Dvě nové moderní sanitky se vyjímají ve vozové flotile Nemocnice Nový Jičín | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Dvě nové moderní sanitky se vyjímají ve vozové flotile Nemocnice Nový Jičín

15.6.2020

Dva zbrusu nové sanitní vozy za více než 2,5 miliónu korun pořídila Nemocnice Nový Jičín, která patří do skupiny AGEL. Sanitky jsou tak nově součástí nemocničního vozového parku, který si ročně na konto připisuje až 600 tisíc kilometrů.

Garáž novojičínské nemocnice doplňují modernější a komfortnější sanitní vozidla VW Transporter T6. Nahradila tak starší, již dosluhující předchůdce stejné značky. „Vozy mají v letním období plně klimatizovaný prostor pro pacienty a v zimním obdobím samostatný ohřev. Jsou vybaveny třemi sedadly pro mobilní pacienty, infarktovým křeslem a moderním polohovacím lehátkem s nosností 275 kilogramů s možností nastavení sedmi poloh,“ popisuje moderní vybavení zajišťující komfort převážejícím vedoucí dopravy novojičínské nemocnice Martin Werner a doplňuje, že vozy slouží k převozu hospitalizovaných a ambulantních pacientů, dále k překladům či transportům k vyšetřením v jiných zdravotnických zařízeních, popřípadě zavezou pacienta domů po propuštění z léčby. 

V pracovních dnech jezdí s pacienty v denním provozu pět sanitek, pro noční provoz je pak k dispozici jeden sanitní vůz.  Víkendovou přepravu zabezpečuje během dne i noci vždy jedna sanitka. K dispozici má nemocnice také každý všední den i v noci a po celý víkend jednoho řidiče na telefonické pohotovosti. „Denně máme zhruba 80 až 100 převozů, včetně onkologických pacientů ze vzdálených regionů, které vozíme ke každodenní ambulantní léčbě. Za rok ujedeme okolo 600 000 kilometrů,“ přibližuje statistiky dopravy novojičínské nemocnice její vedoucí.

Na každodenním pořadu dne je samozřejmě také dezinfekce všech vozů, které jsou v provozu. Ta je dána tzv. dezinfekčním plánem, podle kterého jsou sanitky čištěny po každé směně a každém rizikovém pacientovi. Nejinak je tomu v době koronavirové pandemie. „Nyní jsme navíc plán zpřísnili tím, že je pro tuto situaci vyčleněno jedno sanitní vozidlo, které slouží pouze pro svoz rizikových pacientů podezřelých z nákazy COVID-19,“ vysvětluje Martin Werner a na závěr dodává, že k dezinfekci využívají v rámci smluvního servisního partnera také ozonové čištění vozů, po jehož provedení jsou veškeré prostory sanitek vydezinfikovány s 14denní účinností. 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: