Vyjádření Nemocnice Nový Jičín

27.3.2020

Vyjádření Nemocnice Nový Jičín k tiskovému brífinku Moravskoslezského kraje ze dne 27.3.2020

Zveřejňujeme vyjádření Nemocnice Nový Jičín, která chce uvést na pravou míru mylné informace, jež padly na dnešním tiskovém brífinku kraje:

Pozitivní test byl potvrzen u zdravotní sestry Nemocnice Nový Jičín, která pracuje na externí poliklinice této nemocnice, nikoliv na onkologickém oddělení. Zdravotní sestra nejevila příznaky onemocnění a ihned po pocítění prvních symptomů nastoupila do pracovní neschopnosti. Průběh jejího onemocnění je aktuálně velmi mírný, proto zůstává v domácím léčení. Jednalo se o komunitní nákazu, nikoliv cestovatelskou - zdravotní sestra necestovala do zahraničí.

Nemocnice okamžitě ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí provedla všechna opatření k zamezení šíření nákazy. Všem zdravotníkům, kteří s nakaženou přišli do kontaktu, byla nařízena karanténa a podstupují odběr vzorků.

Zdravotní péče je pacientům poskytována i nadále.