Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Nutriční ambulance

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: 08:00 – 15:00
Úterý:
Středa:
Čtvrtek: 08:00 – 15:00
Pátek:

Nutriční ambulance slouží k diagnostice a léčbě podvýživy (často skryté), zejména pak k indikaci a preskripci domácí enterální a parenterální výživy.

Pracoviště je registrováno v oboru Klinické výživy a intenzivní metabolické péče (KVIMP)

Nabízíme pacientům s rizikem či již vzniklým nedostatkem základních živin či specifickým nedostatkem mikronutrientů (vitamíny, minerály, stopové prvky) rozbor potíží, dietních zvyklostí, dietní rady a v případě zdravotní indikace předpis umělé výživy. Podle povahy onemocnění lze nastavit a předepsat výživu do střeva (enterální), a to buď přijímanou ústy (tzv. sipping – výživa určená k popíjení či ONS – orální nutriční suplementa) nebo podávanou přímo do žaludku či tenkého střeva zavedenými sondami (PEG, PEJ, NGS, NJS, aj.)

Při nemožnosti využít zažívací ústrojí je nutno podávat výživu nitrožilně (parenterálně), což za optimálních podmínek a odborného vedení lze dnes také provádět v domácích podmínkách.

Většinu pacientů tvoří onkologičtí nemocní, zejména v období kolem operace, radio- a chemoterapie, dále nemocní s postižením zažívacího traktu (zejména zánětem nebo jako následek velkých operací) a neurologičtí pacienti s poruchami polykání po mozkových příhodách či po úrazovém postižení mozku. Nutriční podporu vyžadují často také geriatričtí pacienti (staří lidé s přidruženým onemocněním).

Zpět na ARO ambulance

Kontakty:

Objednávky 8.00-14.00
+420 702 049 683
pavilon interních oborů, vstup hlavním vchodem, dále doleva, ordinace se nachází na konci chodby na pravé straně

Personál:

Lékař:
MUDr. Kamil Bezděk
MUDr. Ivana Pejpková

Sestra a nutriční terapeut:
Mgr. Pavla Jansová, Dis.

Příbuzné ambulance