V novojičínské nemocnici je zájem o antigenní testování značný

18.12.2020

AGEL pomáhá Česku zvládnout pandemii. Desítky pracovníků na odběrových místech i přes obrovský nápor posledních dní zůstávají ve službě. Děkujeme za jejich nasazení!

Ve čtvrtek 17.12.2020 odstartovalo bezplatné antigenní testování na přítomnost onemocnění COVID-19 pro veřejnost. Zájem obyvatel je značný, termíny se zaplňují velmi rychle. V tuto chvíli máme již volné termíny až v prvním lednovém týdnu. Lidé se mohou objednávat prostřednictvím online rezervačního systému Reservatic, kde si sami volí termín a čas návštěvy. Zájemci se objednávají na konkrétní čas, takže nehrozí fronty ani shromažďování zájemců před odběrovým místem. Denně přitom zdejší odběrové místo otestuje v rámci bezplatného antigenního testování až 80 osob.

Zároveň dnes končí bezplatné testování pedagogů na přítomnost onemocnění COVID-19. Pedagogických pracovníků přišlo na testy do Nemocnice AGEL Nový Jičín v uplynulých dnech celkem 77, přičemž 2 byli pozitivní.