Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín zve dárce i mezi svátky

16.12.2022

V době okolo Vánoc je každoročně nutné zajistit dostatečné zásoby krve a krevní plazmy pro krevní banky a nemocnice v Moravskoslezském kraji. Také Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín proto přizpůsobilo provozní dobu mezi svátky. Dárci tak mohou využít místo dovolené oblíbený benefit - den placeného pracovního volna, na které mají nárok ze zákona.

V letošním roce transfuzní oddělení organizuje několik mimořádných odběrů, které jsou mezi dárci oblíbené. Cílem je vytvořit dostatečné zásoby na období svátků, kdy bude oddělení v provozu následovně: odběry plné krve do 20. 12. 2022 včetně a poté od 2. 1. 2023. Na odběry plazmy se dárci mohou přihlašovat v letošním roce ještě v termínech 21. 12. a 27. – 28. 12. „Většina dárců vítá možnost čerpat právě placené pracovní volno, na které mají nárok ze zákona,“ vysvětluje vedoucí výroby transfúzního oddělení Xénia Zichalová.

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín letos dosud realizovalo téměř 15 tisíc odběrů všech typů a přivítalo 450 nových prvodárců. „Chtěla bych poděkovat všem dárcům, kteří v nás vložili svou důvěru a po celý rok přicházeli pravidelně na naše oddělení pomáhat zachraňovat lidské životy. I přesto, že dárců neustále celorepublikově ubývá, daří se nám získávat nové dárce. Velké poděkování patří i našim zaměstnancům za jejich nasazení. Přeji všem dárcům, kolegům a partnerům krásné svátky plné klidu a pohody,“ dodává vedoucí výroby.

K odběrům se dárci mohou registrovat kdykoliv, prostřednictvím webových stránek https://rezervace.nnj.agel.cz/registration?2

Darovat krev může každý zdravý občan ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín je komplexní transfuzní farmakologické zařízení, je nositelem rakouské licence pro odběr lidské plazmy pro zpracování frakcionací na krevní deriváty pro státy Evropské unie. I když se kvalifikuje jako odběrové středisko bez konečného zpracování, počtem odběrů se blíží fakultním transfuzním zařízením.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: