Nové přístroje zlepší v Novém Jičíně vyšetření pacientů s nemocemi hlavy a krku | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nové přístroje zlepší v Novém Jičíně vyšetření pacientů s nemocemi hlavy a krku

6.6.2022

Čtyřmi novými přístroji se může pochlubit oddělení ORL (ušní-nosní-krční) a chirurgie hlavy a krku Nemocnice AGEL Nový Jičín. Investice do nových zařízení přišla nemocnici na téměř tři miliony korun.

Moderní přístroje, které jsou určeny pro pacienty z Novojičínska i širokého okolí, nahradily starší typy. K vyšetřování pacientů s obtížemi krku, nosu či uší je na ORL ambulanci již v provozu nová vyšetřovací jednotka za téměř dva miliony korun, která nahradila původní, starší typ. Předností nové komplexní jednotky Unit Atmos S61 Servant je zejména lepší komfort pacientů i lékařů při poskytování zdravotní péče. „Unit používáme při vyšetřování všech pacientů v ambulanci. Mimo zlepšení estetiky prostředí nabízí jednotka výkonnou odsávačku, koagulační jednotku, zdroje světla a monitor s vysokým rozlišením. To vše je nezbytné pro řešení akutních stavů jako je dušení, eventuálně krvácení z horních cest dýchacích, úst či hltanu, ale také k dokonalejší a časnější diagnostice nádorových onemocnění,“ uvádí primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Nemocnice AGEL Nový Jičín MUDr. Jakub Syrovátka.

Další novinkou ve vybavení ORL ambulance je přístroj na vyšetření průchodnosti nosní dutiny, tzv. rinomanometr. „Přístroj nám pomůže lépe diagnostikovat poruchy nosní průchodnosti a v mnohých případech rozhodnout, zda pacient bude profitovat spíše z konzervativní léčby, nebo bude vhodnější operační řešení,“ sdělil primář s tím, že díky tomuto přístroji se také může lépe sledovat efekt operace, případně dokonaleji vyšetřit odpor horních cest dýchacích u pacientů se syndromem spánkového apnoe, u kterých se zvažuje léčba přetlakovou maskou.

Třetí investicí je záznamové zařízení Medirecord, které bylo instalováno na oba ORL sály a ambulance. „V diagnostice onemocnění uší, nosu a krku musíme často provádět vyšetřování těchto orgánů pomocí optiky a různých vyšetřovacích nástrojů, tzv. endoskopů. Nálezy si nyní můžeme nahrát do cloudového úložiště a můžeme se k nim později vracet, porovnávat nebo konzultovat online s jinými pracovišti. V budoucnu bychom chtěli provádět i výukové přednášky pomocí live-surgery,“ řekl primář Syrovátka. Posledním novým přístrojem je digitální flexibilní rinolaryngoskop a otoskop ORLVISION, čili optické nástroje k vyšetření dutiny nosní, hltanu, hrtanu a ucha. „Hlavní výhodou tohoto systému je, že je propojen s tabletem, díky kterému odpadá nutnost externího zdroje světla a zaručuje mobilitu, takže můžeme nemocného vyšetřovat přímo na lůžku nebo jej využíváme při konziliárních vyšetřeních na různých odděleních naší nemocnice,“ uzavírá primář.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: