Bývalý heliport slouží u Nemocnice AGEL Nový Jičín zaměstnancům k parkování | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Bývalý heliport slouží u Nemocnice AGEL Nový Jičín zaměstnancům k parkování

29.12.2020

V Nemocnici AGEL Nový Jičín pokračují plánované úpravy, které mají za cíl komfortnější parkování pro zaměstnance, pacienty i návštěvníky. V letošním roce přibylo v areálu největšího zdravotnického zařízení v okrese a v jeho okolí přes padesát stání pro osobní automobily.

Poslední úspěšně dokončenou akcí je rekonstrukce bývalého heliportu na odstavnou plochu pro vozidla pracovníků nemocnice. Investice ve výši 800 tisíc korun byla hrazena z reinvestičních prostředků Moravskoslezského kraje, které má Nemocnice AGEL Nový Jičín k dispozici pro podobné záměry.

„Nová odstavná plocha pro 30 osobních vozidel zaměstnanců je zabezpečená moderním vjezdovým a výjezdovým systémem závor s elektronickou bezkontaktní identifikací pomocí čipových karet a veřejným osvětlením,” informuje Zbyněk Lambert, technicko-bezpečnostní manažer Nemocnice AGEL Nový Jičín, s tím, že tyto stavební úpravy jsou součástí širšího souboru projektů na zdejších pozemních komunikacích s cílem rozšířit nabídku parkovacích míst pro pacienty, návštěvy a zaměstnance. Dnes již bývalý heliport se nachází v těsné blízkosti nemocničního areálu, jen pár metrů pod Španělskou kaplí stojící přes cestu. V současné době helikoptéry letecké záchranné služby přistávají na ploše nedalekého sportovního areálu.

V nemocnici rovněž došlo k významné změně dopravního režimu pro automobily, s cílem zvýšit bezpečnost v areálu. Vedení nemocnice apeluje na řidiče, aby v areálu respektovali nové dopravní značení. Změnu rovněž doznalo umístění pokladního automatu pro úhradu parkování. Ten byl přesunut na druhou stranu lékárny a má vyhrazené stání pro řidiče provádějící úhradu.

„V letošním roce došlo dále k zabezpečení vjezdu do nemocničního areálu a na parkoviště pro veřejnost a nemocnice rovněž nabízí, po dohodě s novojičínskou radnicí, pro všechny řidiče vjezd na centrální parkoviště v ulici K Nemocnici v čase 15:30 až 20:00 hodin zdarma, což využijí nejen pacienti a jejich příbuzní, ale i návštěvníci přilehlého volnočasového areálu ve Smetanových sadech,” říká Ing. David Koribský, místopředseda představenstva Nemocnice AGEL Nový Jičín, s tím, že parkování zdarma mají taktéž možnost využít klienti nemocniční lékárny AGEL, kteří při nákupu obdrží storno poplatku za parkování, pacienti radioterapie podstupující onkologickou léčbu a dárci transfuzní stanice.

Dalších 25 stání pro automobily zaměstnanců vzniklo nedávno na přilehlém pozemku v těsné blízkosti areálu, který Nemocnice AGEL Nový Jičín koupila od soukromého majitele. „Celkem tak jen v letošním roce přibylo 55 nových míst, která využijí zaměstnanci a uvolní se tak místa v areálu nemocnice, která budou sloužit potřebám pacientů a návštěv. A na příští rok máme připraven projekt na dalších nových 13 parkovacích stání. V rámci našeho kréda „Přátelská nemocnice“ jsme také od prosince snížili platbu za druhou a další hodiny parkování v areálu nemocnice z původních 100,- Kč na polovinu a umožnili vjezd zdarma nejen pro řidiče ZTP, ale i pro vozidla, která ZTP pacienta do nemocnice přiváží,“ uzavírá novinky k parkování místopředseda představenstva Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: