Nemocnice AGEL Nový Jičín pečuje o více než 40 pacientů s Covid-19. V terénu byl opět očkovací tým

31.1.2022

Nemocnice AGEL Nový Jičín opět vyslala do terénu mobilní očkovací tým. Ten nejdříve v ranních hodinách zamířil k imobilním pacientům v regionu, aby nemuseli senioři absolvovat náročnou cestu do očkovacího centra. Zdravotníci jim tak aplikovali vakcínu proti onemocnění covid-19 v pohodlí domova.

Následně se pětičlenný očkovací tým přesunul do kulturního domu ve Frenštátě pod Radhoštěm, kam se vrátil po dvou týdnech.  Od pátečního dopoledne až do 17. hodiny mobilní tým naočkoval celkem 100 lidí a ve většině případů se jednalo o 3. posilující dávku (téměř 90 %). V sedmi případech se však jednalo o prvovakcinace.

Pacienti s onemocněním covid-19 i nadále ve velké míře zaměstnávají zdravotníky v Nemocnici AGEL Nový Jičín. Aktuálně zde o pečují 43 nemocných, z toho 7je ve vážném stavu na lůžkách intenzivní péče.