Lidé s úrazy způsobenými víkendovou ledovkou zaplnili ortopedii

30.1.2023

Víkendová ledovka nepřinesla komplikace pouze na silnicích, ale se zimní nástrahou bojovali také chodci. Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenala o víkendu velký počet úrazů po tvrdém dopadu osob na zledovatělé komunikace. „Po víkendu máme zcela zaplněná lůžka na ortopedickém oddělení, někteří pacienti musí také ležet na jiných odděleních chirurgických odborností. Staráme se zde o řadu pacientů, kteří se poranili na ledovce. Jen za víkend jsme hospitalizovali 16 pacientů s čerstvými úrazy. Jedná se především o středně vážné úrazy, zlomeniny horních i dolních končetin, většina z nich vyžaduje operační řešení, ostatní pouze konzervativní postup za hospitalizace,“ potvrdila Bc. Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče Nemocnice AGEL Nový Jičín.