Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Pracoviště

Expertní kolposkopie

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí:
Úterý:
Středa:
Čtvrtek:
Pátek: 9,00 – 12,00

Další informace:

Pravidelné preventivní vyšetření u vašeho gynekologa slouží mimo jiné k odhalení přednádorových stavů na děložním čípku. Hlavní screeningovou (vyhledávací) metodou je stále tzv. stěr z děložního čípku – tedy onkologická cytologie (OC) - prováděný v rámci prevence 1x ročně. 

Od roku 2021 se také všem pacientkám s abnormálním nálezem z OC a plošně v 35 a 45 letech provádí vyšetření na odhalení přítomnosti HPV virů. Pozitivita tohoto HPV testu a/nebo abnormální OC stěr je často důvodem k dalšímu specializovanému vyšetření tzv. expertní kolposkopii. Jde o neinvazivní a nebolestivé vyšetření, kdy pomocí mikroskopu - kolposkopu detailně prohlížíme sliznici děložního čípku, hodnotíme její případné změny, můžeme odebírat vzorky a naplánovat další postup.

Toto vysoce specializované vyšetření je nově dostupné také v naší kolposkopické ambulanci. Vyšetření provádí certifikovaný lékař, který je držitelem licence kolposkopické expertízy. Spolu s ambulancí expertního ultrazvukového vyšetření můžeme nyní nabídnout komplexní služby našeho onkologického centra v rámci prevence a diagnostiky zhoubných nádorů u rizikových žen.

K tomuto vyšetření vás v případě potřeby může odeslat váš obvodní gynekolog nebo se můžete objednat na tel. 556 773 730.

Zpět na Gynekologicko-porodnické ambulance