S intimními obtížemi i péčí o novorozence pomohou zdravotníci Nemocnice Nový Jičín i on-line | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

S intimními obtížemi i péčí o novorozence pomohou zdravotníci Nemocnice Nový Jičín i on-line

19.6.2017

Kvalifikované odpovědi na otázky z oboru gynekologie i porodnictví mohou ženy i muži z celého Česka získávat také online. Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, nově zavádí do nabídky svých služeb i dvojici online poraden, ve kterých zkušení a kvalifikovaní lékaři budou radit a odpovídat na dotazy z oblasti gynekologie i porodnictví a také péče o novorozence. Poradny jsou bezplatné a lze se v nich dotazovat i anonymně, proto jsou dostupné opravdu všem.

Cílem poraden je poskytovat odborné informace a rady v případě neakutních obtíží. „Internetová poradna samozřejmě nemůže nahradit klasické vyšetření u lékaře. V mnoha dílčích problémech je ale účinným pomocníkem pro širokou veřejnost,“ vysvětluje MUDr. Miroslav Kobsa, MBA, primář dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Nový Jičín, s tím, že díky snadné dostupnosti konzultace přes internet může poradna pomoci včas zachytit problematické případy pro účinnou léčbu. A to nejen v rámci regionu, ale i celého Česka.

„Lidé mohou psát prakticky z celé republiky a ptát se na to, co je zajímá. V gynekologicko-porodnické poradně zodpovíme otázky ohledně těhotenství a porodu, v novorozenecké zase ohledně péče o čerstvě narozené děti či kojení. Samozřejmě jsme ale připraveni i na otázky na různé zdravotní potíže,“ vyjmenovává MUDr. Martin Trhlík, zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Nový Jičín s tím, že dalšími nosnými tématy mohou být také antikoncepce, menstruace či obtíže s otěhotněním.

K založení poraden přitom zdravotníky přiměla přímo poptávka ze strany pacientek a rodiček Nemocnice Nový Jičín. „Pacientky často napadají otázky, až když opustí ordinaci či porodnici, a řada z nich se také stydí o některých svých intimních problémech v ordinaci hovořit. Často pak volají a shánějí lékaře ke konzultaci, ti ale mohou být zaneprázdnění jinde. Pro tyto účely je poradna ideální,“ vysvětluje primář Kobsa s tím, že velkou výhodou je i časová úspora pro pacienty, kteří díky adekvátní odpovědi v pravý čas nemusí kvůli maličkosti cestovat k lékaři. Informace a mnohdy i rady, jak si sami mohou pomoci od drobných potíží, získají i pomocí webu.

Dotazy do poradny mohou zájemci posílat online pomocí jednoduchého formuláře na webu nemocnice, ve kterém stačí vyplnit pouze znění dotazu a nadpis. Podpis či kontaktní e-mail jsou dobrovolné, díky čemuž se zájemci mohou ptát anonymně i na věci intimní a osobní. V historii dotazů je pak možné také vyhledávat pomocí klíčových slov. Online formuláře pro otázky z oboru gynekologie, porodnictví a péče o novorozence najdete na adrese http://nemocnicenovyjicin.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/porodnice.html v sekci „online formuláře“. Kromě gynekologicko-porodnické a novorozenecké poradny funguje v Nemocnici Nový Jičín od roku 2015 také poradna ORL, která je založena na stejném principu. Za dobu jejího fungování ji prozatím využilo okolo osmi desítek zájemců.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: