Oznámení o opatřeních v souvislosti s onemocněním koronavirem COVID-19

16.3.2020

Vzhledem k aktuálním událostem šíření nákazy koronavirem zasedla v neděli ráno mimořádná rada představenstva nemocnice a jejího řídícího krizového týmu. Na svém jednání byly schváleny následující kroky a opatření od 16.3.2020 od 9:00hod.

• Bude omezen přístup do areálu. Všem příchozím bude měřena teplota a zjišťována cestovní anamnéza. Nerizikoví pacienti budou dále směřováni na jednotlivá oddělení a ambulance.
  • V případě podezření na COVID-19 bude volána linka 112 nebo Krajská hygienická správa.
  • V prostoru nemocnice bude vytvořena izolační místnost s ordinacemi, kam bude podezřelý pacient přemístěn po dobu příjezdu záchranné služby.
  • Vjezd do areálu nemocnice hlavním vjezdem bude rozdělen pro IZS + sanitní dopravní službu a ostatní vozidla.
  • Výjezd z areálu nemocnice pro všechny vozidla bude v čase 06:00 – 16:00 hod u patologie.
  • Parkování v areálu pro veřejnost mimo ZTP a ZTP/P bude do odvolání omezen.
  • V areálu nemocnice bude posílena ostraha dohlížející na dodržování bezpečnostních opatření.
  • Pacienti na plánované operační výkony a vybrané ambulantní vyšetření budou kontaktováni svým lékařem. Nevolejte prosím, budeme Vás kontaktovat individuálně a domluvíme s Vámi náhradní termín.
  • Opatření diskutujeme a řešíme ve spolupráci s vedením města Nový Jičín, Moravskoslezským krajem, Krajskou hygienickou správou, Policí České republiky, Hasičským záchranným sborem a Integrovanou záchranou službou.

Prosíme o zvážení Vaší nutnosti návštěvy nemocnice! Prosíme o respektování bezpečnostních opatření, která jsou činěna v zájmu ochrany vašeho zdraví a zdraví personálu. Děkujeme za pochopení.

Sleduje webové stránky a Facebook nemocnice, kde vás budeme informovat o aktuální situaci a vyžádaných opatřeních.