Přesnější vyšetření sluchu umožní v Nemocnici Nový Jičín nový tympanometr | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Přesnější vyšetření sluchu umožní v Nemocnici Nový Jičín nový tympanometr

13.11.2015

Lékaři z ORL oddělení (ušní-nosní-krční) Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL, začali v těchto dnech pacienty vyšetřovat novým tympanometrem. Moderní přístroj, který je určen k vyšetření funkcí středního ucha, nahradil starší typ vybavení. Moderní tympanometr disponuje citlivější technologií a přináší tak ještě přesnější výsledky vyšetření.

Tympanometrie je používána k vyšetření funkce středního ucha, pohyblivosti bubínku a středoušních kůstek. „Řekne nám například, jestli je za bubínkem tekutina či zánět. Spolu s audiometrickým vyšetřením nám pomáhá odlišit typ nedoslýchavosti,“ přiblížil primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku MUDr. Jakub Syrovátka s tím, že vyšetření není bolestivé a probíhá tak, že do zevního zvukovodu je vložena měkká koncovka, která vydá zvukový impulz. Pokud není v uchu mazová zátka, trvá vyšetření jen několik málo sekund. Přístrojem jsou tak velmi snadno vyšetřovány také děti, a to nejčastěji v rámci kontroly správného hojení po středoušním zánětu.

S novým přístrojem dokáží lékaři lépe interpretovat výsledky vyšetření díky nastavení citlivosti a amplitudy výsledných křivek. „Vyšetření je rychlejší, což děti i jejich rodiče jistě ocení. Přístroj totiž při nastavené předvolbě provede automaticky i další specializovaná vyšetření,“ doplnil primář Syrovátka a dodal, že kromě průkazu tekutiny ve středním uchu metoda pomáhá diagnostikovat např. díru v bubínku či rozpojení středoušních kůstek po úraze. „Specifická křivka nám pomáhá odlišit ale i vzácná onemocnění, jako je například otoskleróza,“ prozradil MUDr. Syrovátka s tím, že tympanometrické vyšetření absolvuje v novojičínské nemocnici zhruba 20 až 30 pacientů týdně.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: