Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

Potřebujeme nové dárce krve! Prvodárců je stále méně, hlásí z transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

22.1.2024

Nemocnice AGEL Nový Jičín vyzývá občany regionu k darování krve a krevních složek. Dostatečná zásoba transfuzních přípravků je nezbytná pro plynulé poskytování akutní zdravotní péče.

V letošním roce dosáhli na Transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín nejvyššího celkového počtu odběrů  - 15 786. Zaznamenali zde ale zároveň pokles prvodárců, zavítalo jich 474. Celkově se Česká republika potýká s poklesem stávajících pravidelných dárců, vlivem věkového limitu, či jiných omezení. „Proto vyzýváme zdravé muže a ženy ve věku od 18 do 60 let, aby přišli a stali se dárci krve. Darování krve je jednoduchým, ale mimořádně významným činem, kterým může každý z nás přispět k záchraně lidských životů. Každý dárce je tak pro nás hrdinou,“ říká MUDr. Alexandra Buricová, lékařka transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s.

Nemocnice AGEL Nový Jičín poskytuje dárcům komfortní a rychlý proces darování s profesionálním zdravotnickým dohledem. Pro nové dárce je připraveno rovněž i vyšetření zdravotního stavu a konzultace, kde se dozvědí vše potřebné o procesu darování a jeho významu. Rovněž transfuzní oddělení nabízí dárcům celoročně řadu akcí a tematických odběrových dnů.

Lidskou krev zatím stále neumíme uměle vyrobit ani jinak nahradit. Krev je nepostradatelným zdrojem pro řadu léčebných procedur – od operací, přes léčbu po úrazech či nehodách až po léčbu onkologických pacientů,“ dodává MUDr. Alexandra Buricová.

Darovat může každý zdravý člověk ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, proplacení cestovného a parkovného, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr. Zúčastnit se můžete také nejrůznějších motivačních akcí, které jsou organizovány v průběhu roku.

„Všem dárcům bych chtěla za celé oddělení moc poděkovat a popřát jim hlavně zdraví a odhodlání, abychom se mohli společně nadále setkávat,“ popřála MUDr. Buricová za všechny kolegyně.

K darování je možno se objednat elektronicky na https://rezervace.nnj.agel.cz/login, nebo telefonicky na čísle 556 773 471.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: