Nemocnice AGEL Nový Jičín rozšiřuje provozní dobu odběrového místa

30.10.2020

Nemocnice AGEL Nový Jičín reaguje na vysokou poptávku po testování na onemocnění COVID-19 a rozšiřuje provozní dobu svého odběrového místa také o sobotu a neděli.

Odběrové místo rozšiřovalo svou kapacitu průběžně od začátku školního roku. „Zlom přišel na počátku měsíce října, ze dne na den se z průměrných padesáti odběrů stalo více než 100. Aktuálně odběrový tým denně vyšetří okolo 200 osob. Díky šikovnosti zdravotnického personálu a pomoci mediků s administrativní zátěží se nám daří tuto situaci zvládat,“ hodnotí situaci ústavní hygienička Nemocnice AGEL Nový Jičín Mgr. Zuzana Válková a připomíná, že k odběrům mohou přijít lidé na základě doporučení hygieniků nebo praktického lékaře. Odběrové místo se nachází v pavilonu č. 5 a je přístupné vyhrazeným výtahem.

V Nemocnici AGEL Nový Jičín je aktuálně hospitalizováno více než 70 covid-pozitivních pacientů, z toho devět je v těžkém stavu v péči lékařů oddělení JIP. „Počty se rychle mění, i proto jsme v reakci na situaci vytvořili postupně čtyři covidové stanice – na plicním oddělení, jednotce intenzivní péče interního oddělení, urologii a ORL. Denně vidíme, s jak vysokou zátěží se musejí naši zdravotníci vyrovnávat. Velmi si vážíme jejich obětavé práce a chtěli bychom jim i touto cestou vyslovit naše poděkování,“ doplnil předseda představenstva Nemocnice AGEL Nový Jičín MUDr. Milan Leckéši.

AKTUÁLNÍ PROVOZNÍ DOBA ODBĚROVÉHO MÍSTA NA COVID-19

Pondělí – neděle (včetně svátků)