Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Nový Jičín | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Nový Jičín

18.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Nemocnici Nový Jičín, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

„Adventní období a s ním spojené zvyky jsou pro všechny pacienty velmi významné a oblíbené, ať už jsou to děti na dětském oddělení, nebo senioři na oddělení následné péče. Bez ohledu na věk jsme je proto nepřipravili o mikulášskou nadílku, tvorbu vánočních dekorací ani adventní program,“ vyjmenovává Bc. Olga Sekerášová, manažer pro zdravotnictví Nemocnice Nový Jičín.

Prostory Nemocnice Nový Jičín i detašovaného pracoviště Nemocnice Vítkov již nyní zdobí vlastnoručně vyráběné vánoční dekorace, na chodbách se blýskají nazdobené stromečky, děti na dětském oddělení i senioři na oddělení LDN si v celém předvánočním čase užívali tvoření vánočních dekorací a pro děti letos nechybělo například ani pohádkové divadelní představení, vánoční zpívánky ve spolupráci se studenty Gymnázia Nový Jičín nebo také seznamování s vánočními tradicemi. V sobotu 16. prosince pak pro pacienty i jejich návštěvy proběhl v prostorách před kaplí na Interním pavilonu koncert komorního pěveckého sboru NYKLBAND.

Ty, kteří nebudou moci trávit v kruhu rodiny ani Štědrý den, pak čeká i tradiční večeře s rybou a salátem. Celkově letos zůstane na Štědrý den v Nemocnici Nový Jičín a Nemocnici Vítkov zhruba 190 pacientů, kteří mají po domluvě s personálem během svátků také možnost neomezených návštěv.

„Vánoční svátky jsou svátky kruhu rodiny, a byť se snažíme všem pacientům umožnit, aby byli na Štědrý den doma, někdy to zdravotní stav zkrátka nedovoluje. V rámci našich možností se jim proto snažíme zde v našich prostorách svátky alespoň připomenout a vyjít jim vstříc, pokud mají nějaká přání,“ říká Bc. Olga Sekerášová s tím, že pro pacienty nemocnice připraví tradiční večeři zahrnující smažené rybí filé a salát doplněný o cukroví. Těm, kteří musí dodržovat dietu, pak bude k dispozici alespoň rybí filé a bramborová kaše.

 

 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: