Koronaviru navzdory: V Nemocnici AGEL Nový Jičín „vykouzlí“ vánoční atmosféru i letos

4.12.2020

Předvánoční atmosféra, příchod Mikuláše s družinou i další akce, které k adventnímu času patří, nebudou v Nemocnici AGEL Nový Jičín chybět ani v období koronavirové epidemie.

Mikuláš s anděly a čertem letos výjimečně dorazí za dětmi trochu se zpožděním, a to v úterý 8. prosince. Nadílka pro dětské pacienty nemocnice ale určitě chybět nebude. „Mikuláš s andělem přinesou dětem dobroty a připraven bude také doprovodný program plný zábavy a zážitků. Navíc v průběhu mikulášské návštěvy vždy panuje přátelská a pohodová atmosféra, která malé pacienty rozveselí a rozptýlí,“ uvedla Jana Mičková-Domitrová, vrchní sestra dětského oddělení.

Jak dodala, o nadílku nepřijdou ani děti zaměstnanců. V uplynulých letech nemocnice pro rodiny zaměstnanců každoročně pořádala mikulášské bruslení na zimním stadionu, což letos možné není. Personální oddělení nemocnice proto připravilo jako malou náhradu adventní kalendáře pro zhruba 900 dětí svých zaměstnanců.

Personál novojičínské nemocnice AGEL v předvánočním období nezapomněl ani na sváteční výzdobu prostor a připravuje i další akce. „Letos se tak malí pacienti mohou v adventním období například těšit na dětské dílničky i divadelní představení. V současnosti je na dětském oddělení hospitalizováno okolo 20 pacientů. Děti, u kterých to zdravotní stav umožní, prožijí Štědrý den doma se svými blízkými. Těm, které budou muset zůstat v nemocnici, se budeme samozřejmě snažit vykouzlit Vánoce i u nás,“ doplnila Jana Mičková-Domitrová.

Adventní náladu si budou moci užít i dospělí pacienti. Ať už například při poslechu vánočních písních, u voňavého čaje a kávy, připomenutím vánočních zvyků a vzpomínek či sledováním pohádkových příběhů v televizi.