Oznámení o zřízení deaktivovaného odběrového místa k provádění testů na onemocnění COVID-19

19.3.2020

Toto odběrové místo neslouží k vyšetření samoplátců a v současné chvíli je deaktivované.

Vážení občané,

chtěli bychom Vás tímto informovat, že včera v odpoledních hodinách byl v areálu Nemocnice Nový Jičín instalován ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem odběrový stan, včetně zázemí, pro INDIKOVANÉ odběry k provádění testů na onemocnění COVID-19. O provedení odběru v tomto stanu bude rozhodovat lékař a epidemiolog Krajské hygienické správy. Nebude zde tedy možné odebírání vzorků a provádění testů samoplátcům.

Tento krok je výsledkem zasedání Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje ze dne 18.3.2020 a plynoucího požadavku zajistit k odběrům odborný zdravotnický personál nemocnice.

Odběrové místo v nemocnici je vybudované v režimu tzv. operativním (3. linie), což znamená, že je aktuálně nečinné a bude aktivováno až v případě potřeby.

Vedení nemocnice