Seminář pro veřejnost Nebojme se léčby nádoru prsu

17.1.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. a zdejší Komplexní onkologické centrum ve spolupráci s Roche s.r.o. a pacientskou organizací OVA HELP srdečně zvou nejen pacientky a jejich rodinné příslušníky na osvětovou akci, která se koná při příležitosti Světového dne boje proti rakovině. Záměrem je zvýšení povědomí o onemocnění karcinomu prsu v běžné populaci, s důrazem na včasný záchyt, diagnostiku a léčebné možnosti, včetně role pacientských organizací.

Počet míst je omezen. Prosíme přihlašte se zde: martin.janik@nnj.agel.cz.

KDY: pátek 3.února 2023 od 15:30 – 18h.

KDE: Nemocnice AGEL Nový Jičín, interní pavilon (suterén), konferenční místnost PET/CT

Cílem semináře je zvýšit povědomí veřejnosti o prevenci a aktuální situaci kolem onemocnění karcinomu prsu, lokální propagace Komplexního onkologického centra (poskytovaná péče, možnosti pro pacientky, nový preventivní program), seznámení veřejnosti s činností regionální pacientské organizace OVA Help, která provází a podporuje onkologické pacienty/pacientky a jejich rodinné příslušníky v boji nejen s tímto onemocněním.

PROGRAM: 15:30 - 17h. (vstup z pracoviště, přednášky)

• Úvodní slovo ředitele nemocnice
    MUDr. Jakub Fejfar, předseda představenstva Nemocnice AGEL Nový Jičín, a.s.
  • Představení pracoviště Onkologie a radioterapie
    doc. MUDr. David Vrána, Ph.D. - vedoucí Komplexního onkologického centra AGEL Nový Jičín
  • Zhoubná onemocnění prsu pohledem mamodiagnostika
    MUDr. Borek Frydrych - vedoucí Diagnostického centra AGEL Nový Jičín
  • Šetrné postupy v chirurgické léčbě karcinomu prsu
    MUDr. Jiřina Heroková - chirurg FN Ostrava, Karvinská hornická nemocnice, Nemocnice Karviná-Ráj
  • Chemoterapie jako strašák
    MUDr. Michaela Hrouzková. Ph.D. - lékař Komplexního onkologického centra AGEL Nový Jičín, preventivní péče
  • Radioterapie v léčbě nádoru prsu
    doc. MUDr.David Vrána, Ph.D. - vedoucí Komplexního onkologického centra AGEL Nový Jičín
  • Nový program onkologické prevence
  • Život s onkologickou diagnózou v praxi
    Ing. Zdeňka Hyvnarová (+ pacientka) - pacientská organizace OVAHELP - Centrum pomoci onkologickým pacientům.

V 17:30h. přesun na Radioterapii, kde bude probíhat možnost prohlídky pracoviště.

Partneři akce:

• Roche s. r. o.