Nemocnice Nový Jičín se ponořila do vánoční atmosféry | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Nový Jičín se ponořila do vánoční atmosféry

23.12.2015

Pacienti Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek není výjimkou.

Prostory nemocnice již nyní zdobí vánoční dekorace, na chodbách se blýskají nazdobené stromečky a na všechny, kteří nebudou moci trávit svátky v kruhu rodiny, navíc čeká i tradiční večeře s rybou a salátem. Pacientů, kteří se o letošních Vánocích nedostanou domů, bude v Nemocnici Nový Jičín okolo 170, dalších asi 30 pacientů bude muset zůstat v léčebně dlouhodobě nemocných na pracovišti ve Vítkově.

„Každý pacient, který není omezen dietou, dostane na Štědrý den na oběd hrachovou polévku s krupicovou kaší a na večeři smažené rybí filé a bramborový salát. Pacienti s dietou dostanou také rybí filé, ale v přírodní úpravě a s bramborem. Pro všechny pak máme připraven ovocný balíček a také dortíček, který bude pro diabetiky v dietní variantě,“ prozradil sváteční menu vedoucí oddělení léčebné výživy Nemocnice Nový Jičín Tomáš Staněk.

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: