Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Kožní oddělení se stacionářem

Kožní oddělení Nemocnice Nový Jičín a.s. poskytuje diagnostickou, preventivní a léčebnou péči klientům ze spádové oblasti i mimo ni. Je vybaveno dvěma ambulancemi a denním stacionářem s osmi lůžky.

Kožní oddělení se specializuje na léčbu psoriázy, kde máme v rámci klinických studií možnost pacientům nabídnout nejmodernější biologickou léčbu. Stacionář pak nabízí celodenní péči včetně léčby speciálním kombinovaným zářičem typu UV 1000 KL firmy Waldmann, užívaným na fototerapii.

V rámci oddělení pracuje lymfologická ambulance, která se specializuje na léčbu lymfedému hlavně u onkologických pacientů.

Ke specializovaným centrům patří Dermatoonkologické centrum. Česká dermatovenerologická společnost udělila našemu centru statut Dermatoonkologického centra II. typu. Ve spolupráci s Komplexním onkologickým centrem zde spolupracuje onkolog, chirurg a dermatolog. Centrum se zabývá komplexní diagnostikou maligního melanomu a ostatních pigmentových lézí.
Pro diagnostiku využíváme digitální dermatoskop.

Součástí práce centra je mimo jiné také preventivní vyšetřování pacientů. Již tradičně se Dermatoonkologické centrum Nemocnice Nový Jičín připojuje jak k Evropskému Dni melanomu. Na konci léta poté pořádá ještě jednu preventivní akci pro širokou veřejnost, a to Den prevence rakoviny kůže.

Centrum pro léčbu atopické dermatitidy

Ojedinělým projektem, který se podařilo v nemocnici vybudovat, je Centrum pro léčbu atopické dermatitidy. Jedná se o komplexní péči o dětské pacienty s atopickým ekzémem, kterou zajištují společně dermatolog, alergolog, imunolog a psycholog.

Úzce spolupracujeme mimo jiné s prof. Uwe Gielerem z Giessenu, prof. Szepietowským z Wroclavi a dalšími evropskými i světovými odborníky v psychodermatologii.

Jak nás najdete

Pro orientaci, jak najít vstup na oddělení, Vám může pomoci barevné značení. Hledejte na podlaze budov vodící čáru v bílé barvě.