Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

Novinka Nemocnice AGEL Nový Jičín pro dárce krve. Plnou krev mohou darovat i ve čtvrtek

30.9.2021

Nový Jičín, 30. září 2021: Ve snaze zvýšit dostupnost termínů, vyhovět požadavkům dárců a pokrýt výpadky krevních zásob ve zdravotnických zařízeních přidává transfuzní oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně další odběrový den pro dárce plné krve. Nově tak lze darovat plnou krev každý čtvrtek v čase od 6:30 do 10:30 hodin.

„Nejen v novojičínské nemocnici i nadále přetrvává z důvodu obnovení operativy nedostatek plné krve, kterou nelze synteticky vyrobit a jediná cesta, jak ji získat, je přímo od lidských dárců,” říká Ing. Markéta Matušů, vedoucí provozu transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín s tím, že zájemci o dárcovství krve se mohou objednat online během chvilky pomocí registračního portálu na  webové adrese https://rezervace.nnj.agel.cz, nebo telefonicky na čísle 556 773 471.

 

Darovat krev může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín je komplexní transfuzní farmakologické zařízení, je nositelem rakouské licence pro odběr lidské plazmy pro zpracování frakcionací na krevní deriváty pro státy Evropské unie. I když se kvalifikuje jako odběrové středisko bez konečného zpracování, počtem odběrů se blíží fakultním transfuzním zařízením.

 

Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. je ve svém regionu jedinou nemocnicí s komplexní strukturou poskytované zdravotní péče a špičkovým Komplexním onkologickým centrem. Do její spádové oblasti patří na 170 000 obyvatel.

 
Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: