Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

Novinky a média


NADACE AGEL přispěla na nová sluchadla sanitářce z Nemocnice AGEL Nový Jičín. Díky nim si splní sen o studiu

9.7.2024

NADACE AGEL darovala Evě Fabiánové, sanitářce z Nemocnice AGEL Nový Jičín, částku ve výši 54 tisíc korun na pořízení nových sluchadel. Sluchadla sanitářce také pomohou při studiu na AGEL Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě, kde si vybrala obor Ošetřovatelka pro zvýšení profesní kvalifikace.

Celý článek


Robotickým systémem DaVinci Xi 4. generace získali pacienti přístup k nejmodernější lékařské péči

8.7.2024

Hlavním důvodem obnovy robotického systému byl stoupající trend v počtu robotických operací v novojičínské nemocnici a rozšíření stávajícího spektra výkonů zejména u onkologických pacientů. Jeho financování podpořila Evropská unie z Nástroje pro oživení a odolnost prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR.

Celý článek


Novojičínská porodnice vyhodnotila pololetí, mění se věková struktura rodiček

1.7.2024

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín uzavřela první pololetí letošního roku s celkem 227 novorozenci, kteří zde přišli na svět. Nejmladší a nejstarší letošní maminku dělilo 26 let.

Celý článek


Inovace jako protipól nedostatku personálu a tlaku na produktivitu. Ocenění HARTMANN Innovation Award putovalo do Nemocnice AGEL Nový Jičín

19.6.2024

Tlak na produktivitu a nedostatek zdravotnického personálu jsou problémy, s nimiž bojuje většina tuzemských nemocnic. O to více začala v posledních letech nemocniční zařízení investovat do inovací. Moderní řešení v oblasti prevence infekcí či nemocniční hygieny totiž významně přispívají k jejich vyšší efektivitě a kvalitě. Příkladem za všechny je Nemocnice AGEL Nový Jičín, která obdržela ocenění HARTMANN Innovation Award.

Celý článek


Od resuscitace po nutriční poradenství: Dětská zdravotnická akademie AGEL nadchla deváťáky z Kunína

17.6.2024

Společnost AGEL zahájila svou první Dětskou zdravotnickou akademii, kterou absolvovali žáci 9. třídy Základní školy a Mateřské školy Kunín. Tento inovativní vzdělávací program přinesl dětem nejen teoretické znalosti, ale především praktické dovednosti, které si vyzkoušely přímo v novojičínské nemocnici i ve škole.

Celý článek


Porodnice Nový Jičín přidává nové termíny předporodních kurzů v Kopřivnici a Hranicích

10.6.2024

Nové termíny kurzů s předporodní tématikou určených pro nastávající maminky pořádá Nemocnice AGEL Nový Jičín. Pro zájemce jsou dostupné hlavně v Kopřivnici a Hranicích. V Novém Jičíně je kapacita téměř naplněna. Předporodní kurzy jsou zcela bezplatné a těší se značné oblibě mezi rodičkami. Volná místa proto ubývají poměrně rychle.

Celý článek


Zdravotní sestry, ošetřovatelky a sanitářky ze tří krajů se vzdělávaly na odborném ORL semináři v Nemocnici AGEL Nový Jičín

4.6.2024

Odborný seminář na téma „Pokroky v ošetřovatelství v Novém Jičíně“ pořádalo oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ORL Nemocnice AGEL Nový Jičín. Semináře se zúčastnili zdravotníci z Moravskoslezského, Zlínského, Olomouckého kraje i ze Slovenska.

Celý článek


Mikrobiologie a antibiotika byly tématem vzdělávání klinických farmaceutů v Nemocnici AGEL Nový Jičín

29.5.2024

Možnosti terapie v éře antibiotické rezistence bakterií, či další zajímavá témata diskutovalo bezmála 50 zdravotnických odborníků z České republiky na odborném semináři v Nemocnici AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Červen plný zážitků! Přijďte darovat a užijte si skvělé akce

28.5.2024

Srdečně Vás zveme na akce viz plakátky v galerii.

Celý článek


Primář MUDr. Martin Trhlík z Nemocnice AGEL Nový Jičín říká: Chronické pánevní bolesti nemusí být strašákem žen, endometriózu umíme efektivně léčit

28.5.2024

Centrum pro léčbu endometriózy a chronických pánevních bolestí při Porodnicko-gynekologickém oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín se nově řadí mezi několik málo unikátních pracovišť v ČR. Nabízí komplexní diagnostiku a léčbu a chronických bolestí v pánvi u ženy, zejména endometriózy, která je nejčastější příčinou těchto obtíží. Nejen o endometrióze jsme si povídali s primářem gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. a odborným garantem nemocnic Skupiny AGEL v oboru porodnictví a gynekologie MUDr. Martinem Trhlíkem.

Celý článek


Komplexní onkologické centrum Nemocnice AGEL Nový Jičín podpořilo Český den proti rakovině. Do sbírky přispěli i dárci krve

17.5.2024

Nemocnice AGEL Nový Jičín opět podpořila Český den proti rakovině. Ve dnech od 15. května do 17. května se Komplexní onkologické centrum a zejména Transfúzní oddělení zapojili do sbírky na podporu onkologických pacientů.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín chirurgové využili u pacientů robotický systém DaVinci pro dvě rozsáhlé operace jater

14.5.2024

Hepato-pankreato-biliární chirurgie novojičínské nemocnice se zabývá chirurgickou léčbou onemocnění jater, slinivky břišní a žlučových cest. Zdejší chirurgové využívají robotický systém DaVinci od roku 2008 zejména pro onkologické operace střev, konečníku, či gynekologické a urologické indikace. Spektrum péče se nově rozšiřuje o zákroky u pacientů s onemocněním jater.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín patří mezi 4 zdravotnická zařízení Moravskoslezského a Zlínského kraje, které budou společně léčit nádorová onemocní míchy a mozku

7.5.2024

Sdružené neuroonkologické centrum spolu založili zástupci Fakultní nemocnice Ostrava, Nemocnice AGEL Nový Jičín, Městské nemocnice Ostrava a Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Lékaři se specializací na nádory mozku a míchy v něm mohou nyní efektivněji využívat přístrojové vybavení a personální možnosti jednotlivých oddělení a klinik. Pacientům nově vzniklá spolupráce zajistí tu nejlepší možnou léčbu v co nejkratším čase.

Celý článek


Nebezpečné chrápání a spánková apnoe: Kdy vyhledat doktora? Primář radí hned několik cest k uzdravení

30.4.2024

Chrápání, špatný spánek a častý pocit nevyspání. Kdy je chrápání už za hranou a je dobré vyhledat lékařskou pomoc? Často nemusí jít "pouze" o chrápání. Pokud ve spánku přestáváte občas dýchat, zpozorněte! Může jít o syndrom spánkové apnoe.

Celý článek


Zahraniční lékaři prošli školením ve specializovaném výukovém centru robotické kolorektální chirurgie v Nemocnici AGEL Nový Jičín

25.4.2024

Robotické operace tlustého střeva a konečníku za pomocí přístroje da Vinci® Xi trénoval tým chirurgů z onkologického centra v polském Kielu a také nově vznikající chirurgický robotický tým z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v Komplexním onkologickém centru Nový Jičín, které provozuje Nemocnice AGEL Nový Jičín. Odborného školení se ujal proktor pro robotickou kolorektální chirurgii MUDr. Matej Škrovina, Ph.D., FEARCS, který na robotickém přístroji da Vinci® Xi pravidelně školí chirurgické týmy z celé Evropy.

Celý článek


Kožní oddělení přestěhováno

22.4.2024

Dovolujeme si Vás upozornit, že od 22. 4. bude provoz kožního oddělení a ambulancí obnoven v nových prostorách mimo areál nemocnice, na ulici K nemocnici 1886/57, budova č. 21 viz mapa. Lymfodrenáře původní umístění nad porodnicí přístup výtahem do 4. patra. Lymfologická ambulance v prostorách býv. Kožního odd. naproti Porodnice.

Celý článek


Uzavření ambulancí v chirurgickém pavilonu 23. a 24. 4.

22.4.2024

Z provozních důvodů dojde k uzavření ambulancí v chirurgické vstupní hale ve dnech 23. a 24.4.2023.

Celý článek


Výluka vyšetření dětských kyčlí 25. 4.

19.4.2024

Dne 25. dubna 2024 nebude z důvodu malování ambulancí prováděno ultrazvukové vyšetřování dětských kyčelních kloubů. Za případné komplikace se omlouváme.

Celý článek


Traumatologická ambulance - náhradní prostory 23. - 24. 4. 2024

2.4.2024

Z důvodu výmalby ambulance a sádrovny bude traumatologická ambulance přestěhována 23. - 24. 4. 2024 na ortopedickou ambulanci. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Klinické farmaceutky z nemocnice AGEL Nový Jičín pomáhají pacientům nastavit správnou medikaci

25.3.2024

Klinická farmacie je dynamicky se rozvíjejícím oborem budoucnosti. Zejména senioři často užívají zbytečně moc léků, jejichž nevhodné kombinace jim způsobují další zdravotní komplikace. Nemocnice AGEL Nový Jičín a Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice směřují svou pozornost na komplexní služby klinické farmacie s maximálním přínosem pro pacienty. Klinické farmaceutky Mgr. Tereza Vaňková a Mgr. Karolína Russ se specializují na racionalizaci léčby pacienta v rámci spolupráce s lékaři a dalšími zdravotnickými odborníky.

Celý článek


Umělá inteligence v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá s odhalováním nádorů, ale i v boji proti nozokomiálním infekcím

20.3.2024

Nemocnice AGEL Nový Jičín je dlouhodobým inovátorem, který s cílem poskytování co nejmodernější a efektivní diagnostiky a péče o pacienty zavádí nástroje digitalizace a umělé inteligence. Zařízení bylo prvním v ČR, které svým pacientům nabídlo vyšetření tlustého střeva pomocí systému MAIA od českého startupu, který při screeningu tlustého střeva přesně označí abnormality v řádu milisekund.

Celý článek


„Vždy má smysl bojovat,“ to je životní krédo pacienta Petra. Díky domácí dialýze mohl jet i na svatbu syna do Anglie

13.3.2024

Na 14. 3. připadá Světový den ledvin – také Nemocnice AGEL Nový Jičín v současné době poskytuje dialyzační péči 60 pacientům a další pak eviduje v režimu domácí dialýzy. V České republice bylo zdejší pracoviště jedním z prvních, které začalo s programem HomeHD, tedy dialýzy v domácím prostředí. Dnes je také pan Petr (56) z Frenštátu pod Radhoštěm jedním z mnoha, kteří tuto terapii využívají.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín má nové Centrum pro léčbu endometriózy. Problémy žen zde léčí tým odborníků i pomocí špičkové robotické chirurgie

11.3.2024

Centrum pro léčbu endometriózy a chronických pánevních bolestí při Porodnicko-gynekologickém oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín se nově řadí mezi několik málo unikátních pracovišť v ČR. Nabízí komplexní diagnostiku a léčbu a chronických bolestí v pánvi u ženy, nejčastěji pak endometriózy, která je nejčastější příčinou těchto obtíží.

Celý článek


Den otevřených dveří porodnice 4. 4.

8.3.2024

Novojičínská porodnice připravuje na čtvrtek 4. 4. Den otevřených dveří, během kterého se nejen nastávající maminky dozví vše potřebné o porodu a poskytované péči v nemocnici. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program a soutěž o pobyt na nadstandardním pokoji zdarma.

Celý článek


Porodnice v Novém Jičíně má nově k dispozici speciální vyhřívaná lůžka pro novorozence

5.3.2024

V novojičínské porodnici se ročně narodí kolem 600 dětí, z toho 3 % jich přijde na svět předčasně. Novorozenecké oddělení i porodní sál je nově vybaven nejmodernějšími lůžky poporodní péče.

Celý článek


„Průvodce zdravým mateřstvím“ v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín

15.2.2024

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín ve spolupráci s Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL a za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky nabízí budoucím rodičům novou edukační brožuru "Průvodce ženy zdravým mateřstvím".

Celý článek


ARO ambulance od 13. 2. 2024 přestěhována

8.2.2024

ARO ambulance bude od 13. 2. působit v nových prostorách v přízemí budovy č. 1 – Chirurgický pavilon viz mapka. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Ples Nemocnice - skvělá zábava a výtěžek tomboly pro Nadaci AGEL

7.2.2024

První Ples Nemocnice AGEL v Novém Jičíně se poprvé a velmi úspěšně konal 2. února 2024 v prostorách sálu Plastic Omnium a byl výjimečnou společenskou událostí, jež si klade za cíl nejen posílit vztahy mezi zaměstnanci nemocnice a místní komunitou, ale také podpořit dobré věci. Akce přilákala velké množství hostů nejen z řad lékařů či zdravotnického personálu.

Celý článek


Příběh druhorodičky a možný překotný porod?

7.2.2024

Přečtěte si krátký příběh, který nám poslali rodiče miminka narozeného u nás v porodnici.

Celý článek


Ples Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. - Bohatá tombola, jejíž výtěžek pomůže Nadaci AGEL

2.2.2024

V pátek 2. února se uskuteční v závodním klubu Plastic Omnium ples pro zaměstnance Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. Účastníci se mohou těšit na bohatou tombolu, jejíž výtěžek pomůže Nadaci AGEL.

Celý článek


„Ve spánku jsem se dusil a usínal vestoje – díky operaci nepotřebuji kafe a spím jako miminko,“ říká pacient, kterému robotem DaVinci v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomohli lékaři od spánkové apnoe – jako prvnímu na Moravě

1.2.2024

Martin Adamec (43) je rodilý novojičíňák – provozní zdejší úspěšné restaurace, kterou před lety zakládal. Denně stráví kvůli své profesi na nohou i 16 hodin. Odpočinek a zejména chybějící nerušený spánek byl ale tím, co jej před rokem přivedlo za primářem MUDr. Jakubem Syrovátkou na oddělení ORL novojičínské nemocnice. Jeho zdraví ohrožovala spánková apnoe.

Celý článek


Oceláři podpořili transfuzní oddělení nemocnice AGEL Nový Jičín

30.1.2024

Stejně jako minulý rok, také v letošní sezoně třinečtí Oceláři podporují transfuzní oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně. Dárci krve si tak domů odnesli vstupenku do WERK ARENY i podpis nejlepšího kanonýra uplynulé sezony Marko Daňa.

Celý článek


ZÁKAZ NÁVŠTĚV LDN Vítkov

29.1.2024

Od 29. 1. 2024 platí zákaz návštěv LDN Vítkov z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Darujte s HC Oceláři Třinec

23.1.2024

Pozor, pozor máme tu opět akci s HC Oceláři Třinec. Přijďte darovat na transfuzní oddělení a získejte lístky na zápas!

Celý článek


Potřebujeme nové dárce krve! Prvodárců je stále méně, hlásí z transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

22.1.2024

Nemocnice AGEL Nový Jičín vyzývá občany regionu k darování krve a krevních složek. Dostatečná zásoba transfuzních přípravků je nezbytná pro plynulé poskytování akutní zdravotní péče.

Celý článek


Na slovíčko s porodní asistentkou - zve 30. 1. novojičínská nemocnice budoucí maminky na akci

19.1.2024

Novojičínská porodnice připravuje pro budoucí rodičky na úterý 30. ledna akci s názvem „Na slovíčko s porodní asistentkou“, která proběhne netradičně v zrekonstruovaných prostorách Transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín od 13:00 do 14:30 hodin.

Celý článek


Předoperační semináře ortopedicko-traumatologického oddělení

19.1.2024

Máte předepsanou totální endoprotézu (TEP) kolene či kyčle? Chcete se dozvědět více o tom, co Vás čeká před operací, během hospitalizace a jak probíhá rekonvalescence? Přidejte se k nám na ortopedickém oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín na naše pravidelné edukační semináře pro pacienty!

Celý článek


Léčebné plazmaferézy a mezioborová spolupráce přinášejí výhody pacientům v Nemocnici AGEL Nový Jičín

15.1.2024

Plazmaferéza je zásadní léčebná metoda používaná v mnoha medicínských oborech včetně neurologie. V Nemocnici AGEL Nový Jičín je tato procedura využívána k léčbě různých stavů, které ohrožují zdraví pacientů. Využívá se jak u pacientů s autoimunitními či systémovými onemocněními, tak i u zdravých dárců pro získání plazmy pro další zpracování. Specificky se provádí plazmaferézy v rámci mezioborové spolupráce v novojičínské nemocnici na oddělení ARO.

Celý článek


POZOR: VOLNÁ MÍSTA V KOPŘIVNICI – PŘEDPORODNÍ KURZ ÚNOR

15.1.2024

Jste těhotná nebo plánujete miminko? Chcete se dozvědět vše důležité o těhotenství, porodu a péči o vaše malé zlato? Přidejte se k nám na únorový předporodní kurz v Kopřivnici, kde vás čekají tři lekce plné užitečných informací, tipů a technik pro úlevu a relaxaci během této výjimečné životní etapy.

Celý článek


Chrápání a spánkovou apnoi v Nemocnici AGEL Nový Jičín řeší lékaři nově pomocí nejmodernějšího robota. Jako první pracoviště na Moravě

9.1.2024

Chirurgové oddělení ORL Nemocnice AGEL Nový Jičín dlouhodobě rozvíjejí potenciál a zdokonalují své znalosti v oblasti robotické chirurgie. Nyní začínají psát pomyslnou novou kapitolu, když uskutečnili první operaci spánkové apnoe pomocí nového dvoukonzolového robotického systému DaVinci XI. Událost se konala za přítomnosti předních odborníků z ČR i zahraničí. Nový Jičín se tak stal prvním pracovištěm na Moravě, kde se tyto operace provádějí.

Celý článek


ZRUŠENÍ ZÁKAZU NÁVŠTĚV

8.1.2024

Od 9. 1. 2024 se ruší zákaz návštěv. Nadále však platí níže uvedená omezení z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění.

Celý článek


Oddělení pneumologie a ftizeologie přijme lékaře a sestry

8.1.2024

Naše oddělení pneumologie a ftizeologie Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. je špičkově a moderně vybavené pracoviště s mladým kolektivem. Poskytujeme služby téměř na úrovni fakultní nemocnice, byť nedosahujeme srovnatelné velikosti. Přijmeme právě Vás - lékaře a sestry se zájmem o pneumologii a ftizeologii.

Celý článek


Restart a inovace: Jak naše neurologické oddělení posouvá hranice péče o pacienty

5.1.2024

Skvělé vybavení a rozvoj týmu vysoce kvalifikovaných odborníků, vývoj pokročilých léčebných metod. To je neurologické oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. O multidisciplinárním přístupu, racionální digitalizaci a využití moderních technologií hovoří primář oddělení - MUDr. Vladimír Dobiaš.

Celý článek


Viktorie a Jakub – to byla nejčastější jména miminek narozených v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín

4.1.2024

538 dětí se narodilo v roce 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín, která i vloni rozšířila spektrum nabízených služeb například o unikátní prvotrimestrální screening.

Celý článek


ZÁKAZ NÁVŠTĚV

21.12.2023

Od 25. 12. 2023 platí zákaz návštěv z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění. Děkujeme za pochopení

Celý článek


Nejkrásnější vánoční dárek – miminko „pod stromeček“

21.12.2023

I na Štědrý den se v porodnici novojičínské nemocnice odehrávají zázraky v podobě zrození nového života. Všichni v porodnici vnímají kouzlo Vánoc ještě intenzivněji. Přispívají k tomu také voňavé alternativní metody vedení první doby porodní, kam patří např. velmi oblíbená aromaterapie či bylinné napářky.

Celý článek


Digitalizace v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá v boji proti nozokomiálním infekcím

18.12.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. zavedla inovativní nástroj pro prevenci nozokomiálních infekcí (HAI). Jedná se o využití digitální aplikace EPIDIS. Tato technologie poskytuje zdravotnickému personálu lepší nástroje pro monitorování a snižování rizika vzniku těchto infekcí, které představují vážnou hrozbu pro pacienty ve zdravotnických zařízeních.

Celý článek


LDN VÍTKOV - ZÁKAZ NÁVŠTĚV

18.12.2023

Od 19. 12. 2023 platí zákaz návštěv z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Omezení návštěv

14.12.2023

Od 15. 12. 2023 dojde k omezení návštěv z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění.

Celý článek


Zvýšený zájem o preventivní onkologické prohlídky: Firmy investují do zdraví svých zaměstnanců a manželské páry jdou příkladem

12.12.2023

Zvýšený zájem o preventivní onkologické prohlídky v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Využívají je lidé z celé republiky. Během posledních měsíců registrují v Nemocnici AGEL Nový Jičín významný nárůst zájmu o preventivní onkologické prohlídky. Klienti na ně sever Moravy jezdí až z Prahy, Žatecka, ale i z Vysočiny. Lidé si pořizují vyšetření i jako „zdravotní vánoční dárek“.

Celý článek


Modernizované pracoviště nukleární medicíny Nemocnice AGEL Nový Jičín slaví deset let existence a téměř 22 tisíc provedených vyšetření

6.12.2023

Zdejší modernizované pracoviště nukleární medicíny slaví deset let existence a téměř 22 tisíc provedených vyšetření. Pacienti zde oceňují především krátké objednací termíny, rychlý popis vyšetření i empatický přístup zdejšího personálu. Pacienti do Nového Jičína jezdí nejen z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje, ale i z ostatních koutů republiky.

Celý článek


Otevření ordinace dentální hygieny

29.11.2023

Vážení klienti, s radostí Vám oznamujeme otevření nové ordinace dentální hygieny, která se nachází v prostorách stomatologické polikliniky na adrese Msgr. Šrámka 1028/11.

Celý článek


Gratulujeme výherkyni o CD zpěvačky Kaczi

22.11.2023

Gratulujeme vylosované výherkyni v akci "Odběr se slosováním", která proběhla na transfuzním oddělení 10. 11. 2023. Podepsané CD zpěvačky Kaczi vyhrává p. Eva Hanzelková. Gratulujeme!

Celý článek


Den otevřených dveří porodnice 30. 11.

21.11.2023

Novojičínská porodnice připravuje na čtvrtek 30. listopadu Den otevřených dveří, během kterého se nejen nastávající maminky dozví vše potřebné o porodu a poskytované péči v nemocnici. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program a soutěž o pobyt na nadstandardním pokoji zdarma.

Celý článek


Na slovíčko s porodní asistentkou - zve 21. 11. novojičínská nemocnice budoucí maminky na akci

10.11.2023

Novojičínská porodnice připravuje pro budoucí rodičky na úterý 21. listopadu akci s názvem „Na slovíčko s porodní asistentkou“, která proběhne netradičně v zrekonstruovaných prostorách Transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín od 13:00 do 14:30 hodin.

Celý článek


Biologická léčba lupénky – nábor pacientů do klinické studie

10.11.2023

Lidé trpící středně těžkou až těžkou formou psoriázy neboli lupénky, ve věku nad 18 let a s váhou vyšší než 120 kg, mají možnost se zúčastnit nové klinické studie s biologickou léčbou, na kožním oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín a. s.

Celý článek


Bezplatně vyšetří prostatu z krve na transfuzním oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně

9.11.2023

Od 13. do 16. října zve transfuzní oddělení nemocnice AGEL Nový Jičín své dárce ve věku 40+ k bezplatnému vyšetření prostaty z krve. Tímto se nemocnice také připojuje k celosvětové kampani Movember a navazuje na svou kampaň #onkoprevence.

Celý článek


Darujte a zasoutěžte si o podepsané CD zpěvačky Kaczi

9.11.2023

Každý kdo se objedná se a přijde 10. 11. 2023 na transfuzní oddělení bude zařazen do slosování o podepsané CD zpěvačky Kaczi.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. podporuje kampaň Týden rizik malnutrice

8.11.2023

Týden rizik malnutrice je osvětové iniciativa, která je součástí celosvětového projektu "Malnutrition Awareness Week". V České republice kampaň organizuje Aliance pro nutriční péči, o.p.s.. Kampaň probíhá pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR a naše nemocnice se připojuje ke zdravotnickým zařízením, která tuto osvětu podporují.

Celý článek


Inovativní biologická léčba rinosinusitidy byla tématem vzdělávání specialistů ORL z Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s.

31.10.2023

Odborný seminář na téma „Biologická léčba pro pacienty s rinosinusitidou“ pořádalo oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Agel Nový Jičín. Seminář byl zařazen do prestižního systému celoživotního vzdělávání České lékařské komory.

Celý článek


Zubní ambulance 30. 10. z technických důvodů mimo provoz

30.10.2023

Dnes 30. 10. je z technických důvodů uzavřena zubní ambulance na stomatologické poliklinice. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Vstup do dětského pavilonu

30.10.2023

Z důvodu rekonstrukce povrchu vozovky před dětským pavilonem doporučujeme zejména maminkám s kočárky využít dočasný náhradní vstup brankou u babyboxu, ze strany od hlavní cesty (ul. k nemocnici). Konec rekonstrukce je plánován na 3. 11. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Unikátní prvotrimestrální screening pomůže rodičkám k lepšímu plánování těhotenství v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s.

26.10.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín představuje inovativní službu pro nastávající maminky - komplexní vyšetření plodu již v prvním trimestru těhotenství. Toto vyšetření, které se provádí mezi 11. a 13. týdnem gravidity, se zaměřuje na hledání genetických vad a stanovení rizika pro výskyt závažných těhotenských patologií.

Celý článek


Umístění paní Vlasty Rysové v anketě Moravskoslezská sestra 2023 - ocenění za dlouhodobý přínos naší nemocnici

26.10.2023

Naše šampionka v anketě Moravskoslezská sestra 2023 - paní Vlasta Rysová. Paní Vlasta působí 46 let v naší nemocnici, z toho 45 let na dětské jednotce intenzivní péče.

Celý článek


Rehabilitační péče pro rodičky a miminka je nově v nabídce porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s.

23.10.2023

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín rozšířila svou nabídku o rehabilitační péči pro těhotné ženy, novopečené maminky a jejich novorozence. Tato nová služba je součástí pokračující snahy nemocnice poskytovat holistickou péči pro rodičky a jejich děti.

Celý článek


Paliativní tým Nemocnice AGEL Nový Jičín pomáhá pacientům se závažným onemocněním již několik let

20.10.2023

Až 50 lidí měsíčně využije služby paliativního týmu Nemocnice AGEL Nový Jičín. Paliativní medicína a klinická psychologie jsou dvě klíčové oblasti, které zásadním způsobem zvyšují kvalitu života nejen onkologických pacientů, ale i dalších pacientů s nevyléčitelným onemocněním. Tým odborníků pomáhá nejen pacientům, ale i jejich rodinným příslušníkům.

Celý článek


Ortopedi Nemocnice AGEL Nový Jičín rozvíjejí své znalosti v artroskopické operativě

19.10.2023

V Nemocnici AGEL Nový Jičín a.s. proběhl kurz „Užití šlachových a ligamentózních autoštěpů v ortopedii“. Kurz byl organizován ve spolupráci s Artroskopickou akademií, z.s. a Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS JEP.

Celý článek


Šetrnější a bezpečnější postupy lokální anestesie si osvojili lékaři Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s.

