Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Pracoviště

Cévní poradna a ultrazvuková cévní ambulance

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: 7,00 - 15,00 (cévní poradna i ultrazvuk)
Úterý:
Středa:
Čtvrtek: 8,00 - 15,00 (cévní ultrazvuk)
Pátek: 7,00 - 15,00 (cévní poradna)

Ambulance se specializuje především na léčbu onemocnění žil, tepenného systému a na provádění drobných chirurgických zákroků. Samozřejmostí je návaznost na Centrum cévní a miniinvazivní chirurgie Nemocnice Podlesí a.s.

Onemocnění srdce a cév patří mezi nejzávažnější a nejčastější choroby současnosti nejen v České republice, ale rovněž na celém světě. Chorobností a úmrtností předčí dokonce i rakovinová onemocnění. V České republice trpí některým z cévních onemocnění každý desátý člověk a u každého dvacátého je stav natolik vážný, že je u něho nutná hospitalizace.

Proč vznikají cévní onemocnění?

Mezi nejzávažnější rizikové faktory podílející se na vzniku cévních onemocnění patří špatná životospráva, kouření, jídelníček bohatý na živočišné tuky a cholesterol a rovněž sedavý způsob života. Působením těchto faktorů se na stěnách cév ukládají různé látky, které zužují jejich průměr a tím omezují průtok krve. V konečném stádiu pak dochází k úplnému ucpaní cévy, která již není schopna vyživovat a okysličovat okolní tkáně.

O jaká onemocnění cév se nejčastěji jedná?

V lidském organizmu rozlišujeme dva základní druhy cév: tepny a žíly. Tepny vedou okysličenou krev s výživnými látkami od srdce k jednotlivým orgánům, žíly naopak odkysličenou krev zpět k srdci. Tepny jsou nejčastěji postiženy tzv.aterosklerózou, která má za následek její postupné zužování až uzavírání. Nejčastějším onemocněním žil jsou křečové žíly-varixy, záněty a žilní trombózy.

Jak se lze vyvarovat vzniku těchto onemocnění?

Velmi důležitým faktorem je zde prevence. Každý člověk by si měl uvědomit rizika spojená s určitým, nezdravým způsobem života, začít víc sportovat, lépe a zdravěji jíst atd. V případě, že už se onemocnění u někoho vyskytne, nečekejte, že se to možná samo spraví a co nejdříve vyhledejte lékaře. Je třeba si uvědomit, že cévní onemocnění zachycena ve včasném stádiu se jednodušeji léčí a výsledky léčby jsou podstatně lepší než v případě dlouho neléčených stavů.


 

V ordinaci je zaveden objednávkový systém.

Zpět na Interní ambulance