Nemocnici Nový Jičín povede MUDr. Martin Metelka

25.7.2016

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě.

„Šlo o dlouho dopředu připravenou organizační změnu, která je součástí naší dlouhodobé strategie manažerského posilování vedení našich nemocnic,“ popsal základní důvod personální změny předseda představenstva společnosti AGEL Ján Dudra.

Ve své funkci naváže MUDr. Martin Metelka, MBA, na úspěchy minulého vedení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL od roku 2012. „Nemocnice má díky investicím skupiny AGEL jedny z nejlépe vybavených operačních sálů ve střední a východní Evropě. V loňském roce zde proběhla obnova vybavení Onkologického centra za 150 miliónů korun a další investice, především v oblasti obnovy přístrojové techniky, budeme realizovat i nadále,“ poodhalil Martin Metelka.

MUDr. Martin Metelka, MBA, (*1955) je absolventem Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Má rovněž bohatou praxi s vedením zdravotnických zařízení. Od roku 1993 byl ředitelem Vsetínské nemocnice, kterou vedl až do roku 2013. Do Nového Jičína přichází z Uherskohradišťské nemocnice, kde působil jako vedoucí úseku léčebně preventivní péče.