Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. navazuje na spolupráci s Nadačním fondem Pavla Novotného

26.1.2022

Pandemie koronaviru zasáhla nejen do provozu zdravotnických zařízení, ale rovněž znemožnila s ohledem na zdravotní rizika i dobrovolnickou činnost, která mnohdy navazuje na léčebnou péči o pacienty zdravotnických zařízení.

S ohledem na aktuální vývoj nemocnice navázala na dřívější osvědčenou spolupráci a rozjednala postupné obnovení aktivit společně s Nadačním fondem Pavla Novotného, který organizuje činnost dobrovolníků. „Společným záměrem je vyhledání potenciálních kandidátů – dobrovolníků, zejména pro detašované zařízení Léčebného a rehabilitačního pracoviště ve Vítkově. Zde místní dobrovolníci pomohou zpestřit a zpříjemnit čas hospitalizovaným pacientům,“ uvádí Bc. Eva Jalůvková manažerka ošetřovatelské péče novojičínské nemocnice.

Úkolem dobrovolníků není vykonávat zdravotnickou činnost za zdravotníky. Jsou však pro pacienty vítanými společníky, neboť je mohou dle jejich stavu a zájmu například doprovázet při procházkách, podávat stravu, či jim předčítat nebo s nimi konverzovat.