NADACE AGEL rozdává radost v podobě nečekaného dárku pacientům Nemocnice AGEL Nový Jičín | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

NADACE AGEL rozdává radost v podobě nečekaného dárku pacientům Nemocnice AGEL Nový Jičín

20.5.2021

Nemocnice AGEL Nový Jičín se zapojila do pilotního projektu Balíčky pohody, který je organizovaný NADACÍ AGEL. Balíčky pohody jsou určeny pro pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště ve Vítkově. Dárek dostávají pacienti na rozloučenou při propuštění do domácí péče.

Balíček pohody je praktická taštička, která obsahuje drobnosti pro potěšení, posílení imunity i rychlou první pomoc v běžném životě. Součástí je například reflexní páska, balzám na rty, náplasti, dezinfekce, vitamíny a mnoho dalších užitečných předmětů. Pacienti, kteří již byli obdarování, neskrývali radost a úsměvy na rtech. „Pacienty to velmi potěší. Vzpomínám si na paní, která se rozplakala. Předání balíčku, podání ruky a popřání mnoho dobrého do dalších dní, takto vypadá rozloučení s naším pacientem,“ popisuje předání balíčku staniční sestra Mgr. Lenka Rychlá, DiS.  Léčebné a rehabilitační pracoviště Vítkov se řadí mezi pracoviště následné péče. Oddělení disponuje čtyřiceti lůžky. Specializuje se na rehabilitaci, cílem je návrat pacienta do domácího prostředí v co nejlepší kondici.  

Balíčky pohody je pilotní projekt NADACE AGEL, v rámci kterého bylo rozděleno 1000 balíčků do čtyř našich zařízení: Nemocnice AGEL Podhorská, Nemocnice AGEL Nový Jičín – pracoviště Vítkov, Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a Nemocnice AGEL Český Těšín. Hodnota jednoho balíčku je 500 korun. „Nápad vznikl již před více než rokem a inspirací nám byly kufříky, které dostávají miminka při odchodu z porodnice. Cílem projektu bylo obdarovat naše klienty, kteří jsou často neprávem opomíjenou skupinou. Chtěli jsme, aby balíček klientům nejen udělal radost, ale obsahoval praktické maličkosti, které mohou využít při příchodu domů nebo do jiného sociálního zařízení. Z prvních reakcí našich klientů je zřejmé, že myšlenka splnila svůj účel – potěšit naše klienty, kteří jsou v těžké zdravotní a často i životní situaci a věnovat jim praktické předměty denní potřeby. Velké díky patří společnostem Lékárna AGEL a Prefect Distribution a.s. za spolufinancování projektu,“ říká Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady Nadace AGEL.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila více než 1270 žadatelům částkou přesahující 32 milionů korun.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: