Během plodného půlroku přišlo na svět v Nemocnici AGEL Nový Jičín 340 dětí. Každé desáté vážilo přes 4 kila | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Během plodného půlroku přišlo na svět v Nemocnici AGEL Nový Jičín 340 dětí. Každé desáté vážilo přes 4 kila

1.7.2021

Šest plodných měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín. V letošním roce pomohli zdravotníci na svět celkem 340 dětem. Nejplodnějším měsícem byl leden, kdy se narodilo 67 dětí, naopak nejméně dětí přišlo na svět v únoru, kdy jich bylo 46.

Malvína, Abigail Ela, Nazlí, Sedrik, Ryan, Benjamín a Teo. To jsou netradiční jména, která dávali rodiče svým dětem v novojičínské nemocnici během prvního pololetí letošního roku. „Z hlediska pohlaví dominovali chlapci v počtu 175, novorozených děvčátek pak bylo 165,“ sdělila staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín Dana Babeľová. 

„I přes občasný výběr exotických jmen, rodiče svým dětem vybrali také tradiční česká jména jako Matyáš, David nebo Tomáš. U děvčátek převládala jména Eliška, Viktorie, Julie a Sofie,“ upřesnila Dana Babeľová. Staniční sestra přiznává, že v prvním pololetí přišlo na svět v novojičínské nemocnici hned několik statných miminek. Během půlroku se narodilo 35 miminek s váhou nad 4 kilogramy. „Nejtěžší chlapeček, který se v naší porodnici narodil, vážil 4 780 gramů,“ říká Dana Babeľová a dodává, že jen dvě miminka vážila méně než 2 kilogramy.

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín se specializuje na diagnostiku vrozených vývojových vad ve 2. trimestru těhotenství. V uplynulých letech investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří například nové porodní lůžka nebo kojící polštáře. Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu. Novojičínská nemocnice také od 1. července nabízí maminkám vyšetření, které může včas odhalit u miminka závažné vrozené poruchy imunity.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: