Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

Unikátní prvotrimestrální screening pomůže rodičkám k lepšímu plánování těhotenství v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s.

26.10.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín představuje inovativní službu pro nastávající maminky - komplexní vyšetření plodu již v prvním trimestru těhotenství. Toto vyšetření, které se provádí mezi 11. a 13. týdnem gravidity, se zaměřuje na hledání genetických vad a stanovení rizika pro výskyt závažných těhotenských patologií.

"Díky tomuto průlomovému vyšetření můžeme včas identifikovat případné problémy a zahájit adekvátní léčbu či opatření. Díky pokročilé technologii můžeme vyšetření provést již od počátku těhotenství, což nám dává víc času na přípravu a plánování péče," říká MUDr. Martin Trhlík, primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s., který je zároveň členem lékařské rady a odborným garantem nemocnic Skupiny AGEL v oboru porodnictví a gynekologie.


"Díky tomuto průlomovému vyšetření můžeme včas identifikovat případné problémy a zahájit adekvátní léčbu či opatření. Díky pokročilé technologii můžeme vyšetření provést již od počátku těhotenství, což nám dává víc času na přípravu a plánování péče."


Prvotrimestrální těhotenský screening plodu se skládá ze dvou částí. Nejprve nastávající maminka podstoupí odběr krve. Poté následuje ultrazvukové vyšetření, které podrobně zhodnotí stav a vývoj plodu. Výsledky obou testů jsou následně zpracovány pomocí nejmodernějšího softwaru, který stanoví konečné riziko. "Tento postup nám umožňuje poskytnout nastávajícím maminkám co nejkomplexnější informace o jejich těhotenství a plánu péče. Samotné vyšetření je prováděno certifikovaným lékařem v oboru prenatální péče MUDr. Petrem Matlákem," dodává primář MUDr. Trhlík. 


"Tento postup nám umožňuje poskytnout nastávajícím maminkám co nejkomplexnější informace o jejich těhotenství a plánu péče. Samotné vyšetření je prováděno certifikovaným lékařem v oboru prenatální péče MUDr. Petrem Matlákem."


Novinkou je také to, že všechny tyto služby budou dostupné přímo v Nemocnici AGEL Nový Jičín, což ušetří čas a stres spojený s cestováním do jiných zdravotnických zařízení. Tato nová služba je dalším krokem v našem neustálém úsilí o poskytování špičkové péče pro rodičky.
 
MUDr. Martin Trhlík je gynekolog a porodník, urogynekolog, onkogynekolog a konzolový chirurg robotického systému DaVinci. Působí jako odborný garant nemocnic Skupiny AGEL v oboru porodnictví a gynekologie. Je primářem gynekologicko-porodnického oddělení Komplexního onkologického centra v Nemocnici AGEL Nový Jičín, které je akreditovaným centrem MZ ČR pro operační a komplexní léčbu v gynekologické onkologii a zároveň školicím centrem MZ ČR pro výuku lékařů v oboru onkogynekologie a urogynekologie. 


OBJEDNEJTE SE K PORODU, ZAVOLÁME VÁM:

OBJEDNAT SE


O oblibě porodnice v Nemocnici AGEL Nový Jičín mimo jiné svědčí i ověřené recenze na Facebooku, kde naše rodičky osobně udělily v ověřených recenzích nejvyšší hodnocení 5 z 5. Kromě špičkové péče oceňují maminky především rodinnou atmosféru individuální přístup, celodenní bufet zdravých potravin a výběr ze 3 druhů poledního menu, rády využívají rehabilitační péče před a po porodu (rodičky i miminka), relaxační vanu, aromaterapii, muzikoterapie a bylinnou napářku, či předporodní kurzy (letos se musely pro velký zájem přidávat termíny).

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: