Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Pracoviště

Nutriční ambulance

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí:
Úterý: 09:00 - 15:00 (MUDr. Kamil Bezděk)
Středa:
Čtvrtek: 08:00 - 14:30 (MUDr. Jarolímová Petra) 09:00 - 15:00 (MUDr. Kamil Bezděk)
Pátek:

Nutriční ambulance slouží k diagnostice a léčbě podvýživy (často skryté), zejména pak k indikaci a preskripci domácí enterální a parenterální výživy.

Pracoviště je registrováno v oboru Klinické výživy a intenzivní metabolické péče (KVIMP)

Nabízíme pacientům s rizikem či již vzniklým nedostatkem základních živin či specifickým nedostatkem mikronutrientů (vitamíny, minerály, stopové prvky) rozbor potíží, dietních zvyklostí, dietní rady a v případě zdravotní indikace předpis umělé výživy. Podle povahy onemocnění lze nastavit a předepsat výživu do střeva (enterální), a to buď přijímanou ústy (tzv. sipping - výživa určená k popíjení či ONS - orální nutriční suplementa) nebo podávanou přímo do žaludku či tenkého střeva zavedenými sondami (PEG, PEJ, NGS, NJS, aj.)

Při nemožnosti využít zažívací ústrojí je nutno podávat výživu nitrožilně (parenterálně), což za optimálních podmínek a odborného vedení lze dnes také provádět v domácích podmínkách.

Většinu pacientů tvoří onkologičtí nemocní, zejména v období kolem operace, radio- a chemoterapie, dále nemocní s postižením zažívacího traktu (zejména zánětem nebo jako následek velkých operací) a neurologičtí pacienti s poruchami polykání po mozkových příhodách či po úrazovém postižení mozku. Nutriční podporu vyžadují často také geriatričtí pacienti (staří lidé s přidruženým onemocněním).

Ambulance není určena pro léčbu obezity.

Zpět na ARO ambulance

Kontakty:

556 773 628 jen v ordinační dny
702 049 683 pracovní dny 10-14 hod.
Pavilon interních oborů, suterén, vchod z boku od transfuzního oddělení.

Personál:

Příbuzné ambulance