16.10.2023

Jednodenní workshop s účastí zahraničních přednášejících a praktickými nácviky anesteziologických postupů zorganizovali lékaři novojičínské nemocnice v úterý 10. 10. 2023. „Pokročilé metody za využití špičkové medicínské technologie jsme spojili s nácvikem na reálném lidském těle dobrovolníků. Workshop vedli přední odborníci v oboru anestezie.

Celý článek


Nová zubní ambulance v Nemocnici AGEL Nový Jičín odbavuje první pacienty

9.10.2023

Nově otevřená zubní ambulance v Nemocnici AGEL Nový Jičín postupně zpracovává seznam žádostí o registraci, kterých jen během prvních 4 dní po oznámení o činnosti měla 5592. Tento počet několikanásobně překročil kapacitu zařízení. Vstupní prohlídky komplikuje i fakt, že řada nově registrovaných pacientů navštívila zubaře ve stavu, kdy jejich chrup již vyžaduje zvýšenou péči, a tak není možné provádět registrační prohlídky rychleji. Do ambulance proto nyní nemocnice ke zkušenému lékaři hledá posilu.

Celý článek


Screening v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá zachytit nádory plic včas, zvyšuje tak šanci na přežití

5.10.2023

Dovolujeme si nabídnout Vám informaci o screeningovém programu v Nemocnici AGEL Nový Jičín, který pomáhá zachytit nádory plic. Program je určený lidem mezi 55 a 74 lety, kteří kouřili nebo kouří 20 let asi 20 cigaret denně, nebo deset let kolem 40 cigaret za den. Na program navazuje diagnostika a léčba ve specializovaných centrech (mezi která patří i to v Novém Jičíně), kde se o dalším postupu radí tým specialistů. Funkční týmy by měli tvořit plicní lékař, hrudní chirurg, radiodiagnostik, onkolog a radiační onkolog.

Celý článek


Ministr Válek navštívil Léčebné a rehabilitační pracoviště Vítkov

3.10.2023

Vítkov, 2. října 2023 – Vedení Nemocnice AGEL Nový Jičín přivítalo místopředsedu vlády a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka na svém detašovaném Léčebném a rehabilitačním pracovišti ve Vítkově. Jednalo se o součást pracovní cesty ministra zdravotnictví po Opavsku a při návštěvě jej doprovázel také senátor za obvod Opava Herbert Pavera a starosta města Vítkov Jakub Cihlář. Skupina AGEL jako celek podle ministra Válka dobře plní svou roli ve zdravotnickém systému České republiky.

Celý článek


První robotická operace plic v Nemocnici AGEL Nový Jičín a. s.

27.9.2023

Chirurgové Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. neustále rozvíjejí potenciál a zdokonalují své znalosti v oblasti robotické chirurgie. Nyní začínají psát pomyslnou novou kapitolu, když uskutečnili první operaci plic pomocí nového dvoukonzolového robotického systému DaVinci XI. Událost se konala za přítomnosti předních odborníků z ČR, jako např. profesora MUDr. Miloslava Dudy, DrSc. či španělského proktora Dr. Carlose Martineze. Nový Jičín se tak stal teprve čtvrtým pracovištěm v České Republice a druhým v pořadí na Moravě, kde se tyto operace provádějí.

Celý článek


Mezinárodní den Alzheimerovy choroby si připomínáme 21. září. Týká se i lidí mladších 65 let

19.9.2023

Alzheimerova choroba neboli demence je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce. Demence způsobuje postupné zhoršení kognitivních funkcí, jako je paměť, myšlení, řeč a rozpoznávání. Tyto změny mohou vést k problémům s běžnými každodenními činnostmi, jako je vaření, řízení nebo dodržování finančních záležitostí.

Celý článek


Noční domácí dialýza – služba nefrologické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín dokáže pacientům s onemocněním ledvin výrazně zkvalitnit život. Díky ní mají méně omezení, mohou pracovat nebo cestovat

18.9.2023

Nefrologická ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín poskytuje kromě běžné péče o pacienty s postižením ledvin celou řadu specializovaných služeb. Jednou z nich je i domácí peritoneální dialýza, jež usnadnila život i mladé mamince z Novojičínska.

Celý článek


TŘETÍ POROD JAKO ZÁŽITEK?

8.9.2023

Novopečenou trojnásobnou maminku, paní Marušku (nalevo) s novorozenou Amálkou jsme zastihli na nadstandardním pokoji s návštěvou kamarádky, a tak se nám spolu vyfotily. Nastávající maminka, paní Monika sice teprve čeká na svůj termín v říjnu, ale velmi nás těší, že se obě maminky rozhodly pro naši novojičínskou porodnici. Paní Maruška srovnává zážitky z naší porodnice s jinými zařízeními v celém textu, za což moc děkujeme.

Celý článek


Dočasné omezení kapacity parkoviště pro návštěvy

8.9.2023

Ve čtvrtek 28. 9. od 7:00 do 18:00 dojde k omezení kapacity horního parkoviště nad vrátnicí. Levá část parkoviště bude přístupná pouze aktivním účastníkům sportovní akce "Běh novojičínským parkem". Naše nemocnice je partnerem této akce. Vjezd na parkoviště účastníků bude zajišťovat pořadatelská služba. Druhá polovina parkoviště bude běžně přístupná pro pacienty a návštěvy. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Novinka navrací k pohybu po úrazech i po operacích. Virtuální realita pomáhá pacientům na rehabilitaci v Nemocnici AGEL Nový Jičín

6.9.2023

Inovace a moderní technologie pronikají do stále širšího spektra medicinských oborů. Jedním z nich je i léčebná rehabilitace. Na stejnojmenném oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně fyzioterapeuti nyní zkoušejí novinku: virtuální 3D brýle, které mají rozšířit a zefektivnit možnosti pohybové terapie u vybraných pacientů v průběhu jejich rehabilitační léčby.

Celý článek


Podpořte klauny z balonkova

1.9.2023

Na dětské a ORL oddělení dochází Klauni z Balónkova. Pokud byste je chtěli podpořit, můžete tak učinit například prostřednictvím dárcovské SMS. Děkujeme! :)

Celý článek


Registrace do stomatologické ambulance

31.8.2023

Informace pro zájemce o registraci do stomatologické ambulance.

Celý článek


Správný výběr školního batohu a problémy dětí se zády?

31.8.2023

Správný výběr školního batohu a problémy dětí se zády? To byla hlavní témata živých vstupů v celostátním vysílání pořadu Dobré ráno České Televize, kde hovořila naše vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Eva Kopecká.

Celý článek


Výzva dárcům: chybí nám krev

30.8.2023

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín prosí dárce krve o spolupráci. Máme akutní nedostatek krve.

Celý článek


Edukační semináře pro mladé lékaře

29.8.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín nabízí nově absolventům lékařské fakulty edukační semináře.

Celý článek


Instrumentářka Nemocnice AGEL Nový Jičín má na kontě tisíce operací. Nejdelší trvala 11 hodin

25.8.2023

Vrchní sestra centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Nemocnice AGEL Nový Jičín Bc. Miroslava Březinová byla ve své kariéře přítomna u tisíců operací. Zatímco některé jednodušší obvykle netrvají více než 20 minut, běžně zažívá i takové, které přesahují délku celé směny. Při každé jedné z nich přitom musí instrumentářka detailně znát celý postup, připravit vše potřebné a za všech okolností zachovávat klid.

Celý článek


Zájem o nové porodní kurzy zdarma roste. Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín přidává pro velký zájem budoucích maminek nové termíny

22.8.2023

Nové termíny kurzů s předporodní tématikou určených pro nastávající maminky přidává od září Nemocnice AGEL Nový Jičín. Dostupné jsou v Novém Jičíně, Kopřivnici a Hranicích. Předporodní kurzy jsou zcela bezplatné a těší značné oblibě mezi rodičkami. Volná místa proto ubývají vždy poměrně rychle.

Celý článek


Úrazy z koloběžek, zlomeniny, ale i děti, které se zraní kvůli „legálním“ drogám. Nejmladšímu pacientovi s úrazem po užití volně prodejného kanabionidu HHC byly teprve tři roky

14.8.2023

Přes 150 dětských pacientů ošetřili lékaři od začátku letních prázdnin na dětském oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Nejčastěji se jednalo o zlomeniny a úrazy hlavy. Zdravotníky ale zaměstnalo také několik úrazů v souvislosti s požitím moderních "legálních" drog, které jsou volně dostupné. Nejmladšímu pacientovi po intoxikaci HHC byly teprve 3 roky.

Celý článek


Informace pro zájemce o registraci do stomatologické ambulance

9.8.2023

Všichni zájemci o registraci ve stomatologické ambulanci, kteří řádně vyplnili žádost, obdrží v příštích dnech potvrzující e-mail.

Celý článek


Od začátku roku přivítali v Nemocnici AGEL Nový Jičín 318 novorozenců

1.8.2023

Do srpna 2023 proběhlo v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín mnoho radostných okamžiků, kdy na svět přišlo celkem 318 miminek. Oproti loňskému roku se jedná o mírný nárůst, kdy se narodilo ve stejném období 301 dětí. Tato statistika potvrzuje, že novojičínská porodnice zůstává nadále vyhledávaná a mezi maminkami oblíbená.

Celý článek


UKONČENÍ PROCESU ŽÁDOSTI O REGISTRACI DO ZUBNÍ AMBULANCE

28.7.2023

Z důvodu naplnění kapacity již nepřijímáme žádosti o registraci pacientů.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. otevře zubní ambulanci

25.7.2023

Vedení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. vnímá tristní situaci v oblasti nedostatku všeobecné stomatologické péče, a to v přesahu novojičínského okresu. V reakci na to bylo vynaloženo veškeré úsilí, aby byla v co nejkratším možném čase zrekonstruována, zařízena a personálně zajištěna zcela nová stomatologická ambulance, zaměřena též na stomatochirurgickou péči.

Celý článek


PRODLOUŽENÉ ČEKACÍ DOBY

13.7.2023

S ohledem na redukovaný provoz okolních zdravotnických zařízení a probíhající rekonstrukce v areálu může dojít k prodloužení čekacích dob Vašeho vyšetření.

Celý článek


Oznámení o omezení provozu v době rekonstrukce výtahu

4.7.2023

Od 10. 7. bude probíhat nutná a neodkladná rekonstrukce hlavního výtahu v chirurgickém pavilonu.

Celý článek


STOMATOLOGICKÁ AMBULANCE

16.6.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín vnímá tristní situaci v oblasti nedostatku všeobecné stomatologické péče, a to v přesahu novojičínského okresu. Je vynakládáno veškeré úsilí k tomu, aby byl provoz spuštěn v co nejkratším termínu.

Celý článek


Přijďte darovat krev či plazmu a získejte USB Flashdisk

7.6.2023

Akce platí v pondělí 12. a 13. 6. pro všechny dárce transfuzního oddělení.

Celý článek


Přijďte darovat na Mezinárodní den dárců a získejte dárek

7.6.2023

Akce platí v 14. 6. pro všechny dárce transfuzního oddělení.

Celý článek


Lékařům Nemocnice AGEL Nový Jičín bude pomáhat s diagnostikou rakoviny umělá inteligence

6.6.2023

Jako první soukromé zdravotnické zařízení v republice poskytne Nemocnice AGEL Nový Jičín svým pacientům vyšetření tlustého střeva a močových cest pomocí systému MAIA od českého startupu. Komplexní onkologické centrum v Novém Jičíně ročně vyšetří přes sto tisíc onkologických pacientů, kteří sem za lékařskou péčí jezdí z celé republiky. Jednou z nejčastějších diagnóz, kterou zde odborníci stanovují, bývá rakovina tlustého střeva. Nyní budou mít lékaři po ruce zcela nový český systém umělé inteligence MAIA (Medical Al Assistant), který při screeningu tlustého střeva přesně označí abnormality v řádu milisekund.

Celý článek


Druhý robotický systém DaVinci pomůže léčit více pacientů Nemocnice AGEL Nový Jičín

31.5.2023

Nový novojičínský robotický systém DaVinci Xi ve dvoukonzolové variantě je teprve třetí svého druhu v České republice. Nemocnice AGEL Nový Jičín se se tak stává prvním pracovištěm se dvěma robotickými systémy 4. generace na Moravě. Hlavním důvodem pořízení druhého systému je stoupající trend v počtu robotických operací v novojičínské nemocnici a snaha o rozšíření stávajícího spektra výkonů zejména u onkologických pacientů.

Celý článek


Rakovinu kůže pomáhá odhalit v Nemocnici AGEL Nový Jičín preventivní vyšetření znamének

30.5.2023

Až 450 osob ročně podléhá v ČR melanomu. Melanom patří mezi nejagresivnější kožní nádory a často se maskuje za běžná pigmentová znaménka. I proto v Nemocnici AGEL Nový Jičín zorganizovali mimořádné termíny vyšetření kůže, o které byl ze strany veřejnosti zájem.

Celý článek


Mrtvice může postihnout i třicátníka. V Nemocnici AGEL Nový Jičín ji ročně diagnostikují stovkám pacientům

12.5.2023

Nový Jičín, 12. května 2023: Světový den proti mozkové mrtvici připadá na 15. května a má za cíl šířit osvětu o nemoci, která se nejen v české populaci dlouhodobě řadí mezi nejčastější zabijáky. Na cévní mozkovou příhodu (CMP), lidově mrtvici, zemře u nás ročně až 8 tisíc lidí a ač je spojována s pokročilejším věkem, může postihnout lidi všech věkových kategorií. Například Nemocnice AGEL Nový Jičín v loňském roce hospitalizovala nejmladšího pacienta s ischemickou CMP ve věku 32 let.

Celý článek


Imunoterapie dává v Nemocnici AGEL Nový Jičín šanci pacientkám s agresivním nádorem prsu

10.5.2023

Specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín poskytují novou léčbu pro pacientky s agresivním nádorem prsu. Tuto diagnózu si jen zde vyslechne ročně přes 500 žen a bohužel se někdy jedná i o mladé pacientky, které nespadají do screeningového programu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín pořídila pomůcky pro handicapované dětské pacienty díky Nadaci ČEZ

9.5.2023

Vybavení za více než 100 tisíc korun se podařilo zajistit díky sportovním aktivitám zaměstnanců Nemocnice AGEL Nový Jičín a veřejnosti. Díky evidenci výkonů ve sportovní aplikaci EPP - pomáhej pohybem Nadace ČEZ proměnila vydanou energii sportovců ve finanční prostředky k zajištění nákupu pomůcek.

Celý článek


Nejmenším pacientům Nemocnice AGEL Nový Jičín dělá radost veselá výmalba

2.5.2023

Chodbu, hernu, ale i pokoje kojeneckého oddělení novojičínské nemocnice zdobí nová výmalba s tématikou veselých zvířátek a přírodních motivů, které nakreslila Ing. Greta Böhmová ve svém volném čase.

Celý článek


Rakoviny kůže přibývá, v Nemocnici AGEL Nový Jičín proto lidem bezplatně zkontrolují znaménka

28.4.2023

Květen je měsícem, kdy si tradičně připomínáme Evropský den melanomu, jehož cílem je zvýšit povědomí o důležitosti prevence melanomu, který patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění v Česku. Statistická data ukazují, že zhoubného melanomu kůže v dlouhodobém časovém trendu výrazně narůstá. Proto se také dermatologové Nemocnice AGEL Nový Jičín připojují k iniciativě a v květnu nabídnou mimořádné termíny preventivních vyšetření kůže.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín zve do porodnice na Den otevřených dveří

20.4.2023

Novojičínská porodnice připravuje na čtvrtek 27. dubna Den otevřených dveří, během kterého se nejen nastávající maminky dozví vše potřebné o porodu a poskytované péči v nemocnici. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program a soutěž o pobyt na nadstandardním pokoji zdarma.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín ve spolupráci s plaveckou školou Laguna NJ nabízí lekce plavání kojenců

18.4.2023

Nejmenší kojenci ve věku od 2 do 6 měsíců mohou absolvovat lekce plavání pod dohledem zkušených lektorů plavecké školy Laguna NJ v prostorách rehabilitačního oddělení Nemocnici AGEL Nový Jičín. Výhodou pohybové aktivity ve vodě je především podpora celkové koordinace, zlepšení kondice s efektivním rozvojem motoriky dětí, posílením svalů a aktivace adaptačních mechanismů.

Celý článek


Přijďte darovat krev či plazmu s dobrovolnými hasiči

17.4.2023

Během květnových čtvrtků budete mít možnost potkat mezi dárci i ženy a muže v modrých uniformách. Již tradičně totiž proběhne oblíbená akce s dobrovolnými hasiči z našeho regionu.

Celý článek


Vítězka Hlasu Československa společně s lékaři novojičínské nemocnice připomíná význam světového dne hlasu

14.4.2023

Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku v Nemocnici AGEL Nový Jičín si v neděli 16. dubna připomene Světový den hlasu. Při této příležitosti navštívila pracoviště zpěvačka a vítězka soutěže Hlas Československa Lenka Szabó Hrůzová, která si nechala vyšetřit hlasivky. Lenka, která rovněž vyučuje zpěv na konzervatoři v Ostravě a pyšní se hlasovým rozsahem tři oktávy, chce tak společně s lékaři přispět k šíření osvěty a apeluje na veřejnost, aby nepodceňovala obtíže s hlasovým aparátem.

Celý článek


Města Nový Jičín a Kopřivnice podporují dárcovství krve v Nemocnici AGEL Nový Jičín

13.4.2023

Symbolickým odběrem krve či plazmy zahájili kampaň zdravých měst Nový Jičín a Kopřivnice místostarostové a zaměstnanci městského úřadu ve čtvrtek 13. dubna. Obě města podporují dobrovolné bezpříspěvkové dárcovství krve opakovaně, a to nejen šířením osvěty, ale také poskytnutím drobných darů pro dárce.

Celý článek


Přijďte darovat krev či plazmu se skautem.

12.4.2023

Přijďte darovat krev či plazmu společně se Skauty! 24. 4. 2023 od 5:45 do 12:30 hod. Další podrobnosti v plakátku.

Celý článek


Darujte a získejte vyšetření zdarma

12.4.2023

Oblíbená akce je zpět! Přijďte darovat krev či plazmu a uděláme Vám preventivní vyšetření z krve zdarma. Akce trvá od 24. 4. 2023 do 5. 5. 2023. Další podrobnosti v plakátku.

Celý článek


Velikonoční rekord na transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

11.4.2023

Na transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín bylo ve čtvrtek 6. dubna nebývale rušno. Sváteční odběry krve na transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín obvykle provází hojná účast, avšak Velikonoční odběr krve lze hodnotit jako mimořádně úspěšný.

Celý článek


Efektivnější léčbu bolestí bederní páteře nabízí novinka Nemocnice AGEL Nový Jičín

22.3.2023

Lidem s bolestmi bederní páteře a kříže nabízí novou naději miniinvazivní léčba v Nemocnici AGEL Nový Jičín. V rámci rozšiřování nabídky léčebných metod nemocnice nově zařadila do portfolia nabízených zákroků i komplexní miniinvazivní léčbu radikulárních syndromů bederní páteře, které patří mezi nejčastější příčiny bolesti v oblasti beder. Nový typ léčby zahrnuje kombinaci speciálních obstřiků s ozónoterapií, která má skvělé výsledky.

Celý článek


Dětem s neurologickými obtížemi nabízí řešení Bobath terapie v Nemocnici Vítkov

18.3.2023

Nemocnice Vítkov, detašované pracoviště Nemocnice AGEL Nový Jičín, nabízí nově také rehabilitace nejmenších dětí. Zdravotníci zde využívají mimo jiné konceptu Bobath metody, která je neurovývojovou terapií vhodnou při léčbě rozličných neurologických obtíží včetně dětské mozkové obrny. Mimo to je malým pacientům a jejich rodičům k dispozici i senzomotorická terapie nebo PNF terapie, společně se spektrem standardních rehabilitačních metod.

Celý článek


Světový den ledvin: Dialýzu v Nemocnici AGEL Nový Jičín podstupují mladší pacienti

8.3.2023

Na čtvrtek 9. března připadá Světový den ledvin, který má upozornit na to, že 10 až 15 % světové populace trpí určitou formou onemocnění ledvin. Široké spektrum hemodialyzačních služeb poskytuje Nemocnice AGEL Nový Jičín, kam docházela ještě před nedávnem také Monika Pokludová z Nového Jičína, která si za více než dvacet let prošla snad všemi způsoby léčby ledvin a absolvovala již tři transplantace.

Celý článek


Onkologická ambulance pro pacienty ve Frýdku - Místku

6.3.2023

Ambulance klinické onkologie pro dospělé zahajuje nově činnost ve Frýdku-Místku. V ambulanci budou dostupní odborníci Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Dětem chybí pohyb – především ten přirozený, upozorňuje fyzioterapeutka

3.3.2023

Převážná většina současných dětí se buď hýbe jen výjimečně, což významně podpořila nedávná koronavirová pandemie, nebo provozuje jednostrannou sportovní činnost. Obojí ve svém důsledku může být pro zdravý tělesný vývoj dětí neoptimální. Obyčejné hraní si na hřišti s vrstevníky, lezení po stromech a běhání okolo domu je naopak téměř vzácností. V důsledku nedostatku pohybu se pak už v dětském věku stále častěji setkáváme s nadváhou, obezitou i další problémy souvisejícími s pohybovým aparátem.

Celý článek


Na odběry i po práci nebo po škole mohou zájemci vyrazit do Nemocnice AGEL Nový Jičín

23.2.2023

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín nově rozšiřuje provozní dobu, a to v návaznosti na poptávku ze strany dárců, kteří nemohou z jakéhokoliv důvodu přijít v dopoledních hodinách. Nově jsou těmto zájemcům o bezpříspěvkové darování plazmy k dispozici i odpolední odběrové termíny ve čtvrtky od 13:30 do 15:30.

Celý článek


Onkologická péče je teď na Šternbersku dostupnější díky nové ambulanci

20.2.2023

Novou onkologickou ambulanci otevřela Nemocnice AGEL Šternberk v těchto dnech v prostorách „staré interny“ v pavilonu F. Pracoviště vzniklo ve spolupráci s novojičínským Komplexním onkologickým centrem a ulehčí život tisícům těžce nemocných lidí, kteří museli dosud dojíždět ke specialistům do krajského města. Onkologická ambulance je aktuálně pacientům k dispozici jednou týdně, a to ve čtvrtek.

Celý článek


Rakovina prsu se nevyhýbá ani dvacetiletým dívkám, ukazují statistiky novojičínského Komplexního onkologického centra

3.2.2023

Každý třetí člověk onemocní během svého života rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Tuto alarmující skutečnost má veřejnosti připomenout Světový den boje proti rakovině, který připadá na 4. února. Komplexní onkologické centrum Nemocnice AGEL Nový Jičín připravilo k této příležitosti seminář zaměřený na prevenci a léčbu nádoru prsu, který je nejčastěji se vyskytujícím nádorovým onemocněním u českých žen. Cílem této akce je šířit osvětu o prevenci a zároveň poskytnout informace a podporu ženám, kterým byl nádor diagnostikován.

Celý článek


Lidé s úrazy způsobenými víkendovou ledovkou zaplnili ortopedii

30.1.2023

Víkendová ledovka nepřinesla komplikace pouze na silnicích, ale se zimní nástrahou bojovali také chodci. Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenala o víkendu velký počet úrazů po tvrdém dopadu osob na zledovatělé komunikace. „Po víkendu máme zcela zaplněná lůžka na ortopedickém oddělení, někteří pacienti musí také ležet na jiných odděleních chirurgických odborností. Staráme se zde o řadu pacientů, kteří se poranili na ledovce. Jen za víkend jsme hospitalizovali 16 pacientů s čerstvými úrazy. Jedná se především o středně vážné úrazy, zlomeniny horních i dolních končetin, většina z nich vyžaduje operační řešení, ostatní pouze konzervativní postup za hospitalizace,“ potvrdila Bc. Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Díky preventivnímu programu odhalují v Nemocnici AGEL Nový Jičín nádory plic také u pacientů bez příznaků onemocnění

26.1.2023

Trpíte rakovinou plic - tuto diagnózu si od lékařů během posledního roku vyslechli již čtyři lidé, kteří v Nemocnici AGEL Nový Jičín podstoupili vyšetření preventivně, tedy bez příznaků plicního onemocnění, a to v rámci nového screeningového programu. Zařadili se tak mezi dalších téměř 900 pacientů s plicním karcinomem, o které novojičínské Komplexní onkologické centrum v loňském roce pečovalo. Na rozdíl od mnohých nemocných, kteří se ke specialistům dostaví až po propuknutí příznaků, mají tito pacienti díky včasnějšímu odhalení podstatně vyšší šanci na vyléčení.

Celý článek


Lékaři z Nemocnice AGEL Nový Jičín varují před rizikem otrav oxidem uhelnatým

25.1.2023

Nejčastější jsou otravy oxidem uhelnatým v době topné sezóny, kdy je v provozu více rizikových spotřebičů. Lékaři z Nemocnice AGEL Nový Jičín varují, že případů rapidně narůstá v období od prosince do března.

Celý článek


Vernisáž zpestřila dárcům krve v novojičínské nemocnici čtvrteční ráno

19.1.2023

Kulturní zážitek čekal ve čtvrtek 19. ledna ráno všechny dárce krevních složek, kteří přišli na transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Slavnostní vernisáží zde začala výstava fotografky Karin Petrskovské a její snímky tak zdobí stěny před nedávnem kompletně zrekonstruovaného objektu.

Celý článek


Seminář pro veřejnost Nebojme se léčby nádoru prsu

17.1.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. a zdejší Komplexní onkologické centrum ve spolupráci s Roche s.r.o. a pacientskou organizací OVA HELP srdečně zvou nejen pacientky a jejich rodinné příslušníky na osvětovou akci, která se koná při příležitosti Světového dne boje proti rakovině. Záměrem je zvýšení povědomí o onemocnění karcinomu prsu v běžné populaci, s důrazem na včasný záchyt, diagnostiku a léčebné možnosti, včetně role pacientských organizací.

Celý článek


Gynekologická ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín nabízí nové specializované vyšetření

17.1.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín nově nabízí neinvazivní a nebolestivé vyšetření děložního čípku tzv. expertní kolposkopii. Jedná se o vyšetření optickým vyšetřovacím přístrojem, které má velký význam při včasné diagnostice a léčbě přednádorových stádií děložního čípku.

Celý článek


Pacienti v Novém Jičíně odvolili přímo z nemocničního lůžka

16.1.2023

Velký zájem ze strany hospitalizovaných pacientů o prezidentské volby zaznamenala Nemocnice AGEL Nový Jičín, ve které v pátek odpoledne odhlasovalo přesně 31 voličů.

Celý článek


Z novojičínské porodnice nejčastěji odcházeli rodiče v roce 2022 s Natálií a Jakubem

5.1.2023

Přes šest set dětí se narodilo v roce 2022 v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín, která i loni rozšířila spektrum nabízených služeb například o analýzu pupečníkové krve miminek

Celý článek


Mária-Elena je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín

2.1.2023

V novojičínské porodnici přišlo na svět 1. miminko roku 2023 přesně v čase 7:42 hodin.

Celý článek


Novinky ve stravování malých pacientů dětského oddělení
se v Nemocnici AGEL Nový Jičín osvědčily

29.12.2022

Ke zlepšení zdravotního stavu nemocných dětí přispívá i dobrá výživa. Je žádoucí, aby děti měly na jídlo chuť a podávala se jim podobná strava, na kterou jsou zvyklí z domova. Toho jsou si lékaři i nutriční terapeuté Nemocnice AGEL Nový Jičín moc dobře vědomi. Proto prošla úprava stravy dětského oddělení na začátku letošního července velkou změnou a novinky ve stravování se velice pozitivně promítly do stravování malých pacientů. Došlo i na změny v servírování.   

Celý článek


Zákaz návštěv LDN Vítkov

28.12.2022

S ohledem na vývoj situace výskytu akutních respiračních onemocnění je vyhlášen s okamžitou platností od 28. 12. zákaz návštěv v LERP (LDN) Vítkov. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Používání respirátorů

28.12.2022

Všechny ambulantní pacienty a návštěvy Nemocnice Agel Nový Jičín a. s. žádáme o důsledné používání respirátorů v budovách s ohledem na vývoj situace výskytu akutních respiračních onemocnění. V případě, že se epidemiologická situace bude nadále zhoršovat budeme nuceni zakázat návštěvy.

Celý článek


PF 2023

22.12.2022

Milé kolegyně, milí kolegové, rád bych Vám všem touto cestou, za vedení nemocnice, vyjádřil velké a upřímné poděkování za Vaši práci, obětavost a nasazení v uplynulém roce.

Celý článek


Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín zve dárce i mezi svátky

16.12.2022

V době okolo Vánoc je každoročně nutné zajistit dostatečné zásoby krve a krevní plazmy pro krevní banky a nemocnice v Moravskoslezském kraji. Také Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín proto přizpůsobilo provozní dobu mezi svátky. Dárci tak mohou využít místo dovolené oblíbený benefit - den placeného pracovního volna, na které mají nárok ze zákona.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice AGEL Nový Jičín si domů odnesou vánočního kapra

14.12.2022

Vánoční dárek v podobě kapra daruje již tradičně čtvrtým rokem svým zaměstnancům Nemocnice AGEL v Novém Jičíně. Letos nabídky využije téměř 1200 zaměstnanců z řad zdravotnických i nezdravotnických profesí, kteří si domů odnesou kapra ze Sedlnice.

Celý článek


V zimě je pokožka dětí s atopií zvláště citlivá, říká lékařka Nemocnice AGEL Nový Jičín

13.12.2022

Atopie zjednodušeně znamená dědičný sklon k alergii, který se může projevovat atopickým ekzémem, alergickou rýmou, zánětem spojivek či astmatem. Atopická dermatitida je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Péči o kůži dětí s atopickou dermatitidou by rodiče měli věnovat stejnou pozornost jak v létě, tak v zimě.

Celý článek


Dárek na poslední chvíli? S poukazem #onkoprevence není problém

8.12.2022

Lidem, kteří nesehnali dárky včas, nebo nevědí co svým blízkým pořídit, vyšla vstříc Nemocnice AGEL v Novém Jičíně. Právě pro ně připravila dárkové poukazy na vyšetření onkoprevence, na které navíc zdravotní pojišťovny přispívají částkou až 3000 korun.

Celý článek


Mikulášská vizita v nemocnici Vítkov proběhla na jedničku

6.12.2022

Personál Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, detašovaného pracoviště Nemocnice AGEL Nový Jičín, se rozhodl zpestřit svým pacientům pobyt v nemocnici.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín má nově k dispozici analyzátor pupečníkové krve miminek

1.12.2022

Unikátní přístroj určený k prověření zdravotního stavu novorozenců ze vzorku krve má nově k dispozici novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Analyzátor krevních plynů bude sloužit především čerstvě narozeným miminkům přímo na porodních boxech a sálech, kde umožní během minuty zjistit kompletní škálu parametrů miminka, a to z jakéhokoliv vzorku krve – včetně pupečníkové.

Celý článek


Digitalizace pomáhá lékařům v Nemocnici AGEL Nový Jičín v boji proti rakovině

23.11.2022

Novojičínská nemocnice zmodernizovala přístrojové vybavení částkou přesahující 65 milionů korun. Plně digitalizovaný přístroj nové generace pro nukleární medicínu pomáhá zejména pacientům Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Proti bolesti zad v těhotenství doporučuje fyzioterapeutka z Nemocnice AGEL Nový Jičín cvičení podle Mojžíšové

18.11.2022

Bolesti zad trápí v těhotenství řadu žen – a není divu. Zejména v pokročilejších fázích těhotenství je častý značný příbytek na váze i změna těžiště nejen z důvodu zakulaceného bříška. To ale neznamená, že by se nastávající maminky měly s bolestí smiřovat. Pomoct může podle fyzioterapeutky přinést specializované cvičení, které přináší harmonizaci svalových skupin v oblasti trupu a pánve.

Celý článek


Lékařka Nemocnice AGEL Nový Jičín radí, jak posílit na podzim imunitní systém u dětí

11.11.2022

Imunita je schopnost organismu rozpoznat škodlivé vnější i vnitřní vlivy a účinným způsobem proti nim bojovat. Vzhledem ke zvýšené nemocnosti dětí převážně v podzimním a zimním období je ideální čas k posílení obranyschopnosti, a tím se připravit na nadcházející rizikovou sezonu, kterou charakterizují převážně respirační choroby.

Celý článek


Včasné odhalení je u rakoviny stěžejní. Na preventivní vyšetření v Nemocnici AGEL Nový Jičín přispívají pojišťovny až 3000 korun

31.10.2022

Rakovina je v české populaci stále častější a dnes dokonce každý třetí Čech v průběhu života rakovinou onemocní. Ve čtvrtině případů přitom pacienti bohužel této nemoci podlehnou. Faktorem, který šance na uzdravení dramaticky zvyšuje, a mnohdy o přežití přímo rozhoduje, je přitom včasný záchyt. Právě na něj se proto aktuálně soustředí Nemocnice AGEL Nový Jičín, která nabízí zájemcům balíčky preventivních vyšetření a na prevenci apeluje i kampaní na sociálních sítích.

Celý článek


Digitální trendy vedou k výraznému zvýšení komfortu pacientů

25.10.2022

Skupina AGEL využívá synergického efektu, kdy nemocnice pracují s identickým informačním systémem.

Celý článek


Výpadek telefonních linek

21.10.2022

Dnes 21. 10. jsme zaznamenali výpadek telefonních linek ze strany poskytovatele připojení, který na vyřešení pracuje. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín zve do porodnice na Den otevřených dveří

18.10.2022

Novojičínská porodnice připravuje na středu 26. října 2022 Den otevřených dveří, během kterého se nejen nastávající maminky dozví vše potřebné o porodu a poskytované péči v nemocnici. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program a soutěž o pobyt na nadstandardním pokoji zdarma.

Celý článek


Klimatizované pokoje pro děti i moderní zázemí pro rodiče. Zrekonstruovaný dětský pavilon Nemocnice AGEL Nový Jičín je komfortnější, bezpečnější a energeticky úspornější

17.10.2022

Nemocnice AGEL Nový Jičín dnes otevřela zrekonstruovaný pavilon dětského oddělení. Snazší a bezpečnější pobyt pro děti nejen díky bezbariérovým úpravám, komfortní klimatizované pokoje, energeticky úspornější provoz či rozšířené zázemí pro rodiče. To jsou hlavní pozitiva půl roku trvající modernizace za 18 milionů korun, která přináší větší komfort malým pacientům, rodičům i zdravotníkům.

Celý článek


Da Vinci dělá z lékařů čtyřruké operatéry. Operační robotický systém v Nemocnici AGEL Nový Jičín provedl již 2 000 výkonů

7.10.2022

Kulaté jubileum slaví novojičínský robot Da Vinci. Zdravotníci v Nemocnici AGEL Nový Jičín provedli pomocí multifunkčního robotického systému již 2 000 operací. Za 13 let svého fungování robotický systém pomáhá zejména onkologickým pacientům, přičemž spektrum zákroků, které byly s jeho pomocí provedeny, zahrnuje široké portfolio urologických, chirurgických i gynekologických operací.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín zve do porodnice na Den otevřených dveří

3.10.2022

Novojičínská porodnice připravuje na středu 26. 10. 2022 Den otevřených dveří, během kterého se nejen nastávající maminky dozví vše potřebné o porodu a poskytované péči v nemocnici. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program a soutěž o pobyt na nadstandardním pokoji zdarma.

Celý článek


Fyzioterapeutka radí: Pánevní dno po porodu aktivujte s odborníky

21.9.2022

Porod patří mezi jedny z nejkrásnějších, ale zároveň pro tělo ženy jedny z nejnáročnějších momentů v životě. Velmi namáhanou oblastí je přitom především pánevní dno, jehož funkce bývá po porodu často oslabena či narušena. Aby pánevní dno znovu získalo svou ztracenou formu, je vhodné zařadit do denního programu jeho aktivaci pomocí vybraných cviků. S jejich volbou by však vždy měl poradit odborník, a to na základě individuální diagnostiky.

Celý článek


Akce transfuzního oddělení

20.9.2022

Akce transfuzního oddělení naleznete na našich webových stránkách nebo Facebooku oddělení:

Celý článek


Fototerapie v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomohla už tisícům pacientům

15.9.2022

Více než 6000 pacientů absolvovalo za 21 let provozu kožního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín terapii pomocí UV záření. Záření, jehož využití je zcela bezpečné, rychlé a bezbolestné, pomáhá zejména pacientům s chronickou lupénkou či atopickým ekzémem.

Celý článek


Nižší nadmořské výšky, vyhýbat se vedrům. Konec léta a začátek podzimu je pro těhotné ženy k cestování vhodnější

7.9.2022

S horkými letními dny se v letošním roce pomalu loučíme, ale s přicházejícím babím létem nastává těhotným ženám mnohem vhodnější období k cestování. Při výběru dovolené a cílové destinace však musí být nastávající maminky velmi opatrné. Je důležité zvážit všechna rizika a řádně cestu naplánovat. Jakou dovolenou vybrat a na co všechno se připravit, radí MUDr. Šárka Niemczyková, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení z Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Pacienti mohou do Nemocnice AGEL Nový Jičín bez hotovosti

5.9.2022

Zvýšit komfort pacientů na jednotlivých pracovištích má za cíl instalace bezhotovostních platebních terminálů v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Uhradit tak mohou nejen ošetření na pohotovosti, ale i výkony a služby, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Celý článek


Zpřístupnění areálu Nemocnice AGEL Nový Jičín z ulice Purkyňova.

29.8.2022

Vedení Nemocnice AGEL Nový Jičín rozhodlo o zpřístupnění průchodu do areálu nemocnice spodní brankou s platností od 1. 9. 2022.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice AGEL Nový Jičín vysportovali za pár dnů společně s veřejností téměř 100 000 Kč pro handicapované dětské pacienty

26.8.2022

Nemocnice AGEL Nový Jičín se připojila mezi firmy, které podporují péči o fyzické i duševní zdraví svých zaměstnanců. Do pohybových aktivit se zapojila i veřejnost a pomohla získat vybavení pro handicapované dětské pacienty v rekordním čase.

Celý článek


Kůže miminek potřebuje v létě zvýšenou péči, připomíná primářka dětského oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

11.8.2022

Se zčervenáním kůže se během života potýká drtivá většina miminek. Přesto není vhodné tento jev podceňovat – a to především v létě, kdy je riziko zapaření vyšší a obtíže jsou často výraznější. Nejčastěji se zapaření kůže týká plenkové oblasti a záhybů na krku či končetinách, vyskytnout se ale může prakticky kdekoliv.

Celý článek


Horké počasí představuje velké riziko hlavně pro miminka

5.8.2022

Vysoké teploty v letních měsících představují pro lidský organismus značnou zátěž. Dvojnásob to přitom platí pro ty nejmenší – kojence, kteří se přehřátí neumí svépomocí vyhnout. U miminek je proto potřeba vždy myslet na správná režimová opatření – a to nejen v autě, ale i v kočárku nebo přehřáté místnosti.

Celý článek


Kojení v Nemocnici AGEL Nový Jičín podporují nejen během Světového týdne

2.8.2022

První srpnový týden i letos patří tématu kojení. Světový týden kojení vyhlašuje každoročně organizace WABA (World Aliance for Breastfeeding Action), aby upozornila, nakolik je kojení pro život dítěte významné. Kojení dlouhodobě podporuje také Nemocnice AGEL Nový Jičín, která provozuje také vlastní laktační poradnu. Ta je maminkám k dispozici celoročně a zdarma.

Celý článek


Covid-19: od 1. 8. do nemocnice pouze s respirátorem FFP2

28.7.2022

Na základě doporučení Krajské hygienické stanice k vývoji epidemiologické situace (Covid-19) zavádíme od 1. 8. pro návštěvy a ambulantní pacienty povinnost používat respirátor FFP2.

Celý článek


Pomáhej pohybem s mobilní aplikací. Lidé mohou sportem podpořit nejen své zdraví, ale i vybavení pro handicapované dětské pacienty Nemocnice AGEL Nový Jičín

21.7.2022

Nemocnice AGEL Nový Jičín je špičkové zdravotnické zařízení, jehož posláním je léčit nemocné, ale také se snaží podporovat prevenci a vést veřejnost ke zdravému životnímu stylu. Nedílnou součástí prospěšné péče o fyzické i duševní zdraví jsou také pohybové aktivity.

Celý článek


Aktuální informace k očkování proti Covid-19

20.7.2022

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo "rozhodnutí o možnosti podání celkově 4. očkovací dávky (tj. druhé posilovací dávky).

Celý článek


Dárci transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín získají letní odměny

14.7.2022

Přesto, že léto je časem dovolených, potřeba krve a krevní plazmy neustává. Právě naopak. Kromě obnovy operativy potřebu krve navyšují také časté letní úrazy. Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín proto pro dárce připravilo na léto pestrou nabídku motivačních akcí.

Celý článek


Paliativní ambulance přemístěna

11.7.2022

Paliativní ambulance je přemístěna do budovy č. 26 - Radioterapie.

Celý článek


Chirurgové Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. se podíleli na přípravě mezinárodního kongresu

24.6.2022

Kongres evropského významu, tak je možné charakterizovat odbornou akci, která se konala ve dnech 5.-6.května 2022 v překrásném prostředí rekonstruovaného Pálfyho zámku v Pezinku. Dlouholetá příprava se vyplatila a cíl kongresu, sdílet klinickou zkušenost z různých odborností pod jednou střechou, byl naplněn. Kromě chirurgů se akce zúčastnili významní představitelé jiných odborností jako onkologie, patologie ale i gastroenterologie – prof. Bohumil Melichar, prof. Aleš Ryška, doc. Ilja Tachecí, doc. Ondřej Urban.

Celý článek


Ambulance chronických ran v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá pacientům, které trápí dlouhé hojení

20.6.2022

Lidé s nehojící se ránou po operaci či po úrazu, lidé s dekubity, ale třeba i bércovými vředy – to je nejběžnější přehled pacientů ambulance chronických ran, kterou již sedmým rokem provozuje Nemocnice AGEL Nový Jičín. Léčba v této ambulanci bývá obvykle „během na dlouhou trať“, což ale nemění nic na její významnosti nebo míře radosti a úlevy, kterou přináší svým pacientům. Ti se mnohdy dostávají do ambulance po měsících samoléčby či provizorní léčby, kdy již ve zlepšení ani nedoufají.

Celý článek


Uzavření hemato-onkologické ambulance Vítkovice

10.6.2022

Ostrava-Vítkovice: Z technických důvodů budou v termínu 4. – 8. 7. 2022 úplně uzavřeny onkologické a hematologické ambulance, včetně stacionáře. Od 11.7. by měl být chod ambulancí plně obnoven. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Den otevřených dveří porodnice

9.6.2022

Čekáte nebo plánujete miminko? Přijďte se podívat na den otevřených dveří. Vše Vám ukážeme a vysvětlíme. Čeká na Vás doprovodný program a soutěž o pobyt na nadstandardním pokoji zdarma v hodnotě 2000,- Kč.

Celý článek


Vítkov: Obnovení provozu DIA ambulance

7.6.2022

Provoz diabetologické ambulance ve Vítkově obnoven. Pacienti budou pověřenými pracovníky ke kontrole zváni podle závažnosti onemocnění a celkového stavu.

Celý článek


Nové přístroje zlepší v Novém Jičíně vyšetření pacientů s nemocemi hlavy a krku

6.6.2022

Čtyřmi novými přístroji se může pochlubit oddělení ORL (ušní-nosní-krční) a chirurgie hlavy a krku Nemocnice AGEL Nový Jičín. Investice do nových zařízení přišla nemocnici na téměř tři miliony korun.

Celý článek


Změna provozní doby lékárny

3.6.2022

Provozní doba lékárny je upravena na 7:30 – 16:00 (pondělí - pátek).

Celý článek


Planými neštovicemi trpí zhruba 50 tisíc děti ročně, říká lékařka z Nemocnice AGEL Nový Jičín

2.6.2022

Plané neštovice se řadí mezi takzvané běžné dětské nemoci. Epidemie probíhají v cyklech nejčastěji koncem zimy a začátkem jara. Největší pravděpodobnost nákazy je samozřejmě v dětských kolektivech. Jedinou, a pediatry doporučovanou metodou prevence, je vakcinace, která se provádí od devíti měsíců věku dítěte.

Celý článek


Ukončení provozu odběrového a vakcinačního místa Covid-19

30.5.2022

Provoz odběrového a vakcinačního místa COVID-19 bude od 1. 6. ukončen.

Celý článek


Novojičínská porodnice se opět těší z porodu dvojčat, která přišla na svět prvorodičce spontánním porodem.

27.5.2022

V podělí 23. května se v Nemocnici AGEL Nový Jičín narodila spontánně dvojčata Adam a Marie pyšným rodičům z Pustějova. Spontánní porod dvojčat není tak běžný, neboť většinou končí vícečetná těhotenství císařským řezem. Nejčastějším důvodem je velká odhadovaná hmotnost dětí nebo kolizní poloha dvojčátek.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín představila veřejnosti robota. Zkusit operovat s Da Vincim bylo velkým lákadlem

25.5.2022

 Nemocnice AGEL Nový Jičín přichystala v květnu v obchodním centru v Ostravě a Novém Jičíně  úspěšnou preventivní akci s interaktivní výstavou "Robotem proti rakovině?”. K vidění a vyzkoušení byl plně funkční systém pro robotickou Chirurgii Da Vinci Xi, či makety pro preventivní edukaci samovyšetření prsů a varlat. V rámci akce proběhly rovněž pro veřejnost prezentace lékařů a sester z oddělení urologie, chirurgie, rehabilitace, gynekologicko-porodnického oddělení, radioterapie, jenž jsou všechny součástí Komplexního onkologického centra novojičínské nemocnice. Během čtyř dnů si návštěvu hi-tech stánku nenechali ujít stovky návštěvníků včetně dětí. Možnost vyzkoušet si roli robotického operatéra bylo velkým lákadlem. 

Celý článek


Přemístění pokladny

18.5.2022

Pokladna byla přemístěna v areálu nemocnice do budovy č. 8 viz plánek.

Celý článek


Jak se operuje robotem, zjistí lidé během nákupů. Nemocnice AGEL Nový Jičín představí v obchodních centrech robotický systém da Vinci

5.5.2022

: Unikátní možnost vyzkoušet si robotickou operaci bude mít v příštím týdnu široká veřejnost v Ostravě a Novém Jičíně. Nemocnice AGEL Nový Jičín u příležitosti Českého dne proti rakovině (11. květen) připravila interaktivní výstavu s přednáškami s názvem Robotem proti rakovině?. Akce se uskuteční 10. a 11. května v Obchodním centru Forum Nová Karolina a v následujících dalších dvou dnech se pestrý program přesune do Obchodního centra Tabačka v Novém Jičíně. Právě ve zdejší nemocnici specialisté již 13 let operují na špičkovém robotickém systému Da Vinci a zároveň se do Nového Jičína jezdí edukovat v provádění robotických operací lékaři z nejrůznějších koutů Evropy.

Celý článek


Daruj na Den proti rakovině

2.5.2022

PŘIDEJTE SE K NÁM A PODPOŘTE ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ ZAKOUPENÍM ŽLUTÉ KYTIČKY

Celý článek


Robotem proti rakovině? Interaktivní výstava

29.4.2022

Přijďte si prohlédnout špičkový chirurgický robotický systém DA VINCI XI, se kterým šetrně operujeme nejen onkologické pacienty.

Celý článek


Úprava provozu odběrového místa Covid-19

28.4.2022

Od 2.5. včetně je upravena provozní doba pro testování Covid-19. V pondělky bude odběrová místnost uzavřena.

Celý článek


Imunologické problémy často postihují také děti. V Nemocnici AGEL Nový Jičín je specialisté odhalují i léčí

28.4.2022

Na 29. dubna připadá každoročně Světový den imunologie s cílem připomenout důležitost vědního a medicínského oboru imunologie. Problémy s imunitou často postihují také nejmenší populaci a řadu dětských pacientů lečí odborníci v novojičínské nemocnici.

Celý článek


Úprava provozu odběrového místa Covid-19

28.4.2022

Od 2.5. včetně je upravena provozní doba pro testování Covid-19. V pondělky bude odběrová místnost uzavřena.

Celý článek


Lékař z novojičínské nemocnice podrobně zmapoval století ORL v České republice. Na unikátní knize pracoval 3 roky

21.4.2022

Mimořádný počin si připsal MUDr. Ivan Kalivoda, MBA z Nemocnice AGEL Nový Jičín, kterému se podařilo podrobně zmapovat stoletou tuzemskou historii oboru otorinolaryngologie a výsledkem je unikátní kniha Historie ORL - 100 let. Je obdivuhodné, v jakém rozsahu a kvalitě se podařilo uspořádat všechna fakta o České otorinolaryngologické společnosti, zmapovat vznik a život jednotlivých oddělení. V roce 2021 si Česká ORL společnost připomněla 100. výročí svého založení a precizní zmapování tohoto lékařského oboru na 672 knižních stranách je nejlepším vstupem do další stovky.

Celý článek


Velikonoční provoz odběrového místa Covid-19

7.4.2022

V období velikonočních svátků bude provozní doba odběrového místa následující:

Celý článek


Nemocnice Vítkov provoz diabetologické ambulance

7.4.2022

Z organizačních důvodů bude provoz diabetologické ambulance v nemocnici Vítkov do 9.5.2022 omezen.

Celý článek


Šetrné a bezbolestné vyšetření v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomůže s prevencí rakoviny plic. Nemocní totiž přicházejí ve většině případů pozdě

28.3.2022

Nádory plic mohou zůstat dlouhou dobu bez projevů a pacienti většinou přicházejí už ve stadiu, kdy je nelze operovat. Komplexní onkologické centrum novojičínské nemocnice přichází s řešením, jak situaci zlepšit. Podstatné je odhalit nádor včas, proto se radiodiagnostické a plicní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín zapojují do nového organizovaného programu, a to společně s odborníky z řad praktických a plicních lékařů a radiologů. V nemocnici samotné půjde zejména o screeningové vyšetření pomocí výpočetní tomografie (CT) s nízkou dávkou záření.

Celý článek


Rekonstrukce dětského pavilonu

25.3.2022

S ohledem na rekonstrukci dětského pavilonu dojde k přestěhování ambulancí i dětského oddělení do náhradních prostor. Baby box bude po dobu rekonstrukce zcela mimo provoz.

Celý článek


Středoškoláci darovali poprvé krev v Nemocnici AGEL Nový Jičín

24.3.2022

Studenti novojičínské Střední odborné školy EDUCA rozšířili ve středu 25. března řady dárců krve transfuzního oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Skvělou zprávou je, že ušlechtilý čin hodlá většina z nich opakovat. Chtějí pomáhat, protože jsou si vědomi skutečnosti, že lidskou krev nelze nijak uměle vyrobit ani jinak nahradit.

Celý článek


Skrytou formu tuberkulózy neodhalí ani rentgen

23.3.2022

Na 24. března připadá Světový den boje proti tuberkulóze a přestože je v České republice situace ohledně tohoto infekčního onemocnění příznivá, neboť patříme mezi země s nízkou incidencí, je důležité každý případ pokud možno odhalit včas. V Nemocnici AGEL Nový Jičín specialisté léčí tuberkulózu ročně zhruba u dvou pacientů, celorepublikově se pak jedná o více než 350 případů.

Celý článek


Daruj krev s ČPZP

18.3.2022

Přijďte darovat 29. 3. na našem transfuzním oddělení a zúčastněte akce s ČPZP.

Celý článek


Doprovod u porodu

17.3.2022

Milé maminky, s radostí Vám oznamujeme, že v tuto chvíli nejsme nuceni testovat Váš doprovod k porodu na onemocnění covid-19. Zároveň není nutné, aby se Váš doprovod prokazoval negativním testem, potvrzením o prodělaném onemocnění či certifikátem o očkování proti onemocnění covid-19.

Celý článek


Chutná novinka pro maminky v novojičínské porodnici. Nabrat síly jim pomáhá celodenní bufetové menu

17.3.2022

: Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín opěr rozšiřuje pro maminky nabídku svých služeb. Rodičky mají nově k dispozici po celý den bufetové menu s možností individuálního výběru a k tomu i nadále samozřejmě zůstává klasické stravování v podobě dvou druhů snídaní a tří obědových menu.

Celý článek


Úprava podmínek pro návštěvy v nemocnici

15.3.2022

Dnem 14. 3. se ruší podmínky pro návštěvy v nemocnici, určené mimořádným opatřením MZČR (prokázání se testem, očkováním, nebo proděláním onemocnění Covid-19).

Celý článek


Přemístění vakcinačního centra

11.3.2022

Od 17. 3. bude vakcinační centrum přemístěno do odběrové místnosti v areálu nemocnice a upravena provozní doba.

Celý článek


Nosní mandle odstraňují v Nemocnici AGEL Nový Jičín šetrně pomocí plazmy

9.3.2022

Odstranění nosní mandle mohou zájemci z Novojičínska a okolí absolvovat i s minimálním rizikem, bez krvácení a s výrazně kratší a příjemnější rekonvalescencí. Umožňuje to nová metoda odstraňování mandle pomocí plazmové koblace, kterou mohou podstoupit v Nemocnici AGEL Nový Jičín dospělí i děti.

Celý článek


Daruj krev s motorkáři

3.3.2022

Přidejte se k mužům a ženám na silných strojích. Přijďte darovat krev s motorkáři 25. 4. (7:00 - 10:00) na našem transfuzním oddělení.

Celý článek


Daruj krev a vyhraj permanentku do solné jeskyně

3.3.2022

Přijďte darovat krev v období 1. - 14. 6. na našem transfuzním oddělení a zúčastněte se soutěže o permanentky do solné jeskyně.

Celý článek


Daruj a získej až 2000 Kč za týden

1.3.2022

Darujte krev nebo krevní složky, od úterý do čtvrtka a zúčastněte se soutěže o poukazy na nákup v maloobchodním řetězci, v hodnotě 2.000,- Kč a další věcné ceny. Akce probíhá od 1. 3. do 31. 3.

Celý článek


Návštěvy v nemocnici opět povoleny

1.3.2022

doba návštěv: od 14:00 do 16:00 k 1 pacientovi max. 2 osoby po dobu 15 min. Další podmínky jsou uvedeny níže.

Celý článek


Průzkum pro dárce transfuzního oddělení

28.2.2022

Milí dárci transfuzního oddělení, prosíme Vás o vyplnění anonymního dotazníku, díky kterému nám pomůžete zjistit, jak Vám můžeme zpříjemnit čas strávený u nás. Děkujeme!

Celý článek


Novojičínská nemocnice připravila pro rodičky předporodní kurzy zdarma. Nově je možné absolvovat je přímo v porodnici

25.2.2022

Zcela bezplatně mohou nově budoucí rodičky navštívit předporodní kurzy. Novinkou je také možnost zúčastnit se kurzu přímo v novojičínské porodnici. Ten byl dosud nabízen pouze prostřednictvím rodinných center v Hranicích, Kopřivnici a v Novém Jičíně. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení.

Celý článek


Daruj krev s ČRo Ostrava

25.2.2022

Přijďte darovat krev s Českým Rozhlasem Ostrava 6. 3. - 25. 3. na našem transfuzním oddělení.

Celý článek


Po masopustu se řada lidí rozhodně dobrovolně hladovět. Důkazy o léčebných účincích absence jídla ale nejsou

23.2.2022

Nejen v našich končinách si budeme na přelomu února a března užívat masopustní veselí, po které následuje postní doba. Ta se charakterizuje střídmosti v jídelníčku, někteří lidé se v čase před Velikonocemi dokonce rozhodnou držet dobrovolně hladovku. Jak upozorňuje odborník na gastroenterologii z Nemocnice AGEL Nový Jičín, přínosy dlouhodobého hladovění nejsou z medicínského hlediska dokázány.

Celý článek


Oblíbené předporodní kurzy zpět i v Kopřivnici

22.2.2022

Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky otvírá znovu Nemocnice AGEL Nový Jičín i v Kopřivnici. Předporodní kurzy se těší značné oblibě mezi rodičkami a dosud byly dostupné jen v Novém Jičíně a Hranicích. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí techniku dýchání, zacvičí si těhotenskou jógu a navštíví porodní oddělení.

Celý článek


Rekonstrukce traumatologické a chirurgické ambulance

21.2.2022

Od 22.2. do 4.3. bude probíhat rekonstrukce traumatologické a chirurgické ambulance s cílem nabídnout pacientům příjemnější prostředí a lepší podmínky.

Celý článek


Lyžařské závody s podporou nemocnice

21.2.2022

Veřejného závodu v obřím slalomu, který pořádal místní lyžařský klub Svinec Nový Jičín a podpořila jej i Nemocnice AGEL Nový Jičín, se mohli zúčastnit jak registrovaní závodníci, tak i veřejnost a naši zaměstnanci či jejich rodinní příslušníci.

Celý článek


Zájemci o očkování se nemusí do Nemocnice AGEL Nový Jičín registrovat

15.2.2022

Přes 4 tisíce lidí jen během ledna dostalo vakcínu v očkovacím centru Nemocnice AGEL Nový Jičín. Nově zde zdravotníci naočkují příchozí bez předchozí registrace. V současné době je zde hospitalizováno téměř 50 pacientů s onemocněním covid-19.

Celý článek


Na 100 dárců krve soutěžilo v novojičínské nemocnici o valentýnský wellnes pobyt

14.2.2022

Sladká pozornost a možnost vyhrát jeden ze 3 poukazů pro dvě osoby do Wellness Abácie lákaly 14. 2. dárce krve na valentýnský odběr v Nemocnici AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Oblíbené předporodní kurzy v Hranicích a v Novém Jičíně se rodičkám opět otevírají

9.2.2022

Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky otvírá znovu na začátku února Nemocnice AGEL Nový Jičín. Předporodní kurzy se těší značné oblibě mezi rodičkami a budou dostupné v Novém Jičíně a Hranicích. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí techniku dýchání, zacvičí si těhotenskou jógu a navštíví porodní oddělení.

Celý článek


Proti rakovině pomáhají bojovat pacientům v Nemocnici AGEL Nový Jičín nejmodernější prostředky. Jen loni zde ošetřili přes 17 000 pacientů

3.2.2022

Na 4. února připadá Světový den boje proti rakovině, na jejíž léčbu se specializuje špičkové Komplexnké onkologické centrum v Nemocnici AGEL Nový Jičín. V něm se léčba nezastavila ani během pandemie a jen v loňském roce se zdejší odborníci starali o více než 17 500 pacientů.

Celý článek


Sedm porodů, dvě miminka přes 4 kilogramy. Novojičínská porodnice měla hektické pondělí

2.2.2022

Pořádně rušný začátek týdne zažila porodnice v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Během pondělí 31. ledna se zde narodilo sedm dětí, což se naposledy stalo loni v červnu.

Celý článek


Testování protilátek Covid-19 pro dárce krve v Nemocnici AGEL Nový Jičín pokračuje

1.2.2022

Velmi oblíbený benefit pro dárce na transfuzním oddělení novojičínské nemocnice nekončí.

Celý článek


Naši dárci krve mají srdce na pravém místě

1.2.2022

Náš pravidelný dárce krve se rozhodl věnovat výhru ze soutěže dárců ve prospěch novorozeneckého oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín pečuje o více než 40 pacientů s Covid-19. V terénu byl opět očkovací tým

31.1.2022

Nemocnice AGEL Nový Jičín opět vyslala do terénu mobilní očkovací tým. Ten nejdříve v ranních hodinách zamířil k imobilním pacientům v regionu, aby nemuseli senioři absolvovat náročnou cestu do očkovacího centra. Zdravotníci jim tak aplikovali vakcínu proti onemocnění covid-19 v pohodlí domova.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. navazuje na spolupráci s Nadačním fondem Pavla Novotného

26.1.2022

Pandemie koronaviru zasáhla nejen do provozu zdravotnických zařízení, ale rovněž znemožnila s ohledem na zdravotní rizika i dobrovolnickou činnost, která mnohdy navazuje na léčebnou péči o pacienty zdravotnických zařízení.

Celý článek


Ve stomické poradně Nemocnice AGEL Nový Jičín léčí roční miminka i seniory po devadesátce

25.1.2022

Stomická poradna pro pacienty s umělým vývodem funguje v Nemocnici AGEL Nový Jičín již 18 let a za dobu jejího provozu jí prošly tisíce pacientů všech věkových kategorií. Někteří přitom docházejí za zdravotníky řadu let.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín stále bojuje s velkým zatížením jednotek JIP. Operační péči není proto možné zatím obnovit v plné míře

21.1.2022

: Stále velké vytížení lůžek intenzivní péče pacienty s covid-19 nedává Nemocnici AGEL Nový Jičín možnost v plném rozsahu obnovit plánovanou operativu. Odložených výkonů je za celou dobu trvání současné vlny stále více než 400. Dominantě je tvoří onkologické operace, mnohdy vyžadující pro pacienta péči právě na jednotce intenzivní péče. Nemocnice musí být navíc také připravena na následky koronavirové mutace omikron, které se nyní rekordně šíří Českou republikou.

Celý článek


Návštěvy v porodnici jsou opět možné

21.1.2022

V porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín jsou opět možné návštěvy a to za dodržení stanovených epidemiologických podmínek.

Celý článek


Mobilní očkovací tým Nemocnice AGEL Nový Jičín zamířil také do frenštátského kulturního domu. Zájem o očkování byl velký

17.1.2022

Do jedné z největších společností na Novojičínsku i do kulturního domu ve Frenštátě pod Radhoštěm vyrazil v pátek 14. ledna mobilní očkovací tým z Nemocnice AGEL Nový Jičín, která tak vychází vstříc zájemcům o aplikaci vakcín proti onemocnění covid-19. Zároveň zdravotníci v novojičínské nemocnici i nadále pečují o desítky covidových pacientů.

Celý článek


Zvažujete dárcovství krve? Zveme Vás na virtuální prohlídku oddělení

14.1.2022

Pojďte se s námi projít po prostorách transfuzního oddělení. Srdečně Vás zveme k prohlídce:

Celý článek


Mám v těle protilátky na covid-19? Dárci krve to mohou zjistit zdarma v Nemocnici AGEL Nový Jičín

13.1.2022

Oblibený benefit pokračuje pro dárce transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín i v lednu. Každý, kdo přijde darovat plnou krev, červené krvinky či plazmu, se bude moci zdarma otestovat na přítomnost protilátek na covid-19, konkrétně třídy IgG.

Celý článek


Covidových pacientů na lůžkách intenzivní péče ubývá, nemocnice obnovila velkou onkologickou operativu

11.1.2022

O stále velký počet pacientů s onemocněním covid-19 pečují zdravotníci v Nemocnici AGEL Nový Jičín, kde je aktuálně hospitalizováno 46 nemocných, z toho 6 jich je ve vážném stavu.

Celý článek


V roce 2021 se narodilo v Nemocnici AGEL Nový Jičín 646 dětí. Rodily zde i covid pozitivní maminky

6.1.2022

V porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín přišlo v loňském roce na svět 646 dětí. U dívek bylo nejoblíbenější jméno Viktorka, u chlapců pak Jakub. Nouze však nebyla ani o netradiční až exotická jména. U rodiček v poslední době roste velký zájem o ambulantní porody a nejen tomuto přání se snaží zdravotníci maminkám v novojičínské porodnici maximálně vyhovět.

Celý článek


Vánoční hodování může žaludek pořádně potrápit. Od potíží pomohou bylinky i svižná procházka

21.12.2021

Vánoční svátky a oslavy Nového roku se nesou ve znamení hojnosti a pestrosti pokrmů a pochutin. Tradiční smažený kapr s bramborovým salátem, nejrůznější cukroví či jednohubky a alkoholické nápoje však mohou pořádně potrápit naše trávicí ústrojí. Jak zkrotit žaludeční problémy prozradí zkušený gastroenterolog z Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín PCR testování poběží i o svátcích a děti obdrží pozornost

17.12.2021

Protože období vánočních svátků je zejména časem rodinných setkání budou zdravotníci Nemocnice AGEL Nový Jičín testovat veřejnost i v těchto časech. Navíc děti, které dorazí do odběrové místnosti obdrží za statečnost sladkou pozornost, kterou věnovala firma Vitesco z Frenštátu pod Radhoštěm.

Celý článek


Počet nemocných s covid-19 je v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále vysoký. S očkováním budou pomáhat lékaři z ambulancí

10.12.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín patří v současné době mezi nejvytíženější zdravotnická zařízení v regionu. Již několik dní se zde počet pacientů s onemocněním covid-19 pohybuje kolem 100 nemocných, přesto zdejší zdravotníci zvládají očkovat téměř 2 tisíce lidí týdně. V dalších týdnech se navíc k aplikaci vakcín přidají i lékaři z ambulancí. Solidaritu s maximálním vytíženými zaměstnanci projevují lidé i firmy.

Celý článek


Chybí krev! V Nemocnici AGEL Nový Jičín darovaly krev i sestřičky, které krev ostatním dárcům běžně odebírají

8.12.2021

Jejich prací je pomáhat lidem uzdravit se a přesto jdou ještě dále. Rozhodli se totiž, že se sami stanou dárci v nelehké době epidemie, kdy je krve a krevní plazmy stálý nedostatek. Na odběrových křeslech transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín tak jdou příkladem všem i zdravotníci, kteří běžně sami krev odebírají, či jinak léčí pacienty, připojil se také nezdravotnický personál.

Celý článek


Vytížená Nemocnice AGEL Nový Jičín pomáhá kraji s očkováním seniorů. Do sociálních zařízení míří mobilní očkovací tým

3.12.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín i přes náročnou personální situaci pomáhá Moravskoslezskému kraji očkovat klienty sociálních zařízení. První ze sedmi plánovaných organizací pečujících o seniory, kteří čekají na vakcínu, navštívil mobilní tým už dnes.

Celý článek


Novorozené děti v Nemocnici AGEL Nový Jičín bude hlídat 5 nových monitorů dechu

30.11.2021

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Celkem pět nových monitorů dechu v celkové hodnotě 10 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka. Nové monitory budou hlídat jak čerstvě narozené děti, které je automaticky dostávají do postýlek, jež mají maminky na oddělení šestinedělí u sebe, tak děti v kojeneckém věku hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Nemocnice pořídí rehabilitační pomůcky a interaktivní hračky díky charitativní akci

25.11.2021

Výtěžek z charitativní akce místní komunity poslouží dobré věci na dětském oddělení novojičínské nemocnice.

Celý článek


Onkologickým pacientům v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomůže nejnovější lineární urychlovač

23.11.2021

Nový lineární urychlovač v hodnotě 124 milionů Kč slouží k léčbě pacientů komplexního onkologického centra v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Špičkový přístroj v rámci cyklů periodické výměny nahradil předchozí verzi, které již skončila životnost.

Celý článek


OMEZENÍ OPERAČNÍCH VÝKONŮ

22.11.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín kvůli přechodu na péči o covidové pacienty ruší plánované operační výkony. Pacienti budou informováni a přeobjednáni telefonicky. Péče o akutní pacienty bude nadále zachována.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje Nemocnice AGEL Nový Jičín řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Odběrové místo upravilo své kapacity, čekací lhůty na vakcínu jsou i přes současný velký zájem minimální. Do zařízení nastoupili dnes také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici AGEL Nový Jičín odpočívají na nových lůžkách

16.11.2021

Nová pohodlná a moderní lůžka za téměř 2 miliony korun slouží už v těchto dnech pacientům v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Pacienti v intenzivní péči tak mohou odpočívat ve větším pohodlí lůžek s bočním náklonem, váhami i bezpečnostním monitorovacím systémem. Moderní nábytek přitom nahradil staré kusy, které v nemocnici sloužily již téměř 20 let.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín má nový stacionář pro urologické pacienty

9.11.2021

Pacienti s urologickými obtížemi z Novojičínska a okolí mohou nově využít služeb stacionáře. Ten slouží především pro ambulantní diagnostické výkony, sledování pacientů před vyšetřeními či po zákrocích, léčbu bolesti nebo také pro infuzní terapii. Klientům nabídne odbornou péči i nepřetržitý dozor zdravotníků, a to v případě krátkodobé potřeby.

Celý článek


Téměř polovinu návštěvníků Dne prevence v Nemocnici AGEL Nový Jičín poslali zdravotníci na další vyšetření a zákroky

2.11.2021

Zájem o preventivní akci zdravotníky potěšil, výsledky už méně. Více než 100 lidí zavítalo před pár dny do Nemocnice AGEL Nový Jičín, aby si zde nechali zkontrolovat svůj zdravotní stav. Odborníci 46 z nich poslali na další vyšetření či zákroky. Mnohé výsledky byly alarmující – doporučení k odstranění dělohy, podezření na zhoubné kožní nádory, sluchové vady, polypy na hlasivkách, desítky žádanek na vyšetření prostaty, potíže s inkontinencí i vyšší cholesterol odhalila bezplatná vyšetření v rámci říjnového Dne prevence v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Snadná cesta za hospitalizovaným příbuzným do Vítkova. Nemocnice AGEL Nový Jičín obnovila bezplatné víkendové spojení mezi nemocnicemi

29.10.2021

Dobrá zpráva pro příbuzné pacientů, kteří pobývají v Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov, detašované pracovišti Nemocnice AGEL Nový Jičín. Oblíbená služba se po vynucené pauze, kterou zapříčinila pandemie a související přísná hygienická pravidla, opět vrací. Bezplatnou víkendovou přepravu zajišťuje komfortní devítimístný transportér, který cestou mezi Novým Jičínem a Vítkovem na Opavsku zastaví v případě potřeby i v obchodě a převeze také invalidní vozík.

Celý článek


ZÁKAZ NÁVŠTĚV OD 28. 10. 2021

27.10.2021

S ohledem na aktuální vývoj epidemiologické situace bude od čtvrtka 28. 10. až do odvolání vyhlášen zákaz návštěv na všech odděleních Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. (vč. pracoviště ve Vítkově)

Celý článek


Daruj a získej až 2000,- Kč za týden

25.10.2021

Vážení dárci, zveme Vás k účasti v nové soutěži od listopadu do prosince.

Celý článek


Zkrácení intervalů pro dárce na transfuzním oddělení

22.10.2021

Vážení dárci, chtěli bychom Vás informovat ohledně zkrácení intervalu mezi odběry plazmy a následným odběrem plné krve ze 14 dní na 7 dní. Změna umožní zvýšení četnosti darování. Děkujeme.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín stoupá počet COVID indikovaných pacientů. Pozitivita za tento týden dosáhla 17 %

21.10.2021

Sezóna respiračních onemocnění sebou přináší i nárůst indikovaných pacientů v novojičínské nemocnici. Odběrové místo, které se nachází přímo v areálu nemocnice, reaguje na stoupající počet pacientů navýšením kapacity pro PCR odběry.

Celý článek


Uzavření vakcinačního centra 28. 10. 2021

18.10.2021

Ve čtvrtek 28. 10. bude vakcinační centrum Covid-19 uzavřeno. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Poděkování našim zdravotníkům

17.10.2021

K ocenění našich zdravotníkům Moravskoslezským kraje za náročnou službu nejen během Covidové pandemie se připojuje rovněž vedení nemocnice.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

6.10.2021

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i měření metabolismu a hodnot tuku v těle. To je jen zlomek aktivit, které nabídne ve středu 20. října Nemocnice AGEL Nový Jičín. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat od 13:00 do 16:30 hodin prověřit své zdraví. Bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Přijďte darovat v rámci Mezinárodního týdne dárců krevní plazmy

5.10.2021

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín se připojuje se svými dárci plazmy k Mezinárodnímu týdnu dárců krevní plazmy. Každy kdo od řijna do konce roku min. 2x daruje plazmu získá možnost otestovat se zdarma na protilátky COVID19.

Celý článek


Novinka Nemocnice AGEL Nový Jičín pro dárce krve. Plnou krev mohou darovat i ve čtvrtek

30.9.2021

Nový Jičín, 30. září 2021: Ve snaze zvýšit dostupnost termínů, vyhovět požadavkům dárců a pokrýt výpadky krevních zásob ve zdravotnických zařízeních přidává transfuzní oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně další odběrový den pro dárce plné krve. Nově tak lze darovat plnou krev každý čtvrtek v čase od 6:30 do 10:30 hodin.

Celý článek


Mám v těle protilátky na covid-19? Dárci krve to mohou zjistit zdarma v Nemocnici AGEL Nový Jičín

30.9.2021

Nový Jičín, 4. října 2021: Nový benefit v průběhu října nabízí dárcům transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Každý, kdo přijde darovat plnou krev, červené krvinky či plazmu, se bude moci zdarma otestovat na přítomnost protilátek na covid-19, konkrétně třídy IgG.

Celý článek


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karcinomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k 748 onkologickým pacientům (celý rok 2020 - 793).

Celý článek


Výherci letní soutěže dárců

17.9.2021

Vylosovali jsme pět dárců krve/plazmy z naší letní soutěže. Vylosovaným gratulujeme a děkujeme všem, kdo k nám chodí darovat.

Celý článek


Úprava provozní doby vakcinačního centra

16.9.2021

Od 1. 10. 2021 bude upravena provozní doba vakcinačního centra a to na 6:30 – 15:00. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Řada dětí tráví začátek školního roku v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Časté jsou úrazy na elektrokoloběžkách nebo při při parkuru, varují traumatologové

6.9.2021

Školáci lavici nedobrovolně vyměnili za nemocniční lůžko a místo kamarádů jim dělají společnost sestřičky a lékaři. Aktuálně 15 dětí tráví první dny letošního školního roku v novojičínské nemocnici a poměrně často se do akutní péče zdejších traumatologů dostávají v důsledku nejrůznějších úrazů.

Celý článek


Lineární urychlovač sloužil v AGEL Komplexním onkologickém centru v Novém Jičíně 10 let. Odborníci ho nyní demontují, aby uvolnili místo pro nový

30.8.2021

V současné době dochází k demontáži jednoho ze dvou lineárních urychlovačů, který sloužil pro léčbu pacientů AGEL Komplexního onkologického centra v Novém Jičíně od roku 2010. Souběžně s tím již probíhají stavební úpravy související s návozem, instalací a provozem nového zařízení TrueBeam, s jehož uvedením do klinického provozu se počítá v listopadu 2021.

Celý článek


Změna sazby za parkování na horním parkovišti

26.8.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín zavádí příznivé změny v platbách za parkování na horním odstavném parkovišti.

Celý článek


Řady dárců krve Nemocnice AGEL Nový Jičín rozšířili hráči místního volejbalového klubu

26.8.2021

Zareagovat na výzvy ohledně nedostatku krve se nelenilo sportovcům z novojičínského volejbalového klubu a sami z vlastní iniciativy tak rozšířili řady dárců místního transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Urologická pohotovost přemístěna

19.8.2021

Od 19. 8. 2021 je přemístěna urologická pohotovost do hlavní budovy č. 3, 3. patro, v prostorách urologického oddělení.

Celý článek


Světový týden kojení: V novojičínské nemocnici je cílem, aby co nejvíce narozených dětí odcházelo domů z porodnice plně kojených

4.8.2021

„Chraňte kojení.“ Tak zní oficiální slogan letošního Světového týdne kojení, který tradičně připadá na první srpnový týden. Vyhlašuje ho každoročně organizace WABA (World Aliance for Breastfeeding Action), aby upozornila, jak je kojení významnou devizou do života dítěte. Kojení dlouhodobě podporuje také Nemocnice AGEL Nový Jičín, která provozuje také vlastní laktační poradnu. Ta je maminkám k dispozici celoročně, a to dokonce 24 hodin denně.

Celý článek


Očkování proti Covid-19 – děti 12+

30.7.2021

Zde naleznete informace k termínům pro očkování dětí 12 a více let.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín nabízejí rodičkám desítku metod k tišení bolesti

29.7.2021

Ačkoliv je porod zcela přirozenou záležitostí a v mnoha ohledech jde o nejkrásnější chvíle v životě rodiny, obvykle se neobejde bez značné dávky bolesti. Naštěstí dnešní doba nabízí celou řadu metod, jak bolest mírnit – od těch zcela neinvazivních a spíše relaxačních, až po intenzivní farmakologické, které může předepsat lékař. V Nemocnici AGEL Nový Jičín si mohou aktuálně rodičky vybírat rovnou z desítky variant, a to dle svých preferencí.

Celý článek


Očkování proti Covid-19 – skupiny osob dle věku a dalších kritérií

22.7.2021

Aktuální platný seznam skupin osob k očkování proti Covid-19 naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví, kde se zároveň můžete zaregistrovat a vybrat z dostupných termínů v našem zařízení:

Celý článek


Odbornice varuje: Klíště vás může vyřadit z dárcovství krve i na více než rok

22.7.2021

V současné medicíně představuje krev nezastupitelnou roli a transfuzní oddělení neustále hledají nové dárce. Řady zkušených pravidelných dárců je potřeba posílit novými mladými dobrovolníky. Možnost darování totiž mohou ovlivnit nejrůznější okolnosti, kdy jednou z nich je dočasné vyřazení dárce po kousnutí infekčním klíštětem. V případě onemocněním klíšťovou encefalitidou nebo boreliózou se může jednat o omezení i na více než 6 měsíců.

Celý článek


Věřící nabírají v novojičínské nemocnici duchovní sílu v nové kapli

19.7.2021

Pacientům, návštěvám i zaměstnancům slouží v Nemocnici AGEL Nový Jičín nová kaple, jejíž rekonstrukce vyšla na téměř 300 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín obnovila prohlídky porodnice a nabízí parkování tatínkům zdarma

13.7.2021

Od středy 14. července obnovuje porodnice novojičínské nemocnice po několika měsících prohlídky pro rodičky a doprovod. Zájemci se tak mohou seznámit osobně s prostředím porodního sálu a zároveň jim porodní asistentka zodpoví jejich otázky, týkající se příchodu miminka na svět a jeho prvních dnů v životě.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín obnovuje prohlídky porodnice a nabízí parkování tatínkům zdarma

8.7.2021

Od středy 14. července obnoví porodnice novojičínské nemocnice po několika měsících prohlídky pro rodičky a doprovod. Zájemci se tak mohou seznámit osobně s prostředím porodního sálu a zároveň jim porodní asistentka zodpoví jejich otázky, týkající se příchodu miminka na svět a jeho prvních dnů v životě.

Celý článek


Letní soutěž pro dárce krve a krevních složek

8.7.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. pořádá jako poděkování dárcům krve a plazmy letní soutěž o zajímavé výhry.

Celý článek


Během plodného půlroku přišlo na svět v Nemocnici AGEL Nový Jičín 340 dětí. Každé desáté vážilo přes 4 kila

1.7.2021

Šest plodných měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín. V letošním roce pomohli zdravotníci na svět celkem 340 dětem. Nejplodnějším měsícem byl leden, kdy se narodilo 67 dětí, naopak nejméně dětí přišlo na svět v únoru, kdy jich bylo 46.

Celý článek


Cesta nejen k bezpečnému očkování. Novojičínská nemocnice nabízí rodičkám nové vyšetření závažných poruch imunity u dětí

30.6.2021

Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín nabízí od 1. července maminkám vyšetření, které může včas odhalit u miminka závažné vrozené poruchy imunity.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín využívá u kožních onemocnění nově biologickou léčbu. Pacientům výrazně zvyšuje kvalitu života

22.6.2021

Biologickou léčbu kožních onemocnění začala v uplynulých měsících svým pacientům nově nabízet Nemocnice AGEL Nový Jičín. Dermatovenerologické oddělení nabízí biologickou léčbu pacientům se psoriázou (lupénkou) a atopickou dermatitidou.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín odmění dárce na Světový den dárců krve

11.6.2021

Čtrnáctý červen patří tradičně všem lidem, kteří darují bezplatně svou krev, aby tak pomáhali jiným. V tento den totiž slavíme Světový den dárců krve, k jehož oslavám se opět připojuje i Nemocnice AGEL Nový Jičín, která nabídne dárcům krve za odběr dárek a sladkou pozornost.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín úspěšně léčí rakovinu prostaty přístrojem Nanoknife

10.6.2021

Efektivní léčbu zhoubných nádorů pomocí revolučního přístroje Nanoknife (metoda ireverzibilní elektroporace) již rok nabízejí zdravotníci zájemcům v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Nabídka platí aktuálně pro pacienty s lokální recidivou karcinomu prostaty po ozáření, u kterých přináší vysoce pozitivní výsledky. Možnost vyzkoušet tuto metodu měli za uplynulý rok první čtyři pacienti.

Celý článek


Novojičínská nemocnice nabízí dárcům plazmy odběry již před šestou ráno

8.6.2021

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín vyslyšelo přání dárců a rozšířilo odběrové časy v ranních hodinách, a to ve dnech pondělí a pátek od 5:45 do 12:45 hodin.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín navyšuje očkovací kapacity a rozšiřuje také provozní dobu vakcinačního centra

4.6.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín reaguje na velký zájem o očkování proti onemocnění covid-19, a proto rozšířila kapacity vakcinačního centra. Zdravotníci zde tak mohou během jednoho dne aplikovat vakcínu až 500 osobám.

Celý článek


Dárci krve a očkování COVID

27.5.2021

Doporučení pro darování krve a jejích složek v souvislosti s očkováním proti SARS-CoV-2

Celý článek


Evropský den melanomu znovu připomene, proč je důležité sledovat svá znaménka

27.5.2021

30. květen patří již dvě dekády Evropskému dni melanomu, který každoročně připomíná toto nebezpečné onemocnění kůže. Jen v Česku zemře každoročně na nejzhoubnější kožní nádor, melanom, na 300 osob. Včasná prevence přitom dokáže v drtivé většině případů vážným dopadům na zdraví člověka spolehlivě zabránit.

Celý článek


NADACE AGEL rozdává radost v podobě nečekaného dárku pacientům Nemocnice AGEL Nový Jičín

20.5.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín se zapojila do pilotního projektu Balíčky pohody, který je organizovaný NADACÍ AGEL. Balíčky pohody jsou určeny pro pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště ve Vítkově. Dárek dostávají pacienti na rozloučenou při propuštění do domácí péče.

Celý článek


Spánková laboratoř v novojičínské nemocnici pomáhá lidem ze tří krajů. Nekvalitní spánek může vést k vážným zdravotním problémům

18.5.2021

Akreditovaná spánková laboratoř v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá lidem ze tří krajů, které trápí především chrápání a spánková apnoe (OSA). Lékaři z oddělení ORL dokážou důkladně analyzovat příčiny nekvalitního spánku a vyřešit je řadou léčebných metod.

Celý článek


Návštěvy v nemocnici

15.5.2021

od 17.5.2021 dochází průběžně k úpravám pravidel pro návštěvy pacientů v našem zdravotnickém zařízení v souladu s pokyny MZČR.

Celý článek


Pacientům s postcovidovými obtížemi pomohou rehabilitace v Nemocnici AGEL Nový Jičín

10.5.2021

Ordinace lékařů stále častěji plní lidé, kteří se po prodělaném koronaviru nemohou dostat do stejné kondice jako před onemocněním covid-19. V Nemocnici AGEL Nový Jičín jim v tom vydatně pomáhá oddělení rehabilitace, kde zdravotníci připravují každému pacientovi rekonvalescenční program.

Celý článek


Světový den alergie připomíná obtíže, které trápí každého čtvrtého Čecha

30.4.2021

Nějaká forma alergie potrápí v průběhu života každého čtvrtého Čecha a celkový počet alergiků se za poslední dvě dekády rovnou zdvojnásobil. Není proto divu, že mají tyto obtíže svůj vlastní Světový den alergie a astmatu, který letos připadá na 3. května. Ve většině případů se alergie objevují již v dětství, výjimkou ale není ani pozdější věk. Významnou roli při jejich vzniku přitom hraje nejen dědičnost, ale i okolní prostředí či psychická pohoda člověka.

Celý článek


Prvodárci darují v novojičínské nemocnici krev se Zdravým městem Kopřivnice

23.4.2021

Poslední možnost darovat krev se Zdravým městem Kopřivnice budou mít lidé v Nemocnici AGEL Nový Jičín v úterý 27. dubna. Zájemci z řad prvodárců, kteří v ten den dorazí na novojičínské transfúzní oddělení v době od 6:30 do 10:00 získají kromě dobrého pocitu také dárek Zdravého města Kopřivnice a balíček z kopřivnického bezobalového obchodu.

Celý článek


Nové infuzní pumpy zvýší bezpečnost pacientů i personálu onkologické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín

21.4.2021

Chemoterapie podávána na denním stacionáři v onkologické ambulanci na poliklinice AGEL Nový Jičín je nyní bezpečnější díky novým přístrojům.

Celý článek


ORL oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín varuje: Nepodceňujte onemocnění hlasivek

12.4.2021

Otorinolaryngologické (ORL) oddělení si 16. dubna připomene Světový den hlasu. Lékaři k této příležitosti nabádají veřejnost ke správné péči o hlas a k nepodceňování příznaků onemocnění hlasivek.

Celý článek


Navzdory ohlášenému výpadku v dodávce vakcín lidé o své očkování v novojičínské nemocnici nepřijdou. Náhradní termín dostanou ještě v témže týdnu

2.4.2021

Avizované zpoždění v dodávce vakcín do novojičínské nemocnice nebude v příštím týdnu důvodem dalšího výrazného odkladu termínu očkování. Týká se pouze klientů, kteří měli 2. termín očkování naplánován na středu 7. 4. 2021 (ostatních rezervací se výpadek v dodávce vakcín nedotkne). Nemocnice AGEL Nový Jičín se rozhodla těmto klientům vyjít vstříc, když prodloužila běžnou provozní dobu svého očkovacího centra a přeobjednala je na nejbližší volné termíny.

Celý článek


Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín připravilo pro dárce krve velikonoční překvapení i soutěž

25.3.2021

Na všechny dárce, kteří přijdou v poslední březnový den a 1. dubna darovat plazmu nebo červené krvinky na transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín, čeká překvapení v rámci Velikonočního odběru.

Celý článek


Omezení volného pohybu osob neznamená zákaz darovat krev či plazmu, ubezpečuje Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

3.3.2021

Omezení volného pohybu osob na základě Usnesení vlády České s platností od 1. 3. 2021 se dotýká také dárců krve a plazmy. Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín proto ubezpečuje všechny dobrovolníky, že i přes nová omezení mohou i nadále přijíždět darovat nejcennější tekutinu.

Celý článek


Nové vany na vodoléčbě zvýší komfort rehabilitací v Nemocnici AGEL Nový Jičín

23.2.2021

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín modernizuje své vybavení. V současnosti mají pacienti k dispozici dvě nové vany celotělové a dvě končetinové. Vany mají lepší vybavenost jak z pohledu pacienta, tak obsluhujícího personálu. Původní vany byly již zastaralé a hlavně poruchové.

Celý článek


Do nemocnice pouze s respirátorem FFP2/KN 95 nebo dvěma rouškami

23.2.2021

Od čtvrtku 25. 2. 2020 je nově povinnost pro všechny osoby, vstupující na veškerá pracoviště nemocnice, mít nasazen respirátor bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95) nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky/roušky.

Celý článek


Sestry odrodily téměř současně v Nemocnici AGEL Nový Jičín

11.2.2021

Nestává se to často, aby na stejném místě a téměř ve stejný den porodily pokrevní sestry. V porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín přivedla na svět své děti sourozenecká dvojice z Kopřivnice — Lubiny.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín pořídila nový operační stůl a nástroje

9.2.2021

Novým operačním stolem a akumulátorovými nástroji se může pochlubit Nemocnice AGEL Nový Jičín. Moderní operační stůl za 1,3 miliónu korun je určen pro urologické oddělení a akumulátorové operační nástroje v hodnotě více než 400 tisíc korun budou využívat ortopedi. Jak nový stůl, tak i operační nástroje, nahradily starší typy.

Celý článek


Covid odběrové místo Nemocnice AGEL Nový Jičín nově odebírá vzorky ze slin

4.2.2021

Zdravotníci v covid odběrovém místě v Nemocnici AGEL Nový Jičín již také standardně odebírají vzorky, určené pro PCR vyšetření k ověření přítomnosti koronaviru, ze slin. Lidé se tak mohou vyhnout nepříjemnému stěru z nosohltanu.

Celý článek


Děti s cukrovkou se už nemusí obávat bolestivého píchání do prstů. Novojičínská nemocnice pracuje s efektivními senzory měřící hladinu cukru

28.1.2021

Přes třicet dětských pacientů je v současné době v péči diabetologické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín, která aktivně aplikuje nejmodernější metody v měření hladiny cukru. Ty jsou k dětem velice šetrné, neboť odpadá, kvůli kapce krve, každodenní bolestné píchání do prstu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín bude od středy očkovat proti COVID-19

19.1.2021

Také Nemocnice AGEL Nový Jičín je jedním z očkovacích center, kam se mohou hlásit zájemci k aplikaci vakcíny proti COVID-19.

Celý článek


Rodičky Nemocnice AGEL Nový Jičín mohou využívat novinku – bylinnou napářku při porodu

12.1.2021

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín nabízí rodičkám novou službu bylinného napařování hráze při porodu. Jde o proceduru, která využívá účinků termoterapie, hydroterapie a aromaterapie.

Celý článek


V roce 2020 přivedli v Nemocnici AGEL Nový Jičín na svět celkem 725 dětí

7.1.2021

V loňském roce v Nemocnici AGEL Nový Jičín porodilo celkem 722 maminek, které na svět přivedly celkem 725 dětí. To je o 74 novorozenců více než v roce 2019. Každá pátá rodička byla starší 35 let a nejstarší maminka, která vloni porodila v Novém Jičíně, měla 46 let.

Celý článek


Bývalý heliport slouží u Nemocnice AGEL Nový Jičín zaměstnancům k parkování

29.12.2020

V Nemocnici AGEL Nový Jičín pokračují plánované úpravy, které mají za cíl komfortnější parkování pro zaměstnance, pacienty i návštěvníky. V letošním roce přibylo v areálu největšího zdravotnického zařízení v okrese a v jeho okolí přes padesát stání pro osobní automobily.

Celý článek


Kosti z krku vytahují lékaři z novojičínské nemocnice nejčastěji až po Štědrém dni

22.12.2020

Až deset pacientů denně se zapíchnutou kostí vyšetřují během vánočních svátků lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Většinou se jedná o rychlý ambulantní zákrok, ve výjimečných případech si ale vytažení vyžádá složitější úkon a zdravotníci musí neopatrného strávníka dokonce uspat.

Celý článek


Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín je připraveno na vánoční svátky

21.12.2020

Před Vánoci je každoročně nutné zajistit dostatečné zásoby krve a krevní plazmy pro krevní banky a nemocnice v Moravskoslezském kraji. Také Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín se pečlivě připravilo na vánoční svátky.

Celý článek


V novojičínské nemocnici je zájem o antigenní testování značný

18.12.2020

AGEL pomáhá Česku zvládnout pandemii. Desítky pracovníků na odběrových místech i přes obrovský nápor posledních dní zůstávají ve službě. Děkujeme za jejich nasazení!

Celý článek


V novojičínské nemocnici je zájem o antigenní testování značný

18.12.2020

AGEL pomáhá Česku zvládnout pandemii. Desítky pracovníků na odběrových místech i přes obrovský nápor posledních dní zůstávají ve službě. Děkujeme za jejich nasazení!

Celý článek


Testování veřejnosti na onemocnění COVID-19

16.12.2020

Odběrové místo COVID-19 slouží k testování lékařem/hygienikem objednaných pacientů a provádí také bezplatné testování veřejnosti. Ke každému typu testování je vždy nutné se objednat prostřednictvím online rezervačního systému. Odkazy jsou uvedeny níže.

Celý článek


Duchovní služby v novojičínské nemocnici pokračují i v době epidemie

16.12.2020

Poskytování duchovní péče v Nemocnici AGEL Nový Jičín nezastavila ani koronavirová epidemie. S ohledem na situaci však bylo nutné některé podmínky upravit.

Celý článek


Je neuvěřitelně krásné, někomu zachránit život, říká rekordman, který absolvoval v novojičínské nemocnici stovky odběrů krve

10.12.2020

Čtyřiapadesátiletý Antonín Janák z Nového Jičína zná transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín jako málokdo. Za více než třicet let má na svém kontě více než 460 odběrů a je tak nejaktivnějším zdejším dárcem. Proto právě on symbolicky zahájil novou éru transfuzního oddělení v rekonstruovaných prostorách, které už měl možnost si v pohodlí odběrového lehátka o pár dnů později i vyzkoušet.

Celý článek


Koronaviru navzdory: V Nemocnici AGEL Nový Jičín „vykouzlí“ vánoční atmosféru i letos

4.12.2020

Předvánoční atmosféra, příchod Mikuláše s družinou i další akce, které k adventnímu času patří, nebudou v Nemocnici AGEL Nový Jičín chybět ani v období koronavirové epidemie.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Nový Jičín otevřeli nové nadstandardní pokoje na ORL oddělení

30.11.2020

Dva nadstandardní pokoje a jeden dětský pokoj s vlastním a zrekonstruovaným sociálním zařízením nyní nově nabízí svým pacientům ORL oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Chirurgické týmy z Evropy se jezdí do novojičínské nemocnice školit v robotické kolorektální chirurgii

26.11.2020

Špičkové Centrum vysoce specializované onkologické péče pro dospělé Nemocnice AGEL Nový Jičín i přes náročné pandemické období vzdělává evropské chirurgické týmy na nejmodernějším robotickém přístroji da Vinci®Xi. První takto specializované výukové centrum v bývalém východním bloku s akreditačním statusem “Case observation center” během pouhých dvou let proškolilo devět chirurgických týmů v robotické kolorektální chirurgii.

Celý článek


Zdravotnické týmy Nemocnice AGEL Nový Jičín doplnilo pět vojáků

20.11.2020

Pět vojáků z olomouckého 153. ženijního praporu nastoupilo na výpomoc do Nemocnice AGEL Nový Jičín. Doplní zde zdravotnické týmy, aby vykryli personální kapacity chybějících zdravotníků a snížili zátěž v důsledku hospitalizací pacientů s koronavirem.  

Celý článek


Nové anesteziologické přístroje zkvalitní péči o pacienty v Nemocnici AGEL Nový Jičín

18.11.2020

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně se může pochlubit nově pořízenými anesteziologickými přístroji v hodnotě převyšující 4,5 miliónu korun.

Celý článek


Novojičínská nemocnice doplnila vozový park o dvě nové sanitky. Jednu vyčlenila pro rizikové pacienty

3.11.2020

Pacientům Nemocnice AGEL Nový Jičín slouží dva nové sanitní vozy, které převezou i extrémně obézní osoby. Vzhledem k současné epidemiologické situaci vedení nemocnice zpřísnilo dezinfekční plán vozového parku a jednu sanitku vyčlenilo přímo pro pacienty s podezřením na onemocnění covid-19.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín vyšetřila v říjnu více než 3 tisíce pacientů na Covid-19

2.11.2020

Náročný víkend mají za sebou zdravotníci v Nemocnici AGEL Nový Jičín. V sobotu zde poprvé rozjeli víkendové stěry na testování nového typu koronaviru a za oba víkendové dny vyšetřili zdravotníci 134 osob. Během měsíce října odebrali celkem 3.228 vzorků. Nejvyšší nápor přišel zhruba v polovině měsíce.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín rozšiřuje provozní dobu odběrového místa

30.10.2020

Nemocnice AGEL Nový Jičín reaguje na vysokou poptávku po testování na onemocnění COVID-19 a rozšiřuje provozní dobu svého odběrového místa také o sobotu a neděli.

Celý článek


Transfuzní oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín láká dárce větším komfortem a výhodami

23.10.2020

Na větší komfort se nyní mohou těšit dárci krve i zdravotníci transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. Díky devítiměsíční kompletní rekonstrukci oddělení, která si celkem vyžádala investici za 30 milionů korun, bylo vybudováno moderní odběrové středisko odpovídající potřebám současné medicíny. Epidemie koronaviru odběry nepřerušila, naopak krev od dárců potřebují v novojičínské nemocnici více než dříve. V zmodernizovaném objektu se nachází odběrové sály, čekárny pro dárce, laboratoř, sklady a skladovací prostory, kde je umístěna chladicí a mrazící komora, zázemí pro personál a sociální zařízení.

Celý článek


Omezení provozu pokladny

22.10.2020

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci bude upravena provozní doba nemocniční pokladny.

Celý článek


Online objednávání dárců krve

22.10.2020

Vážení dárci, ode dne 27. 10. 2020 přecházíme na nový rezervační systém. V souvislosti s touto změnou budou v době od 23. 10. 2020, 12:00 do 27. 10. 2020, 7:00 online rezervace uzavřeny. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Darování krve v období pandemie COVID-19

22.10.2020

Vážení dárci, zveřejňujeme stanovisko Společnosti pro transfuzní lékařství k bezpečnosti darování krve a jejích složek v období akcelerace pandemie SARS-CoV-2.

Celý článek


Výzva medikům

16.10.2020

V rámci preventivních opatření v souvislosti s epidemiologickou situací vyzýváme studenty lékařských fakult, aby se přihlásili na výpomoc do našeho zařízení. Děkujeme.

Celý článek


Transfuzní oddělení uzavřeno do 23. 10. 2020

13.10.2020

Vážení dárci, dovolujeme si Vás upozornit, že od 12. 10. 2020 do 23. 10. 2020 bude transfuzní oddělení z důvodu stěhování uzavřeno. Znovu otevíráme 26. 10. 2020 a těšíme se na Vás v nově zrekonstruovaných prostorách v areálu nemocnice, mezi interním pavilonem a prodejnou COOP.

Celý článek


Předoperační semináře - totální endoprotézy

12.10.2020

Oznamujeme tímto, že plánovaný předoperační seminář pro pacienty, kterým byl lékařem stanoven termín operace TEP kyčelního nebo kolenního kloubu, se dne 12.10.2020 z epidemiologických důvodů konat nebude. Jakékoliv informace k operaci, případně následné péči, zodpoví telefonicky pracoviště ortopedie na tel. č. +420 556 773 559.

Celý článek


Zdravotnice ze slovenského Komárna nabíraly zkušenosti v Komplexním onkologickém centru novojičínské nemocnice

12.10.2020

Skupina AGEL má úspěšně za sebou úvodní výměnný pobyt slovenských zdravotníků z Nemocnice AGEL Komárno, kteří nabírali cenné zkušenosti v Komplexním onkologickém centru Nemocnice AGEL Nový Jičín. Tři dny intenzivní stáže na specializovaných pracovištích přinesly pětici zdravotních sester z jižního Slovenska řadu nových poznatků, které zužitkují na svém domovském pracovišti.

Celý článek


Výpadek telefonních linek

9.10.2020

Dne 9.10.2020 jsme zaznamenali výpadek všech telefonních linek ze strany poskytovatele připojení, který na odstranění problému pracuje. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Pacienti v novojičínské nemocnici budou volit přímo z lůžka

2.10.2020

V celém Česku dnes startují volby do zastupitelstev krajů a do Senátu, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou. V Nemocnici AGEL Nový Jičín půjde tentokrát jen o jednotky pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Nádor na konec pandemie nečeká, varují lékaři

16.9.2020

Jarní obava z nákazy novým typem koronaviru s sebou přinesla strach lidí navštěvovat zdravotnická zařízení. Lidé často odkládali cesty k lékařům, i když měli zdravotní problémy. Centrum péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nyní eviduje nárůst karcinomů tlustého střeva. Také Komplexní onkologické centrum (KOC) Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenalo v první polovině roku pokles preventivních vyšetření osob s genetickým rizikem rakoviny.

Celý článek


Novojičínská porodnice podporuje maminky nejen v rámci Národního týdne kojení

14.9.2020

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorňuje Národní týden kojení, který začal v pondělí 14. září. Nemocnice AGEL Nový Jičín je nositelem titulu „Baby friendly hospital“ a i právě proto výrazně podporuje kojení a propaguje jeho výhody.

Celý článek


„Dědo, bojuj!“ aneb jak si ve vítkovské nemocnici poradili se zákazem návštěv

4.9.2020

Koronavirová pandemie ze dne na den nekompromisně ukončila osobní kontakty mezi mnohými pacienty a jejich rodinami ve zdravotnických zařízeních. Byl to i případ Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, které je součástí Nemocnice AGEL Nový Jičín. Zdejší personál chtěl svým pacientům kontakt s nejbližšími i přes veškeré omezení dopřát. A povedlo se! Zakoupením tabletu umožnila nemocnice svým pacientům videohovory s nejbližšími. Tyto povzbuzující hovory působí velice pozitivně, zvyšují tolik potřebnou energii pro rekonvalescenci.

Celý článek


Dárci krve budou mít v novojičínské nemocnici nové moderní zázemí. Rekonstrukce jde podle plánu

21.8.2020

Na plné obrátky probíhá rekonstrukce transfúzního oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Investice za 20 milionů korun bude kompletní během října. Dárci krve i zdravotníci z transfúzního oddělení se dočkají moderního odběrového střediska s nejvyšším komfortem.

Celý článek


Pacientům ve Vítkově dobu léčení krátí ostrý obraz a čistý zvuk. Na všech pokojích jsou nové televize

19.8.2020

Zvýšení komfortu se dočkali pacienti hospitalizování ve vítkovské nemocnici, která je detašovaným pracovištěm Nemocnice AGEL Nový Jičín. Během léčby či návštěvy lékaře se mohou dívat na své oblíbené seriály, filmy nebo dokumenty.

Celý článek


Návštěvy na lůžkových odděleních

17.8.2020

Z preventivních důvodů a pro ochranu našich hospitalizovaných pacientů i nadále ponecháváme v platnosti zákaz návštěv na lůžkových odděleních do odvolání (mimo otců u porodu a zákonného zástupce u nezletilého pacienta). Při vstupu do areálu nemocnice nebo samostatných ambulancí a zdravotnických provozů mimo areál je nezbytné stále dodržovat pravidla zakrytí úst a nosu (rouškami, apod), dezinfikovat ruce a dodržovat rozestupy. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenala nárůst pacientů s kolapsovými stavy – na vině je tropické počasí

10.8.2020

Nárůst pacientů s kolapsovými stavy a závratěmi zaznamenala v posledních dnech Nemocnice AGEL Nový Jičín. Pacienti jsou zejména senioři, kteří podceňují tropické teploty.

Celý článek


Malým pacientům s nadváhou pomůže nová dětská obezitologická ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín

30.7.2020

Kdy máme doma ještě dítko s krásně naducanými tvářičkami a roztomilými faldíky a kdy už můžeme mluvit o váhových problémech? Malých pacientů s obezitou neustále přibývá, což má vliv nejen na jejich zdraví, ale také sociální život. Jaké další problémy může otylost dětem způsobit a jak se léčí, poradí odborníci Nemocnice AGEL Nový Jičín v nově otevřené dětské obezitologické ambulanci, která přivítá první pacienty v srpnu.

Celý článek


Dětští diabetici z Nového Jičína dosáhli v celorepublikovém srovnání mimořádných výsledků

23.7.2020

Mimořádných výsledků, a to konkrétně zlepšení o dvacet příček, dosáhly děti z diabetologické ambulance Nemocnice AGEL Nový Jičín ve statistikách České národní dětské diabetické databáze, porovnávající data z kontrol pacientů z jednotlivých ambulancí napříč celou zemí. Nemocnice se rozhodla úsilí dětí odměnit a nejšikovnější z nich za jejich snahu mít onemocnění pod kontrolou odměnila koloběžkami a outdoorovými kamerami.

Celý článek


Kolegům i pacientům Léčebného a rehabilitačního pracoviště ve Vítkově dělá radost svými obrazy zdejší sestřička

23.7.2020

Jedinečná, krásná, povzbuzující, taková je nová výstava v Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov, které patří do sítě AGEL. Chodba lůžkového oddělení se opět proměnila v galerii a tentokrát se jako autorka šestnáctky obrazů představila sama jedna ze zdravotních sestřiček.

Celý článek


Plodnému půlroku v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín dominoval Jakub

10.7.2020

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 323 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih již 381 novorozenců. Jeden chlapeček vážil téměř šest kilogramů.

Celý článek


Těžké úrazy se nevyhýbají ani dětem, v Nemocnici Nový Jičín jich léčí ročně stovky. Mnoho z nich o letních prázdninách

30.6.2020

S příchodem letních prázdnin nastává nejrizikovější období pro děti a mládež. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, ročně hospitalizuje stovky malých pacientů v důsledku úrazů a značné procento z nich připadá na červenec a srpen. Nejčastěji se jedná o poranění hlavy, zlomeniny končetin, výjimkou nejsou bohužel ani popáleniny či otravy.

Celý článek


Ministerstvo potvrdilo Komplexnímu onkologickému centru Nemocnice Nový Jičín statut špičkového pracoviště. Pacienti se zde dostanou i k unikátní léčbě novými molekulami

24.6.2020

Komplexní onkologické centrum Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, získalo od Ministerstva zdravotnictví České republiky na dalších pět let statut vysoce specializovaného onkologického centra. Ročně zde ošetří desetitisíce pacientů a centrum kontinuálně zavádí nové léčebné postupy a techniky.

Celý článek


Dvě nové moderní sanitky se vyjímají ve vozové flotile Nemocnice Nový Jičín

15.6.2020

Dva zbrusu nové sanitní vozy za více než 2,5 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Sanitky jsou tak nově součástí nemocničního vozového parku, který si ročně na konto připisuje až 600 tisíc kilometrů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na Světový den dárců krve

10.6.2020

Vážení dárci, velmi si vážíme vaší ochoty darovat to nejcennější a jako poděkování chceme s vámi oslavit Světový den dárců krve.

Celý článek


Větší bezpečí v Nemocnici Nový Jičín zajištuje nový vjezdový systém

4.6.2020

Vstříc klientům i zaměstnancům nemocnice a také návštěvníkům přilehlého městského parku vychází Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Nový režim na centrálním parkovišti umožňuje parkování zdarma i za symbolický poplatek. Zároveň má nemocnice zcela nový vjezdový systém, který zaručí v rozsáhlém areálu větší bezpečnost.

Celý článek


Poslední volná místa pro absolventy lékařských fakult

2.6.2020

Vážení absolventi lékařských fakult, v tuto chvíli máme téměř naplněn personální stav. Poslední volná místa pro lékaře naleznete v seznamu oddělení níže.

Celý článek


Dětští pacienti se v Nemocnici Nový Jičín dočkali nové herny

29.5.2020

Čas strávený na lůžku dětského oddělení se snaží Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, malým pacientům co nejvíce zpříjemnit. Letošní Mezinárodního den dětí jim přinese novou zrekonstruovanou hernu plnou oblíbených hraček, poutavých knih či zábavných her.

Celý článek


Ukončení provozu odběrového stanu COVID-19

29.5.2020

Dovolujeme si Vás upozornit, že provoz odběrového stanu COVID-19 bude dle instrukcí z moravskoslezského kraje ukončen k 31.5.2020.

Celý článek


Vítkovská nemocnice slouží lidem již 115 let. Investice zde míří do vybavení pokojů i zdravotnického zařízení

29.5.2020

V neděli 31. května to bude na den přesně 115 let, co bylo vydáno povolení k provozu Nemocnice Vítkov. Zdravotnické zařízení v jižním okraji opavského okresu je dnes detašovaným pracovištěm Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Síla největšího poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě se zde pravidelně promítá v řetězci investic i v profesionalitě zdravotníků. Ti své mimořádné nasazení v Nemocnici Vítkov dokazují neustále, naposledy během koronavirové pandemie.

