Testování protilátek Covid-19 pro dárce krve v Nemocnici AGEL Nový Jičín pokračuje

1.2.2022

Velmi oblíbený benefit pro dárce na transfuzním oddělení novojičínské nemocnice nekončí.

Od loňského října, do konce ledna si měli dárci možnost jednorázově otestovat protilátky zdarma. Mimořádný zájem dárců zopakovat si testy, s ohledem na očkování, prodělání nebo výskyt onemocnění v jejich bezprostřední blízkosti, přiměl vedení nemocnice umožnit testování i v dalším období. "Nově za zvýhodněnou cenu 250,- Kč, která nemá v současné době na trhu konkurenci", doplnil Ing. David Koribský, MBA místopředseda představenstva.

"Navíc mají dárci krve novojičínské nemocnice výhodu, že testování projde stejnou metodikou a na stejném vybavení. Díky tomu má srovnání s předchozím vyšetřením nejlepší možnou vypovídající hodnotu", upřesnila laborantka Xénia Zichalová.