Navzdory ohlášenému výpadku v dodávce vakcín lidé o své očkování v novojičínské nemocnici nepřijdou. Náhradní termín dostanou ještě v témže týdnu

2.4.2021

Avizované zpoždění v dodávce vakcín do novojičínské nemocnice nebude v příštím týdnu důvodem dalšího výrazného odkladu termínu očkování. Týká se pouze klientů, kteří měli 2. termín očkování naplánován na středu 7. 4. 2021 (ostatních rezervací se výpadek v dodávce vakcín nedotkne). Nemocnice AGEL Nový Jičín se rozhodla těmto klientům vyjít vstříc, když prodloužila běžnou provozní dobu svého očkovacího centra a přeobjednala je na nejbližší volné termíny.

Příčinou vzniklého stavu je ohlášený výpadek v distribuci vakcín, na které je nemocnice závislá a nemůže ji nikterak ovlivnit. "Aktuální zpoždění v dodávce se týká 206 klientů, které jsme okamžitě informovali. Všichni obdrželi SMS zprávu s náhradním termínem. Pokud tento nevyhovuje, doporučuji, aby lidé kontaktovali naše očkovací centrum a požádali o změnu termínu. Naší snahou je klienty, kterých se výpadek v dodávce vakcín týká, naočkovat co nejdříve. Proto jsme v  příštím týdnu rozšířili provozní dobu očkovacího centra a otevřeli mimořádně i v sobotu,“ vysvětluje hlavní sestra novojičínské nemocnice Mgr. Petra Czyžová.