Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

Přijďte darovat v rámci Mezinárodního týdne dárců krevní plazmy

5.10.2021

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín se připojuje se svými dárci plazmy k Mezinárodnímu týdnu dárců krevní plazmy. Každy kdo od řijna do konce roku min. 2x daruje plazmu získá možnost otestovat se zdarma na protilátky COVID19.

Cílem akce je:
- Zvýšit mezinárodní povědomí o odběrech zdrojové plazmy
- Ocenit přispění dárců krevní plazmy k záchraně životů a jejich zlepšení
- Zvýšit informovanost o životodárné léčbě plazmatickými bílkovinami a o pacientech, kteří jsou na ni odkázáni

 

Zájemci o dárcovství krve v Nemocnici AGEL Nový Jičín se mohou objednat online pomocí registračního portálu na  webové adrese https://rezervace.nnj.agel.cz/, nebo telefonicky na čísle 556 773 471.

 

Darovat může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, proplacení cestovného a parkovného, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr. 

 

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín je komplexní transfuzní farmakologické zařízení, je nositelem rakouské licence pro odběr lidské plazmy pro zpracování frakcionací na krevní deriváty pro státy Evropské unie. I když se kvalifikuje jako odběrové středisko bez konečného zpracování, počtem odběrů se blíží fakultním transfuzním zařízením.

 
Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: