Nosní mandle odstraňují v Nemocnici AGEL Nový Jičín šetrně pomocí plazmy | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nosní mandle odstraňují v Nemocnici AGEL Nový Jičín šetrně pomocí plazmy

9.3.2022

Odstranění nosní mandle mohou zájemci z Novojičínska a okolí absolvovat i s minimálním rizikem, bez krvácení a s výrazně kratší a příjemnější rekonvalescencí. Umožňuje to nová metoda odstraňování mandle pomocí plazmové koblace, kterou mohou podstoupit v Nemocnici AGEL Nový Jičín dospělí i děti.

„Koblace je šetrný způsob chirurgického odstranění tkání pomocí plazmového skupenství o nízké teplotě, kdy se výrazně snižuje riziko tepelného poškození svalů a nervů - na rozdíl od tradiční elektrokoagulace nebo laseru. Díky menšímu poškození tkání je pak operační pole téměř bezkrevné a dobře přehledné, což pro pacienta přináší výhody ve formě menší pooperační bolestivosti, menšího pooperačního krvácení, sníženého rizika opětovného dorůstání mandle a také rychlejší rekonvalescence,“ vyjmenovává hlavní výhody MUDr. Ivan Kalivoda, MBA, zástupce primáře oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice AGEL Nový Jičín s tím, že tato metoda byla doposud doménou spíše jen významných pražských ORL pracovišť.

Metoda odstranění nosní mandle pomocí plazmové koblace se provádí endoskopicky v celkové anestezii. „Při odstraňování mandle plazmou používáme kameru a televizní řetězec, které se endoskopicky zavádějí do nosu, což je zcela běžný typ výkonu. V případě adenotomie, tedy odstranění nosní mandle, se pak tkáň zvětšené nosní mandle odstraní pomocí plazmové sondy. Ta na svém konci generuje plazmu o teplotě 40 až 70°C, díky které dochází k denaturaci bílkovin a následnému odsátí tkáně nosní mandle,“ popisuje MUDr. Kalivoda a dodává, že časově je tato metoda srovnatelná s jinými zákroky k odstranění nosní mandle, ovšem oproti běžným operacím je významně šetrnější.

Odstranění nosní mandle pomocí plazmové koblace aktuálně není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Cena zákroku pro samoplátce je 8 tisíc korun a zájemci z řad dětí i dospělých se na něj mohou objednávat i bez žádanky od specialisty na čísle 556 773 637.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: