Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Gynekologické oddělení

Centrum komplexní léčby endometriózy

Centrum pro léčbu endometriózy a chronických pánevních bolestí při Porodnicko-gynekologickém oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. se řadí mezi několik málo unikátních pracovišť v ČR. Nabízí komplexní diagnostiku a léčbu a chronických bolestí v pánvi u ženy, nejčastěji pak endometriózy, která je nejčastější příčinou těchto obtíží.

CO JE TO ENDOMETRIÓZA

Jedná se o onemocnění, které postihuje až 10 % žen v plodném věku a může způsobovat sníženou plodnost až neplodnost, bolesti různé intenzity, nejčastěji v pánvi, bolestivou menstruaci anebo bolestivý pohlavní styk.

JAK STANOVÍME DIAGNÓZU

Naše specializované centrum vám nabízí komplexní diagnostiku endometriózy zahrnující superspecializované vyšetření celé pánve (nikoli jen dělohy a vaječníků) se zaměřením na výskyt tohoto onemocnění včetně specializovaného ultrazvukového vyšetření a v určitých případech i vyšetření dalšími zobrazovacími metodami. Po komplexní diagnostice vám navrhneme individuální léčebný plán s přihlédnutím k vašim preferencím.

JAK ENDOMETRIÓZU LÉČÍME?

  • Konzervativně, neoperačně – léčba pomocí léků, rehabilitace, psychoterapie, léčba chronické bolesti.
  • Chirurgicky, operačně – využíváme minimálně invazivních metod (tj. z malých jizev na břiše), které zahrnují i možnost špičkové robotické chirurgie.
  • Klademe důraz na maximálně šetrné ošetření endometriózy vaječníků, které nesnižuje jejich funkčnost.
  • Chirurgickou léčbu zajišťuje špičkový chirurgický tým s mnohaletými zkušenostmi v gynekologické chirurgii a vycházející z rozsáhlých operačních onkogynekologických zkušeností.
  • Naši odborníci na endometriózu úzce spolupracují se specialisty na reprodukční medicínu a asistovanou reprodukci. Spolupracující kliniky reprodukční medicíny jsou úzce personálně propojeny s naším gynekologicko-porodnickým oddělením.

KOMPLEXNÍ DIAGNOSTIKA A LÉČBA CHRONICKÝCH PÁNEVNÍCH BOLESTÍ

Specializujeme se na zjištění příčiny chronických bolestí v pánvi, stanovujeme individuální léčebný plán a sledujeme jeho efektivitu. Opět ve spolupráci s dalšími lékařskými obory – rehabilitačními lékaři a fyzioterapeuty, gastroenterology, sexuology, psychology a psychiatry, urology, břišními chirurgy, neurology a specialisty na léčbu endometriózy.

OBJEDNEJTE SE I BEZ ŽÁDANKY:

Telefonicky na čísle: 556 773 730 nebo na e-mailu: martin.trhlik@nnj.agel.cz