Novojičínská nemocnice připravila pro rodičky předporodní kurzy zdarma. Nově je možné absolvovat je přímo v porodnici | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Novojičínská nemocnice připravila pro rodičky předporodní kurzy zdarma. Nově je možné absolvovat je přímo v porodnici

25.2.2022

Zcela bezplatně mohou nově budoucí rodičky navštívit předporodní kurzy. Novinkou je také možnost zúčastnit se kurzu přímo v novojičínské porodnici. Ten byl dosud nabízen pouze prostřednictvím rodinných center v Hranicích, Kopřivnici a v Novém Jičíně. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení.

„Účastnice ušetří 800 korun, neboť porodnice se rozhodla cenu kurzu zadotovat. Čtyři lekce s předporodní tematikou určené pro nastávající maminky se těší značné oblibě. Během kurzu se rodičky naučí například správnou techniku dýchání, těhotenské cvičení a mohou navštívit i porodní oddělení. Zcela nově jsme pak připravili kurz přímo u nás v porodnici, takže rodičky se budou moci seznámit blíže s prostředím i personálem, popisuje Marcela Bučko, vrchní sestra gynekologicko – porodnického oddělení Nemocnice Nový Jičín s tím, že všichni lektoři jsou rodičkám k dispozici pro jejich dotazy. Kompletní informace k předporodním kurzům jsou k dispozici na webových stránkách https://nemocnicenovyjicin.agel.cz/ v sekci Gynekologicko-porodnické oddělení.

Nemocnice AGEL Nový Jičín v uplynulých letech investovala na porodnici do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří rekonstrukce porodního operačního sálu a porodních boxů, dále místnosti pro první ošetření novorozence vybaveného speciální přístrojovou technikou. Po porodu mohou maminky využívat 5 nadstandardních pokojů, v kterých nechybí TV, lednice, kojící křesla, navíc je možné v novojičínské porodnici ubytovat i doprovod. Každá maminka se může také v novojičínské porodnici těšit na celou škálu benefitů - např: na speciální gastronomické menu i na řadu dárků pro své miminko. Velice oblíbenou službou je také novorozenecké focení zdarma.

V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu,” připomíná staniční sestra.

Porodnice v Nemocnici AGEL Nový Jičín je vyhledávaná maminkami pro svou poklidnou atmosféru, důraz na individuální přístup a rodinné prostředí. Velice často zde rodí ženy z jiných okresů i krajů, ať už se jedná o maminky z Frýdecko-Místecka, Vsetínska, Opavska či Olomoucka.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: