Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

Robotickým systémem DaVinci Xi 4. generace získali pacienti přístup k nejmodernější lékařské péči

8.7.2024

Hlavním důvodem obnovy robotického systému byl stoupající trend v počtu robotických operací v novojičínské nemocnici a rozšíření stávajícího spektra výkonů zejména u onkologických pacientů. Jeho financování podpořila Evropská unie z Nástroje pro oživení a odolnost prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR.

Právě u onkologických pacientů, u kterých je roboticky asistovaná operace hrazena pojišťovnami přináší nespornou řadu výhod. Pro pacienta robotická operace znamená snazší a rychlejší hojení miniaturních ran, kratší celkovou rekonvalescenci i menší ztrátu krve či lepší léčebný i kosmetický efekt.

Novojičínská nemocnice má v této oblasti bohaté zkušenosti, neboť využívá robotické systémy DaVinci již od roku 2008 a rovněž se podílí na vzdělávání nových robotických chirurgů z ČR i ze zahraničí. Výhodou robotické operace je vysoká preciznost a flexibilita.  Umožňuje chirurgům provádět složité zákroky, které by byly při tradičním chirurgickém přístupu mnohem náročnější a v některých případech i nerealizovatelné.

Přestože samotný robotický systém je špičkovým zařízením, role chirurga zůstává stále nezastupitelná. Je to právě konzolový chirurg, který vede robota během operačního zákroku. Robotická chirurgie je již neoddělitelnou součástí moderní medicíny, která přináší významné výhody pro pacienty i lékaře.

Nejnovější robotický systém DaVinci Xi byl pořízen v rámci projektu Rozvoj vysoce specializované hematoonkologické a onkologické péče KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. Je financován Evropskou unií z Nástroje pro oživení a odolnost prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR.

Komplexní onkologické centrum Nemocnice AGEL Nový Jičín je akreditovaným, špičkovým centrem vysoce specializované onkologické péče pro dospělé, které se zabývá prevencí a léčbou všech typů zhoubných nádorů, včetně hematoonkologických onemocnění. Poskytuje komplexní onkologickou péči zahrnující minimálně invazivní i klasické chirurgické přístupy, chemoterapii, hormonální léčbu, biologickou léčbu, imunoterapii, zevní radioterapii, brachyterapii a intraoperační radioterapii, paliativní péči, léčbu podpůrnou a symptomatickou, včetně léčby bolesti. Součástí péče je i sledování pacienta po léčbě. V rámci klinických studií je využívána také léčba nově vyvíjenými léky. 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: