Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Dárci krve budou mít v novojičínské nemocnici nové moderní zázemí. Rekonstrukce jde podle plánu

21.8.2020

Na plné obrátky probíhá rekonstrukce transfúzního oddělení v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Investice za 20 milionů korun bude kompletní během října. Dárci krve i zdravotníci z transfúzního oddělení se dočkají moderního odběrového střediska s nejvyšším komfortem.

Čilý pracovní ruch panuje v centrální části v areálu novojičínské nemocnice od ledna letošního roku a již na první pohled je patrné, že z bývalého odběrového střediska zbyly jen obvodové zdi. „Transfúzní oddělení bude mít zcela jiné dispoziční uspořádání vyhovující potřebám dárců i personálu. Ve veřejné části se bude například nacházet centrální recepce s vyvolávacím systémem, manipulaci materiálů mezi patry usnadní servisní výtah. Všichni jistě ocení fakt, že celý objekt bude klimatizován,“ přibližuje vedoucí provozu transfúzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín Ing. Markéta Matušů s tím, že se i zvýší počet odběrových křesel.

Od začátku rekonstrukce Nemocnice AGEL Nový Jičín absolvují dárci krve odběry v náhradních, ale zcela důstojných prostorech naproti přes cestu v budově bývalé ústavní lékárny.

Novojičínské transfuzní oddělení je komplexní transfuzní farmakologické zařízení, je nositelem rakouské licence pro odběr lidské plazmy pro zpracování frakcionací na krevní deriváty pro státy Evropské unie. I když se kvalifikuje jako odběrové středisko bez konečného zpracování, počtem odběrů se blíží fakultním transfuzním zařízením. Celkový počet odběrů dosahuje od roku 2014 pravidelně téměř 15 000 darování.

Zpět