Dočasné vyřazení dárců krve

3.3.2020

Od pátku 28.února 2020 platí u dárců, kteří pobývali v Severní Itálii a dalších evropských zemích s výskytem onemocnění způsobeném koronavirem, dočasné vyřazení z dárcovství po dobu 4 týdnů. Pro některé evropské země platí delší interval dočasného vyřazení z důvodů jiných než ve spojitosti s koronavirem platící celoročně: (Albánie, Andorra, Island, Malta, Moldavsko, Makedonie, Ukrajina, Řecko, Kanárské ostrovy - 1 měsíc; Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Kazachstán, Kypr- 6 měsíců; Rusko, Turecko - 1 nebo 6 měsíců podle lokality pobytu). V případě dotazů volejte na tel. číslo 556 773 471. Děkujeme za pochopení!