Nový přístroj na ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín odhalí rakovinu v časném stádiu | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nový přístroj na ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín odhalí rakovinu v časném stádiu

27.10.2017

Na modernější a efektivnější léčbu se mohou těšit všichni stávající i noví pacienti oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Nový Jičín, a to zejména při onemocnění rakovinou. Vybavení oddělení se totiž nově rozrostlo o moderní videořetězec, který umožňuje odhalit rakovinu již v jejím prvotním stádiu. Společně s dvojicí laryngoskopů vyšla modernizace vybavení oddělení na téměř dva miliony korun.

„Snažíme se vycházet vstříc potřebám našich pacientů, nabízet jim moderní léčebné postupy i metody, ale také lidský přístup, který je důležitý pro psychiku každého člověka," vysvětluje MUDr. Jakub Syrovátka, primář ORL oddělení Nemocnice Nový Jičín, s tím, že nově zakoupený videořetězec pro přenos endoskopického a mikroskopického obrazu v sobě propojuje všechny tyto aspekty. „Nový videořetězec umožňuje nám zdravotníkům provádět vysoce přesná a maximálně šetrná vyšetření, jejichž výsledky navíc můžeme na obrazovce snadno demonstrovat i pacientům, pro které je tak celý proces diagnostiky i léčby srozumitelnější,“ dodává primář Syrovátka.

Videořetězec disponuje funkcí „Narrow band imaging“ (NBI), což je endoskopická zobrazovací metoda určená k diagnostice slizničních lézí – časných zhoubných nádorů, které nejsou viditelné při „klasické“ endoskopii bílým světlem. Časný záchyt těchto maligních nádorů je přitom jedním z nejdůležitějších faktorů úspěšnosti jejich léčby. „Použitím zvětšovací NBI endoskopie lze na základě změn kapilárních kliček určit hloubku invaze nádoru do vrstev sliznice či podslizničních tkání. Metoda NBI je snadno a rychle proveditelná v lokální anestezii a pacienty dobře tolerována i při ambulantním vyšetření,“ vysvětluje MUDr. Syrovátka.

Kromě videořetězce pak bylo vybavení oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku vybaveno také dvojicí nových laryngoskopů, které slouží k vyšetření a léčbě pacientů s obtížemi v oblasti nosu, nosohltanu a hrtanu (hlasivek).

ORL oddělení v Novém Jičíně zajišťuje péči v plné šíři oboru. Nabízí široké spektrum operativy v celkové i lokální anestezii, dětských i dospělých pacientů. „Například v rámci spolupráce s Komplexním onkologickým centrem zajišťujeme diagnostiku a léčbu pacientů s nádory v oblasti hlavy a krku, provádíme chirurgickou léčbu onemocnění štítné žlázy nebo třeba endoskopickou chirurgii nosu či chrápání. Při všech těchto výkonech budou nově zakoupené přístroje plně využity," uzavírá MUDr. Syrovátka.

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: