Novojičínská nemocnice omezí průchod svým areálem, aby zvýšila bezpečnost pacientů

25.9.2019

Dva případy napadení ostrahy nemocnice bezdomovcem během posledního roku a celkem 515 případů neoprávněného vniknutí do areálu nemocnice, z čehož u 190 těchto incidentů bylo dokonce nutné přivolat hlídku městské policie. Nejen tyto statistiky, ale i provedený bezpečnostní audit přinutily vedení Nemocnice Nový Jičín přijmout další opatření vedoucí k posílení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců.

Bezpečnost pacientů a stejně tak zaměstnanců jsou pro nemocnici nejvyšší prioritou. „Ačkoliv chceme, aby naše nemocnice byla přátelská a otevřená všem návštěvníkům, musíme kvůli rostoucí agresivitě mezi lidmi, jenž se bohužel nevyhýbá ani naší nemocnici, zpřísnit bezpečnostní opatření,“ vysvětluje ředitel novojičínské nemocnice MUDr. Jan Káňa a pokračuje: „Kromě posílení ostrahy areálu a instalace bezpečnostních signalizačních systémů, s  účinností od 1. října dojde k uzavření brány ústící do ulice Purkyňova a jediným možným vstupem do areálu nemocnice pro veřejnost tak bude hlavní vjezd u vrátnice nemocnice z ulice K Nemocnici. Brána bude průchozí pouze pro zaměstnance nemocnice, a to pomocí čipové karty. Zaměstnanci ostrahy tak budou mít větší přehled o pohybu osob v areálu a bude-li to nutné, včas zasáhnou.“ I do budoucna připravuje vedení nemocnice další opatření ke zvýšení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců. Není tajemstvím, že změny se dotknou i pravidel pro vjezd vozidel do areálu, přičemž pozitivní dopady pocítí například držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, kteří se nechají přivézt do areálu nemocnice.