Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

V roce 2021 se narodilo v Nemocnici AGEL Nový Jičín 646 dětí. Rodily zde i covid pozitivní maminky

6.1.2022

V porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín přišlo v loňském roce na svět 646 dětí. U dívek bylo nejoblíbenější jméno Viktorka, u chlapců pak Jakub. Nouze však nebyla ani o netradiční až exotická jména. U rodiček v poslední době roste velký zájem o ambulantní porody a nejen tomuto přání se snaží zdravotníci maminkám v novojičínské porodnici maximálně vyhovět.

„Rok 2021 byl naprosto vyrovnaný z pohledu pohlaví, chlapců i dívek se nakonec narodilo stejně, tedy 323,” prozrazuje Bc. Marcela Bučko, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín. I nadále rodiče preferují tradiční česká jména jako jsou Jakub, Matyáš, Jan a u děvčat je pak oblínená Viktorka, Julie a Eliška. Rodné listy ovšem zaplnila také netradiční jména dětí narozených v Novém Jičíně jako například Abigail Ela, Sedrik, Florentina, Maxmilián, Elioth a Ryan.

Specifikem loňského roku pak byly porody covid pozitivních rodiček. „Tyto porody si vyžádaly speciální přístup a izolační režim. Ve všech případech proběhly bez závažných komplikací jak pro maminky, tak pro novorozence. Díky péči zdravotníků byly matky schopné velmi brzy zvládnout vše ohledně ošetřování novorozence,” těší lékařku z dětského a novorozeneckého oddělení MUDr. Evu Opletalovou.

Pediatrička také zmiňuje, že u řady rodiček roste zájem o ambulantní porody, kdy se ženy vrací do domácího prostředí jen několik hodin po samotném porodu. „V případě, že u maminky či dítěte shledáme, byť jen náznak zdravotní komplikace, tak samozřejmě zůstávají u nás na oddělení ve standardním režimu. Jinak se snažíme maminkám maximálně vyjít vstříc,” říká dále MUDr. Eva Opletalová.

První miminko roku 2022 pak přišlo na svět 1. ledna ve 2 hodiny 27 minut, kdy se mamince z Nového Jičína narodila dívenka Laura s krásnými mírami 3410 gramů a 49 centimetrů. Shodou okolností i poslední miminko roku 2021 z novojičínské porodnice má trvalé bydliště ve stejné ulici v Novém Jičíně, jako první letošní.

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín klade důraz na individuální přístup a rodinné prostředí. V uplynulých letech investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří rekonstrukce porodního operačního sálu a porodních boxů, dále místnosti pro první ošetření novorozence vybaveného speciální přístrojovou technikou. V loňském roce rovněž došlo k modernizaci samotných porodních lůžek. Jeden box vybaven relaxační vanou. Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém roomingin, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu.

Po porodu mohou matky využívat 5 nadstandardních pokojů, v kterých nechybí TV, lednice, kojící křesla, navíc je možné v novojičínské porodnici ubytovat i doprovod.

Každá maminka v Nemocnici AGEL Nový Jičín se může v porodnici těšit na celou škálu benefitů - např: na speciální gastronomické menu i na řadu dárků pro své miminko. Velice oblíbenou službou je také novorozenecké focení, které dostávají rodiny od nemocnice jako poděkování, že si pro významnou životní událost vybraly právě tu novojičínskou. Dalším oblíbeným benefitem je dárek pro každé jubilejní miminko, kdy maminka dostává i finanční poukázku

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: