Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Pracoviště

Ambulance bolesti

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: 7:00 – 15:00 stacionář (12,30 - 13,00 přestávka)
Úterý: 7:00 – 15:00 stacionář (12,30 - 13,00 přestávka)
Středa: 7:00 – 15:00 stacionář (12,30 - 13,00 přestávka)
Čtvrtek: 7:00 – 15:00 stacionář (12,30 - 13,00 přestávka)
Pátek: 7:00 – 15:00 stacionář (12,30 - 13,00 přestávka)

"Bolest je něco, co prostě patří neodmyslitelně k životu. A je správné s ní počítat i v těch dnech, kdy člověka nic nebolí. Ty přijmout jako určitý dar a vědět, že to není napořád."

Jiří Suchý
Herec, zakladatel Divadla Semafor

Odhaduje se, že až 70 % pacientů s chronickou bolestí není v České republice léčeno odpovídajícím způsobem. Přitom až 95 % případů je dnes velmi dobře zvládnutelných dostupnou farmakologickou léčbou.

Příčinou tohoto stavu je mimo jiné nízké povědomí pacientů a jejich rodinných příslušníků o možnostech léčby bolesti, jejich smíření se se současným stavem a také nedostatky ve vzájemné komunikaci lékaře a pacienta.

Důsledkem je neplnohodnotný život, narušení rodinných a přátelských vazeb a ztráta lidské důstojnosti.

Chtěli bychom společně s Vámi tento stav změnit.

Ambulance pro léčbu bolesti Nemocnice Nový Jičín je zaměřena na léčbu chronických bolestivých stavů, u kterých není jejich příčinu možné vyléčit. Chronickou bolestí je míněna bolest delší než 6 měsíců, kterou není možné běžně dostupnými medicínskými zásahy (chirurgický výkon, rehabilitace, lázeňské procedury, běžně dostupná analgetika) odstranit. Jedná se zejména o bolesti zad, hlavy, velkých kloubů, potíže provázející neuropatie, problémy přetrvávající po operačních výkonech, bolesti provázející nádorová onemocnění a jiné. Základem léčby je farmakoterapie, kterou je možno v přesně definovaných případech doplnit invazivními zákroky (aplikace léčebné látky k anatomicky definovaným strukturám, obstřiky bolestivých míst).Součástí ambulance je stacionář, kde aplikujeme infuzní léčbu analgetickou, spasmolytickou, vazodilatační a nově i léčbu biologickou (léčba převážně zhoubných onemocnění).

Součástí ambulance je stacionář, kde aplikujeme infuzní léčbu analgetickou, spasmolytickou, vazodilatační a nově i léčbu biologickou (léčba převážně zhoubných onemocnění).

Zpět na ARO ambulance

Kontakty:

556 773 626

Personál:

Primář:
MUDr. Peter Michalka, PhD.

Staniční sestra:
Bc. Jarmila Pustějovská

Příbuzné ambulance