Celý článek


Předporodní kurzy po pauze opět rodiče připraví na příchod miminka

26.5.2020

Budoucí maminky budou moci od června znovu zavítat do novojičínského Rodinného centra Mozaika a společně s odborníky novojičínské nemocnice probrat témata spojená s těhotenstvím, porodem i péčí o dítě a rodinu. Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, po tříměsíční koronavirové pauze opět rozjíždí oblíbené předporodní kurzy, a to také v Kopřivnici a Hranicích. Kurzy se ovšem budou muset ještě stále přizpůsobit současným pandemickým opatřením.

Celý článek


Návštěvy v nemocnici

23.5.2020

Vzhledem k nově vzniklému ohnisku nákazy COVID-19 v Moravskoslezském kraji nadále platí zákaz návštěv. Děkujeme za pochopení. Ve výjimečných případech lze návštěvu nejbližšího příbuzného domluvit s ošetřujícím lékařem.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín využívá nejmodernější mobilní rentgen

20.5.2020

Traumatologické oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, uvedlo do provozu nový mobilní rentgenový přístroj, tzv. C-rameno. Přístroj, který slouží chirurgům při traumatologických zákrocích, přišel na více než 4,5 miliónu korun. Nové moderní C-rameno svými parametry dosahuje světové úrovně a nahradilo starší typ, který se v novojičínské nemocnici využíval přes 10 let.

Celý článek


Testování COVID 19 pro samoplátce – úprava ceny

19.5.2020

Rádi bychom Vás informovali o nových cenách pro samoplátce požadujících vyšetření COVID 19. Cena vyšetření je upravena dle věstníku Ministerstva Zdravotnictví.

Celý článek


Odběrové místo COVID-19 – Změna provozní doby

12.5.2020

Provozní doba odběrového místa se od 12. 5. 2020 mění následovně:

Celý článek


Upozornění pro dárce - návrat do standardního režimu odběrů

27.4.2020

Vážení dárci, od 27. 4. 2020 se postupně vracíme do standardního režimu odběrů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

27.4.2020

Odběrové místo u Nemocnice Nový Jičín od pondělí 27. dubna nově umožňuje testování na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také u samoplátců. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu zejména s ohledem na vysokou poptávku veřejnosti v tomto regionu.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

25.4.2020

Odběrové místo u Nemocnice Nový Jičín začne od pondělí 27. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce a to ve spolupráci s laboratořemi AGEL a.s.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín postupně obnovuje plánovaný provoz ambulancí a oddělení

23.4.2020

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, reaguje na zmírnění mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví a postupně obnovuje provoz lůžkové i ambulantní zdravotní péče, která ale bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření s cílem zajistit bezpečnost personálu a pacientů.

Celý článek


Vjezdový a parkovací systém v Nemocnici Nový Jičín

22.4.2020

Jak jsme již v loňském roce avizovali, připravujeme na základě výsledků bezpečnostního auditu a zároveň s důrazem na zvýšení kvality péče pro pacienty nový parkovací a vjezdový systém.

Celý článek


Tatínkové mohou opět k porodům v Nemocnici Nový Jičín

21.4.2020

S velkou radostí vám oznamujeme, že od 22.4. je v naší porodnici opět umožněna přítomnost doprovodu u porodu. Pro novorozence, rodičky i tatínky se snažíme udělat maximum, abychom zajistili bezpečnost a hladký průběh porodu, ovšem bez vaší spolupráce se neobejdeme, proto je přítomnost možná za následujících podmínek:

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín obnovuje odběry plné krve

17.4.2020

Darování krve zachraňuje životy i v době nouzového stavu a karantény. Transfúzní oddělení v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, od pondělí 20. dubna obnovuje po několikatýdenní pauze vyhlášené kvůli epidemiologické situaci odběry plné krve. Prvodárci si musí ale na svůj první odběr nejcennější tekutiny ještě nějakou dobu počkat.

Celý článek


Otec u porodu - stanovisko porodnice k mimořádnému opatření MZČR

16.4.2020

Vážení rodiče, naše porodnice v současné době již intenzivně reaguje na vývoj situace související s úpravou mimořádného opatření k přítomnosti otců, vydanou Ministerstvem Zdravotnictví České Republiky z 15. 4., která vstoupila v platnost od dnešní půlnoci tj. 16. 4.

Celý článek


Kuchaři v Nemocnici Nový Jičín vaří v čase koronaviru i dětem zaměstnanců

15.4.2020

Na aktuální epidemiologickou situaci spojenou s COVID-19 musely v Nemocnici Nový Jičín aktivně zareagovat také profese, které nejsou primárně spojené se zdravotnictvím. Změnit systém práce bylo zapotřebí v nemocniční kuchyni. Nově kuchaři vaří dětem zaměstnancům, v jídelně panuje omezený provoz, změnila se proto distribuce obědů. Osvědčily se také nově pořízené jídelní automaty a modernizované spotřebiče v ceně přesahující 1 milión korun.

Celý článek


Upozornění pro dárce - obnovení odběrů plné krve

14.4.2020

Vážení dárci, od 20.4.2020 se obnovují odběry plné krve. Objednávejte se prosím přes objednávkový systém, počet míst je ale omezený. Prvodárce, prosíme, aby se zatím na odběry nepřihlašovali. Odběry plazmy a červených krvinek jsou také stále v omezeném množství. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Enormní zájem o testování hlásí z odběrového místa Nemocnice Nový Jičín

1.4.2020

V areálu Nemocnice Nový Jičín bylo přesně před týdnem, ve středu 25. března, aktivováno další odběrové místo, na které se mohou obracet lidé, jež k odběru indikoval epidemiolog Krajské hygienické stanice a praktický lékař. Za první týden fungování zdejší zdravotníci odebrali 504 vzorků k vyšetření přítomnosti nového typu koronaviru u indikovaných pacientů.

Celý článek


Koronavirus COVID-19 – časté otázky

29.3.2020

Níže naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, v souvislosti s onemocněním Covid 19.

Celý článek


Vyjádření Nemocnice Nový Jičín

27.3.2020

Vyjádření Nemocnice Nový Jičín k tiskovému brífinku Moravskoslezského kraje ze dne 27.3.2020

Celý článek


Odběrové místo k provádění testů na onemocnění COVID-19 bylo aktivováno

25.3.2020

Toto odběrové místo neslouží k vyšetření samoplátců.

Celý článek


Akuální informace ke koronaviru z Ministerstva zdravotnictví

23.3.2020

Níže naleznete odkazy na stránky, Ministerstva Zdravotnictví České Republiky a Krajské Hygienické stanice Moravskoslezskeho Kraje se sídlem v Ostravě, věnované aktuálním informacím ke koronaviru.

Celý článek


Sdělení porodnice pro nastávající maminky

21.3.2020

Milé budoucí maminky. Rádi bychom vám všem věnovali pár slov.

Celý článek


Uzavření Lékařské zubní pohotovosti

19.3.2020

Na žádost oblastního sdružení České stomatologické komory, z důvodu epidemiologické situace, je od 19. 3. 2020 až do odvolání pozastavena činnost zubní pohotovosti v areálu Nemocnice AGEL Nový Jičín, a.s.

Celý článek


Oznámení o zřízení deaktivovaného odběrového místa k provádění testů na onemocnění COVID-19

19.3.2020

Toto odběrové místo neslouží k vyšetření samoplátců a v současné chvíli je deaktivované.

Celý článek


Přesunutí ordinace Lékařské pohotovosti pro dospělé

19.3.2020

Lékařská pohotovostní služba pro dospělé byla přesunuta z přízemí budovy č. 5a, z interního pavilonu, do hlavní budovy č. 1, do chirurgického pavilonu, do ortopedicko-traumatologické ambulance.

Celý článek


Oznámení - otevírací doba lékárny

18.3.2020

Lékárna Agel v Nemocnici Nový Jičín je od dubna otevřena do 17:00.

Celý článek


Informace ke změnám provozu Nemocnice Vítkov vzhledem k mimořádnému stavu

17.3.2020

Vstup do areálu pouze přes hlavní bránu, kde probíhá kontrola tělesné teploty personálem zdravotnického zařízení. Vstupující bude dotázán na cestovatelskou anamnézu a důvody k návštěvě nemocnice. Parkování je možné pouze na vyhrazeném parkovišti před areálem nemocnice. Vjezd do areálu je umožněn pouze pro zaměstnance, sanitní vozy a osoby se zdravotním postižením.

Celý článek


Upozornění pro dárce krve - zrušení odběrů plné krve

16.3.2020

Vážení dárci, vzhledem k nařízení vlády ČR ze dne 15. 3. 2020, aktuální epidemiologické situaci a výskytu koronaviru COVID-19 jsou od 17. 3. 2020 do odvolání zrušeny odběry plné krve na Transfuzním oddělení. Zároveň dochází k omezenému počtu odběrů plazmy a červených krvinek. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Oznámení o opatřeních v souvislosti s onemocněním koronavirem COVID-19

16.3.2020

Vzhledem k aktuálním událostem šíření nákazy koronavirem zasedla v neděli ráno mimořádná rada představenstva nemocnice a jejího řídícího krizového týmu. Na svém jednání byly schváleny následující kroky a opatření od 16.3.2020 od 9:00hod.

Celý článek


Upozornění pro rodičky

16.3.2020

Z epidemiologických důvodů je od 17. 3. 2020, až do odvolání, pozastavena možnost přítomnosti otců, či osob blízkých u porodů v porodnici Nový Jičín. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Startuje pylová sezóna. V Nemocnici Nový Jičín se o malé i velké alergiky pečlivě postarají

12.3.2020

Zhluboka se nadechnout v období pylových alergií bude odteď až do poloviny září pro alergiky často nelehký úkol. Na startující pylovou sezónu a vyšší nápor pacientů jsou připraveni zdravotníci Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Díky nezvykle teplému lednu letos jarní pylová sezóna začala dříve. Zpozornit by měli také ti, koho trápí symptomy podobné nachlazení, které může mít na svědomí alergie způsobující postupně i závažnější potíže. Následkem pak může být i hospitalizace.

Celý článek


Zákaz návštěv

9.3.2020

Z preventivních důvodu platí od 10.3.2020 ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Gerbery zpestřily den ženám v Nemocnici Nový Jičín

9.3.2020

Pestrobarevné gerbery zaplavily u příležitosti Mezinárodního dne žen sesterny, ordinace a kanceláře všech žen sloužících v Nemocnici Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Smyslem tradice je vyjádřit úctu ženám, nejen ve zdravotnické profesi, ale především jejich životnímu poslání. Celkem zaměstnává nemocnice 875 žen, což je 78 procent z celkového počtu zaměstnanců.

Celý článek


Omezení návštěv

4.3.2020

Od čtvrtku 5. 3. 2020 platí omezení návštěv.

Celý článek


Dočasné vyřazení dárců krve

3.3.2020

Od pátku 28.února 2020 platí u dárců, kteří pobývali v Severní Itálii a dalších evropských zemích s výskytem onemocnění způsobeném koronavirem, dočasné vyřazení z dárcovství po dobu 4 týdnů. Pro některé evropské země platí delší interval dočasného vyřazení z důvodů jiných než ve spojitosti s koronavirem platící celoročně: (Albánie, Andorra, Island, Malta, Moldavsko, Makedonie, Ukrajina, Řecko, Kanárské ostrovy - 1 měsíc; Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Kazachstán, Kypr- 6 měsíců; Rusko, Turecko - 1 nebo 6 měsíců podle lokality pobytu). V případě dotazů volejte na tel. číslo 556 773 471. Děkujeme za pochopení!

Celý článek


Odvolání zákazu návštěv

28.2.2020

Od soboty 29. 2. 2020 je odvolán zákaz návštěv v naší nemocnici.

Celý článek


Rekonstrukce v novojičínské porodnici přinesla několik novinek

20.2.2020

Kompletně zrekonstruovaný zákrokový sál pro operační porody, komfortně dovybavené porodní boxy, nové lékařské vybavení a mnohé další nabízí zrekonstruované gynekologicko-porodnické oddělení novojičínské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Cílem investice, která dosahuje 4 milionů korun, je nabídnout rodičkám a jejich novorozencům nejen větší komfort, ale i kvalitnější péči.

Celý článek


Změna parkování u nemocnice

11.2.2020

U příležitosti Světového dne nemocných, který připadá na 11. února, se vedení novojičínské nemocnice, podle svého kréda „přátelská nemocnice“, rozhodlo ve spolupráci s městem Nový Jičín vyjít vstříc rodinám a příbuzným pacientů, aby mohli v odpoledních hodinách využít parkoviště u hlavního vjezdu do nemocnice od 15:30 do 20:00 hodin zdarma.

Celý článek


Valentýnský odběr Nemocnice Nový Jičín nabídne dárcům soutěž o wellness

10.2.2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví i dárci z Novojičínska Valentýnským odběrem na dočasné adrese transfúzního oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Všichni sváteční dárci mohou soutěžit o poukazy na wellness v Hotelu Abácie. Akce platí pro odběry od středy 12. do pátku 14. února.

Celý článek


Zákaz návštěv z důvodu zvýšeného počtu respiračních onemocnění

3.2.2020

Nemocnice Nový Jičín dnes 3. 2. 2020 s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila plošný zákaz návštěv s platností od 4.2. až do odvolání.

Celý článek


Nové převozové vozy Nemocnice Nový Jičín dopravují k léčbě onkologické pacienty z celého kraje

31.1.2020

Dva nové Volkswagen Transportery rozšiřují vozový park Nemocnice Nový Jičín, jež patří do sítě AGEL. Vozidla dopravují k ambulantní onkologické léčbě pacienty z celého Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Jen za loňský rok má tato služba na kontě na šest tisíc převozů.

Celý článek


Dárci krve v Novém Jičíně dostanou moderní odběrové středisko

23.1.2020

Transfuzní oddělení Nemocnice Nový Jičín se přestěhovalo na novou adresu. Provizorním, ale zcela důstojným útočištěm, se pro něj staly prostory bývalé ústavní lékárny na ulici K nemocnici. Oddělení zde bude fungovat do doby, než stávající prostory projdou rozsáhlou rekonstrukcí. Ještě letos se však mohou dárci i personál těšit na moderní a komfortní zázemí, do kterého novojičínská nemocnice, jež je součástí skupiny AGEL, investuje na 20 milionů korun.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín získala dva moderní fibrolaryngoskopy

20.1.2020

Nové moderní fibroskopy začali využívat lékaři oddělení oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín. Přístroje zdravotníci používají k vyšetření a léčbě pacientů s obtížemi v oblasti nosu, nosohltanu a hrtanu (hlasivek). Investice do nových přístrojů, které nahradily starší typy, přišla na téměř půl miliónu korun.

Celý článek


Loňský rok byl v Nemocnici Nový Jičín bohatý na chlapce

6.1.2020

Jakub, Šimon, Eliška, Anna, Adéla jsou nejčastější jména 651 dětí narozených v roce 2019 v Nemocnici Nový Jičín, patřící do skupiny AGEL. V rozložení pohlaví zvítězili chlapci, kterých se narodilo 349, kdežto děvčat 302 děvčata. Prvním miminkem roku 2020 novojičínské nemocnice je holčička Gábinka s mírami 3 860 gramů a 51 centimetrů, která se narodila v 11:44 hodin na Nový rok.

Celý článek


Nový resuscitátor vdechne život novorozencům v Nemocnici Nový Jičín

18.12.2019

Plynulý dech v prvních vteřinách života novorozenců pomáhá udržet a stabilizovat nový resuscitátor od Nadačního fondu Děti na dlani, který obdrželo Dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Nový přístroj v hodnotě 75 tisíc korun slouží k lepší poporodní adaptaci novorozenců a v novojičínské nemocnici pomůže s dechem až stovce dětí ročně.

Celý článek


Osm nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Nový Jičín

6.12.2019

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Celkem osm nových monitorů dechu v celkové hodnotě přesahující 16 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka. Nové monitory budou hlídat jak čerstvě narozené děti, které je automaticky dostávají do postýlek, jež mají maminky na oddělení šestinedělí u sebe, tak děti v kojeneckém věku hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Celý článek


Mikuláš naděloval dětem hospitalizovaným v Nemocnici Nový Jičín

4.12.2019

Mikulášská družina zavítala v úterý 3. prosince za pacienty na Dětské a ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, a přinesla nejen nadílku dětem, ale i vánoční koledy, adventní atmosféru a především úsměvy a rozzářené tváře malých pacientů. Adventní aktivity chystají pro své pacienty i na Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov.

Celý článek


Preventivní onkologická prohlídka pro každého

25.11.2019

Komplexní onkologické centrum Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. nabízí preventivní onkologické prohlídky.

Celý článek


Alarmující výsledky přinesl Den prevence v Nemocnici Nový Jičín

7.11.2019

Alarmující výsledky - deset podezření na vysoké riziko cévní příhody, dva kožní bazaliomy, sluchové vady, polyp na hlasivkách, desítky žádanek na vyšetření prostaty a vyšší cholesterol odhalila bezplatná vyšetření v rámci říjnového Dne prevence v Nemocnici Nový Jičín. Zájem zdravotníky potěšil, preventivní akci využila stovka lidí, výsledky už méně.

Celý článek


Evropští lékaři prošli školením ve specializovaném výukovém centru robotické chirurgie v Nemocnici Nový Jičín

30.10.2019

Robotické operace tlustého střeva a konečníku za pomocí špičkového přístroje da Vinci® Xi trénoval tým chirurgů z polského Bělostoku v Komplexním onkologickém centru Nový Jičín, které provozuje Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Odborného školení se ujal proktor pro robotickou kolorektální chirurgii MUDr. Matej Škrovina, Ph.D., FEARCS, který na nejmodernějším robotickém přístroji da Vinci® Xi vyškolil už čtvrtý tým chirurgů.

Celý článek


Onkologové Novojičínské nemocnice budou přednášet na mezinárodní vědecké konferenci

25.10.2019

Lékaři onkologického oddělení Nemocnice Nový Jičín a.s., člena skupiny Agel, budou spolupořadateli a přednášejícími na mezinárodní vědecké konferenci věnované žilním vstupům.

Celý článek


Uzavření pokladny pro veřejnost 30. 10. 2019

25.10.2019

Dovolujeme si Vás upozornit, že ve středu 30. 10. 2019 bude z provozních důvodů pro veřejnost uzavřena pokladna. Poplatky bude možno uhradit opět v provozní době v následujících pracovních dnech. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Ošetřovatelský kurz o domácí parenterální výživě pro pracovníky agentur domácí péče v NNJ

25.10.2019

Nutriční centrum Nemocnice Nový Jičín, a.s. uspořádalo v měsíci říjnu již posedmé certifikovaný Ošetřovatelský kurz o domácí parenterální výživě pro pracovníky agentur domácí péče. Takto akce se uskutečňuje od roku 2016 dvakrát ročně v jarním a podzimním termínu a probíhá ve spolupráci s nutričním centrem Nemocnice Havířov.

Celý článek


Darujte krev s hokejisty a získejte permanentku

24.10.2019

Přidejte se k hokejistům HK Ďáblové, kteří tradičně darují krev nebo plazmu na transfuzním oddělení a budete zahrnuti do slosování o permanentky na hokejovou sezónu 2019/2020 na zimní stadion do Nového Jičína.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

21.10.2019

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i měření metabolismu a hodnot tuku v těle, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve středu 23. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek, a to od 13.00 do 16.30 hodin.

Celý článek


Daruj krev s Městskou Policií

21.10.2019

Vážení dárci, vážení městští policisté, transfuzní oddělení Vás pozývá na akci: "Daruj krev s městskou policií".

Celý článek


Canisterapie léčí pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště Nemocnice Vítkov již sedmým rokem

17.10.2019

Mít přítele se studeným čumákem přijde vhod, zvlášť když jen svou přítomností a dotykem léčí. Účinnou canisterapii již sedm let dopřává svým pacientům Léčebné a rehabilitační pracoviště Vítkov, člen skupiny AGEL. Terapie se psy podporuje psychickou pohodu u pacientů, což se v mnoha případech pozitivně odráží také na fyzickém stavu.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zlepšuje dostupnost parkování pro pacienty radioterapie

16.10.2019

V návaznosti na nedávno avizovaná opatření o zabezpečení areálu bylo vedením nemocnice rozhodnuto o vyhrazení zvláštních parkovacích míst pouze pro pacienty radioterapie přímo v areálu nemocnice u spodní brány. Záměrem je zvýšit komfort a usnadnit dostupnost léčby onkologických pacientů, kteří budou moci vozidlo zaparkovat na 30 minut přímo před budovou ve které podstupují ambulantní léčbu.

Celý článek


Novojičínská nemocnice zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

16.10.2019

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i zhodnocení metabolismu a měření tuku v těle, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve středu 23. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Parkoviště zdarma 9. - 13. 10. 2019

8.10.2019

Vážení klienti Nemocnice Nový Jičín, a.s., dne 8.10. bylo z důvodu zvýšení komfortu a bezpečnosti parkování přistoupeno k nutné revitalizaci dopravního značení, čímž mimo jiné vzniklo 5 nových parkovacích míst. Jako kompenzace za vzniklé potíže bude od 9.10. - 13.10. parkování ZDARMA! Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Léčebné a rehabilitační pracoviště ve Vítkově mění nudné nemocniční chodby v galerie

7.10.2019

Chodby rehabilitační ambulance Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, které je součástí novojičínské nemocnice, se proměnily v galerie. Svá díla zde vystavuje mladá umělkyně, která tak svým talentem zpříjemňuje chvíle pacientům.

Celý článek


Procvičit techniku dýchání a uvolnit se.

27.9.2019

První nastávající maminky zářijových předporodních příprav mají absolvováno a od 1. října se začínají školit další. Lekce těhotenské jógy uzavírá celý cyklus, předchází jí teoretické lekce s porodní asistentkou, lékařem a laktační poradkyní, které se konají v rodinném centru Mozaika od 15:30 do 17:30. Zájemkyně se přihlašují prostřednictvím elektronické přihlášky e-mailem na michaela.kucerova@nnj.agel.cz nebo telefonicky na čísle 739 327 334. Rodičky si mohou také prohlédnout porodní sál přímo v Nemocnici Nový Jičín, a to každou středu od 13 hodin.

Celý článek


Novojičínská nemocnice omezí průchod svým areálem, aby zvýšila bezpečnost pacientů

25.9.2019

Dva případy napadení ostrahy nemocnice bezdomovcem během posledního roku a celkem 515 případů neoprávněného vniknutí do areálu nemocnice, z čehož u 190 těchto incidentů bylo dokonce nutné přivolat hlídku městské policie. Nejen tyto statistiky, ale i provedený bezpečnostní audit přinutily vedení Nemocnice Nový Jičín přijmout další opatření vedoucí k posílení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců.

Celý článek


Daruj krev s Mary Kay

20.9.2019

Vážení dárci, společně s kosmetickou poradkyní Petrou Písteckou zveme dárkyně na darování krve či plazmy na naší transfuzní stanici. Každou dárkyni ihned nalíčíme, nebo obdarujeme poukazem na poradenství v péči o pleť. Další informace naleznete v přiloženém plakátku níže.

Celý článek


Daruj krev s motorkáři

19.9.2019

Vážení dárci a motorkáři, společně s příznivci a vlastníky jednostopých motorových vozidel Vás zveme na darování krve na naší transfuzní stanici. Další informace naleznete v přiloženém plakátku níže.

Celý článek


Pacientům s poruchou pohybu v Léčebném a rehabilitačním pracovišti Vítkov pomáhá speciální terapie

18.9.2019

Fyzioterapeuti Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, jež je součástí novojičínské nemocnice skupiny AGEL, pacientům nově nabízí vysoce specializovanou terapii. Jedná se o tzv. Proprioceptivní neuromuskulární facilitaci, při níž ovlivňují poruchu pohybu už v jejím základu, na úrovni motorického řízení. Metoda je jedinečná tím, že se pacient při léčbě stává ve většině případů aktivním a plnohodnotným partnerem a dosahuje tak rychlejšího a trvalejšího efektu terapie.

Celý článek


Více než desítka dětí stráví začátek školního roku v Nemocnici Nový Jičín

30.8.2019

Místo do lavice usednou do nemocničního lůžka a místo kamarádů jim budou dělat společnost bílé pláště. Celkem 12 dětí nejspíš stráví začátek školního roku na Dětském a novorozeneckém oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Nejčastěji se dětští pacienti v nemocnici ocitnou důsledkem úrazu, akutního zánětu slepého střeva, zánětu dýchacích cest, ale i kvůli střevním a zažívacím potížím.

Celý článek


Na předškoláky jsou na ORL v Nemocnici Nový Jičín nachystáni, sluch jim prověří ještě před zahájením školních povinností

29.8.2019

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu tohoto důležitého orgánu. A právě Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín se letos zapojilo do celorepublikové sítě těchto screeningových stanovišť.

Celý článek


Rakovinu léčí v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Nový Jičín novou metodou

16.8.2019

Pacienti s vybranými nádorovými onemocněními se mohou v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, nově léčit metodou stereotaktické radioterapie a stereotaktické radiochirurgie. Technika zkracuje celkovou dobu léčby z původních až osmi týdnů na řád dní. Vzhledem k tomu, že u onkologických onemocnění zvyšuje šanci na vyléčení rovněž včasné nasazení léčby, nabízí novojičínské centrum velmi krátké objednací termíny a pacienti tak mohou léčbu zahájit zpravidla do jednoho týdne.

Celý článek


Oblíbené předporodní kurzy v Kopřivnici a v Novém Jičíně se rodičkám otevřou opět v září

13.8.2019

Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky otvírá znovu na začátku září Nemocnice Nový Jičín, která je člen skupiny AGEL. Předporodní kurzy se těší oblibě mezi rodičkami, proto se nově otvírají také v Hranicích. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí techniku dýchání, zacvičí si těhotenskou jógu a navštíví porodní oddělení. Předporodní kurzy v obou městech za první pololetí navštívilo 67 spokojených žen.

Celý článek


Víkendový tranzit z Nemocnice Nový Jičín si příbuzní pacientů Nemocnice Vítkov pochvalují

6.8.2019

Nasedat, připoutat a devítimístný transportér vyráží směr Nemocnice Vítkov. Od konce loňského roku dopravuje rodinné příslušníky k pacientům do Léčebného a rehabilitačního pracoviště Vítkov, detašovaného pracoviště Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Bezplatnou víkendovou linku pravidelně využívají příbuzní pacientů a službu si chválí. Vůz cestou zastaví v obchodě a převeze i invalidní vozík. Dosud dopravy využilo přes 130 lidí.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v prvním pololetí narodilo 323 dětí

2.7.2019

Celkem 323 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 180 chlapců a 143 děvčátek, z toho jeden pár dvojčat.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zakoupila 65 nových moderních lůžek

27.6.2019

Nemocnice Nový Jičín nabízí na dalších odděleních vyšší komfort v podobě nově zakoupených lůžek. Celkem 65 elektricky ovladatelných polohovaných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro obsluhující personál. Celková investice přesáhla 2,5 miliónu korun.

Celý článek


Upozornění - dočasné vyřazení z dárcovství v případě dovolených v evropských zemích do 31.10.2019

20.6.2019

Doporučení představenstva Národní transfúzní komise ze dne 10.6.2019 – seznam evropských zemí nebo oblastí (viz.níže), jejichž návštěva je důvodem k dočasnému vyřazení z dárcovství krve na dobu 28 dní návratu pro riziko přenosu infekce virem západonilské horečky na člověka.

Celý článek


Přesnější diagnostiku a chirurgickou léčbu přinesl Nemocnici Nový Jičín nový laser

19.6.2019

Nejmodernější typ nejsilnějšího CO₂ laseru za 4,49 miliónu korun, získaly z evropských dotací pro onkogynekologická centra operační sály gynekologického oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Nové vedení v Nemocnici Nový Jičín

30.5.2019

Nemocnice Nový Jičín bude mít od 1. června nové vedení. Předsedou představenstva se stane MUDr. Jan Káňa, primář ortopedicko-traumatologického oddělení nemocnice. Na pozici místopředsedy představenstva přichází do nemocnice zkušený manažer Ing. David Koribský, MBA.

Celý článek


Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

20.5.2019

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Daruj krev s rádiem KISS

10.5.2019

Vážení dárci, společně s rádiem KISS Vás zveme na darování krve na naší transfuzní stanici. Kisspatrolky budou přítomny na místě 13.5. v čase od 7:00 do 11:00 s dárky pro dárce.

Celý článek


Daruj krev s dobrovolnými hasiči

6.5.2019

Vážení dárci, SH ČMS - Okresní sdružení hasičů Nový Jičín, Zborovská 2096/5, 741 01 Nový Jičín Vás vyzývá k akci: "Daruj krev s dobrovolnými hasiči".

Celý článek


Nejmodernější technologie zobrazení využívající fluorescenci pomůže snížit výskyt pooperačních komplikací a zpřesnit diagnostiku v Nemocnici Nový Jičín

3.5.2019

Centrální operační sály Nemocnice Nový Jičín jsou aktuálně vybaveny moderní laparoskopickou věží Novadaq s fluorescenčním systémem PinPoint. Toto špičkové vybavení za 5,23 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín loni proinvestovala 35,6 miliónu korun

30.4.2019

Nové ultrazvuky, CO2 laser, mobilní rentgen, moderní laparoskopickou věž s fluorescenčním systémem a řadu dalších přístrojů nakoupila v roce 2018 Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Celkově přitom za 12 měsíců investovala nemocnice do lepšího vybavení i prostředí pro pacienty přes 35 milionů korun.

Celý článek


Zveme vás na zážitkovou snídani na transfuzním oddělení

18.4.2019

Vážení dárci, přijďte darovat krev nebo plazmu a vychutnat si zážitkovu snídani na transfuzním oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nově nabízí školení v robotické chirurgii lékařům z celé Evropy

5.4.2019

Komplexní onkologické a robotické centrum Nemocnice Nový Jičín, které jsou součástí skupiny AGEL, získalo prestižní evropský akreditační statut „Case observation center“ pro robotickou kolorektální chirurgii prováděnou na Chirurgickém oddělení Nemocnice Nový Jičín. Díky získanému statutu nemocnice nově umožňuje lékařům z celé Evropy učit se zde provádět robotické operace na nejnovějším robotickém přístroji DaVinci Xi. Školitelem lékařů je primář chirurgického oddělení novojičínské nemocnice a oborný garant pro obor chirurgie AGEL a.s. MUDr. Matej Škrovina, Ph.D., FEARCS, který na základě dlouhodobé praxe, výsledků i odborné přípravy získal statut proktora. Všichni evropští proktoři jsou absolventy Evropské akademie robotické kolorektální chirurgie (EARCS).

Celý článek


Velikonoční program dětského oddělení

4.4.2019

I letos budou malí pacienti na dětském a ORL oddělení tvořit, dívat se na divadlo a dozví se, jaké zvyky nás už léta provázejí velikonočními svátky.

Celý článek


Změna časů u odběrů plné krve na transfuzním oddělení

28.3.2019

Vážení dárci, dovolte, abychom vás informovali o tom, že od 1.4.2019 dochází ke změně časů u odběrů plné krve. Tato změna se týká i dárců, kteří se již zaregistrovali v online registraci.

Celý článek


Novým vedoucím Komplexního onkologického centra Nemocnice Nový Jičín se stal docent David Vrána. Profesor Jiří Vorlíček bude odborným garantem centra

6.3.2019

Novým vedoucím Komplexního onkologického centra Nemocnice Nový Jičín se stal doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., který dosud působil na onkologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Dosavadní vedoucí centra MUDr. Petr Beneš, Ph.D., nadále zůstává členem oddělení radioterapie. Další novinkou v Komplexním onkologickém centru je, že zkušený onkolog a člen vědecké rady společnosti AGEL prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., bude s týmem úzce spolupracovat jako odborný garant.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na bezplatnou prevenci onemocnění ledvin

27.2.2019

U příležitosti Světového dne ledvin nabídne 14. března Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, široké veřejnosti bezplatná vyšetření související s prevencí onemocnění ledvin i prohlídku hemodialyzačního oddělení. Smyslem akce je upozornit na nutnost prevence i včasné léčby ledvinových onemocnění, která se mnohdy dlouho neprojevují, přestože ohrožují člověka na životě.

Celý článek


Valentýnské darování plazmy - gratulujeme výhercům

15.2.2019

Jen 3 z dárců mohli být vylosováni a získat valentýnský voucher do wellness centra Abácie. Gratulujeme!

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve dobrovolníky na valentýnské darování plazmy

11.2.2019

V rámci oslav sv. Valentýna začít den dobrým skutkem mají možnost všichni, kteří se rozhodnou darovat krevní plazmu na transfuzním oddělení nemocnice v Novém Jičíně. Všichni dárci budou zařazeni do slosování o tři dárkové poukazy na vstup do wellness pro dvě osoby.

Celý článek


Daruj plazmu na Valentýna a vyhraj wellness pro dva

7.2.2019

Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín Vás zve na valentýnskou akci pro dárce plazmy. Přijďte 14. 2. 2018 darovat krev a zapojte se tak do slosování o 3 poukazy do wellness pro 2 osoby v hotelu Abácie.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice Nový Jičín získalo nové přístroje

4.2.2019

Rehabilitační oddělení Nemocnice Nový Jičín získalo čtyři nové přístroje. Pro své pacienty nemocnice zakoupila běžecký pás, magnetický rotoped a dva myostimulační přístroje. Investice do nových přístrojů přesáhla 50 tisíc korun.

Celý článek


Zákaz návštěv

4.2.2019

Nemocnice Nový Jičín dnes 4. 2. 2019 s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín hledá nové dárce krve. Pokračuje v akci "Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!"

22.1.2019

Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou "novou krev". Nemocnice pokračuje v akci "Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových dárců.

Celý článek


Specializované PET centrum Nemocnice Nový Jičín vyšetřilo za pět let 10 tisíc pacientů

15.1.2019

Pomyslné páté narozeniny a zároveň vyšetření téměř deseti tisíc pacientů má na kontě moderní specializované PET centrum Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Pacienti zde oceňují především krátké objednací termíny, rychlý popis vyšetření i lidský přístup zdejšího personálu

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo 752 dětí

4.1.2019

Celkem 752 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 364 chlapců a 388 děvčátek, z toho hned tři páry dvojčat. První letošní miminko pak přišlo na svět hned 1. ledna v 7:44 hodin, kdy se narodil chlapec Dominik.

Celý článek


Mimořádný vánoční odběrový den

14.12.2018

TRANSFUZNÍ ODDĚLENÍ NEMOCNICE NOVÝ JIČÍN vyhlašuje MIMOŘÁDNÝ VÁNOČNÍ ODBĚROVÝ DEN.

Celý článek


Šest nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Nový Jičín

6.11.2018

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Celkem šest nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 12 tisíc korun převzala od Nadace Křižovatka vedoucí lékařka dětského oddělení MUDr. Andrea Kudělková.

Celý článek


Nemocnice v Novém Jičíně má pět nových špičkových ultrazvuků

2.11.2018

Kvalitnějších vyšetření a časnější diagnostiky vážných onemocnění se dočkají ženy z Novojičínska a okolí v Nemocnici Nový Jičín. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení získalo pětici nových maximálně špičkových ultrazvuků, které poslouží zejména k přesné diagnostice onkologických nálezů.

Celý článek


Novojičínská nemocnice zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

1.11.2018

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, prevence rakoviny i měření hladiny stresu a stavu cév, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve čtvrtek 8. listopadu Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Umírajícím i jejich rodinám pomůže nový projekt Nemocnice Nový Jičín

26.10.2018

Pokoj pro nevyléčitelně nemocné pacienty, ve kterém mohou své poslední dny života strávit se svou rodinou, má od letošního roku k dispozici Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Zájemci jej mohou využít zdarma a kromě zdravotní péče jim bude k dispozici i péče sociální, psychologická či duchovní. Na realizaci projektu poskytování specializované paliativní péče získala nemocnice dotaci ministerstva zdravotnictví.

Celý článek


Darujte krev s hokejisty a získejte permanentku

11.10.2018

Přidejte se k hokejistům HK Ďáblové, kteří tradičně darují krev nebo plazmu na transfuzním oddělení a budete zahrnuti do slosování o permanentky na hokejovou sezónu 2018/2019 na zimní stadion do Nového Jičína.

Celý článek


Přijďte na Den prevence plný bezplatných vyšetření

11.10.2018

V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví v novojičínské nemocnici, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Konference Nemocnice Nový Jičín se zaměřila na vliv onemocnění kůže na psychiku pacienta

8.10.2018

Viditelné onemocnění kůže trápí nejen pacientovo tělo, ale i jeho psychiku. A právě témata z oboru na pomezí dermatologie a psychiatrie byla znovu hlavní náplní 4. ročníku Konference psychodermatologie, kterou v pátek 5. října uspořádala v příjemném prostředí zámku Kunín Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Kurzy seznámí budoucí maminky s průběhem porodu i s Nemocnicí v Novém Jičíně

18.9.2018

Oblíbené předporodní kurzy jsou na Novojičínsku po letní pauze zpět. Nastávající maminky se mohou již v těchto dnech hlásit na kurzy s porodní asistentkou, novorozeneckou sestrou i lékařem, které pro ně připravila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Vítkov investovala do přístrojů i zútulnila chodby

13.9.2018

Nový ultrazvukový přístroj, nový ergometrický systém i nová lůžka. To jsou hlavní investice, kterých se v posledních měsících dočkala Nemocnice Vítkov, která je členem skupiny AGEL. V rámci zkvalitňování služeb pro pacienty prochází zdejší léčebna dlouhodobě nemocných modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu. Na začátek školního roku navíc zdejší zaměstnanci připravili i estetizaci, v rámci které se chodby zdravotnického zařízení proměnily v galerii fotografií.

Celý článek


Nový videořetězec na odhalení rakoviny má ORL v Nemocnici Nový Jičín

5.9.2018

Odhalit rakovinu v časném stadiu pomůže pacientům z Novojičínska nový videořetězec Olympus. Přístroj koupila pro operační sál oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, a to za částku 1,4 milionu korun.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín úspěšně prošla prověrkou auditorů

27.8.2018

Pacienti Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se mohou spolehnout na vysokou kvalitu ošetřovatelské i léčebné péče. Důkazem je udělení certifikátu a v pořadí již druhý zisk akreditace Spojené akreditační komise, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021. Pro pacienty tato akreditace znamená záruku, že je nemocnice prověřená a splňuje normy týkající se kvality poskytované zdravotní péče, dodržování bezpečnosti i efektivity předávání informací o pacientech podle moderních standardů.

Celý článek


Pacienti s cévní mozkovou příhodou získají časnější pomoc v Nemocnici Nový Jičín

1.8.2018

Následkem cévní mozkové příhody umírá v průměru třicet Čechů denně. Dalších 30 tisíc pacientů je pak každoročně v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci, je nízké. Jedině rychlá a správná první pomoc přitom dovede zvrátit případné trvalé následky. Lidé z Novojičínska naštěstí mohou být klidní. Odbornou péči jim nově nabídne i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín přišlo v prvním pololetí na svět 392 dětí

18.7.2018

Eliška, Tereza, Jakub či Adam, ale i Aurelio nebo Marlen – taková jména dostávali v prvním pololetí novorozenci v porodnici Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Celkem se zde během prvních šesti měsíců tohoto roku narodilo 392 dětí, mezi kterými měla převahu děvčata. Narodilo se totiž 187 chlapců a 205 holčiček.

Celý článek


Komplexní onkologické centrum Nemocnice Nový Jičín navštíví ročně téměř patnáct tisíc pacientů. Drtivá většina boj s rakovinou vyhrává.

13.7.2018

Počet nových pacientů s diagnózou rakoviny je rok od roku vyšší. Nově diagnostikovaných osob je jen v Česku každý rok přes 80 tisíc a zhruba půl milionu Čechů je s rakovinou léčeno. Zároveň ale roste i procento těch, kteří v boji se zákeřnou nemocí vítězí. Lepší výsledky v léčbě dokazují i statistiky Komplexního onkologického centra Nemocnice Nový Jičín, kde je ročně léčeno téměř 15 tisíc pacientů a v současné době většina z nich v boji nad zákeřnou nemocí vítězí.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve dárce krve na zmrzlinu

12.7.2018

Sladkou chladivou odměnu si budou moci v pondělí 16. července vychutnat všichni dobrovolní dárci krve v Novém Jičíně. Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, zve na točenou zmrzlinu každého, kdo přijde druhé červencové pondělí darovat krev či plazmu. Cílem akce „Den zmrzliny“ je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek pro letní měsíce, které jsou kvůli dovoleným a cestování do zemí mimo Evropu každoročně kritické.

Celý článek


Oznámení o přeměně akcií na zaknihované akcie a výzva akcionářům k odevzdání akcií v souvislosti s přeměnou

8.6.2018

Společnost Nemocnice Nový Jičín a.s., se sídlem Purkyňova 2138/16, 741 01 Nový Jičín, IČO: 258 86 207, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 2513 (dále „Společnost“), tímto ve smyslu ustanovení § 529 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále „občanský zákoník“):

Celý článek


Interní ambulance Nemocnice Nový Jičín dostaly nový kabát a nabízí více komfortu

18.5.2018

Interní ambulance Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, dostaly nový kabát. Díky modernizaci, která trvala čtyři týdny, a vyžádala si téměř půl miliónu korun, nabízejí nyní prostory větší pohodlí pro pacienty i personál.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín léčí děti i hudbou

20.4.2018

Hudba má významný vliv nejen na naši náladu, ale také na náš zdravotní stav – a to zejména v případech, kdy jsou potíže psychického rázu. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, proto nově zahrnula do nabídky svých služeb pro dětské pacienty také muzikoterapii, ve které hraje hlavní úlohu živá hudba.

Celý článek


Dětští pacienti z Nemocnice Nový Jičín o velikonoční atmosféru nepřijdou

27.3.2018

Velikonoční tvoření, povídání o tradičních velikonočních oslavách, pečení Jidášků i divadelní představení si v těchto dnech vychutnávají děti na dětském oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Paní učitelka Helena Přikrylová pro ně stejně jako v minulých letech připravila kromě velikonoční výzdoby i pestrý jarní program, díky kterému ani během pobytu v nemocnici o velikonoční atmosféru nepřijdou.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín za šest let provozu registrovala 250 zájemců o dárcovství kostní dřeně

7.3.2018

Již sedmým rokem přicházejí zájemci o zápis do Registru dárců kostní dřeně na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL. Za dobu provozu náběrového místa na zdejší oddělení dorazilo přibližně 250 zájemců o zápis do registru, z nichž mnozí se později stali i přímými dárci a pomohli například pacientům s leukemií nebo těžkými útlumy krvetvorby.

Celý článek


Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín spouští online objednávání

28.2.2018

Dárci krve a krevních složek se mohou objednávat k odběru do Nemocnice Nový Jičín online pomocí několika kliků. Po několikaměsíčních přípravách a testování je na prvním oddělení Nemocnice Nový Jičín spuštěn systém elektronického objednávání. Všichni dárci, kteří se objednali ještě v testovacím režimu, mají termíny platné.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín významně modernizuje vybavení pro dětské pacienty

12.2.2018

Dva nové ultrazvukové přístroje a přenosný EKG záznamník, jednotku pro spiroergometrická vyšetření a přístroj k vyšetřování evokovaných potenciálů mají nyní k dispozici všichni dětští pacienti Nemocnice Nový Jičín. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, investovala významně do obnovy a rozšíření přístrojového vybavení, a to celkovou částkou 4 miliony korun. Nová zařízení poslouží jak hospitalizovaným, tak především ambulantním pacientům z řad dětí a mládeže.

Celý článek


Zákaz návštěv

5.2.2018

Nemocnice Nový Jičín dnes s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu.

Celý článek


Nemocnice Vítkov modernizuje vybavení i přístroje

25.1.2018

Nový ultrazvukový přístroj, nová multifunkční centrifuga pro laboratoře, ale i nová polohovací lůžka, matrace, či další přístroje. To jsou novinky, kterých se v posledních měsících dočkali pacienti Nemocnice Vítkov, která patří do skupiny AGEL. V rámci zkvalitňování služeb prochází nemocnice modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní ambulantním i hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu.

Celý článek


Obtíže močových cest i ledvin odhalí v Nemocnici Nový Jičín rychleji díky ultrazvuku za téměř dva milióny

10.1.2018

Vyšetřování močového měchýře, močových cest, prostaty i ledvin mohou zájemci z Nového Jičína a okolí absolvovat daleko rychleji a přesněji. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, zakoupila pro svou urologickou ambulanci nový maximálně moderní ultrazvukový přístroj, jehož výhodou je přesnější i rychlejší diagnostika, kterou umožňuje škála sond. K dispozici přitom bude jak pro stávající, tak i nové pacienty.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo 725 dětí. Porodnost stoupla o 10 procent

5.1.2018

Celkem 725 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 373 chlapců a 352 děvčátek, z toho hned sedm párů dvojčat. První letošní miminko pak přišlo na svět hned 1. ledna 2018 v 1:52 hodin, kdy se narodila holčička Klára.

Celý článek


Jak tráví Vánoce děti, které nemohou být u rodičů?

22.12.2017

Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín se na Vánoce těší stejně jako ostatní z jejich vrstevníků. Část z nich je sice nebude moci oslavit doma, to ale neznamená, že je nestráví v kruhu rodiny, s dárky, pohádkami a svátečními dobrotami. Zaměstnanci nemocnice totiž pro hrstku dětí, které každoročně na Štědrý den zůstávají v nemocnici, připravují mimořádný režim.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Nový Jičín

18.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Nemocnici Nový Jičín, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Gastroenterologové Nemocnice Nový Jičín získali moderní přístroj

22.11.2017

Nový moderní přístroj zakoupila Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, na své gastroenterologické oddělení. Nová endoskopická věž, jenž disponuje špičkovým procesorem a koloskopem, bude využita k vyšetřování tlustého střeva a konečníku a výrazně zkrátí čekací lhůty. Investice do moderní sestavy přesáhla dva milióny korun.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín nově probíhají edukační setkání pro pacienty před výměnou kolenního či kyčelního kloubu

7.11.2017

Náhrada velkých kloubů je sice rutinním, ale stále závažným operačním zákrokem, který vyžaduje přípravu nejen ze strany operatéra, ale také ze strany pacienta. Personál ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, ve spolupráci s rehabilitačním oddělením se proto v rámci zvyšování kvality péče rozhodl uskutečnit v pravidelných měsíčních intervalech osobní edukační setkání s pacienty. Nejbližší předoperační seminář proběhne v pondělí 20. listopadu.

Celý článek


Den prevence novojičínské nemocnice přilákal téměř dvě stovky zájemců o vyšetření

30.10.2017

Úspěšný den prevence uspořádala ve čtvrtek 26. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, kterou k této příležitosti navštívilo téměř 200 zájemců o vyšetření. Největší pozornost vzbudilo mezi lidmi bezplatné stanovení krevní skupiny a také vyšetření pigmentových znamének. Zdravotníci na preventivní akci zachytili nemalé množství podezřelých výsledků a desítky osob tak čekají další vyšetření.

Celý článek


Nový přístroj na ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín odhalí rakovinu v časném stádiu

27.10.2017

Na modernější a efektivnější léčbu se mohou těšit všichni stávající i noví pacienti oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, a to zejména při onemocnění rakovinou. Vybavení oddělení se totiž nově rozrostlo o moderní videořetězec, který umožňuje odhalit rakovinu již v jejím prvotním stádiu. Společně s dvojicí laryngoskopů vyšla modernizace vybavení oddělení na téměř dva miliony korun.

Celý článek


Novojičínská nemocnice zve na Den prevence plný bezplatných vyšetření

20.10.2017

Vyšetření z kapky krve, kontrola znamének, spirometrie, konzultace se specialisty na výživu i měření hladiny stresu a stavu cév, to je jen zlomek aktivit, které nabídne ve čtvrtek 26. října Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat prověřit své zdraví, a to bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Novorozencům v Nemocnici Nový Jičín zpříjemňují první dny života háčkované chobotničky

26.9.2017

Pro laika možná obyčejná hračka, pro odborníky v oblasti porodnictví velký pomocník. Řeč je o háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Své o tom ví i zdravotníci Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL, kde předčasně narozeným dětem chobotničky také poskytují. Právě hračky ve tvaru chobotničky s chapadly jsou přitom podle nich pro dítě maximálně uklidňující.

Celý článek


Dech novorozenců hlídá v Nemocnici Nový Jičín deset nových přístrojů

20.9.2017

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí dnes získalo dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Celkem deset nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 29 700 korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Nový přístroj v Nemocnici Nový Jičín prověří rovnováhu nervového systému

14.9.2017

Nové vyšetření mohou absolvovat všichni zájemci v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší lékařská poradna pro sportovce rozšířila své přístrojové vybavení a nově zakoupila také přístroj MAX PULSE Medicore, který slouží dospělým i dětem všech věkových kategorií k posouzení rovnováhy autonomního nervového systému.

Celý článek


Maminky si mohou z novojičínské porodnice miminko odnést domů už po dvou dnech

5.9.2017

Již 48 hodin po porodu mohou s čerstvě narozeným miminkem odcházet domů maminky v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší porodnice vyšla vstříc přání rodiček a dobu strávenou na oddělení umožňuje zkrátit na pouhých 48 hodin. Nutným předpokladem je ale výborný zdraví dítěte i rodičky, stejně jako příslib absolvování nezbytných vyšetření v dalších dnech v ambulanci.

Celý článek


Nové vedení v Nemocnici Nový Jičín

30.8.2017

Nemocnice Nový Jičín bude mít od 1. září nové vedení. Předsedou představenstva se stane MUDr. Pavel Bartoš, PhD., M MED., dlouholetý primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice. Na pozici místopředsedy představenstva přichází do nemocnice ze společnosti AGEL zkušený manažer Ing. Karel Kantor.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín sklidili 30 kilogramů medu

23.8.2017

Už v pořadí třetí medobraní se dnes konalo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Již v roce 2014 zřídila nemocnice ve svém areálu dva včelí úly, které se časem rozrostly na současné tři. Po letošní sezóně se podařilo sklidit 30 kilogramů medu.

Celý článek


Lékař Nemocnice Nový Jičín varuje: Mokré plavky a prochlazení v létě ohrožují močové cesty nejvíce

14.8.2017

Koupání, krátké sukně a skromné sandálky neodmyslitelně patří k létu. Zdánlivě příjemné aspekty prázdninových měsíců představují ale velké riziko pro močové cesty, které jsou kvůli nim ohroženy prochlazením, infekcí a v případě zanedbání i zánětem ledvin s nutnou hospitalizací. V tom nejhorším případě se bakterie způsobující zánět ledvin může dostat i do krevního oběhu a způsobit tak celkový zánět organismu, který ohrožuje na životě i jinak zdravého jedince.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín akutně hledá dárce krve

20.7.2017

Letní měsíce jsou pro transfúzní stanice každoročně nejnáročnějším obdobím. Během prázdnin totiž v důsledku dovolených významně ubývá dárců krve a zároveň viditelně narůstá počet úrazů, které si vyžadují krevní transfúzi. Své o tom ví i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, která má aktuálně nedostatek všech krevních skupin. Dárce se přitom snaží získávat i prostřednictvím speciálních akcí, jako například aktuální „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je přivést nové prvodárce prostřednictvím dárců stávajících.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín otevřela novou speciální poradnu pro pacienty s kardiostimulátorem

17.7.2017

S kardiostimulátorem dnes chodí po ulicích desítky tisíc Čechů. Každoročně se v České republice provede více než 6 tisíc implantací trvalého kardiostimulátoru, který řeší problém s pomalým srdečním rytmem. Díky kardiostimulátoru pak mohou tito lidé prožívat plnohodnotný život, ovšem pod pravidelným lékařským dohledem. Ten pacientům z Novojičínska nově zajišťuje specializovaná poradna Nemocnice Nový Jičín, která je uzpůsobená na míru pacientům s kardiostimulátorem a jejich potřebám.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v prvním pololetí narodilo 370 dětí. Byl mezi nimi i Lev či Šejla

11.7.2017

Celkem 370 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 188 chlapců a 182 děvčátek, z toho hned pět párů dvojčat. Meziročně přitom stoupla porodnost v nemocnici o celou dvacítku dětí.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Nový Jičín varují: v létě nezapomínejme na ochranu sluchu

28.6.2017

Zatímco kvalitní opalovací krém a sluneční brýle již lidé berou jako samozřejmost, ochraně sluchu je stále věnována pozornost menší. Ale i pro naše uši je léto nejnáročnějším obdobím v roce, během kterého jsou ohroženy z celé řady zdrojů – ať už jde o vodu, slunce, cestování nebo třeba letní hudební akce. Kromě infekcí a spálenin přitom lidem v důsledku letních aktivit hrozí třeba i trvalé poškození sluchu.

Celý článek


S intimními obtížemi i péčí o novorozence pomohou zdravotníci Nemocnice Nový Jičín i on-line

19.6.2017

Kvalifikované odpovědi na otázky z oboru gynekologie i porodnictví mohou ženy i muži z celého Česka získávat také online. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, nově zavádí do nabídky svých služeb i dvojici online poraden, ve kterých zkušení a kvalifikovaní lékaři budou radit a odpovídat na dotazy z oblasti gynekologie i porodnictví a také péče o novorozence. Poradny jsou bezplatné a lze se v nich dotazovat i anonymně, proto jsou dostupné opravdu všem.

Celý článek


Ticho a klid nabízejí pacientům Nemocnice Nový Jičín nové špuntomaty

7.6.2017

Ticho, klid, zkrátka duševní pohoda – to je jeden z významných faktorů, který ovlivňuje léčbu a přímo souvisí s její úspěšností. V rušném prostředí lůžkových oddělení, kde jsou slyšet televizní přijímače, telefonní hovory pacientů, ruch z chodeb, ale i noční chrápání, však může být klid vzácností. To naštěstí neplatí v Nemocnici Nový Jičín, která do svých prostor nainstalovala špuntomaty s praktickými špunty do uší, které jsou testované i hygienicky balené.

Celý článek


Novojičínská porodnice modernizuje své vybavení i prostory

23.5.2017

Příjemnější prostředí a větší pohodlí při porodu čeká na všechny nastávající maminky z Novojičínska. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, investovala do vybavení i interiéru své porodnice, která má nyní k dispozici dvě zcela nová moderní porodní lůžka i novou výmalbu oddělení v barvě lila. Investice tak umožní maminkám rodit podle individuálního přání v příjemném a estetickém prostředí.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín vyšetřují znaménka novým dermatoskopem

16.5.2017

Nový moderní celotělový dermatoskop mají nyní k dispozici kožní lékaři Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě 700 tisíc korun funguje podobně jako skener a pomocí tzv. mapování pořizuje snímky celého těla. Fotografie následně ukládá a při dalších kontrolách je tak schopen odhalit útvary, které se změnily, nebo které vznikly na těle nově.

Celý článek


Novojičínské sestry oslaví svůj svátek kávou i dalším vzděláváním

11.5.2017

Dvanáctý květen patří již tradičně zdravotním sestrám. Letos se k oslavám Mezinárodního dne sester připojí i Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, která připravila pro své zaměstnance překvapení v podobě stylové kávy zdarma. Další část oslav práce zdravotních sester pak proběhne v následujícím týdnu, konkrétně v úterý 16. května, na kdy nemocnice připravila pro své zaměstnance celoústavní konferenci.

Celý článek


Anesteziologickoresuscitační oddělení Nemocnice Nový Jičín má nový monitor vitálních funkcí

21.4.2017

Vyšší bezpečnost při onkologických zákrocích pod narkózou čeká nově na všechny pacienty Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Zdejší anesteziologickoresuscitační oddělení - úsek anestezie nově disponuje moderním monitorem vitálních funkcí, který s vysokou přesností měří, zobrazuje, zpracovává i zaznamenává biometrická data. Investice do nového přístroje vyšla nemocnici na 100 tisíc korun.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných Nemocnice Vítkov prochází modernizací

12.4.2017

Nová elektrická lůžka, nové matrace či elektrokardiogarf. To je výčet investic, kterých se v posledních měsících dočkala Nemocnice Vítkov, která je členem skupiny AGEL. V rámci zkvalitňování služeb pro pacienty prochází zdejší léčebna dlouhodobě nemocných modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní dlouhodobě hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu.

Celý článek


Velikonoční program pro děti v Nemocnici Nový Jičín je letos nabitý k prasknutí

11.4.2017

Zdobení vajíček, pletení tataru, vyprávění o Velikonocích, velikonoční pohádka, malování na obličej, výroba velikonočních dekorací i velikonoční nadílka – to je výčet aktivit, které k Velikonocům patří, a o které letos nepřijde žádný z malých pacientů dětského oddělení Nemocnice Nový Jičín. Mimořádně pestrý program, který odstartoval již dnes, pro dětské pacienty sestavila učitelka mateřské školy Helena Přikrylová ve spolupráci se staniční sestrou dětské JIP Bsc. Ivonou Mikulenkovou, zaměstnanci Novojičínského muzea a paní Bc. Dianou Ryšánkovou.

Celý článek


Urologická ambulance Nemocnice Nový Jičín má nový ultrazvuk za milión korun

30.3.2017

Maximálně moderní ultrazvukový přístroj v hodnotě miliónu korun mají nově k dispozici pacienti urologické ambulance Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Moderní přístroj slouží k vyšetřování pacientů urologické ambulance, kterým díky škále sond nabízí přesnější i rychlejší diagnostiku.

Celý článek


Nové kojicí polštáře v porodnici Nemocnice Nový Jičín usnadní maminkám kojení novorozenců

16.3.2017

Úspěšné kojení v prvních dnech po porodu výrazně ovlivňuje psychickou pohodu novorozených dětí, stejně jako psychiku i zdraví novopečených maminek. Aby kojení po porodu bylo co nejjednodušší, nakoupilo nově dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Nový Jičín pro maminky čtveřici nových kojicích polštářů, které umožňují pohodlné kojení v různých polohách, a to dokonce i při kojení dvojčat.

Celý článek


Maminky z Novojičínska si mohou v nemocnici půjčit monitory dechu pro novorozence

8.3.2017

Rodiče novorozenců a kojenců z Novojičínska si nově nemusí kupovat dětské monitory dechu, ale mohou si je za poplatek zapůjčit. Službu půjčovny monitorů nově zařadila do své nabídky Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, a to ve spolupráci s Nadací Křižovatka. Monitory dechu jsou přitom v současnosti jedinou účinnou prevencí úmrtí v souvislosti s poruchou dýchání kojenců, které potká každoročně okolo čtyřiceti dětí v Česku.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín zve na bezplatnou prevenci onemocnění ledvin

3.3.2017

Měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru v těle i chemické vyšetření moči budou moci ve čtvrtek 9. března absolvovat zájemci z Novojičínska a okolí zdarma. Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se zapojuje do mezinárodní osvětové akce Den ledvin, v rámci které nabídne bezplatné konzultace ledvinových obtíží i vyšetření ledvin. Cílem akce je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Na zámku Žerotín proběhne třetí ročník konference dětských sester

1.3.2017

Dětské sestry z Moravskoslezského kraje a okolí se v sobotu 4. března sjedou na odbornou vzdělávací akci na Žerotínský zámek Nový Jičín. Proběhne zde v pořadí již 3. Novojičínský den dětských sester, který pořádá Dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Téma letošního ročníku konference zní „Z praxe do praxe“ a zaměří se například na právní aspekty v ošetřovatelství, přiblíží téma domácího násilí z různých pohledů a seznámí účastníky s novinkami v péči a léčbě dětských pacientů na dětském oddělení.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabídne nově předporodní kurzy i v Kopřivnici

20.2.2017

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s Baby Club Relaxáček rozšiřuje nabídku kurzů předporodní přípravy i do Kopřivnice, a to konkrétně do moderních prostor Medical Care Center na Záhumenní ulici. Nastávající maminky z Kopřivnice a okolí tak budou mít nově k dispozici odborné předporodní kurzy i v místě svého bydliště. Zájemkyně zde mohou již od března navštívit celý kurz i samostatné přednášky zaměřené na přípravu k porodu i jeho průběh, kojení či péči o novorozence.

Celý článek


Přes 140 onkologických pacientů loni operovali v Nemocnici Nový Jičín unikátním robotem DaVinci Xi

16.2.2017

V loňském roce rozšířila Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, své vybavení o sedm nových přístrojů, které zkvalitňují péči o onkologicky nemocné pacienty. Mezi nimi vyčnívá nový robotický systém DaVinci Xi v hodnotě 64 milionů korun, který je určen pro urologické, chirurgické a gynekologické operační výkony. V prvním roce provozu bylo pomocí tohoto nejmodernějšího robotického systému DaVinci Xi operováno celkem 144 pacientů, přičemž průměrná doba operace trvala dvě hodiny.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

10.2.2017

Dne 10.2.2017 byl zrušen zákaz návštěv v celé nemocnici.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín hledá nové dárce krve. Odstartovala akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!"

24.1.2017

Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou „novou krev“. Nemocnice spustila akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!", jejímž cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových prvodárců.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

12.1.2017

Tři jednotky hasičů dnes dopoledne obsadily dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. V kuchyňce dětského oddělení vznikl požár od rychlovarné konvice a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty – vše naštěstí jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Zákaz návštěv pacientů

10.1.2017

Z důvodu zvyšujícího se počtu chřipkových onemocnění platí od 11.1.2017 zákaz návštěv až do odvolání.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se v loňském roce narodilo magických 666 dětí, z toho hned sedm párů dvojčat

4.1.2017

Natálie, Klára, Jan či Adam. To jsou jména některých z 666 dětí, které přišly v roce 2016 na svět v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Poměr holčiček a chlapců byl přitom krásně vyvážený. Mezi novorozenci bylo celkem 332 děvčat a 334 chlapců, z toho sedm párů dvojčat. V letošním roce byl pak prvním narozeným miminkem chlapec Pavel, který se narodil 1. ledna v 6 hodin 19 minut. Šťastné mamince prvního miminka přišlo pogratulovat také vedení Nemocnice Nový Jičín.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Nový Jičín radí: O Vánocích jezte s mírou a vsaďte na zdravější varianty pokrmů

19.12.2016

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období stresu a přejídání spojeného s trávicími potížemi, které vznikají ze špatné životosprávy, kořeněné a tučné stravy, nadměrného pití alkoholu i kouření. Podle nutriční terapeutky Nemocnice Nový Jičín Mgr. Pavly Jansové, DiS., přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost ani zdraví. A to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční jídla, jako je kapr či bramborový salát.

Celý článek


Práce kaplana Nemocnice Nový Jičín je před Vánoci náročnější. Osamělost doléhá na pacienty okolo svátků více než jindy

16.12.2016

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. Zejména starší a osamělejší pacienti proto již v předvánočním období daleko častěji vyhledávají služby nemocničního kaplana. Své o tom ví i Mgr. Jaromír Bok, nemocniční kaplan Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Jako kaplan dochází za pacienty už třetím rokem a právě v tomto období předvánočním více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín si vychutnávají Mikuláše i adventní tvoření

6.12.2016

Dětští pacienti v Nemocnici Nový Jičín si užívají předvánočních aktivit a oslav plnými doušky. Již od konce listopadu probíhají na dětské oddělení tvůrčí dílničky, které v úterý 6. prosince zpestřila návštěva Mikuláše s družinou. Nechyběly úsměvy, dárečky, povídání básniček, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků. Předvánoční program přitom na dětském oddělení i nadále pokračuje a děti v nemocnici čekají do konce roku ještě dvě sváteční tvůrčí dílny plné perníčků, betlémů a povídání o vánočních zvycích.

Celý článek


V Česku přibývá lidí odkázaných na umělou výživu, Nemocnice Nový Jičín jim nabízí nadstandardní možnosti

15.11.2016

Jídlo je samozřejmou součástí života většiny z nás. Část lidí ale nemůže přijímat stravu běžným způsobem, a tak jsou tito pacienti odkázáni na umělou výživu dodávanou přímo do trávicího nebo cévního systému. V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nacházejí tito pacienti z řad dospělých i dětí výjimečně komplexní služby. V minulém roce bylo v péči zdejší nutriční ambulance celkem 1217 pacientů, z nichž přesně 700 využívalo podporu výživy formou roztoků určených k popíjení, aplikaci do žaludku či střeva a 26 pacientů bylo odkázáno na nitrožilní podání umělé výživy. Počet pacientů přitom stále stoupá, byť to není ve společnosti na první pohled vidět.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabízí nové předporodní kurzy pro rodičky

10.11.2016

Nastávající maminky z Novojičínska a okolí se mohou těšit na nové předporodní kurzy, které je připraví nejen na porod samotný, ale také na období šestinedělí či kojení. Kurzy nabídne již tradičně Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, tentokrát ovšem v nové podobě a v nových prostorách.

Celý článek


Pacientům na LDN Nemocnice ve Vítkově zpříjemňuje čas podzimní tvoření i harmonikář

9.11.2016

Pacienti léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Vítkov, kterou provozuje Nemocnice Nový Jičín, se ani na podzim nenudí. Kromě tradičního tvoření sezónních dekorací, kterými byly tentokrát věnce a ozdoby z podzimních lesních plodů, zpestřuje pacientům nově pobyt v nemocnici také harmonikář Oldřich Jež.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín i ve Vítkově léčí nově inkontinenci pomocí aktivace hlubokého stabilizačního systému páteře

18.10.2016

Pacienti trpící inkontinencí se mohou v Nemocnici Nový Jičín, včetně jejího pracoviště ve Vítkově, zbavit svých nepříjemných obtíží pomocí individuálního cvičení zaměřeného na aktivaci hlubokého stabilizačního systému a posílení pánevního dna. Fyzioterapeuti prošli speciálním školením konceptu propojujícího aktivaci svalů trupu a páteře spolu s posílením pánevního dna.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín pořádá třetí ročník Konference Psychodermatologie

6.9.2016

Již tento pátek 9. září se do malebných prostor zámku Kunín na Novojičínsku sjedou lékařští specialisté na psychologii i dermatologii z celého Česka. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, zde totiž pořádá třetí ročník Konference Psychodermatologie, která se zaměří na provázanost kožních chorob a psychiky u pacientů. Cílem akce, které se zúčastní zhruba stovka lékařů, je zdůraznit komplexní přístup při léčbě pacientů s kožním onemocněním.

Celý článek


Nemocniční včely v Novém Jičíně nasbíraly téměř 50 kilogramů medu

28.7.2016

V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nejsou pracovití pouze zdravotníci, ale rovněž včely. Od roku 2014 se v areálu nemocnice nacházejí dva včelí úly, z jejichž útrob byla dnes sklizena letošní medová úroda. Nemocniční včelstva se mohou pochlubit úspěšnou sezónou a celkovým výnosem téměř 50 kilogramů přírodního medu.

Celý článek


Nemocnici Nový Jičín povede MUDr. Martin Metelka

25.7.2016

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku přišlo v Nemocnici Nový Jičín na svět 350 dětí

1.7.2016

Celkem 350 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 170 chlapců, 182 děvčátek a dva páry dvojčat.

Celý článek


Speciální protetiku na míru využilo v Nemocnici Nový Jičín během prvního roku několik desítek dětí i dospělých

15.6.2016

Speciální pomůcky vyrobené na míru dle individuálních potřeb si mohou nejen dospělí ale i děti nechat vyrobit v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Během prvního roku, kdy nemocnice možnost spolupráce s odborným protetikem nabízí, využily jeho služeb již desítky pacientů, přičemž řada zájemců přijíždí i ze vzdálenějších míst v kraji. Nemocnice Nový Jičín totiž jako jedna z mála v kraji zprostředkovává protetiku vytvářenou na míru i pacientům se zcela specifickými potřebami a obtížemi.

Celý článek


Zdravotníci z Nemocnice Nový Jičín poučí školáky a předškoláky o nebezpečí prázdninových úrazů

6.6.2016

O prázdninách každoročně přibývá dětských úrazů, a tak právě v tomto období jsou k nezaplacení znalosti prevence úrazů i zásady první pomoci. A to platí jak pro dospělé, tak i pro děti, na které se zaměří již tuto středu akce s názvem Den bez úrazu. Akce proběhne na novojičínském Masarykově náměstí a je určena především žákům mateřských a základních škol z novojičínského regionu, kterým organizátoři hravou formou představí největší nástrahy letního období a pomohou jim osvojit si základy první pomoci. Přijít ale mohou i zájemci z řad široké veřejnosti.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín léčí novým přístrojovým vybavením za 150 miliónů korun

13.5.2016

Ještě kvalitnější, dostupnější a efektivnější péče je nyní k dispozici onkologickým pacientům z celé Moravy, a to díky novému přístrojovému vybavení v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Díky podpoře z Integrovaného operačního programu Ministerstva zdravotnictví a Evropské Unie bylo do nemocnice pořízeno celkem 7 nových moderních přístrojů v celkové hodnotě téměř 150 miliónů korun. Nejmodernější technické vybavení zkrátí čekací doby na vyšetření a umožní ošetřit více pacientů než dosud.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín se zúčastní akce Spolu proti melanomu

19.4.2016

Zhoubný melanom je nádor kůže, který patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny. Je zákeřný tím, že začíná relativně brzy metastazovat do jiných orgánů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro veřejnost vyšetření pigmentových znamének zcela zdarma. Vyšetření budou probíhat ve vybraných městech po celé ČR - i v Novém Jičíně - v rámci preventivní akce s názvem Spolu proti melanomu.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Nový Jičín o velikonoční atmosféru nepřijdou

22.3.2016

Jarní motivy v oknech, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Stejně jako v minulých letech, i letos se totiž snaží zdejší personál přinést Velikonoce až k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Rakovinu hlavy a krku lidé často podceňují, varují lékaři Nemocnice Nový Jičín

16.3.2016

Rakovina hlavy a krku je šestým nejčastějším typem nádorového onemocnění. Smutným faktem je, že o tomto závažném onemocnění tři čtvrtiny lidí dlouho vůbec neví, anebo provázející příznaky podceňují. V rámci Komplexního onkologického centra je v Nemocnici Nový Jičín již deset let rozvíjen program pro zlepšení péče o tyto onkologické pacienty.

Celý článek


Výjimečné datum 29. února bude mít v rodném listě i malý Matyáš, narozený dnes v Nemocnici Nový Jičín

29.2.2016

Výjimečné datum 29. února mají v rodném listě miminka jen jednou za čtyři roky, a právě rok 2016 je jedním z nich. V Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, přišel první takovýto oslavenec na svět již po deváté hodině ranní. Jmenuje se Matyáš a jeho maminka Kateřina přijela do Nového Jičína rodit z Fulneku.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín léčí závažné krvácení z nosu endoskopickým podvazem tepny

22.2.2016

Pacienti se závažným krvácením z nosu se konečně dočkají jisté úlevy. Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, nabízí speciální metodu léčby formou endoskopického podvazu tepny, který řeší intenzivní krvácení spolehlivě a navíc šetrně. Metodu si již vyzkoušeli první pacienti, kteří tak úspěšně vyřešili své doposud vleklé zdravotní potíže, které je mnohdy i ohrožovaly na životě.

Celý článek


Na Zámek Kunín se sjedou dětské sestry z celého Moravskoslezského kraje

11.2.2016

Dětské sestry z Moravskoslezského kraje a okolí se v sobotu 13. února sjedou na Zámek Kunín. V tento den zde proběhne v pořadí již 2. Novojičínský den dětských sester, který spolupořádá Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL. Téma letošního ročníku zní „Z praxe do praxe aneb sestry sestrám“ a zabývat se bude například otázkami strachu z bolesti u dětí nebo významem klinické praxe u sester.

Celý článek


Nové EKG urychlí diagnostiku na ortopedicko-traumatologickém oddělení Nemocnice Nový Jičín

6.1.2016

Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, urychlila diagnostiku u pacientů na ortopedicko-traumatologickém oddělení. Díky nově zakoupenému EKG přístroji už pacienti na vyšetření nemusí docházet na interní ambulanci. Novinkou je také nové polohovací lehátko, které bylo pořízeno na traumatologickou ambulanci.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo 743 dětí

5.1.2016

Celkem 743 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 385 chlapců, 358 děvčat a 4 páry dvojčátek. Nejplodnějším měsíce byl březen, kdy na svět přišlo 74 dětí. Nejméně se rodilo v únoru, kdy porodníci pomohli na svět 39 dětem.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín se ponořila do vánoční atmosféry

23.12.2015

Pacienti Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek není výjimkou.

Celý článek


Realizace projektu „Přístrojové vybavení KOC Nemocnice Nový Jičín a.s.“

1.12.2015

Komplexní onkologické centrum Nový Jičín v současné době realizuje projekt „Přístrojové vybavení KOC Nemocnice Nový Jičín a.s.“ reg. č. CZ.1.06/3.2.01/19.09741 spolufinancovaný z Integrovaného operačního programu.

Celý článek


Přesnější vyšetření sluchu umožní v Nemocnici Nový Jičín nový tympanometr

13.11.2015

Lékaři z ORL oddělení (ušní-nosní-krční) Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, začali v těchto dnech pacienty vyšetřovat novým tympanometrem. Moderní přístroj, který je určen k vyšetření funkcí středního ucha, nahradil starší typ vybavení. Moderní tympanometr disponuje citlivější technologií a přináší tak ještě přesnější výsledky vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín rozšířila pracoviště klinické genetiky o syndromologickou ambulanci

29.10.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, se rozhodla zkompletovat nabídku péče klinické genetiky i pro dětské pacienty a v těchto dnech otevřela ambulanci zaměřenou na syndromologii. Lidé tak nebudou muset za specialisty cestovat do Ostravy či Olomouce, kde se nacházejí nejbližší podobně zaměřené ambulance.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici Nový Jičín podpoří prevenci i dobročinnost

15.10.2015

Čtvrtek 15. října bude v Nemocnici Nový Jičín patřit preventivní a dobročinné akci s názvem Den zdraví s NADACÍ AGEL. Příchozí budou moci mezi 13.00 a 16.00 hodinou zdarma a bez objednání absolvovat nejrůznější vyšetření. Zároveň se budou moci blíže seznámit s aktivitami NADACE AGEL, jejíž zástupci budou po celou dobu k dispozici, připraveni zodpovědět veškeré otázky příchozích, ale i poradit.

Celý článek


Nezisková organizace DOBROTETY věnovala dárky pro novorozence

14.9.2015

Nezisková organizace DOBROTETY v zastoupení paní Radky Mikové a Jany Eslerové věnovaly novorozeneckému oddělení nemocnice Nový Jičín kojící polštářky, sterilizátor lahví, hračky a další užitečné pomůcky a oblečení pro novorozence v celkové částce cca 12000,- Kč. Děkujeme

Celý článek


Rodičky v Nemocnici Nový Jičín si mohou nově vybírat z jídelníčku

28.8.2015

Maminky v porodnici Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se mohou těšit na ještě větší komfort po porodu. Nemocnice totiž nově zavedla pro ženy po porodu možnost výběru z několika jídel v rámci jídelníčku, a to jak u snídaní, tak u obědů. Maminky si tak budou moci nově vybírat jídla podle vlastní chuti a zpříjemnit si tím náročné chvíle po porodu.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín sklidili první med

5.8.2015

Více jak 20 kilogramů včelího medu sklidila Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice loni ve svém areálu vybudovala dva včelí úly a dnes poprvé ve své historii sklidila čerstvý přírodní med.

Celý článek


Chodby Nemocnice Nový Jičín zdobí nové umělecké malby

29.7.2015

Pacienti i zaměstnanci Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, se mohou opět těšit z příjemnějšího a estetičtějšího prostředí. Již podruhé vyzdobili stěny na chodbách nemocnice studenti zdejší Střední odborné školy Educa, tentokrát konkrétně motivy zvířat z džungle v dlouhé spojovací chodbě. V minulosti již podobnou proměnou prošly stěny neurologického oddělení a ani v budoucnu by další zkrášlování nemělo chybět.

Celý článek


Středoškoláci vyzdobili spojovací koridor nemocnice

28.7.2015

Žáci střední školy EDUCA z Nového Jičína vyzdobili spojovací koridor v Nemocnici Nový Jičín krásnými malbami. Z koridoru se stala umělecká galerie, kde hlavním tématem jsou příroda a exotická zvířata. Děkujeme.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín úspěšně zvládla hodnocení kvality a bezpečí

9.7.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, má důvod k radosti. Stala se akreditovaným zdravotnickým zařízením. V těchto dnech podstoupila hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb, v němž uspěla a obdržela certifikát Spojené akreditační komise. Nemocnice se tak zařadila mezi 106 špičkových zdravotnických zařízení v Česku, kterým se podařilo tento certifikát získat.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici a v Nemocnici Nový Jičín se nejvíce rodilo na jaře

6.7.2015

Březen a duben jsou měsíce, kdy se v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě rodilo v prvním pololetí letošního roku nejvíce. Únor byl pak v obou porodnicích nejméně vytíženým měsícem, kdy Vítkovická nemocnice eviduje 108 porodů a Nemocnice Nový Jičín jen 39 porodů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín a.s. se stala akreditovaným pracovištěm

5.6.2015

Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, má důvod k radosti. Stala se akreditovaným zdravotnickým zařízením. V těchto dnech podstoupila hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb, v němž uspěla a obdržela certifikát Spojené akreditační komise. Nemocnice se tak zařadila mezi 106 špičkových zdravotnických zařízení v Česku, kterým se podařilo tento certifikát získat.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín nabídne vyšetření znamének

7.5.2015

V úterý 12. května budou mít zájemci možnost nechat si vyšetřit v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, svá znaménka. Příchozí rovněž získají informace ohledně ochrany před sluncem i prevenci vzniku kožních nádorů. Akci pořádá Nemocnice Nový Jičín v rámci Evropského dne melanomu.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se nově nachází automat na čerstvý džus

9.4.2015

Pacienti i návštěvníci Nemocnice Nový Jičín, člena skupiny AGEL, si mohou pobyt v nemocnici zpříjemnit prostřednictvím zdravého a chutného pitného režimu. Nemocnice totiž v Pavilonu interních oborů nově instalovala nápojový automat na čerstvý pomerančový džus, který stroj vymačká z pomerančů přímo před očima zákazníka. Džus je tedy vždy čerstvý a plný prospěšných látek, což má pozitivní vliv i na zdravotní stav člověka.

Celý článek


150309-den-ledvin

9.3.2015

Jubilejní desátý ročník Světového dne ledvin letos připadá na čtvrtek 12. března. A právě v tento den nabídne Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, široké veřejnosti bezplatná vyšetření související s prevencí onemocnění ledvin i prohlídku hemodialyzačního oddělení. Smyslem akce je upozornit na nutnost prevence i včasné léčby ledvinových onemocnění, která se mnohdy dlouho neprojevují, přestože ohrožují člověka na životě.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín vylepšuje interiér pomocí moderní grafiky

17.2.2015

Příjemné prostředí pozitivně ovlivňuje naši psychiku a psychika má zase významný vliv na zdravotní stav každého z nás. Proto se také Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, rozhodla investovat do estetizace interiéru nemocnice - konkrétně do poutavé moderní grafiky v místnosti sloužící k ozařování onkologických pacientů. Nová umělecká výmalba zdí i stropu využívá principů arteterapie, jejímž cílem je dosažení duševní i fyzické rovnováhy pomocí umění.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín má dvě nové sanitky

13.1.2015

Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, inovuje svůj vozový park. Pro pacienty nedávno zakoupila dvě zcela nové sanitky s komfortnějším vybavením, větším prostorem i maximální spolehlivostí v celkové hodnotě 2,4 miliónu korun. Moderní vozy disponují výrazně větším prostorem uvnitř, ale například i klimatizací, kterou jistě pacienti ocení v letních měsících.

Celý článek


V Nemocnici Nový Jičín se loni narodilo přes 800 dětí

6.1.2015

Celkem 819 dětí se loni narodilo v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 426 chlapců a 393 děvčátek. Loňský rok byl bohatý také na dvojčátka, kterých přišlo na svět hned 9 párů. Nemocnice tak zaznamenala meziroční nárůst porodnosti oproti roku 2013, kdy zde pomáhali na svět u 780 porodů.

Celý článek


Nemocnice Nový Jičín má jedny z nejlépe vybavených operačních sálů ve střední a východní Evropě

18.9.2014

Nemocnice Nový Jičín, která původně patřila do sítě krajských nemocnic a od roku 2012 je členem skupiny AGEL, dokončila náročnou rekonstrukci centrálních operačních sálů a anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Nové pracoviště bylo dnes slavnostně otevřeno. Investice do stavebních úprav a nákupu přístrojového vybavení přišla nemocnici na více než 200 miliónů korun. Zdravotnický personál a pacienti tak mají k dispozici unikátní pracoviště, které svou výbavou a komplexní technikou zaměřenou na chirurgickou léčbu onkologicky nemocných patří ke špičce nejen v rámci České republiky, ale i ve střední a východní Evropě. Díky rekonstrukci došlo rovněž k navýšení kapacity o jeden další sál. Lékaři tak budou moci ročně odoperovat zhruba o 250 až 300 onkologických pacientů více.

Celý článek


Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: