Nemocnice AGEL Nový Jičín vyšetřila v říjnu více než 3 tisíce pacientů na Covid-19

2.11.2020

Náročný víkend mají za sebou zdravotníci v Nemocnici AGEL Nový Jičín. V sobotu zde poprvé rozjeli víkendové stěry na testování nového typu koronaviru a za oba víkendové dny vyšetřili zdravotníci 134 osob. Během měsíce října odebrali celkem 3.228 vzorků. Nejvyšší nápor přišel zhruba v polovině měsíce.

„Zatímco ještě na konci září jsme průměrně odebrali okolo 50 pacientů denně, v říjnu, kdy se epidemiologická situace prudce zhoršila, přišel i dramatický nárůst poptávky po testování. V posledním říjnovém týdnu tak naše odběrové místo denně vyšetřilo přes 200 pacientů. A první víkendová služba nebyla o nic méně náročná, odběrové sestřičky pracovaly stejně jako přes pracovní týden od 7 do 15 hodin,“ říká ústavní hygienička Nemocnice AGEL Nový Jičín Mgr. Zuzana Válková s tím, že díky šikovnosti zdravotnického personálu, ale i pomoci mediků s administrativní zátěží se daří situaci zvládat. „Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kdo nemocnici podporují, ale zejména zdravotníkům a lékařům za jejich obětavost a nasazení,“ dodala Zuzana Válková.

K odběrům mohou do Nemocnice Nový Jičín přicházet lidé na základě doporučení hygieniků nebo praktického lékaře. Odběrové místo se nachází v zadní části pavilonu č. 5 a je přístupné vyhrazeným výtahem.