě nemocnice. Parkování je možné pouze na vyhrazeném parkovišti před areálem nemocnice. Vjezd do areálu je umožněn pouze pro zaměstnance, sanitní vozy a osoby se zdravotním postižením.

Celý článek


Oznámení o opatřeních v souvislosti s onemocněním koronavirem COVID-19

16.3.2020

Vzhledem k aktuálním událostem šíření nákazy koronavirem zasedla v neděli ráno mimořádná rada představenstva nemocnice a jejího řídícího krizového týmu. Na svém jednání byly schváleny následující kroky a opatření od 16.3.2020 od 9:00hod.

Celý článek


Upozornění pro dárce krve - zrušení odběrů plné krve

16.3.2020

Vážení dárci, vzhledem k nařízení vlády ČR ze dne 15. 3. 2020, aktuální epidemiologické situaci a výskytu koronaviru COVID-19 jsou od 17. 3. 2020 do odvolání zrušeny odběry plné krve na Transfuzním oddělení. Zároveň dochází k omezenému počtu odběrů plazmy a červených krvinek. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Upozornění pro rodičky

16.3.2020

Z epidemiologických důvodů je od 17. 3. 2020, až do odvolání, pozastavena možnost přítomnosti otců, či osob blízkých u porodů v porodnici Nový Jičín. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Startuje pylová sezóna. V Nemocnici Nový Jičín se o malé i velké alergiky pečlivě postarají

12.3.2020

Zhluboka se nadechnout v období pylových alergií bude odteď až do poloviny září pro alergiky často nelehký úkol. Na startující pylovou sezónu a vyšší nápor pacientů jsou připraveni zdravotníci Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Díky nezvykle teplému lednu letos jarní pylová sezóna začala dříve. Zpozornit by měli také ti, koho trápí symptomy podobné nachlazení, které může mít na svědomí alergie způsobující postupně i závažnější potíže. Následkem pak může být i hospitalizace.

Celý článek


Gerbery zpestřily den ženám v Nemocnici Nový Jičín

9.3.2020

Pestrobarevné gerbery zaplavily u příležitosti Mezinárodního dne žen sesterny, ordinace a kanceláře všech žen sloužících v Nemocnici Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Smyslem tradice je vyjádřit úctu ženám, nejen ve zdravotnické profesi, ale především jejich životnímu poslání. Celkem zaměstnává nemocnice 875 žen, což je 78 procent z celkového počtu zaměstnanců.

Celý článek


Zákaz návštěv

9.3.2020

Z preventivních důvodu platí od 10.3.2020 ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Omezení návštěv

4.3.2020

Od čtvrtku 5. 3. 2020 platí omezení návštěv.

Celý článek


Dočasné vyřazení dárců krve

3.3.2020

Od pátku 28.února 2020 platí u dárců, kteří pobývali v Severní Itálii a dalších evropských zemích s výskytem onemocnění způsobeném koronavirem, dočasné vyřazení z dárcovství po dobu 4 týdnů. Pro některé evropské země platí delší interval dočasného vyřazení z důvodů jiných než ve spojitosti s koronavirem platící celoročně: (Albánie, Andorra, Island, Malta, Moldavsko, Makedonie, Ukrajina, Řecko, Kanárské ostrovy - 1 měsíc; Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Kazachstán, Kypr- 6 měsíců; Rusko, Turecko - 1 nebo 6 měsíců podle lokality pobytu). V případě dotazů volejte na tel. číslo 556 773 471. Děkujeme za pochopení!

Celý článek


Odvolání zákazu návštěv

28.2.2020

Od soboty 29. 2. 2020 je odvolán zákaz návštěv v naší nemocnici.

Celý článek


Rekonstrukce v novojičínské porodnici přinesla několik novinek

20.2.2020

Kompletně zrekonstruovaný zákrokový sál pro operační porody, komfortně dovybavené porodní boxy, nové lékařské vybavení a mnohé další nabízí zrekonstruované gynekologicko-porodnické oddělení novojičínské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Cílem investice, která dosahuje 4 milionů korun, je nabídnout rodičkám a jejich novorozencům nejen větší komfort, ale i kvalitnější péči.

Celý článek


Změna parkování u nemocnice

11.2.2020

U příležitosti Světového dne nemocných, který připadá na 11. února, se vedení novojičínské nemocnice, podle svého kréda „přátelská nemocnice“, rozhodlo ve spolupráci s městem Nový Jičín vyjít vstříc rodinám a příbuzným pacientů, aby mohli v odpoledních hodinách využít parkoviště u hlavního vjezdu do nemocnice od 15:30 do 20:00 hodin zdarma.

Celý článek


Valentýnský odběr Nemocnice Nový Jičín nabídne dárcům soutěž o wellness

10.2.2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví i dárci z Novojičínska Valentýnským odběrem na dočasné adrese transfúzního oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Všichni sváteční dárci mohou soutěžit o poukazy na wellness v Hotelu Abácie. Akce platí pro odběry od středy 12. do pátku 14. února.

Celý článek


Zákaz návštěv z důvodu zvýšeného počtu respiračních onemocnění

3.2.2020

Nemocnice Nový Jičín dnes 3. 2. 2020 s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila plošný zákaz návštěv s platností od 4.2. až do odvolání.

Celý článek


Nové převozové vozy Nemocnice Nový Jičín dopravují k léčbě onkologické pacienty z celého kraje

31.1.2020

Dva nové Volkswagen Transportery rozšiřují vozový park Nemocnice Nový Jičín, jež patří do sítě AGEL. Vozidla dopravují k ambulantní onkologické léčbě pacienty z celého Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Jen za loňský rok má tato služba na kontě na šest tisíc převozů.

Celý článek


Dárci krve v Novém Jičíně dostanou moderní odběrové středisko

23.1.2020

Transfuzní oddělení Nemocnice Nový Jičín se přestěhovalo na novou adresu. Provizorním, ale zcela důstojným útočištěm, se pro něj staly prostory bývalé ústavní lékárny na ulici K nemocnici. Oddělení zde bude fungovat do doby, než stávající prostory projdou rozsáhlou rekonstrukcí. Ještě letos se však mohou dárci i personál těšit na moderní a komfortní zázemí, do kterého novojičínská nemocnice, jež je součástí skupiny AGEL, investuje na 20 milionů korun.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín získala dva moderní fibrolaryngoskopy

20.1.2020

Nové moderní fibroskopy začali využívat lékaři oddělení oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín. Přístroje zdravotníci používají k vyšetření a léčbě pacientů s obtížemi v oblasti nosu, nosohltanu a hrtanu (hlasivek). Investice do nových přístrojů, které nahradily starší typy, přišla na téměř půl miliónu korun.

Celý článek


Loňský rok byl v Nemocnici Nový Jičín bohatý na chlapce

6.1.2020

Jakub, Šimon, Eliška, Anna, Adéla jsou nejčastější jména 651 dětí narozených v roce 2019 v Nemocnici Nový Jičín, patřící do skupiny AGEL. V rozložení pohlaví zvítězili chlapci, kterých se narodilo 349, kdežto děvčat 302 děvčata. Prvním miminkem roku 2020 novojičínské nemocnice je holčička Gábinka s mírami 3 860 gramů a 51 centimetrů, která se narodila v 11:44 hodin na Nový rok.

Celý článek


Nový resuscitátor vdechne život novorozencům v Nemocnici Nový Jičín

18.12.2019

Plynulý dech v prvních vteřinách života novorozenců pomáhá udržet a stabilizovat nový resuscitátor od Nadačního fondu Děti na dlani, který obdrželo Dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Nový přístroj v hodnotě 75 tisíc korun slouží k lepší poporodní adaptaci novorozenců a v novojičínské nemocnici pomůže s dechem až stovce dětí ročně.

Celý článek


Osm nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Nový Jičín

6.12.2019

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Celkem osm nových monitorů dechu v celkové hodnotě přesahující 16 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka. Nové monitory budou hlídat jak čerstvě narozené děti, které je automaticky dostávají do postýlek, jež mají maminky na oddělení šestinedělí u sebe, tak děti v kojeneckém věku hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v Nemocnici Nový Jičín

4.12.2019

Mikulášská družina zavítala v úterý 3. prosince za pacienty na Dětské a ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, a přinesla nejen nadílku dětem, ale i vánoční koledy, adventní atmosféru a především úsměvy a rozzářené tváře malých pacientů. Adventní aktivity chystají pro své pacienty i na Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov.

Celý článek


Preventivní onkologická prohlídka pro každého

25.11.2019

URČENO POJIŠTĚNCŮM VZP. Komplexní onkologické centrum Nemocnice Nový Jičín nabízí zájemcům Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) onkologické preventivní prohlídky.

Celý článek


Alarmující výsledky přinesl Den prevence v Nemocnici Nový Jičín

7.11.2019

Alarmující výsledky - deset podezření na vysoké riziko cévní příhody, dva kožní bazaliomy, sluchové vady, polyp na hlasivkách, desítky žádanek na vyšetření prostaty a vyšší cholesterol odhalila bezplatná vyšetření v rámci říjnového Dne prevence v Nemocnici Nový Jičín. Zájem zdravotníky potěšil, preventivní akci využila stovka lidí, výsledky už méně.

Celý článek


Evropští lékaři prošli školením ve specializovaném výukovém centru robotické chirurgie v Nemocnici Nový Jičín

30.10.2019

Robotické operace tlustého střeva a konečníku za pomocí špičkového přístroje da Vinci® Xi trénoval tým chirurgů z polského Bělostoku v Komplexním onkologickém centru Nový Jičín, které provozuje Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Odborného školení se ujal proktor pro robotickou kolorektální chirurgii MUDr. Matej Škrovina, Ph.D., FEARCS, který na nejmodernějším robotickém přístroji da Vinci® Xi vyškolil už čtvrtý tým chirurgů.

Celý článek


Onkologové Novojičínské nemocnice budou přednášet na mezinárodní vědecké konferenci

25.10.2019

Lékaři onkologického oddělení Nemocnice Nový Jičín a.s., člena skupiny Agel, budou spolupořadateli a přednášejícími na mezinárodní vědecké konferenci věnované žilním vstupům.

Celý článek


Uzavření pokladny pro veřejnost 30. 10. 2019

25.10.2019

Dovolujeme si Vás upozornit, že ve středu 30. 10. 2019 bude z provozních důvodů pro veřejnost uzavřena pokladna. Poplatky bude možno uhradit opět v provozní době v následujících pracovních dnech. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Ošetřovatelský kurz o domácí parenterální výživě pro pracovníky agentur domácí péče v NNJ

25.10.2019

Nutriční centrum Nemocnice Nový Jičín, a.s. uspořádalo v měsíci říjnu již posedmé certifikovaný Ošetřovatelský kurz o domácí parenterální výživě pro pracovníky agentur domácí péče. Takto akce se uskutečňuje od roku 2016 dvakrát ročně v jarním a podzimním termínu a probíhá ve spolupráci s nutričním centrem Nemocnice Havířov.

Celý článek


Darujte krev s hokejisty a získejte permanentku

24.10.2019

Přidejte se k hokejistům HK Ďáblové, kteří tradičně darují krev nebo plazmu na transfuzním oddělení a budete zahrnuti do slosování o permanentky na hokejovou sezónu 2019/2020 na zimní stadion do Nového Jičína.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

21.10.2019

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i měření metabolismu a hodnot tuku v těle, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve středu 23. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek, a to od 13.00 do 16.30 hodin.

Celý článek


Daruj krev s Městskou Policií

21.10.2019

Vážení dárci, vážení městští policisté, transfuzní oddělení Vás pozývá na akci: "Daruj krev s městskou policií".

Celý článek


Canisterapie léčí pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště Nemocnice Vítkov již sedmým rokem

17.10.2019

Mít přítele se studeným čumákem přijde vhod, zvlášť když jen svou přítomností a dotykem léčí. Účinnou canisterapii již sedm let dopřává svým pacientům Léčebné a rehabilitační pracoviště Vítkov, člen skupiny AGEL. Terapie se psy podporuje psychickou pohodu u pacientů, což se v mnoha případech pozitivně odráží také na fyzickém stavu.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zlepšuje dostupnost parkování pro pacienty radioterapie

16.10.2019

V návaznosti na nedávno avizovaná opatření o zabezpečení areálu bylo vedením nemocnice rozhodnuto o vyhrazení zvláštních parkovacích míst pouze pro pacienty radioterapie přímo v areálu nemocnice u spodní brány. Záměrem je zvýšit komfort a usnadnit dostupnost léčby onkologických pacientů, kteří budou moci vozidlo zaparkovat na 30 minut přímo před budovou ve které podstupují ambulantní léčbu.

Celý článek


Novojičínská nemocnice zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

16.10.2019

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i zhodnocení metabolismu a měření tuku v těle, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve středu 23. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Parkoviště zdarma 9. - 13. 10. 2019

8.10.2019

Vážení klienti Nemocnice Nový Jičín, a.s., dne 8.10. bylo z důvodu zvýšení komfortu a bezpečnosti parkování přistoupeno k nutné revitalizaci dopravního značení, čímž mimo jiné vzniklo 5 nových parkovacích míst. Jako kompenzace za vzniklé potíže bude od 9.10. - 13.10. parkování ZDARMA! Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Léčebné a rehabilitační pracoviště ve Vítkově mění nudné nemocniční chodby v galerie

7.10.2019

Chodby rehabilitační ambulance Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, které je součástí novojičínské nemocnice, se proměnily v galerie. Svá díla zde vystavuje mladá umělkyně, která tak svým talentem zpříjemňuje chvíle pacientům.

Celý článek


Procvičit techniku dýchání a uvolnit se.

27.9.2019

První nastávající maminky zářijových předporodních příprav mají absolvováno a od 1. října se začínají školit další. Lekce těhotenské jógy uzavírá celý cyklus, předchází jí teoretické lekce s porodní asistentkou, lékařem a laktační poradkyní, které se konají v rodinném centru Mozaika od 15:30 do 17:30. Zájemkyně se přihlašují prostřednictvím elektronické přihlášky e-mailem na michaela.kucerova@nnj.agel.cz nebo telefonicky na čísle 739 327 334. Rodičky si mohou také prohlédnout porodní sál přímo v Nemocnici Nový Jičín, a to každou středu od 13 hodin.

Celý článek


Novojičínská nemocnice omezí průchod svým areálem, aby zvýšila bezpečnost pacientů

25.9.2019

Dva případy napadení ostrahy nemocnice bezdomovcem během posledního roku a celkem 515 případů neoprávněného vniknutí do areálu nemocnice, z čehož u 190 těchto incidentů bylo dokonce nutné přivolat hlídku městské policie. Nejen tyto statistiky, ale i provedený bezpečnostní audit přinutily vedení Nemocnice Nový Jičín přijmout další opatření vedoucí k posílení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců.

Celý článek


Daruj krev s Mary Kay

20.9.2019

Vážení dárci, společně s kosmetickou poradkyní Petrou Písteckou zveme dárkyně na darování krve či plazmy na naší transfuzní stanici. Každou dárkyni ihned nalíčíme, nebo obdarujeme poukazem na poradenství v péči o pleť. Další informace naleznete v přiloženém plakátku níže.

Celý článek


Daruj krev s motorkáři

19.9.2019

Vážení dárci a motorkáři, společně s příznivci a vlastníky jednostopých motorových vozidel Vás zveme na darování krve na naší transfuzní stanici. Další informace naleznete v přiloženém plakátku níže.

Celý článek


Pacientům s poruchou pohybu v Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov pomáhá speciální terapie

18.9.2019

Fyzioterapeuti Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, jež je součástí novojičínské nemocnice skupiny AGEL, pacientům nově nabízí vysoce specializovanou terapii. Jedná se o tzv. Proprioceptivní neuromuskulární facilitaci, při níž ovlivňují poruchu pohybu už v jejím základu, na úrovni motorického řízení. Metoda je jedinečná tím, že se pacient při léčbě stává ve většině případů aktivním a plnohodnotným partnerem a dosahuje tak rychlejšího a trvalejšího efektu terapie.

Celý článek


Více než desítka dětí stráví začátek školního roku v Nemocnici Nový Jičín

30.8.2019

Místo do lavice usednou do nemocničního lůžka a místo kamarádů jim budou dělat společnost bílé pláště. Celkem 12 dětí nejspíš stráví začátek školního roku na Dětském a novorozeneckém oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Nejčastěji se dětští pacienti v nemocnici ocitnou důsledkem úrazu, akutního zánětu slepého střeva, zánětu dýchacích cest, ale i kvůli střevním a zažívacím potížím.

Celý článek


Na předškoláky jsou na ORL v Nemocnici Nový Jičín nachystáni, sluch jim prověří ještě před zahájením školních povinností

29.8.2019

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu tohoto důležitého orgánu. A právě Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín se letos zapojilo do celorepublikové sítě těchto screeningových stanovišť.

Celý článek


Rakovinu léčí v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Nový Jičín novou metodou

16.8.2019

Pacienti s vybranými nádorovými onemocněními se mohou v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, nově léčit metodou stereotaktické radioterapie a stereotaktické radiochirurgie. Technika zkracuje celkovou dobu léčby z původních až osmi týdnů na řád dní. Vzhledem k tomu, že u onkologických onemocnění zvyšuje šanci na vyléčení rovněž včasné nasazení léčby, nabízí novojičínské centrum velmi krátké objednací termíny a pacienti tak mohou léčbu zahájit zpravidla do jednoho týdne.

Celý článek


Oblíbené předporodní kurzy v Kopřivnici a v Novém Jičíně se rodičkám otevřou opět v září

13.8.2019

Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky otvírá znovu na začátku září Nemocnice Nový Jičín, která je člen skupiny AGEL. Předporodní kurzy se těší oblibě mezi rodičkami, proto se nově otvírají také v Hranicích. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí techniku dýchání, zacvičí si těhotenskou jógu a navštíví porodní oddělení. Předporodní kurzy v obou městech za první pololetí navštívilo 67 spokojených žen.

Celý článek


Víkendový tranzit z Nemocnice Nový Jičín si příbuzní pacientů Nemocnice Vítkov pochvalují

6.8.2019

Nasedat, připoutat a devítimístný transportér vyráží směr Nemocnice Vítkov. Od konce loňského roku dopravuje rodinné příslušníky k pacientům do Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, detašovaného pracoviště Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Bezplatnou víkendovou linku pravidelně využívají příbuzní pacientů a službu si chválí. Vůz cestou zastaví v obchodě a převeze i invalidní vozík. Dosud dopravy využilo přes 130 lidí.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v prvním pololetí narodilo 323 dětí

2.7.2019

Celkem 323 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 180 chlapců a 143 děvčátek, z toho jeden pár dvojčat.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zakoupila 65 nových moderních lůžek

27.6.2019

Nemocnice Nový Jičín nabízí na dalších odděleních vyšší komfort v podobě nově zakoupených lůžek. Celkem 65 elektricky ovladatelných polohovaných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro obsluhující personál. Celková investice přesáhla 2,5 miliónu korun.

Celý článek


Upozornění - dočasné vyřazení z dárcovství v případě dovolených v evropských zemích do 31.10.2019

20.6.2019

Doporučení představenstva Národní transfúzní komise ze dne 10.6.2019 – seznam evropských zemí nebo oblastí (viz.níže), jejichž návštěva je důvodem k dočasnému vyřazení z dárcovství krve na dobu 28 dní návratu pro riziko přenosu infekce virem západonilské horečky na člověka.

Celý článek


Přesnější diagnostiku a chirurgickou léčbu přinesl Nemocnici Nový Jičín nový laser

19.6.2019

Nejmodernější typ nejsilnějšího CO₂ laseru za 4,49 miliónu korun, získaly z evropských dotací pro onkogynekologická centra operační sály gynekologického oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Nové vedení v Nemocnici Nový Jičín

30.5.2019

Nemocnice Nový Jičín bude mít od 1. června nové vedení. Předsedou představenstva se stane MUDr. Jan Káňa, primář ortopedicko-traumatologického oddělení nemocnice. Na pozici místopředsedy představenstva přichází do nemocnice zkušený manažer Ing. David Koribský, MBA.

Celý článek


Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

20.5.2019

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Daruj krev s rádiem KISS

10.5.2019

Vážení dárci, společně s rádiem KISS Vás zveme na darování krve na naší transfuzní stanici. Kisspatrolky budou přítomny na místě 13.5. v čase od 7:00 do 11:00 s dárky pro dárce.

Celý článek


Daruj krev s dobrovolnými hasiči

6.5.2019

Vážení dárci, SH ČMS - Okresní sdružení hasičů Nový Jičín, Zborovská 2096/5, 741 01 Nový Jičín Vás vyzývá k akci: "Daruj krev s dobrovolnými hasiči".

Celý článek


Nejmodernější technologie zobrazení využívající fluorescenci pomůže snížit výskyt pooperačních komplikací a zpřesnit diagnostiku v Nemocnici Nový Jičín

3.5.2019

Centrální operační sály Nemocnice Nový Jičín jsou aktuálně vybaveny moderní laparoskopickou věží Novadaq s fluorescenčním systémem PinPoint. Toto špičkové vybavení za 5,23 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín loni proinvestovala 35,6 miliónu korun

30.4.2019

Nové ultrazvuky, CO2 laser, mobilní rentgen, moderní laparoskopickou věž s fluorescenčním systémem a řadu dalších přístrojů nakoupila v roce 2018 Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Celkově přitom za 12 měsíců investovala nemocnice do lepšího vybavení i prostředí pro pacienty přes 35 milionů korun.

Celý článek


Zveme vás na zážitkovou snídani na transfuzním oddělení

18.4.2019

Vážení dárci, přijďte darovat krev nebo plazmu a vychutnat si zážitkovu snídani na transfuzním oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nově nabízí školení v robotické chirurgii lékařům z celé Evropy

5.4.2019

Komplexní onkologické a robotické centrum Nemocnice Nový Jičín, které jsou součástí skupiny AGEL, získalo prestižní evropský akreditační statut „Case observation center“ pro robotickou kolorektální chirurgii prováděnou na Chirurgickém oddělení Nemocnice Nový Jičín. Díky získanému statutu nemocnice nově umožňuje lékařům z celé Evropy učit se zde provádět robotické operace na nejnovějším robotickém přístroji DaVinci Xi. Školitelem lékařů je primář chirurgického oddělení novojičínské nemocnice a oborný garant pro obor chirurgie AGEL a.s. MUDr. Matej Škrovina, Ph.D., FEARCS, který na základě dlouhodobé praxe, výsledků i odborné přípravy získal statut proktora. Všichni evropští proktoři jsou absolventy Evropské akademie robotické kolorektální chirurgie (EARCS).

Celý článek


Velikonoční program dětského oddělení

4.4.2019

I letos budou malí pacienti na dětském a ORL oddělení tvořit, dívat se na divadlo a dozví se, jaké zvyky nás už léta provázejí velikonočními svátky.

Celý článek


Změna časů u odběrů plné krve na transfuzním oddělení

28.3.2019

Vážení dárci, dovolte, abychom vás informovali o tom, že od 1.4.2019 dochází ke změně časů u odběrů plné krve. Tato změna se týká i dárců, kteří se již zaregistrovali v online registraci.

Celý článek


Novým vedoucím Komplexního onkologického centra Nemocnice Nový Jičín se stal docent David Vrána. Profesor Jiří Vorlíček bude odborným garantem centra

6.3.2019

Novým vedoucím Komplexního onkologického centra Nemocnice Nový Jičín se stal doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., který dosud působil na onkologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Dosavadní vedoucí centra MUDr. Petr Beneš, Ph.D., nadále zůstává členem oddělení radioterapie. Další novinkou v Komplexním onkologickém centru je, že zkušený onkolog a člen vědecké rady společnosti AGEL prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., bude s týmem úzce spolupracovat jako odborný garant.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na bezplatnou prevenci onemocnění ledvin

27.2.2019

U příležitosti Světového dne ledvin nabídne 14. března Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, široké veřejnosti bezplatná vyšetření související s prevencí onemocnění ledvin i prohlídku hemodialyzačního oddělení. Smyslem akce je upozornit na nutnost prevence i včasné léčby ledvinových onemocnění, která se mnohdy dlouho neprojevují, přestože ohrožují člověka na životě.

Celý článek


Valentýnské darování plazmy - gratulujeme výhercům

15.2.2019

Jen 3 z dárců mohli být vylosováni a získat valentýnský voucher do wellness centra Abácie. Gratulujeme!

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve dobrovolníky na valentýnské darování plazmy

11.2.2019

V rámci oslav sv. Valentýna začít den dobrým skutkem mají možnost všichni, kteří se rozhodnou darovat krevní plazmu na transfuzním oddělení nemocnice v Novém Jičíně. Všichni dárci budou zařazeni do slosování o tři dárkové poukazy na vstup do wellness pro dvě osoby.

Celý článek


Daruj plazmu na Valentýna a vyhraj wellness pro dva

7.2.2019

Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín Vás zve na valentýnskou akci pro dárce plazmy. Přijďte 14. 2. 2018 darovat krev a zapojte se tak do slosování o 3 poukazy do wellness pro 2 osoby v hotelu Abácie.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Nový Jičín získalo nové přístroje

4.2.2019

Rehabilitační oddělení Nemocnice Nový Jičín získalo čtyři nové přístroje. Pro své pacienty nemocnice zakoupila běžecký pás, magnetický rotoped a dva myostimulační přístroje. Investice do nových přístrojů přesáhla 50 tisíc korun.

Celý článek


Zákaz návštěv

4.2.2019

Nemocnice Nový Jičín dnes 4. 2. 2019 s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín hledá nové dárce krve. Pokračuje v akci "Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!"

22.1.2019

Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou "novou krev". Nemocnice pokračuje v akci "Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových dárců.

Celý článek


Specializované PET centrum Nemocnice Nový Jičín vyšetřilo za pět let 10 tisíc pacientů

15.1.2019

Pomyslné páté narozeniny a zároveň vyšetření téměř deseti tisíc pacientů má na kontě moderní specializované PET centrum Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Pacienti zde oceňují především krátké objednací termíny, rychlý popis vyšetření i lidský přístup zdejšího personálu

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo 752 dětí

4.1.2019

Celkem 752 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 364 chlapců a 388 děvčátek, z toho hned tři páry dvojčat. První letošní miminko pak přišlo na svět hned 1. ledna v 7:44 hodin, kdy se narodil chlapec Dominik.

Celý článek


Mimořádný vánoční odběrový den

14.12.2018

TRANSFUZNÍ ODDĚLENÍ NEMOCNICE NOVÝ JIČÍN vyhlašuje MIMOŘÁDNÝ VÁNOČNÍ ODBĚROVÝ DEN.

Celý článek


Šest nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Nový Jičín

6.11.2018

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Celkem šest nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 12 tisíc korun převzala od Nadace Křižovatka vedoucí lékařka dětského oddělení MUDr. Andrea Kudělková.

Celý článek


Nemocnice v Novém Jičíně má pět nových špičkových ultrazvuků

2.11.2018

Kvalitnějších vyšetření a časnější diagnostiky vážných onemocnění se dočkají ženy z Novojičínska a okolí v Nemocnici Nový Jičín. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení získalo pětici nových maximálně špičkových ultrazvuků, které poslouží zejména k přesné diagnostice onkologických nálezů.

Celý článek


Novojičínská nemocnice zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

1.11.2018

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i měření hladiny stresu a stavu cév, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve čtvrtek 8. listopadu Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Umírajícím i jejich rodinám pomůže nový projekt Nemocnice Nový Jičín

26.10.2018

Pokoj pro nevyléčitelně nemocné pacienty, ve kterém mohou své poslední dny života strávit se svou rodinou, má od letošního roku k dispozici Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Zájemci jej mohou využít zdarma a kromě zdravotní péče jim bude k dispozici i péče sociální, psychologická či duchovní. Na realizaci projektu poskytování specializované paliativní péče získala nemocnice dotaci ministerstva zdravotnictví.

Celý článek


Darujte krev s hokejisty a získejte permanentku

11.10.2018

Přidejte se k hokejistům HK Ďáblové, kteří tradičně darují krev nebo plazmu na transfuzním oddělení a budete zahrnuti do slosování o permanentky na hokejovou sezónu 2018/2019 na zimní stadion do Nového Jičína.

Celý článek


Přijďte na Den prevence plný bezplatných vyšetření

11.10.2018

V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví v novojičínské nemocnici, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Konference Nemocnice Nový Jičín se zaměřila na vliv onemocnění kůže na psychiku pacienta

8.10.2018

Viditelné onemocnění kůže trápí nejen pacientovo tělo, ale i jeho psychiku. A právě témata z oboru na pomezí dermatologie a psychiatrie byla znovu hlavní náplní 4. ročníku Konference psychodermatologie, kterou v pátek 5. října uspořádala v příjemném prostředí zámku Kunín Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Kurzy seznámí budoucí maminky s průběhem porodu i s Nemocnicí v Novém Jičíně

18.9.2018

Oblíbené předporodní kurzy jsou na Novojičínsku po letní pauze zpět. Nastávající maminky se mohou již v těchto dnech hlásit na kurzy s porodní asistentkou, novorozeneckou sestrou i lékařem, které pro ně připravila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Vítkov investovala do přístrojů i zútulnila chodby

13.9.2018

Nový ultrazvukový přístroj, nový ergometrický systém i nová lůžka. To jsou hlavní investice, kterých se v posledních měsících dočkala Nemocnice Vítkov, která je členem skupiny AGEL. V rámci zkvalitňování služeb pro pacienty prochází zdejší léčebna dlouhodobě nemocných modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu. Na začátek školního roku navíc zdejší zaměstnanci připravili i estetizaci, v rámci které se chodby zdravotnického zařízení proměnily v galerii fotografií.

Celý článek


Nový videořetězec na odhalení rakoviny má ORL v Nemocnici Nový Jičín

5.9.2018

Odhalit rakovinu v časném stadiu pomůže pacientům z Novojičínska nový videořetězec Olympus. Přístroj koupila pro operační sál oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, a to za částku 1,4 milionu korun.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín úspěšně prošla prověrkou auditorů

27.8.2018

Pacienti Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se mohou spolehnout na vysokou kvalitu ošetřovatelské i léčebné péče. Důkazem je udělení certifikátu a v pořadí již druhý zisk akreditace Spojené akreditační komise, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021. Pro pacienty tato akreditace znamená záruku, že je nemocnice prověřená a splňuje normy týkající se kvality poskytované zdravotní péče, dodržování bezpečnosti i efektivity předávání informací o pacientech podle moderních standardů.

Celý článek


Pacienti s cévní mozkovou příhodou získají časnější pomoc v Nemocnici Nový Jičín

1.8.2018

Následkem cévní mozkové příhody umírá v průměru třicet Čechů denně. Dalších 30 tisíc pacientů je pak každoročně v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci, je nízké. Jedině rychlá a správná první pomoc přitom dovede zvrátit případné trvalé následky. Lidé z Novojičínska naštěstí mohou být klidní. Odbornou péči jim nově nabídne i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín přišlo v prvním pololetí na svět 392 dětí

18.7.2018

Eliška, Tereza, Jakub či Adam, ale i Aurelio nebo Marlen – taková jména dostávali v prvním pololetí novorozenci v porodnici Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Celkem se zde během prvních šesti měsíců tohoto roku narodilo 392 dětí, mezi kterými měla převahu děvčata. Narodilo se totiž 187 chlapců a 205 holčiček.

Celý článek


Komplexní onkologické centrum Nemocnice Nový Jičín navštíví ročně téměř patnáct tisíc pacientů. Drtivá většina boj s rakovinou vyhrává.

13.7.2018

Počet nových pacientů s diagnózou rakoviny je rok od roku vyšší. Nově diagnostikovaných osob je jen v Česku každý rok přes 80 tisíc a zhruba půl milionu Čechů je s rakovinou léčeno. Zároveň ale roste i procento těch, kteří v boji se zákeřnou nemocí vítězí. Lepší výsledky v léčbě dokazují i statistiky Komplexního onkologického centra Nemocnice Nový Jičín, kde je ročně léčeno téměř 15 tisíc pacientů a v současné době většina z nich v boji nad zákeřnou nemocí vítězí.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve dárce krve na zmrzlinu

12.7.2018

Sladkou chladivou odměnu si budou moci v pondělí 16. července vychutnat všichni dobrovolní dárci krve v Novém Jičíně. Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, zve na točenou zmrzlinu každého, kdo přijde druhé červencové pondělí darovat krev či plazmu. Cílem akce „Den zmrzliny“ je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek pro letní měsíce, které jsou kvůli dovoleným a cestování do zemí mimo Evropu každoročně kritické.

Celý článek


Oznámení o přeměně akcií na zaknihované akcie a výzva akcionářům k odevzdání akcií v souvislosti s přeměnou

8.6.2018

Společnost Nemocnice Nový Jičín a.s., se sídlem Purkyňova 2138/16, 741 01 Nový Jičín, IČO: 258 86 207, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 2513 (dále „Společnost“), tímto ve smyslu ustanovení § 529 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále „občanský zákoník“):

Celý článek


Interní ambulance Nemocnice Nový Jičín dostaly nový kabát a nabízí více komfortu

18.5.2018

Interní ambulance Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, dostaly nový kabát. Díky modernizaci, která trvala čtyři týdny, a vyžádala si téměř půl miliónu korun, nabízejí nyní prostory větší pohodlí pro pacienty i personál.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín léčí děti i hudbou

20.4.2018

Hudba má významný vliv nejen na naši náladu, ale také na náš zdravotní stav – a to zejména v případech, kdy jsou potíže psychického rázu. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, proto nově zahrnula do nabídky svých služeb pro dětské pacienty také muzikoterapii, ve které hraje hlavní úlohu živá hudba.

Celý článek


Dětští pacienti z Nemocnice Nový Jičín o velikonoční atmosféru nepřijdou

27.3.2018

Velikonoční tvoření, povídání o tradičních velikonočních oslavách, pečení Jidášků i divadelní představení si v těchto dnech vychutnávají děti na dětském oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Paní učitelka Helena Přikrylová pro ně stejně jako v minulých letech připravila kromě velikonoční výzdoby i pestrý jarní program, díky kterému ani během pobytu v nemocnici o velikonoční atmosféru nepřijdou.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín za šest let provozu registrovala 250 zájemců o dárcovství kostní dřeně

7.3.2018

Již sedmým rokem přicházejí zájemci o zápis do Registru dárců kostní dřeně na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Za dobu provozu náběrového místa na zdejší oddělení dorazilo přibližně 250 zájemců o zápis do registru, z nichž mnozí se později stali i přímými dárci a pomohli například pacientům s leukemií nebo těžkými útlumy krvetvorby.

Celý článek


Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín spouští online objednávání

28.2.2018

Dárci krve a krevních složek se mohou objednávat k odběru do Nemocnice Nový Jičín online pomocí několika kliků. Po několikaměsíčních přípravách a testování je na prvním oddělení Nemocnice Nový Jičín spuštěn systém elektronického objednávání. Všichni dárci, kteří se objednali ještě v testovacím režimu, mají termíny platné.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín významně modernizuje vybavení pro dětské pacienty

12.2.2018

Dva nové ultrazvukové přístroje a přenosný EKG záznamník, jednotku pro spiroergometrická vyšetření a přístroj k vyšetřování evokovaných potenciálů mají nyní k dispozici všichni dětští pacienti Nemocnice Nový Jičín. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, investovala významně do obnovy a rozšíření přístrojového vybavení, a to celkovou částkou 4 miliony korun. Nová zařízení poslouží jak hospitalizovaným, tak především ambulantním pacientům z řad dětí a mládeže.

Celý článek


Zákaz návštěv

5.2.2018

Nemocnice Nový Jičín dnes s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu.

Celý článek


Nemocnice Vítkov modernizuje vybavení i přístroje

25.1.2018

Nový ultrazvukový přístroj, nová multifunkční centrifuga pro laboratoře, ale i nová polohovací lůžka, matrace, či další přístroje. To jsou novinky, kterých se v posledních měsících dočkali pacienti Nemocnice Vítkov, která patří do skupiny AGEL. V rámci zkvalitňování služeb prochází nemocnice modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní ambulantním i hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu.

Celý článek


Obtíže močových cest i ledvin odhalí v Nemocnici Nový Jičín rychleji díky ultrazvuku za téměř dva milióny

10.1.2018

Vyšetřování močového měchýře, močových cest, prostaty i ledvin mohou zájemci z Nového Jičína a okolí absolvovat daleko rychleji a přesněji. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, zakoupila pro svou urologickou ambulanci nový maximálně moderní ultrazvukový přístroj, jehož výhodou je přesnější i rychlejší diagnostika, kterou umožňuje škála sond. K dispozici přitom bude jak pro stávající, tak i nové pacienty.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo 725 dětí. Porodnost stoupla o 10 procent

5.1.2018

Celkem 725 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 373 chlapců a 352 děvčátek, z toho hned sedm párů dvojčat. První letošní miminko pak přišlo na svět hned 1. ledna 2018 v 1:52 hodin, kdy se narodila holčička Klára.

Celý článek


Jak tráví Vánoce děti, které nemohou být u rodičů?

22.12.2017

Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín se na Vánoce těší stejně jako ostatní z jejich vrstevníků. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný režim.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Nový Jičín

18.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Nemocnici Nový Jičín, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Gastroenterologové Nemocnice Nový Jičín získali moderní přístroj

22.11.2017

Nový moderní přístroj zakoupila Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, na své gastroenterologické oddělení. Nová endoskopická věž, jenž disponuje špičkovým procesorem a koloskopem, bude využita k vyšetřování tlustého střeva a konečníku a výrazně zkrátí čekací lhůty. Investice do moderní sestavy přesáhla dva milióny korun.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín nově probíhají edukační setkání pro pacienty před výměnou kolenního či kyčelního kloubu

7.11.2017

Náhrada velkých kloubů je sice rutinním, ale stále závažným operačním zákrokem, který vyžaduje přípravu nejen ze strany operatéra, ale také ze strany pacienta. Personál ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, ve spolupráci s rehabilitačním oddělením se proto v rámci zvyšování kvality péče rozhodl uskutečnit v pravidelných měsíčních intervalech osobní edukační setkání s pacienty. Nejbližší předoperační seminář proběhne v pondělí 20. listopadu.

Celý článek


Den prevence novojičínské nemocnice přilákal téměř dvě stovky zájemců o vyšetření

30.10.2017

Úspěšný den prevence uspořádala ve čtvrtek 26. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, kterou k této příležitosti navštívilo téměř 200 zájemců o vyšetření. Největší pozornost vzbudilo mezi lidmi bezplatné stanovení krevní skupiny a také vyšetření pigmentových znamének. Zdravotníci na preventivní akci zachytili nemalé množství podezřelých výsledků a desítky osob tak čekají další vyšetření.

Celý článek


Nový přístroj na ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín odhalí rakovinu v časném stádiu

27.10.2017

Na modernější a efektivnější léčbu se mohou těšit všichni stávající i noví pacienti oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, a to zejména při onemocnění rakovinou. Vybavení oddělení se totiž nově rozrostlo o moderní videořetězec, který umožňuje odhalit rakovinu již v jejím prvotním stádiu. Společně s dvojicí laryngoskopů vyšla modernizace vybavení oddělení na téměř dva miliony korun.

Celý článek


Novojičínská nemocnice zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

20.10.2017

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, konzultace se specialisty na výživu i měření hladiny stresu a stavu cév, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve čtvrtek 26. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Novorozencům v Nemocnici Nový Jičín zpříjemňují první dny života háčkované chobotničky

26.9.2017

Pro laika možná obyčejná hračka, pro odborníky v oblasti porodnictví velký pomocník. Řeč je o háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Své o tom ví i zdravotníci Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, kde předčasně narozeným dětem chobotničky také poskytují. Právě hračky ve tvaru chobotničky s chapadly jsou přitom podle nich pro dítě maximálně uklidňující.

Celý článek


Dech novorozenců hlídá v Nemocnici Nový Jičín deset nových přístrojů

20.9.2017

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí dnes získalo dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Celkem deset nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 29 700 korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Nový přístroj v Nemocnici Nový Jičín prověří rovnováhu nervového systému

14.9.2017

Nové vyšetření mohou absolvovat všichni zájemci v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší lékařská poradna pro sportovce rozšířila své přístrojové vybavení a nově zakoupila také přístroj MAX PULSE Medicore, který slouží dospělým i dětem všech věkových kategorií k posouzení rovnováhy autonomního nervového systému.

Celý článek


Maminky si mohou z novojičínské porodnice miminko odnést domů už po dvou dnech

5.9.2017

Již 48 hodin po porodu mohou s čerstvě narozeným miminkem odcházet domů maminky v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší porodnice vyšla vstříc přání rodiček a dobu strávenou na oddělení umožňuje zkrátit na pouhých 48 hodin. Nutným předpokladem je ale výborný zdraví dítěte i rodičky, stejně jako příslib absolvování nezbytných vyšetření v dalších dnech v ambulanci.

Celý článek


Nové vedení v Nemocnici Nový Jičín

30.8.2017

Nemocnice Nový Jičín bude mít od 1. září nové vedení. Předsedou představenstva se stane MUDr. Pavel Bartoš, PhD., M MED., dlouholetý primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice. Na pozici místopředsedy představenstva přichází do nemocnice ze společnosti AGEL zkušený manažer Ing. Karel Kantor.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín sklidili 30 kilogramů medu

23.8.2017

Už v pořadí třetí medobraní se dnes konalo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Již v roce 2014 zřídila nemocnice ve svém areálu dva včelí úly, které se časem rozrostly na současné tři. Po letošní sezóně se podařilo sklidit 30 kilogramů medu.

Celý článek


Lékař Nemocnice Nový Jičín varuje: Mokré plavky a prochlazení v létě ohrožují močové cesty nejvíce

14.8.2017

Koupání, krátké sukně a skromné sandálky neodmyslitelně patří k létu. Zdánlivě příjemné aspekty prázdninových měsíců představují ale velké riziko pro močové cesty, které jsou kvůli nim ohroženy prochlazením, infekcí a v případě zanedbání i zánětem ledvin s nutnou hospitalizací. V tom nejhorším případě se bakterie způsobující zánět ledvin může dostat i do krevního oběhu a způsobit tak celkový zánět organismu, který ohrožuje na životě i jinak zdravého jedince.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín akutně hledá dárce krve

20.7.2017

Letní měsíce jsou pro transfúzní stanice každoročně nejnáročnějším obdobím. Během prázdnin totiž v důsledku dovolených významně ubývá dárců krve a zároveň viditelně narůstá počet úrazů, které si vyžadují krevní transfúzi. Své o tom ví i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, která má aktuálně nedostatek všech krevních skupin. Dárce se přitom snaží získávat i prostřednictvím speciálních akcí, jako například aktuální „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je přivést nové prvodárce prostřednictvím dárců stávajících.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín otevřela novou speciální poradnu pro pacienty s kardiostimulátorem

17.7.2017

S kardiostimulátorem dnes chodí po ulicích desítky tisíc Čechů. Každoročně se v České republice provede více než 6 tisíc implantací trvalého kardiostimulátoru, který řeší problém s pomalým srdečním rytmem. Díky kardiostimulátoru pak mohou tito lidé prožívat plnohodnotný život, ovšem pod pravidelným lékařským dohledem. Ten pacientům z Novojičínska nově zajišťuje specializovaná poradna Nemocnice Nový Jičín, která je uzpůsobená na míru pacientům s kardiostimulátorem a jejich potřebám.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v prvním pololetí narodilo 370 dětí. Byl mezi nimi i Lev či Šejla

11.7.2017

Celkem 370 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 188 chlapců a 182 děvčátek, z toho hned pět párů dvojčat. Meziročně přitom stoupla porodnost v nemocnici o celou dvacítku dětí.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Nový Jičín varují: v létě nezapomínejme na ochranu sluchu

28.6.2017

Zatímco kvalitní opalovací krém a sluneční brýle již lidé berou jako samozřejmost, ochraně sluchu je stále věnována pozornost menší. Ale i pro naše uši je léto nejnáročnějším obdobím v roce, během kterého jsou ohroženy z celé řady zdrojů – ať už jde o vodu, slunce, cestování nebo třeba letní hudební akce. Kromě infekcí a spálenin přitom lidem v důsledku letních aktivit hrozí třeba i trvalé poškození sluchu.

Celý článek


S intimními obtížemi i péčí o novorozence pomohou zdravotníci Nemocnice Nový Jičín i on-line

19.6.2017

Kvalifikované odpovědi na otázky z oboru gynekologie i porodnictví mohou ženy i muži z celého Česka získávat také online. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, nově zavádí do nabídky svých služeb i dvojici online poraden, ve kterých zkušení a kvalifikovaní lékaři budou radit a odpovídat na dotazy z oblasti gynekologie i porodnictví a také péče o novorozence. Poradny jsou bezplatné a lze se v nich dotazovat i anonymně, proto jsou dostupné opravdu všem.

Celý článek


Ticho a klid nabízejí pacientům Nemocnice Nový Jičín nové špuntomaty

7.6.2017

Ticho, klid, zkrátka duševní pohoda – to je jeden z významných faktorů, který ovlivňuje léčbu a přímo souvisí s její úspěšností. V rušném prostředí lůžkových oddělení, kde jsou slyšet televizní přijímače, telefonní hovory pacientů, ruch z chodeb, ale i noční chrápání, však může být klid vzácností. To naštěstí neplatí v Nemocnici Nový Jičín, která do svých prostor nainstalovala špuntomaty s praktickými špunty do uší, které jsou testované i hygienicky balené.

Celý článek


Novojičínská porodnice modernizuje své vybavení i prostory

23.5.2017

Příjemnější prostředí a větší pohodlí při porodu čeká na všechny nastávající maminky z Novojičínska. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, investovala do vybavení i interiéru své porodnice, která má nyní k dispozici dvě zcela nová moderní porodní lůžka i novou výmalbu oddělení v barvě lila. Investice tak umožní maminkám rodit podle individuálního přání v příjemném a estetickém prostředí.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín vyšetřují znaménka novým dermatoskopem

16.5.2017

Nový moderní celotělový dermatoskop mají nyní k dispozici kožní lékaři Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě 700 tisíc korun funguje podobně jako skener a pomocí tzv. mapování pořizuje snímky celého těla. Fotografie následně ukládá a při dalších kontrolách je tak schopen odhalit útvary, které se změnily, nebo které vznikly na těle nově.

Celý článek


Novojičínské sestry oslaví svůj svátek kávou i dalším vzděláváním

11.5.2017

Dvanáctý květen patří již tradičně zdravotním sestrám. Letos se k oslavám Mezinárodního dne sester připojí i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, která připravila pro své zaměstnance překvapení v podobě stylové kávy zdarma. Další část oslav práce zdravotních sester pak proběhne v následujícím týdnu, konkrétně v úterý 16. května, na kdy nemocnice připravila pro své zaměstnance celoústavní konferenci.

Celý článek


Anesteziologickoresuscitační oddělení Nemocnice Nový Jičín má nový monitor vitálních funkcí

21.4.2017

Vyšší bezpečnost při onkologických zákrocích pod narkózou čeká nově na všechny pacienty Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší anesteziologickoresuscitační oddělení - úsek anestezie nově disponuje moderním monitorem vitálních funkcí, který s vysokou přesností měří, zobrazuje, zpracovává i zaznamenává biometrická data. Investice do nového přístroje vyšla nemocnici na 100 tisíc korun.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných Nemocnice Vítkov prochází modernizací

12.4.2017

Nová elektrická lůžka, nové matrace či elektrokardiogarf. To je výčet investic, kterých se v posledních měsících dočkala Nemocnice Vítkov, která je členem skupiny AGEL. V rámci zkvalitňování služeb pro pacienty prochází zdejší léčebna dlouhodobě nemocných modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní dlouhodobě hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu.

Celý článek


Velikonoční program pro děti v Nemocnici Nový Jičín je letos nabitý k prasknutí

11.4.2017

Zdobení vajíček, pletení tataru, vyprávění o Velikonocích, velikonoční pohádka, malování na obličej, výroba velikonočních dekorací i velikonoční nadílka – to je výčet aktivit, které k Velikonocům patří, a o které letos nepřijde žádný z malých pacientů dětského oddělení Nemocnice Nový Jičín. Mimořádně pestrý program, který odstartoval již dnes, pro dětské pacienty sestavila učitelka mateřské školy Helena Přikrylová ve spolupráci se staniční sestrou dětské JIP Bsc. Ivonou Mikulenkovou, zaměstnanci Novojičínského muzea a paní Bc. Dianou Ryšánkovou.

Celý článek


Urologická ambulance Nemocnice Nový Jičín má nový ultrazvuk za milión korun

30.3.2017

Maximálně moderní ultrazvukový přístroj v hodnotě miliónu korun mají nově k dispozici pacienti urologické ambulance Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Moderní přístroj slouží k vyšetřování pacientů urologické ambulance, kterým díky škále sond nabízí přesnější i rychlejší diagnostiku.

Celý článek


Nové kojicí polštáře v porodnici Nemocnice Nový Jičín usnadní maminkám kojení novorozenců

16.3.2017

Úspěšné kojení v prvních dnech po porodu výrazně ovlivňuje psychickou pohodu novorozených dětí, stejně jako psychiku i zdraví novopečených maminek. Aby kojení po porodu bylo co nejjednodušší, nakoupilo nově dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Nový Jičín pro maminky čtveřici nových kojicích polštářů, které umožňují pohodlné kojení v různých polohách, a to dokonce i při kojení dvojčat.

Celý článek


Maminky z Novojičínska si mohou v nemocnici půjčit monitory dechu pro novorozence

8.3.2017

Rodiče novorozenců a kojenců z Novojičínska si nově nemusí kupovat dětské monitory dechu, ale mohou si je za poplatek zapůjčit. Službu půjčovny monitorů nově zařadila do své nabídky Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, a to ve spolupráci s Nadací Křižovatka. Monitory dechu jsou přitom v současnosti jedinou účinnou prevencí úmrtí v souvislosti s poruchou dýchání kojenců, které potká každoročně okolo čtyřiceti dětí v Česku.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na bezplatnou prevenci onemocnění ledvin

3.3.2017

Měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru v těle i chemické vyšetření moči budou moci ve čtvrtek 9. března absolvovat zájemci z Novojičínska a okolí zdarma. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se zapojuje do mezinárodní osvětové akce Den ledvin, v rámci které nabídne bezplatné konzultace ledvinových obtíží i vyšetření ledvin. Cílem akce je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Na zámku Žerotín proběhne třetí ročník konference dětských sester

1.3.2017

Dětské sestry z Moravskoslezského kraje a okolí se v sobotu 4. března sjedou na odbornou vzdělávací akci na Žerotínský zámek Nový Jičín. Proběhne zde v pořadí již 3. Novojičínský den dětských sester, který pořádá Dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Téma letošního ročníku konference zní „Z praxe do praxe“ a zaměří se například na právní aspekty v ošetřovatelství, přiblíží téma domácího násilí z různých pohledů a seznámí účastníky s novinkami v péči a léčbě dětských pacientů na dětském oddělení.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabídne nově předporodní kurzy i v Kopřivnici

20.2.2017

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s Baby Club Relaxáček rozšiřuje nabídku kurzů předporodní přípravy i do Kopřivnice, a to konkrétně do moderních prostor Medical Care Center na Záhumenní ulici. Nastávající maminky z Kopřivnice a okolí tak budou mít nově k dispozici odborné předporodní kurzy i v místě svého bydliště. Zájemkyně zde mohou již od března navštívit celý kurz i samostatné přednášky zaměřené na přípravu k porodu i jeho průběh, kojení či péči o novorozence.

Celý článek


Přes 140 onkologických pacientů loni operovali v Nemocnici Nový Jičín unikátním robotem DaVinci Xi

16.2.2017

V loňském roce rozšířila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, své vybavení o sedm nových přístrojů, které zkvalitňují péči o onkologicky nemocné pacienty. Mezi nimi vyčnívá nový robotický systém DaVinci Xi v hodnotě 64 milionů korun, který je určen pro urologické, chirurgické a gynekologické operační výkony. V prvním roce provozu bylo pomocí tohoto nejmodernějšího robotického systému DaVinci Xi operováno celkem 144 pacientů, přičemž průměrná doba operace trvala dvě hodiny.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

10.2.2017

Dne 10.2.2017 byl zrušen zákaz návštěv v celé nemocnici.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín hledá nové dárce krve. Odstartovala akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!"

24.1.2017

Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou „novou krev“. Nemocnice spustila akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových prvodárců.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

12.1.2017

Tři jednotky hasičů dnes dopoledne obsadily dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. V kuchyňce dětského oddělení vznikl požár od rychlovarné konvice a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty – vše naštěstí jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Zákaz návštěv pacientů

10.1.2017

Z důvodu zvyšujícího se počtu chřipkových onemocnění platí od 11.1.2017 zákaz návštěv až do odvolání.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v loňském roce narodilo magických 666 dětí, z toho hned sedm párů dvojčat

4.1.2017

Natálie, Klára, Jan či Adam. To jsou jména některých z 666 dětí, které přišly v roce 2016 na svět v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Poměr holčiček a chlapců byl přitom krásně vyvážený. Mezi novorozenci bylo celkem 332 děvčat a 334 chlapců, z toho sedm párů dvojčat. V letošním roce byl pak prvním narozeným miminkem chlapec Pavel, který se narodil 1. ledna v 6 hodin 19 minut. Šťastné mamince prvního miminka přišlo pogratulovat také vedení Nemocnice Nový Jičín.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Nový Jičín radí: O Vánocích jezte s mírou a vsaďte na zdravější varianty pokrmů

19.12.2016

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období stresu a přejídání spojeného s trávicími potížemi, které vznikají ze špatné životosprávy, kořeněné a tučné stravy, nadměrného pití alkoholu i kouření. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Nový Jičín Mgr. Pavly Jansové, DiS., přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost ani zdraví. A to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční jídla, jako je kapr či bramborový salát.

Celý článek


Práce kaplana Nemocnice Nový Jičín je před Vánoci náročnější. Osamělost doléhá na pacienty okolo svátků více než jindy

16.12.2016

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. Zejména starší a osamělejší pacienti proto již v předvánočním období daleko častěji vyhledávají služby nemocničního kaplana. Své o tom ví i Mgr. Jaromír Bok, nemocniční kaplan Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Jako kaplan dochází za pacienty už třetím rokem a právě v tomto období předvánočním více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín si vychutnávají Mikuláše i adventní tvoření

6.12.2016

Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín si užívají předvánočních aktivit a oslav plnými doušky. Již od konce listopadu probíhají na dětské oddělení tvůrčí dílničky, které v úterý 6. prosince zpestřila návštěva Mikuláše s družinou. Nechyběly úsměvy, dárečky, povídání básniček, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků. Předvánoční program přitom na dětském oddělení i nadále pokračuje a děti v nemocnici čekají do konce roku ještě dvě sváteční tvůrčí dílny plné perníčků, betlémů a povídání o vánočních zvycích.

Celý článek


V Česku přibývá lidí odkázaných na umělou výživu, Nemocnice Nový Jičín jim nabízí nadstandardní možnosti

15.11.2016

Jídlo je samozřejmou součástí života většiny z nás. Část lidí ale nemůže přijímat stravu běžným způsobem, a tak jsou tito pacienti odkázáni na umělou výživu dodávanou přímo do trávicího nebo cévního systému. V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nacházejí tito pacienti z řad dospělých i dětí výjimečně komplexní služby. V minulém roce bylo v péči zdejší nutriční ambulance celkem 1217 pacientů, z nichž přesně 700 využívalo podporu výživy formou roztoků určených k popíjení, aplikaci do žaludku či střeva a 26 pacientů bylo odkázáno na nitrožilní podání umělé výživy. Počet pacientů přitom stále stoupá, byť to není ve společnosti na první pohled vidět.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabízí nové předporodní kurzy pro rodičky

10.11.2016

Nastávající maminky z Novojičínska a okolí se mohou těšit na nové předporodní kurzy, které je připraví nejen na porod samotný, ale také na období šestinedělí či kojení. Kurzy nabídne již tradičně Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, tentokrát ovšem v nové podobě a v nových prostorách.

Celý článek


Pacientům na LDN Nemocnice ve Vítkově zpříjemňuje čas podzimní tvoření i harmonikář

9.11.2016

Pacienti léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Vítkov, kterou provozuje Nemocnice Nový Jičín, se ani na podzim nenudí. Kromě tradičního tvoření sezónních dekorací, kterými byly tentokrát věnce a ozdoby z podzimních lesních plodů, zpestřuje pacientům nově pobyt v nemocnici také harmonikář Oldřich Jež.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín i ve Vítkově léčí nově inkontinenci pomocí aktivace hlubokého stabilizačního systému páteře

18.10.2016

Pacienti trpící inkontinencí se mohou v Nemocnici Nový Jičín, včetně jejího pracoviště ve Vítkově, zbavit svých nepříjemných obtíží pomocí individuálního cvičení zaměřeného na aktivaci hlubokého stabilizačního systému a posílení pánevního dna. Fyzioterapeuti prošli speciálním školením konceptu propojujícího aktivaci svalů trupu a páteře spolu s posílením pánevního dna.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín pořádá třetí ročník Konference Psychodermatologie

6.9.2016

Již tento pátek 9. září se do malebných prostor zámku Kunín na Novojičínsku sjedou lékařští specialisté na psychologii i dermatologii z celého Česka. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, zde totiž pořádá třetí ročník Konference Psychodermatologie, která se zaměří na provázanost kožních chorob a psychiky u pacientů. Cílem akce, které se zúčastní zhruba stovka lékařů, je zdůraznit komplexní přístup při léčbě pacientů s kožním onemocněním.

Celý článek


Nemocniční včely v Novém Jičíně nasbíraly téměř 50 kilogramů medu

28.7.2016

V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nejsou pracovití pouze zdravotníci, ale rovněž včely. Od roku 2014 se v areálu nemocnice nacházejí dva včelí úly, z jejichž útrob byla dnes sklizena letošní medová úroda. Nemocniční včelstva se mohou pochlubit úspěšnou sezónou a celkovým výnosem téměř 50 kilogramů přírodního medu.

Celý článek


Nemocnici Nový Jičín povede MUDr. Martin Metelka

25.7.2016

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku přišlo v Nemocnici Nový Jičín na svět 350 dětí

1.7.2016

Celkem 350 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 170 chlapců, 182 děvčátek a dva páry dvojčat.

Celý článek


Speciální protetiku na míru využilo v Nemocnici Nový Jičín během prvního roku několik desítek dětí i dospělých

15.6.2016

Speciální pomůcky vyrobené na míru dle individuálních potřeb si mohou nejen dospělí ale i děti nechat vyrobit v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Během prvního roku, kdy nemocnice možnost spolupráce s odborným protetikem nabízí, využily jeho služeb již desítky pacientů, přičemž řada zájemců přijíždí i ze vzdálenějších míst v kraji. Nemocnice Nový Jičín totiž jako jedna z mála v kraji zprostředkovává protetiku vytvářenou na míru i pacientům se zcela specifickými potřebami a obtížemi.

Celý článek


Zdravotníci z Nemocnice Nový Jičín poučí školáky a předškoláky o nebezpečí prázdninových úrazů

6.6.2016

O prázdninách každoročně přibývá dětských úrazů, a tak právě v tomto období jsou k nezaplacení znalosti prevence úrazů i zásady první pomoci. A to platí jak pro dospělé, tak i pro děti, na které se zaměří již tuto středu akce s názvem Den bez úrazu. Akce proběhne na novojičínském Masarykově náměstí a je určena především žákům mateřských a základních škol z novojičínského regionu, kterým organizátoři hravou formou představí největší nástrahy letního období a pomohou jim osvojit si základy první pomoci. Přijít ale mohou i zájemci z řad široké veřejnosti.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín léčí novým přístrojovým vybavením za 150 miliónů korun

13.5.2016

Ještě kvalitnější, dostupnější a efektivnější péče je nyní k dispozici onkologickým pacientům z celé Moravy, a to díky novému přístrojovému vybavení v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Díky podpoře z Integrovaného operačního programu Ministerstva zdravotnictví a Evropské Unie bylo do nemocnice pořízeno celkem 7 nových moderních přístrojů v celkové hodnotě téměř 150 miliónů korun. Nejmodernější technické vybavení zkrátí čekací doby na vyšetření a umožní ošetřit více pacientů než dosud.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín se zúčastní akce Spolu proti melanomu

19.4.2016

Zhoubný melanom je nádor kůže, který patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny. Je zákeřný tím, že začíná relativně brzy metastazovat do jiných orgánů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro veřejnost vyšetření pigmentových znamének zcela zdarma. Vyšetření budou probíhat ve vybraných městech po celé ČR - i v Novém Jičíně - v rámci preventivní akce s názvem Spolu proti melanomu.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Nový Jičín o velikonoční atmosféru nepřijdou

22.3.2016

Jarní motivy v oknech, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Stejně jako v minulých letech, i letos se totiž snaží zdejší personál přinést Velikonoce až k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Rakovinu hlavy a krku lidé často podceňují, varují lékaři Nemocnice Nový Jičín

16.3.2016

Rakovina hlavy a krku je šestým nejčastějším typem nádorového onemocnění. Smutným faktem je, že o tomto závažném onemocnění tři čtvrtiny lidí dlouho vůbec neví, anebo provázející příznaky podceňují. V rámci Komplexního onkologického centra je v Nemocnici Nový Jičín již deset let rozvíjen program pro zlepšení péče o tyto onkologické pacienty.

Celý článek


Výjimečné datum 29. února bude mít v rodném listě i malý Matyáš, narozený dnes v Nemocnici Nový Jičín

29.2.2016

Výjimečné datum 29. února mají v rodném listě miminka jen jednou za čtyři roky, a právě rok 2016 je jedním z nich. V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, přišel první takovýto oslavenec na svět již po deváté hodině ranní. Jmenuje se Matyáš a jeho maminka Kateřina přijela do Nového Jičína rodit z Fulneku.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín léčí závažné krvácení z nosu endoskopickým podvazem tepny

22.2.2016

Pacienti se závažným krvácením z nosu se konečně dočkají jisté úlevy. Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nabízí speciální metodu léčby formou endoskopického podvazu tepny, který řeší intenzivní krvácení spolehlivě a navíc šetrně. Metodu si již vyzkoušeli první pacienti, kteří tak úspěšně vyřešili své doposud vleklé zdravotní potíže, které je mnohdy i ohrožovaly na životě.

Celý článek


Na Zámek Kunín se sjedou dětské sestry z celého Moravskoslezského kraje

11.2.2016

Dětské sestry z Moravskoslezského kraje a okolí se v sobotu 13. února sjedou na Zámek Kunín. V tento den zde proběhne v pořadí již 2. Novojičínský den dětských sester, který spolupořádá Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Téma letošního ročníku zní „Z praxe do praxe aneb sestry sestrám“ a zabývat se bude například otázkami strachu z bolesti u dětí nebo významem klinické praxe u sester.

Celý článek


Nové EKG urychlí diagnostiku na ortopedicko-traumatologickém oddělení Nemocnice Nový Jičín

6.1.2016

Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, urychlila diagnostiku u pacientů na ortopedicko-traumatologickém oddělení. Díky nově zakoupenému EKG přístroji už pacienti na vyšetření nemusí docházet na interní ambulanci. Novinkou je také nové polohovací lehátko, které bylo pořízeno na traumatologickou ambulanci.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo 743 dětí

5.1.2016

Celkem 743 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 385 chlapců, 358 děvčat a 4 páry dvojčátek. Nejplodnějším měsíce byl březen, kdy na svět přišlo 74 dětí. Nejméně se rodilo v únoru, kdy porodníci pomohli na svět 39 dětem.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín se ponořila do vánoční atmosféry

23.12.2015

Pacienti Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek není výjimkou.

Celý článek


Realizace projektu „Přístrojové vybavení KOC Nemocnice Nový Jičín a.s.“

1.12.2015

Komplexní onkologické centrum Nový Jičín v současné době realizuje projekt „Přístrojové vybavení KOC Nemocnice Nový Jičín a.s.“ reg. č. CZ.1.06/3.2.01/19.09741 spolufinancovaný z Integrovaného operačního programu.

Celý článek


Přesnější vyšetření sluchu umožní v Nemocnici Nový Jičín nový tympanometr

13.11.2015

Lékaři z ORL oddělení (ušní-nosní-krční) Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, začali v těchto dnech pacienty vyšetřovat novým tympanometrem. Moderní přístroj, který je určen k vyšetření funkcí středního ucha, nahradil starší typ vybavení. Moderní tympanometr disponuje citlivější technologií a přináší tak ještě přesnější výsledky vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín rozšířila pracoviště klinické genetiky o syndromologickou ambulanci

29.10.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, se rozhodla zkompletovat nabídku péče klinické genetiky i pro dětské pacienty a v těchto dnech otevřela ambulanci zaměřenou na syndromologii. Lidé tak nebudou muset za specialisty cestovat do Ostravy či Olomouce, kde se nacházejí nejbližší podobně zaměřené ambulance.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici Nový Jičín podpoří prevenci i dobročinnost

15.10.2015

Čtvrtek 15. října bude v Nemocnici Nový Jičín patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s NADACÍ AGEL. Příchozí budou moci mezi 13.00 a 16.00 hodinou zdarma a bez objednání absolvovat nejrůznější vyšetření. Zároveň se budou moci blíže seznámit s aktivitami NADACE AGEL, jejíž zástupci budou po celou dobu k dispozici, připraveni zodpovědět veškeré otázky příchozích, ale i poradit.

Celý článek


Nezisková organizace DOBROTETY věnovala dárky pro novorozence

14.9.2015

Nezisková organizace DOBROTETY v zastoupení paní Radky Mikové a Jany Eslerové věnovaly novorozeneckému oddělení nemocnice Nový Jičín kojící polštářky, sterilizátor lahví, hračky a další užitečné pomůcky a oblečení pro novorozence v celkové částce cca 12000,- Kč. Děkujeme

Celý článek


Rodičky v Nemocnici Nový Jičín si mohou nově vybírat z jídelníčku

28.8.2015

Maminky v porodnici Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se mohou těšit na ještě větší komfort po porodu. Nemocnice totiž nově zavedla pro ženy po porodu možnost výběru z několika jídel v rámci jídelníčku, a to jak u snídaní, tak u obědů. Maminky si tak budou moci nově vybírat jídla podle vlastní chuti a zpříjemnit si tím náročné chvíle po porodu.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín sklidili první med

5.8.2015

Více jak 20 kilogramů včelího medu sklidila Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice loni ve svém areálu vybudovala dva včelí úly a dnes poprvé ve své historii sklidila čerstvý přírodní med.

Celý článek


Chodby Nemocnice Nový Jičín zdobí nové umělecké malby

29.7.2015

Pacienti i zaměstnanci Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se mohou opět těšit z příjemnějšího a estetičtějšího prostředí. Již podruhé vyzdobili stěny na chodbách nemocnice studenti zdejší Střední odborné školy Educa, tentokrát konkrétně motivy zvířat z džungle v dlouhé spojovací chodbě. V minulosti již podobnou proměnou prošly stěny neurologického oddělení a ani v budoucnu by další zkrášlování nemělo chybět.

Celý článek


Středoškoláci vyzdobili spojovací koridor nemocnice

28.7.2015

Žáci střední školy EDUCA z Nového Jičína vyzdobili spojovací koridor v Nemocnici Nový Jičín krásnými malbami. Z koridoru se stala umělecká galerie, kde hlavním tématem jsou příroda a exotická zvířata. Děkujeme.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín úspěšně zvládla hodnocení kvality a bezpečí

9.7.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, má důvod k radosti. Stala se akreditovaným zdravotnickým zařízením. V těchto dnech podstoupila hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb, v němž uspěla a obdržela certifikát Spojené akreditační komise. Nemocnice se tak zařadila mezi 106 špičkových zdravotnických zařízení v Česku, kterým se podařilo tento certifikát získat.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici a v Nemocnici Nový Jičín se nejvíce rodilo na jaře

6.7.2015

Březen a duben jsou měsíce, kdy se v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě rodilo v prvním pololetí letošního roku nejvíce. Únor byl pak v obou porodnicích nejméně vytíženým měsícem, kdy Vítkovická nemocnice eviduje 108 porodů a Nemocnice Nový Jičín jen 39 porodů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín a.s. se stala akreditovaným pracovištěm

5.6.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, má důvod k radosti. Stala se akreditovaným zdravotnickým zařízením. V těchto dnech podstoupila hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb, v němž uspěla a obdržela certifikát Spojené akreditační komise. Nemocnice se tak zařadila mezi 106 špičkových zdravotnických zařízení v Česku, kterým se podařilo tento certifikát získat.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabídne vyšetření znamének

7.5.2015

V úterý 12. května budou mít zájemci možnost nechat si vyšetřit v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, svá znaménka. Příchozí rovněž získají informace ohledně ochrany před sluncem i prevenci vzniku kožních nádorů. Akci pořádá Nemocnice Nový Jičín v rámci Evropského dne melanomu.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se nově nachází automat na čerstvý džus

9.4.2015

Pacienti i návštěvníci Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, si mohou pobyt v nemocnici zpříjemnit prostřednictvím zdravého a chutného pitného režimu. Nemocnice totiž v Pavilonu interních oborů nově instalovala nápojový automat na čerstvý pomerančový džus, který stroj vymačká z pomerančů přímo před očima zákazníka. Džus je tedy vždy čerstvý a plný prospěšných látek, což má pozitivní vliv i na zdravotní stav člověka.

Celý článek


150309-den-ledvin

9.3.2015

Jubilejní desátý ročník Světového dne ledvin letos připadá na čtvrtek 12. března. A právě v tento den nabídne Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, široké veřejnosti bezplatná vyšetření související s prevencí onemocnění ledvin i prohlídku hemodialyzačního oddělení. Smyslem akce je upozornit na nutnost prevence i včasné léčby ledvinových onemocnění, která se mnohdy dlouho neprojevují, přestože ohrožují člověka na životě.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín vylepšuje interiér pomocí moderní grafiky

17.2.2015

Příjemné prostředí pozitivně ovlivňuje naši psychiku a psychika má zase významný vliv na zdravotní stav každého z nás. Proto se také Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, rozhodla investovat do estetizace interiéru nemocnice - konkrétně do poutavé moderní grafiky v místnosti sloužící k ozařování onkologických pacientů. Nová umělecká výmalba zdí i stropu využívá principů arteterapie, jejímž cílem je dosažení duševní i fyzické rovnováhy pomocí umění.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín má dvě nové sanitky

13.1.2015

Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, inovuje svůj vozový park. Pro pacienty nedávno zakoupila dvě zcela nové sanitky s komfortnějším vybavením, větším prostorem i maximální spolehlivostí v celkové hodnotě 2,4 miliónu korun. Moderní vozy disponují výrazně větším prostorem uvnitř, ale například i klimatizací, kterou jistě pacienti ocení v letních měsících.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo přes 800 dětí

6.1.2015

Celkem 819 dětí se loni narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 426 chlapců a 393 děvčátek. Loňský rok byl bohatý také na dvojčátka, kterých přišlo na svět hned 9 párů. Nemocnice tak zaznamenala meziroční nárůst porodnosti oproti roku 2013, kdy zde pomáhali na svět u 780 porodů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín má jedny z nejlépe vybavených operačních sálů ve střední a východní Evropě

18.9.2014

Nemocnice Nový Jičín, která původně patřila do sítě krajských nemocnic a od roku 2012 je členem skupiny AGEL, dokončila náročnou rekonstrukci centrálních operačních sálů a anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Nové pracoviště bylo dnes slavnostně otevřeno. Investice do stavebních úprav a nákupu přístrojového vybavení přišla nemocnici na více než 200 miliónů korun. Zdravotnický personál a pacienti tak mají k dispozici unikátní pracoviště, které svou výbavou a komplexní technikou zaměřenou na chirurgickou léčbu onkologicky nemocných patří ke špičce nejen v rámci České republiky, ale i ve střední a východní Evropě. Díky rekonstrukci došlo rovněž k navýšení kapacity o jeden další sál. Lékaři tak budou moci ročně odoperovat zhruba o 250 až 300 onkologických pacientů více.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: