Nemocnice Nový Jičín zve na bezplatnou prevenci onemocnění ledvin | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Nový Jičín zve na bezplatnou prevenci onemocnění ledvin

27.2.2019

U příležitosti Světového dne ledvin nabídne 14. března Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, široké veřejnosti bezplatná vyšetření související s prevencí onemocnění ledvin i prohlídku hemodialyzačního oddělení. Smyslem akce je upozornit na nutnost prevence i včasné léčby ledvinových onemocnění, která se mnohdy dlouho neprojevují, přestože ohrožují člověka na životě.

V rámci připomenutí Dne ledvin nabídne Nemocnice Nový Jičín prohlídky hemodialyzačního oddělení, a to konkrétně v čase od 11 do 12:30 hodin. Odpoledne od 12:30 do 17 hodin pak bude k dispozici bezplatná nefrologická poradna v prvním patře pavilonu interních oborů.  

„V rámci nabídky poradny si zájemci budou moci nechat změřit krevní tlak a hladinu krevního cukru, stanovit tzv. Body Mass Index, a také budou moci zdarma požádat o chemické vyšetření moči. V tomto případě si ale každý zájemce musí přinést ranní moč s sebou z domova,“ vysvětluje staniční sestra hemodialyzačního oddělení Lea Řehulková.

Na základě výsledků a posouzení anamnézy pak zdravotníci každému příchozímu poradí ohledně prevence, stanoví riziko vzniku ledvinových onemocnění, nebo v případě podezření na ledvinové onemocnění ihned doporučí další vyšetření.

Podle odhadů trpí ledvinovým onemocněním každý desátý Čech, ovšem jen malé procento o zákeřné nemoci ví a dochází k lékaři. Smyslem celodenní akce Nemocnice Nový Jičín je proto zvýšení povědomí o nutnosti prevence ledvinových chorob, které se mnohdy ani v závažných stádiích neprojevují, a také nutnosti včasné návštěvy odborníka.

Událost můžete nalézt také na Facebooku.

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: