Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Pracoviště

Ambulance dětské kardiologie

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: 6.30 – 12.00 12.30 – 14.30
Úterý: 6.30 – 12.00 12.30 – 14.30
Středa: 6.30 – 12.00 12.30 – 14.30
Čtvrtek: 6.30 – 12.00 12.30 – 14.30
Pátek: 6.30 – 12.00 12.30 – 14.30

Pacienty vyšetřujeme po předchozím objednání obvodním dětským lékařem.

 

Jak to chodí v naší kardiologické ambulanci ?

Pokud ošetřující pediatr zjistí u vašeho dítěte šelest nebo jiný problém, který by mohl znamenat onemocnění či vadu srdce, nejspíše vás objedná do naší ambulance.

Můžete své dítě už doma zkusit připravit na toto vyšetření a vysvětlit mu, co jej čeká:

1. Nejdůležitější je fakt, že kardiologické vyšetření je zcela nebolestivé.

2. Po příchodu do ambulance bude dítko zváženo a změřeno.

3. Sestřička pak natočí EKG, vleže na lehátku mu připevní barevné „kolíčky“ na končetiny a na hrudník nalepí šest malých obrázků (elektrod). Vyšetření může jen trochu studit, někdy je totiž potřeba navlhčit kůži ke zlepšení kontaktu mezi elektrodami a tělem.

4. Malý pacient pak odchází i s rodičem za lékařem na vyšetřovnu, kde se provádí ultrazvukové vyšetření srdce. Lékař k tomu používá malou sondu s trochou gelu. Tou pohybuje po hrudníčku a horní polovině bříška dítěte. Pro někoho trošku lechtivé či studící vyšetření, ale opět zcela bezbolestné.

5. Pro malé děti máme v zásobě nějakou tu pohádku, kterou můžeme pustit na televizi nad vyšetřovacím lehátkem.

Ty nejmenší někdy musíme ošidit glukózovou tyčinkou- takové lízátko pro kojence. Když ani potom děťátko není klidné, musíme si v krajním případě pomoci malou dávkou sedativa podanou do zadečku rourkou.

6. V některých případech může lékař indikovat další vyšetření, např. EKG Holter či ABPM. Jsou to opět zcela neinvazivní metody, jde o 24hod monitorování EKG křivky, resp. krevního tlaku. Obě metody se provádějí ambulantní cestou, t.j. po napojení přístroje pacient odchází domů.

7. Pokud potřebujeme vědět, jak se srdce chová při fyzické zátěži, můžeme větší děti „potrápit“ jízdou na kole, tzv. ergometrií, při které sledujeme změny EKG křivky či krevního tlaku během stoupající zátěže.

 

Pokud bude vaše dítě připravené na to, co jej čeká u nás v ambulanci, bude vyšetření probíhat jistě hladce a  ke spokojenosti všech.  

Zpět na Dětské ambulance